Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2017-10-25 Pokaź dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak działają mechanizmy współczesnego świata. Poznajmy historię przedmiotów i maszyn, które otaczają nas w codziennym życiu, od żarówek po rakiety kosmiczne.

06:25

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20 Godziny emisji

Zapraszamy na wyprawę do świata przemysłu, gdzie królują maszyny i techniczne wynalazki. Przyjrzymy się z bliska, jak przebiega produkcja rzeczy, z których korzystamy na co dzień.

06:50

Jak to jest zrobione?, odc. 3 Godziny emisji

Wnikliwe spojrzenie na przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. W programie wszystko o kijach golfowych, gofrach i przekładniach kolejowych.

07:15

Jak to jest zrobione?, odc. 26 Godziny emisji

Świat jest pełen przedmiotów powstających dzięki zastosowaniu skomplikowanych urządzeń. Zapraszamy do fabryk, w których przebiegają zadziwiające i niezywkłe mechanizmy produkcji.

07:40

Fabryki smaku: Kawior Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak jeden jesiotr jest w stanie wyprodukować miskę kawioru o wartości 12 000 dolarów. Jak powstają legendarne czekoladowe trufle z winem?

08:05

Fabryki smaku, odc. 18 Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak przebiega proces produkcji popularnych artykułów spożywczych, takich jak ser kozi z żurawiną, śledzie w occie, mielona pszenica i ciasteczka truskawkowe.

08:30

Od destrukcji do produkcji: Puchary i gitary Godziny emisji

Niepotrzebny drut zostaje zamieniony w efektowny puchar z brązu. Stare deski podłogowe służą za budulec do ręcznie robionych gitar.

09:00

Od destrukcji do produkcji: Ramki, pierścionki i łodzie Godziny emisji

Wypełnienie lodówek turystycznych po przetopieniu zostaje zamienione w dekoracyjne ramki do zdjęć. Z kolei ze starych telefonów odzyskuje się cenne metale do produkcji biżuterii.

09:30

Jak to jest zrobione?: Płyty winylowe, Silniki parowe, Patelnie teflonowe Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu. W programie o produkcji siników parowych, sprzętu na place zabaw i nieprzywierających patelni.

10:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Wystrzałowe brednie Godziny emisji

Adam i Jamie poddają eksperymentom pięć najbardziej popularnych filmowych trików z bronią palną. Czy można strzelać z broni w kosmosie? Co jest w stanie zatrzymać lecący pocisk?

11:00

Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem: Czy kosmici są w nas? Godziny emisji

Prawdopodobnie wraz z kroplami deszczu na ziemi pojawili się goście z innej planety. Zaatakowali nasze ciała i zainfekowali nasze technologie. Czy kosmici już są w nas?

12:00

NASA - archiwum tajemnic: Powrót księżycowych mikrobów Godziny emisji

Astronauci misji „Apollo 12" przywożą z Księżyca cos żywego. Natomiast NASA śledzi asteroidę pędzącą w kierunku Ziemi, by dokonać szokujacego odkrycia.

13:00

Fabryki smaku: Żyła złota Godziny emisji

Jak przebiega produkcja najpopularniejszych produktów spożywczych? Zajrzymy do fabryk i prześledzimy, jak nasze przysmaki trafiają na sklepowe półki.

13:30

Fabryki smaku USA: Przysmak rodem z Pacanowa Godziny emisji

Zobacz, w jaki sposób powstają przepyszne żelki, słodko-słone ciągutki i pełnotłusty ser kozi.

14:00

Jak to jest zrobione?: Szopy ogrodowe, przemysłowe wentylatory, pergamin i ścianki do wspinaczki Godziny emisji

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. Oto, jak przebiega proces produkcji niektórych z nich.

14:30

Jak to jest zrobione?: Betonowe ściany, drukarki 3D, teleskopowe dźwigi i palniki do lamp naftowych. Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają betonowe ściany, drukarki 3D, teleskopowe dźwigi i palniki do lamp naftowych.

15:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: "Gwiezdne wojny" bez tajemnic Godziny emisji

Adam i Jamie znowu poddają serii eksperymentów porcję mitów i opowieści, aby sprawdzić, ile kryje się w nich prawdy. Tym razem wezmą się za "Gwiezdne Wojny". Czy moc będzie z nimi?

16:00

Wielka piątka: Superkoparki Godziny emisji

Od ogromnych spychaczy po w pełni skomputeryzowane koparki i gigantyczne wywrotki. Która z tych maszyn jest najlepsza na świecie?

17:00

Od destrukcji do produkcji: Teczki i krasnale ogrodowe Godziny emisji

Mundury załóg samolotów pasażerskich służą za surowiec do produkcji stylowych teczek. Aluminiowe puszki po lakierze do włosów przerabiane są na ogrodowe krasnale.

17:30

Od destrukcji do produkcji: Butelki na wodę, podkładki pod piwo Godziny emisji

Skrzynki na narzędzia przerabiane są na lekkie, aluminiowe butelki na wodę. Stare dżinsy służą za surowiec do produkcji nietypowych okularów.

18:00

Zagadki Ziemi: Utracony skarb Wielkiego Kanionu Godziny emisji

Dziwne plamy w pobliżu Wielkiego Kanionu mogą prowadzić do legendarnego skarbu ukrytego przez znanego bandytę. Ponadto, ogromny kawał lodu znika na Antarktydzie.

19:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Wielkie zakończenie Godziny emisji

Miarka się przebrała. To ostatni odcinek serialu „Pogromców mitów" w historii. Przygotuj się na to, że najpotężniejszy finał w historii telewizji wbije Cię w fotel!

20:00

Jak to jest zrobione?: Szampan, bankomaty i wodne turbosprężarki Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja szampana, bankomatów i wodnych turbosprężarek.

20:30

Jak to jest zrobione?: Plazmowe kamienie ozdobne, śnieżne efekty specjalne Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o produkcji plazmowych kamieni ozdobnych i śnieżnych efektach specjalnych.

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Lokomotywy, Gęsta śmietana, Bumerangi Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o gęstej śmietanie, drewnianych bumerangach i lokomotywach.

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 5 Godziny emisji

Spotkania z pomysłowymi inżynierami i wizjonerskimi projektantami. Ludźmi, którzy odpowiadają za produkcję i funkcjonowanie przedmiotów codziennego użytku.

22:00

Fabryki smaku: Dżemy Godziny emisji

Zobaczmy, jak powstają truskawkowe i rabarbarowe dżemy. Zajrzymy do fabryki, która dziennie przerabia trzy miliony pomidorów podczas produkcji sosów.

22:30

Fabryki smaku: Ochota na makaron Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają pożywne cannelloni, makaron ryżowy oraz jak piękne pomarańczowe dynie piżmowe zamieniają się w puree.

23:00

NASA - archiwum tajemnic: Czerwony sztorm Godziny emisji

Dwóch astronautów, uwięzionych w próżni kosmicznej, staje w obliczu pełnej cierpień śmierci. Pierwsze w historii, wykonane z bliska zdjęcia ukazują niesamowity krajobraz Plutona.

00:00

Jak to jest zrobione?: Turbosprężarki , Enchilady , Zegarki Godziny emisji

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu? Dziś pod mikroskop trafi kolejna porcja takich rzeczy.

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Niszczarki do samochodów, sari, sos Worcestershire Godziny emisji

Jak powstaje olbrzymia maszyneria do niszczenia wraków samochodów? W czym tkwi sekret sosu Worcestershire firmy Lea & Perrins?

01:00

Patent na gadżet: Nowatorska deska Godziny emisji

Przyjrzyjmy się niewiarygodnym cudom inżynierii, od wielkich kontenerowców po ogromne odrzutowce. Inżynierowie zdradzą w programie tajniki powstawania tych niezwykłych konstrukcji.

02:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Starcie dronów Godziny emisji

Dwóch przyjaciół, Grant Reynolds i Kevin Moore próbują ustalić, dlaczego przedstawione na filmach w internecie wyczyny zakończyły się kompletną klapą.

02:48

Opcje przetrwania: Ukąszenia węży i ruchome piaski Godziny emisji

Jak próbowałbyś się ratować, gdyby nagle zaczęły cię wciągać ruchome piaski? Co powinieneś zrobić, kiedy ukąsi cię grzechotnik? Oto kilka praktycznych rad ekspertów.

03:36

Tajemnice superprodukcji filmowych: Niech moc będzie z wami: Wizyta w Skywalker Sound Godziny emisji

Nar analizuje głos Skywalkera i ścieżkę dźwiękową z bitwy droidów z filmu "Gwiezdne wojny: Atak klonów". Paleontolog próbuje klonować dinozaura.

04:24

UFO - bliskie spotkania: Teorie konspiracyjne Godziny emisji

Arizona to miejsce, gdzie amerykański rząd rzekomo próbował ukryć ślady aktywności obcych. Ekipa badaczy wyrusza do miasta Sedona, aby poznać prawdę.

05:12

Anatomia magii: Niebezpieczny skok Godziny emisji

Czy magik może zgnieść dziesięciotonowy tankowiec niczym puszkę po napojach? Czy człowiek jest w stanie lewitować? Tajemnice z pozoru niemożliwych do wykonania sztuczek.

05:36

Co było dalej?, odc. 3 Godziny emisji

Nieustraszony poszukiwacz przygód próbuje przelecieć pomiędzy biurowcami z szybkością 200 km/godz. Inny śmiałek rzuca się z prędkością 145 km/godz. w kierunku ziemi.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

  • 24.09, 11:00 Zoom na architekturę: Sekretna historia Sfinksa Godziny emisji
  • 24.09, 12:00 Pogromcy mitów: Nowa generacja: Wielki, głośny finał Godziny emisji
  • 24.09, 13:00 Technologia przetrwania: Ucieczka z Doliny Śmierci Godziny emisji
  • 25.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Poszukiwacze zaginionej włóczni Godziny emisji
  • 26.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Krwawy sekret zaginionego miasta Godziny emisji
  • 27.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Zaginione amazońskie imperium Godziny emisji
  • 28.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Syberyjskie wrota do piekieł Godziny emisji
  • 29.09, 18:00 Zagadki Ziemi: W poszukiwaniu El Dorado Godziny emisji
  • 30.09, 20:00 Kosmiczna mapa skarbów: Niebezpieczne wody Godziny emisji
  • 01.10, 11:00 Zoom na architekturę: Klątwa krwawych piramid Godziny emisji
© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info