Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2017-10-31 Pokaź dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Tabasco, marmur i parasolki Godziny emisji

Skąd pochodzi marmur, z którego powstają posągi w Waszyngtonie? Jak się robi sos tabasco? Jak przebiega produkcja wytrzymałych parasolek?

06:25

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Świat w miniaturze, Centrum huraganowe, Rabarbar Godziny emisji

Jak można zbudować miniaturowy port lotniczy? Jak zaprojektować dom, który oprze się sile huraganu? Jak hoduje się rabarbar w całkowitej ciemności?

06:50

Jak to jest zrobione?, odc. 7 Godziny emisji

Wnikliwe spojrzenie na przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. W programie wszystko o kulbakach, oliwkach z nadzieniem i astrolabium.

07:15

Jak to jest zrobione?: Hełm strażacki z tworzywa Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają przedmioty, które na co dzień wykorzystujemy. W programie o rzeźbach z wikliny i palarniach kawy.

07:40

Fabryki smaku: Malinowe słodycze Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcyjny słynnych ekologicznych płatków śniadaniowych, pysznych malinowych słodyczy i chipsów o smaku bajgli.

08:05

Fabryki smaku: Dżemy Godziny emisji

Zobaczmy, jak powstają truskawkowe i rabarbarowe dżemy. Zajrzymy do fabryki, która dziennie przerabia trzy miliony pomidorów podczas produkcji sosów.

08:30

Od destrukcji do produkcji: Trąbki i wytłoczki na jajka Godziny emisji

Ze zużytych fotokopiarek odzyskuje się miedź, z której później produkuje się mosiężne trąbki. Ze startych ziemniaków można wytwarzać wytłaczanki na jajka.

09:00

Od destrukcji do produkcji: Protezy rąk Godziny emisji

Wizjonerzy recyklingu i chemicy-czarodzieje wspólnie przetwarzają stare lodówki i dają nowe możliwości ludziom w potrzebie.

09:30

Jak to jest zrobione?: Przynęty myśliwskie, Pomidory w puszce, Lassa Godziny emisji

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak powstają takie rzeczy jak pomidory w puszkach, tablice wyników i lassa.

10:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Szaleństwa na drodze Godziny emisji

Pogromcy mitów odtwarzają kilka wyczynów z hollywoodzkich filmów. Spychają auto ze szczytu skały. Jeżdżą samochodem na dwóch kołach i kręcą beczkę Chevroletem Corvette.

11:00

Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem: Czy czas może płynąć wstecz? Godziny emisji

Człowiek porusza się swobodnie po przestrzeni kosmicznej, ale wciąż pozostaje więźniem czasu, który przesuwa się jedynie do przodu. Czy nauka cofnie kiedyś zegary?

12:00

NASA - archiwum tajemnic: Klątwa Czerwonej Planety Godziny emisji

Po wkroczeniu sondy w atmosferę ziemską ginie trzech kosmonautów. Łazik NASA odkrywa tropy, które pomagają w rozwiązaniu sprawy morderstwa.

13:00

Fabryki smaku: Żywnosć dla umysłu Godziny emisji

Jak przebiega produkcja najpopularniejszych produktów spożywczych? Zajrzymy do fabryk i prześledzimy, jak nasze przysmaki trafiają na sklepowe półki.

13:30

Fabryki smaku USA: Małe jest piękne Godziny emisji

Zobacz, w jaki sposób powstają pyszne mini cheesburgery, ostry sos salsa i wiśnie w czekoladzie.

14:00

Jak to jest zrobione?: Domki z piernika, przyczepy do przewozu bydła, drzwi hangarowe i figurynki Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają domki z piernika, przyczepy do przewozu bydła, drzwi hangarowe i figurynki.

14:30

Jak to jest zrobione?: Filtry do kawy, górnicze maszyny łańcuchowe i uliczna sygnalizacja świetlna Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają filtry do kawy, górnicze maszyny łańcuchowe i słupy ulicznej sygnalizacji świetlnej.

15:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Gdy usłyszysz syczenie Godziny emisji

Jamie i Adam wysadzają w powietrze łódź z 450-kilogramowym ładunkiem wybuchowym na pokładzie i budują broń na wzór tej z ostatniego odcinka kultowego serialu „Breaking Bad".

16:00

Wielka piątka: Potężne statki Godziny emisji

Piątka wielkich statków o różnym przeznaczeniu zostaje poddana serii testów. Który z olbrzymów wygra tę morską bitwę?

17:00

Od destrukcji do produkcji: Diamenty, dachówki, foremki do ciastek Godziny emisji

Zniszczony samochód rusza w nową podróż jako błyszcząca forma do ciastek. Z popiołów powstaje lśniący diament.

17:30

Od destrukcji do produkcji: Monety, głośniki i samochody wyścigowe Godziny emisji

Błony do zdjęć rentgenowskich zostają przerobione na błyszczące, srebrne monety. Sosnowe belki odzyskane ze zburzonych domów służą za materiał na obudowy głośników.

18:00

Zagadki Ziemi: Spisek ze swastyką Godziny emisji

W lesie w Niemczech pojawia się ogromna, złowroga swastyka. W odległym zakątku Antarktyki można dostrzec dziwne ślady, jak się tam znalazły?

19:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Skrzynki na kraby Godziny emisji

Pogromcy mitów oraz kapitanowie Johnathan Hillstrand i Scott Campbell z serialu "Najniebezpieczniejszy zawód świata" sprawdzają, czy skrzynki na kraby są naprawdę niezniszczalne.

