Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2017-10-30 Pokaź dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Masło orzechowe i punkt zmęczenia materiału Godziny emisji

W programie wszystko o produkcji masła orzechowego i testowaniu przedmiotów, z których na co dzień korzystamy w naszych domach.

06:25

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kapelusze, Najdłuższy tunel świata, Łowca węży Godziny emisji

Jak potomkowie Majów robią słynne kapelusze panama? Dlaczego w najdłuższym tunelu na świecie kierowcy czują się bezpiecznie? Jak na Florydzie łapie się pytony?

06:50

Jak to jest zrobione?, odc. 6 Godziny emisji

Wnikliwe spojrzenie na przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. W programie wszystko o goglach narciarskich, dźwigach, porcelanowych figurkach i silnikach diesla.

07:15

Jak to jest zrobione?: Zegarki z drewnem, stalowe rowery Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają przedmioty, które na co dzień wykorzystujemy. W programie o surowej karmie dla zwierząt i replikach policyjnych lamp.

07:40

Fabryki smaku: Jak po maśle Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji babeczek z masłem orzechowym, babki piaskowej i sosów do gotowania kurczaka.

08:05

Fabryki smaku: Pasta z oliwkami Godziny emisji

Zobaczmy, jaką drogę muszą pokonać oliwki manzanilla, aby z drzewa trafić do słoików. W programie również o produkcji probiotycznych jogurtów do picia.

08:30

Od destrukcji do produkcji: Butelki na wodę, podkładki pod piwo Godziny emisji

Skrzynki na narzędzia przerabiane są na lekkie, aluminiowe butelki na wodę. Stare dżinsy służą za surowiec do produkcji nietypowych okularów.

09:00

Od destrukcji do produkcji: Teczki i krasnale ogrodowe Godziny emisji

Mundury załóg samolotów pasażerskich służą za surowiec do produkcji stylowych teczek. Aluminiowe puszki po lakierze do włosów przerabiane są na ogrodowe krasnale.

09:30

Jak to jest zrobione?: Namioty z płótna, Fajki pokoju, Armaty Godziny emisji

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak powstają takie rzeczy jak płatki śniadaniowe, armaty i fajki pokoju.

10:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Spróbuj zrobić to w domu! Godziny emisji

Po ponad dziesięciu latach szalonych eksperymentów, których nie radzimy przeprowadzać w domu, pogromcy mitów zademonstrują serię bezpieczniejszych doświadczeń.

11:00

Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem: Dlaczego kłamiemy? Godziny emisji

Czy nasz mózg jest tak zaprogramowany, że kłamiemy już od młodego wieku? Odpowiedzi poszukamy w mózgach notorycznych kłamców. Czy technologia ma wpływ na nasze kłamstwa?

12:00

NASA - archiwum tajemnic: Znikający księżyc Godziny emisji

Odkryte dokumenty ukazują sekretny plan B przygotowany przez NASA na wypadek fiaska misji lądowania na Księżycu. Agencja ujawnia też nierozwikłaną dotąd 300-letnią tajemnicę.

13:00

Fabryki smaku: Uczta królów Godziny emisji

Jak przebiega produkcja najpopularniejszych produktów spożywczych? Zajrzymy do fabryk i prześledzimy, jak nasze przysmaki trafiają na sklepowe półki.

13:30

Fabryki smaku USA: W ziemniaku siła Godziny emisji

Zobacz, w jaki sposób powstają prażynki ziemniaczne, lizaki i kolorowe wafle do lodów.

14:00

Jak to jest zrobione?: Zawieszenie rowerów górskich, szwy chirurgiczne, suszarnie zboża i patelnie Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają szwy chirurgiczne, suszarnie zboża, patelnie i zawieszenie rowerów górskich.

14:30

Jak to jest zrobione?: Wiązania do nart zjazdowych, górnicze systemy klimatyzacji i temperówki Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają wiązania do nart zjazdowych, górnicze systemy klimatyzacji i temperówki do ołówków.

15:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Niebezpieczna jazda Godziny emisji

Adam i Jamie podejmują kontrowersyjny temat. Próbują sprawdzić, czy jazda samochodem bez rąk na kierownicy jest na tyle bezpieczna, aby wykonać bardzo ważny telefon.

16:00

Wielka piątka: Superfabryki Godziny emisji

Pięć największych na świecie fabryk, a wśród nich ogromnych rozmiarów montownia NASA i największy w Europie zakład przetwórstwa spożywczego. Która okaże się najlepsza?

17:00

Od destrukcji do produkcji: Ramki, pierścionki i łodzie Godziny emisji

Wypełnienie lodówek turystycznych po przetopieniu zostaje zamienione w dekoracyjne ramki do zdjęć. Z kolei ze starych telefonów odzyskuje się cenne metale do produkcji biżuterii.

17:30

Od destrukcji do produkcji: Puchary i gitary Godziny emisji

Niepotrzebny drut zostaje zamieniony w efektowny puchar z brązu. Stare deski podłogowe służą za budulec do ręcznie robionych gitar.

18:00

Zagadki Ziemi: U wrót raju Godziny emisji

Zakopany w ziemi posąg rzuca nowe światło na wielką tajemnicę Biblii. Pacyfik pogrąża się w ogromnym cieniu, a w dziwnym, kolistym jeziorze żyje stworzenie nie z tej ziemi.

19:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Starcie płci, druga runda Godziny emisji

Adam i Jamie biorą pod lupę kilka banalnych mitów dotyczących płci. Czy mężczyzna, kiedy się zgubi, nie zatrzymuje się i nie pyta o drogę? Czy kobiety są bardziej wielozadaniowe?

20:00

Jak to jest zrobione?: Drzwi skrzydłowe, odkurzacze parowe, małe pizze, szczotki obrotowe Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają drzwi skrzydłowe, odkurzacze parowe, małe pizze i szczotki obrotowe.

20:30

Jak to jest zrobione?: Drewniane drzwi garażowe, animatroniczne dinozaury Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o produkcji drewnianych drzwi garażowych i animatronicznych dinozaurów.

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Dzwony, Sprzątanie po huraganie, Daktyle Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o dzwonach, uprawie daktyli i akcji sprzątania po huraganie.

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 8 Godziny emisji

Spotkania z pomysłowymi inżynierami i wizjonerskimi projektantami. Ludźmi, którzy odpowiadają za produkcję i funkcjonowanie przedmiotów codziennego użytku.

22:00

Fabryki smaku: Zapach kawy Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja ulubionych produktów spożywczych Kanadyjczyków. W programie o cukierkach ciągutkach, mielonej kawie, empanadach i sosie koktajlowym.

22:30

Fabryki smaku: Odyseja przekąsek Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji ekologicznej kawy w saszetkach, japońskich pierożków gyoza i sera w kształcie księżyca.

23:00

NASA - archiwum tajemnic: Na spotkanie asteroidzie Godziny emisji

Astronauci z Apollo 12 przywożą z Księżyca coś żywego. Eksperci NASA wyruszają tropem lecącej ku Ziemi asteroidy i dokonują niewiarygodnego odkrycia.

00:00

Jak to jest zrobione?: Monety z czekolady, Podłogowe systemy ogrzewania, Samochody na pedały Godziny emisji

Dziś w programie o tym, jak powstają monety z czekolady, samochody na pedały i lateksowe miecze.

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Motocykl Royal Enfield, fałszywe dzieła sztuki, mleko Godziny emisji

Jak skonstruowana jest najnowsza wersja klasycznego motocyklu Royal Enfield Continental GT? Jak "artystyczni detektywi" rozpoznają fałszerstwa dzieł sztuki?

01:00

Patent na gadżet: Krew, pot i łzy Godziny emisji

Wynalazcy amatorzy prezentują ekipie ekspertów swoje dzieła, wśród których znajdą się zabawki dla psów i osobiste roboty. Który z tych wynalazków zasługuje na wsparcie finansowe?

02:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Zemsta robotów Godziny emisji

Dwóch przyjaciół, Grant Reynolds i Kevin Moore próbują ustalić, dlaczego przedstawione na filmach w internecie wyczyny zakończyły się kompletną klapą.

02:48

Opcje przetrwania: Trzęsienia ziemi i górskie lwy Godziny emisji

Czy można przetrwać silne trzęsienie ziemi? Czy wiesz, jak można wydostać się z śmiertelnie groźnego oceanicznego wiru? Eksperci udzielają praktycznych rad.

03:36

Tajemnice superprodukcji filmowych: Technologie IMAX Experience Godziny emisji

Nar Williams odsłania tajemnice systemu kinowego IMAX. Potem razem z doradcą wojskowym poznaje techniki stosowania w filmach różnych rodzajów broni.

04:24

Kosmici od A do Z: Jak się przygotować? Godziny emisji

W drugiej części programu, bazując na najnowszych badaniach kosmosu, postaramy się odgadnąć, czy obcy naprawdę nas odwiedzą i zasugerujemy, jak się przygotować na tę ewentualność.

05:12

Anatomia magii: Transformator Tesli Godziny emisji

Czy magik może zgnieść dziesięciotonowy tankowiec niczym puszkę po napojach? Czy człowiek jest w stanie lewitować? Tajemnice z pozoru nadzwyczajnych sztuczek.

05:36

Co było dalej?, odc. 6 Godziny emisji

W fabryce fajerwerków wybucha pożar. Za sprawą reakcji łańcuchowej ogień może wymknąć się spod kontroli. W Rosji butle z propanem toczą się pod koła nadjeżdżających samochodów.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

  • 20.09, 20:00 Jak to jest zrobione?: Kule do gry w bule, biofarmaceutyki Godziny emisji
  • 24.09, 11:00 Zoom na architekturę: Sekretna historia Sfinksa Godziny emisji
  • 24.09, 12:00 Pogromcy mitów: Nowa generacja: Wielki, głośny finał Godziny emisji
  • 24.09, 13:00 Technologia przetrwania: Ucieczka z Doliny Śmierci Godziny emisji
  • 25.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Poszukiwacze zaginionej włóczni Godziny emisji
  • 26.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Krwawy sekret zaginionego miasta Godziny emisji
  • 27.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Zaginione amazońskie imperium Godziny emisji
  • 28.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Syberyjskie wrota do piekieł Godziny emisji
  • 29.09, 18:00 Zagadki Ziemi: W poszukiwaniu El Dorado Godziny emisji
  • 30.09, 20:00 Kosmiczna mapa skarbów: Niebezpieczne wody Godziny emisji
© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info