Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2017-10-16 Pokaź dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Turbiny wiatrowe, opony, grzyby Godziny emisji

Jak produkowane są turbiny wiatrowe o rozpiętości łopat dwukrotnie większej niż szerokość skrzydeł Boeinga? W jaki sposób soki drzew są przetwarzane na opony samochodowe?

06:25

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 13 Godziny emisji

Jak przebiega rozbrajanie tysięcy min z czasów II wojny światowej? Jak produkuje się cydr? Jak czyści się zarośla za pomocą cienkiej nylonowej żyłki?

06:50

Jak to jest zrobione?: Pojazdy terenowe, Narty zjazdowe, Laserowe noże Godziny emisji

Wnikliwe spojrzenie na przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. W programie wszystko o samochodach terenowych, nartach, nożach laserowych i marmurowych posągach.

07:15

Jak to jest zrobione?: Potaż, skórzane bransoletki, dziki ryż Godziny emisji

Dowiedz się jak powstaje potaż, skórzane bransoletki, dziki ryż oraz klucze imbusowe.

07:40

Fabryki smaku: Z ogromnym wysiłkiem Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcyjny słodkich wiśniowych ciągutek, makaronu rurek i serniczków z żurawiną.

08:05

Fabryki smaku: Słodki jak cukier Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji cukru: od uprawy roślin aż po znalezienie się na naszych stołach. Jak powstają popularne placki tortilla?

08:30

Od destrukcji do produkcji: Diamenty, dachówki, foremki do ciastek Godziny emisji

Zniszczony samochód rusza w nową podróż jako błyszcząca forma do ciastek. Z popiołów powstaje lśniący diament.

09:00

Od destrukcji do produkcji: Puchary i gitary Godziny emisji

Niepotrzebny drut zostaje zamieniony w efektowny puchar z brązu. Stare deski podłogowe służą za budulec do ręcznie robionych gitar.

09:30

Jak to jest zrobione?: Szczotki do rur, Ser pleśniowy Stilton, Liczniki elektryczności, Teleskopy Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o produkcji teleskopów, liczników elektryczności i sera pleśniowego Blue Stilton.

10:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Jak przetrwać trzęsienie ziemi? Godziny emisji

Eksperci od efektów specjalnych, Adam i Jamie, zrobią wszystko, aby poznać prawdę. Wykorzystując najnowsze wynalazki i nowatorskie technologie obalają popularne mity i legendy.

11:00

Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem: Czy ocean myśli? Godziny emisji

Jego ciało rozciąga się po całym globie. Jego serce bije pulsem liczącym tysiąc lat, a system odpornościowy jest w stanie zniszczyć życie na Ziemi. Tak wszechmocny jest ocean.

12:00

NASA - archiwum tajemnic: Śmiertelna broń Godziny emisji

Eksperci NASA poddają wnikliwej analizie tajemnicze spotkania, niecodzienne odkrycia i przedziwne zjawiska.

13:00

Fabryki smaku: Malinowe słodycze Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcyjny słynnych ekologicznych płatków śniadaniowych, pysznych malinowych słodyczy i chipsów o smaku bajgli.

13:30

Fabryki smaku: Raz w dziurkę Godziny emisji

Jak przebiega produkcja najpopularniejszych produktów spożywczych? Zajrzymy do fabryk i prześledzimy, jak nasze przysmaki trafiają na sklepowe półki.

14:00

Jak to jest zrobione?: Lampy naftowe, miętowa czekolada Godziny emisji

Zajrzyjmy do fabryk i przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku. W programie o miętowej czekoladzie i lampach naftowych.

14:30

Jak to jest zrobione?: Repliki szkieletów, wiaderka z lodem Godziny emisji

Zajrzyjmy do fabryk i przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku. W programie o replikach szkieletów i wiaderkach z lodem.

15:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Przypadkowe pociski Godziny emisji

Pogromcy mitów przeprowadzają kilka głośnych eksperymentów z bronią. W zasięgu ognia znajdą się przedmioty codziennego użytku. Panowie zaczynają "hucznie".

16:00

Wielka piątka: Ciężarówki Godziny emisji

Piątka najbardziej wytrzymałych ciężarówek, z których każda jest cudem inżynierii. Który z pojazdów okaże się najlepszy i okaże się najpotężniejszą ciężarówką?

17:00

Od destrukcji do produkcji: Trąbki i wytłoczki na jajka Godziny emisji

Ze zużytych fotokopiarek odzyskuje się miedź, z której później produkuje się mosiężne trąbki. Ze startych ziemniaków można wytwarzać wytłaczanki na jajka.

17:30

Od destrukcji do produkcji: Teczki i krasnale ogrodowe Godziny emisji

Mundury załóg samolotów pasażerskich służą za surowiec do produkcji stylowych teczek. Aluminiowe puszki po lakierze do włosów przerabiane są na ogrodowe krasnale.