20:00

Jak to jest zrobione?: Przemysłowe kółka do wózków, torty weselne, spektrometry THz, katamarany Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają przemysłowe kółka do wózków, torty weselne, spektrometry THz i wyścigowe katamarany.

20:30

Jak to jest zrobione?: Nagrody Grammy, ogrodowe baseny, światła do rowerów i składane panele słoneczne Godziny emisji

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. Oto, jak przebiega proces produkcji niektórych z nich.

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Felgi Titan, Espresso, Obróbka diamentów Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o felgach Titan, espresso i obróbce diamentów.

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 9 Godziny emisji

Spotkania z pomysłowymi inżynierami i wizjonerskimi projektantami. Ludźmi, którzy odpowiadają za produkcję i funkcjonowanie przedmiotów codziennego użytku.

22:00

Fabryki smaku: Słodycze i jedzenie dla dzieci Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja ulubionych produktów spożywczych Kanadyjczyków. W programie o bakławach, drażetkach Candy Buttons, serze feta i jedzeniu dla dzieci.

22:30

Fabryki smaku: Kawior Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak jeden jesiotr jest w stanie wyprodukować miskę kawioru o wartości 12 000 dolarów. Jak powstają legendarne czekoladowe trufle z winem?

23:00

NASA - archiwum tajemnic: Bliskie spotkanie prezydenta Godziny emisji

Na zamarzniętym księżycu naukowcy odkrywają gejzery. NASA zmienia kierunek sondy szukającej żywych organizmów. Przyszły prezydent USA jest świadkiem pojawienia się UFO.

00:00

Jak to jest zrobione?: Hodowlany kawior, Kurtki motocyklowe, Łopaty i szufle Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu. W programie o produkcji łopat, szufelek, kurtek motocyklowych oraz wizyta na farmie kawioru.

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Testy zderzeniowe, fajanse z Delft, parasole Godziny emisji

Jak wygląda łączenie nauki i zniszczenia podczas testów zderzeniowych? Jak montowany jest skomplikowany mechanizm kieszonkowego parasola?

01:00

Patent na gadżet: Zacięta rywalizacja Godziny emisji

Wynalazcy amatorzy prezentują ekipie ekspertów swoje dzieła, wśród których znajdą się zabawki dla psów i osobiste roboty. Który z tych wynalazków zasługuje na wsparcie finansowe?

02:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Wydanie świąteczne Godziny emisji

Sanie przyczepione do balona z gorącym powietrzem czekają, aby rozwozić prezenty. Trawnik Kevina jest już pokryty sztucznym śniegiem, a dom ozdobiony świątecznymi dekoracjami.

02:48

Opcje przetrwania: Aligator i lodowe tsunami Godziny emisji

Co zrobiłbyś, gdyby nagle spadła na ciebie ściana lodu? Czy jesteś w stanie poradzić sobie, kiedy zostaniesz uwięziony w windzie? Eksperci udzielają praktycznych porad.

03:36

Tajemnice superprodukcji filmowych: Thrillery i horrory - efekty grozy Godziny emisji

Nar Williams buduje kamerę filmową ze stopu magnezu. Przygląda się, jak w filmach kryminalnych kręci się sceny pełne krwi i spotyka się z cyfrowym chirurgiem plastycznym.

04:24

Bliskie spotkania: Terror na ranczu Godziny emisji

Henry Baker wracał samochodem z rodziną do domu, kiedy jego żona zauważyła łunę unoszącą się na jeziorem Erie. Co spowodowało utworzenie dziwnego blasku na ranczo w Argentynie.

04:48

Bliskie spotkania: Wojna światów Godziny emisji

Laura Sinclair spacerowała z psem, kiedy na niebie zobaczyła ogromny, cylindryczny obiekt. Uczniowie ze szkoły na Florydzie byli świadkami wielu pojawień się UFO.

05:12

Anatomia magii: Wampir Godziny emisji

Wayne wprawia w osłupienie nowojorskiego kierowcę limuzyny, którzy już w życiu widział wszystko. Billy częstuje dziwnym cappuccino. James zmienia się za sprawą wody święconej.

05:36

Co było dalej?, odc. 7 Godziny emisji

Pilot helikoptera ratuje mężczyznę, który zawisł na dźwigu. Czy śmigło nie strąci nieszczęśnika na ziemię? Co się stanie ze skoczkiem, któremu spadochron otworzył się za wcześnie?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

  • 24.09, 11:00 Zoom na architekturę: Sekretna historia Sfinksa Godziny emisji
  • 24.09, 12:00 Pogromcy mitów: Nowa generacja: Wielki, głośny finał Godziny emisji
  • 24.09, 13:00 Technologia przetrwania: Ucieczka z Doliny Śmierci Godziny emisji
  • 25.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Poszukiwacze zaginionej włóczni Godziny emisji
  • 26.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Krwawy sekret zaginionego miasta Godziny emisji
  • 27.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Zaginione amazońskie imperium Godziny emisji
  • 28.09, 18:00 Zagadki Ziemi: Syberyjskie wrota do piekieł Godziny emisji
  • 29.09, 18:00 Zagadki Ziemi: W poszukiwaniu El Dorado Godziny emisji
  • 30.09, 20:00 Kosmiczna mapa skarbów: Niebezpieczne wody Godziny emisji
  • 01.10, 11:00 Zoom na architekturę: Klątwa krwawych piramid Godziny emisji
© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info