18:00

Zagadki Ziemi: Tajemnica Góry Zagłady Godziny emisji

Satelity odnajdują w głębi Chin amerykańską technologię stealth (technika zmniejszająca szansę wykrycia obiektu). Amerykańskie niebo pokrywa dziwna chmura. Kto wie, co to takiego?

19:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Z pomocą wolontariuszy Godziny emisji

W odcinku z udziałem całej armii wolontariuszy pogromcy mitów zajmą się bronią zombie i spróbują nas przekonać, dlaczego warto cierpliwie stać w kolejce w sklepie.

20:00

Jak to jest zrobione?: Wiązania do nart zjazdowych, górnicze systemy klimatyzacji i temperówki Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają wiązania do nart zjazdowych, górnicze systemy klimatyzacji i temperówki do ołówków.

20:30

Jak to jest zrobione?: Lampy naftowe, miętowa czekolada Godziny emisji

Zajrzyjmy do fabryk i przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku. W programie o miętowej czekoladzie i lampach naftowych.

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 18 Godziny emisji

Jak z drewna powstają wiskozowe ubrania i materiały? Jak produkuje się napoje gazowane takie jak cola? Jak się robi tradycyjną angielską tabakę?

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Chinamax, Wódka Ruskij Standard, Słuchotki Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy i urządzenia w różnych miejscach na świecie. W programie o rosyjskiej wódce Ruskij Standard, ogromnych statkach Chinamax i poławianiu uchowców.

22:00

Fabryki smaku: Słynne nerkowce Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak przebiega proces produkcji popularnych artykułów spożywczych, takich jak prażone orzechy nerkowca, krojone jabłka i tradycyjny bekon z Toronto.

22:30

Fabryki smaku, odc. 24 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają nasze ulubione przysmaki. Zobaczmy, jak góra składników zamienia się w produkt spożywczy. W programie o sosie pomidorowym i jogurcie w tubkach.

23:00

NASA - archiwum tajemnic: Naziści na Księżycu Godziny emisji

Kamery NASA utrwaliły niezliczoną ilość tajemniczych obiektów w kosmosie. Czy nauka jest w stanie poradzić sobie z tak dziwnymi zjawiskami? A może to ślady pozaziemskiego życia?

00:00

Jak to jest zrobione?: Rurki , Pellety drewniane , Pierścionki Godziny emisji

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu? Dziś pod mikroskop trafi kolejna porcja takich rzeczy.

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 15 Godziny emisji

Jak działa system klimatyzacji w Sydney Opera House? Jak ze stali Sheffield powstaje ręczna piłka stolarska? Jak produkuje się mikrofon, który wyłapuje każdy szept?

01:00

Patent na gadżet: Złap mnie, jeśli potrafisz Godziny emisji

Eksperci Brook i Brian pomagają Marcowi ocenić cztery wynalazki. W programie odporny na zderzenia dron, urządzenie do fitnessu, cichy, przenośny generator do powtórnego ładowania.

02:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Wielki samolot z papieru Godziny emisji

Grant i Kevin konstruują olbrzymich rozmiarów samolot z papieru, który jest stanie przelecieć ponad 180 metrów. Potem wykorzystując zasady pneumatyki, budują podajnik piwa.

02:48

Opcje przetrwania: Tragiczne pożary i gwałtowne powodzie Godziny emisji

Eksperci udzielą nam praktycznych rad, jak można zwiększyć szansę przetrwania w śmiertelnie groźnej sytuacji. Jak uciec z samochodu, który porwała nagła powódź?

03:36

Tajemnice superprodukcji filmowych: Magia grafiki 3D Godziny emisji

Zawodowy snowboardzista i naukowiec próbują odtworzyć scenę schodzącej lawiny. Nar Williams analizuje techniki z wykorzystaniem kranów kamerowych Pursuit Systems.

04:24

Wiadomość z kosmosu: Powiązanie Godziny emisji

W oparciu o znalezione instrukcje kosmitów naukowcy budują silny komputer kwantowy, który będzie w stanie zwiększyć siłę zmysłów hybrydowych dzieci kosmitów i ludzi.

05:12

Anatomia magii: Obiekt wojskowy Godziny emisji

Nowe, zdumiewające sztuczki i triki w wykonaniu nowatorskich magików, którzy odsłonią nam kulisy prezentowanych wyczynów. Czy magię zawsze da się wytłumaczyć naukowymi teoriami?

05:36

Co było dalej?, odc. 12 Godziny emisji

Co się dzieje, kiedy ogromna ciężarówka dosłownie przelatuje w powietrzu nad autostradą? Jak czują się ofiary ataku pianką do golenia i jak wyglądają bliskie spotkania z rekinami?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info