Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2018-01-31 Pokaż dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kanały ściekowe w Paryżu, Broń strzelecka Beretta, Bawełna

Zobaczmy, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na świecie. W programie o kanałach ściekowych w Paryżu, produkcji bawełny i broni strzeleckiej Beretta.

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

06:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 10

Jak kieruje się farmą, na której pracują roboty? Jak powstaje maszyna, która za jednym zamachem podnosi 30 ton drewna? Jak przebiega transport najcenniejszych na świecie pianin?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

07:00

Jak to jest zrobione?: Zlewy, Skóra, Elektryczne gitary hawajskie

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas na co dzień. Przyjrzymy się, jak powstają takie rzeczy jak elektryczne gitary hawajskie, zlewy ze stali nierdzewnej i skóra.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

07:30

Jak to jest zrobione?, odc. 4

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja igieł i agrafek, lokomotyw i architektonicznych gzymsów.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

08:00

Fabryki smaku: Malinowe słodycze

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcyjny słynnych ekologicznych płatków śniadaniowych, pysznych malinowych słodyczy i chipsów o smaku bajgli.

Godziny emisji Fabryki smaku

08:30

Od destrukcji do produkcji: Ramki, pierścionki i łodzie

Wypełnienie lodówek turystycznych po przetopieniu zostaje zamienione w dekoracyjne ramki do zdjęć. Z kolei ze starych telefonów odzyskuje się cenne metale do produkcji biżuterii.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

09:00

Triki ludzkiej psychiki: Kłamcy i kochankowie

Co się stanie, kiedy podczas oświadczyn pierścionek trafi wprost do kanału? Jak zareagujemy, kiedy obca osoba usiądzie nam na kolanach? Czy lalka wudu ma tajemną moc?

Godziny emisji Triki ludzkiej psychiki

09:30

Triki ludzkiej psychiki: Najeźdźcy kosmosu

Co się stanie, kiedy kierowca kaskader wyruszy na jazdę próbną w przebraniu? Jak zareagujemy, kiedy obca osoba naruszy naszą prywatną przestrzeń?

Godziny emisji Triki ludzkiej psychiki

10:00

Zoom na architekturę: Tajemnice średniowiecznej katedry

Czy tajemnicza średniowieczna katedra skrywa szczątki biblijnych Trzech Królów? Naukowcy i eksperci odkrywają sekrety otaczające miejsce religijnego kultu.

Godziny emisji Zoom na architekturę

11:00

Rywalizujący geniusze, odc. 6

Historie mężczyzn i kobiet, których wpływ na obecną rzeczywistość jest nieoceniony. Ci geniusze odmienili świat dzięki swoim wielkim odkryciom oraz niesamowitej pomysłowości.

Godziny emisji Rywalizujący geniusze

12:00

Bez śladu: Zakazane złote miasto

Nowa technologia przyczynia się do odkrycia porzuconych miast w głębi dżungli. Czy odnalezione zostanie mityczne El Dorado? Ponadto, we wraku statku znaleziony zostaje kryształ.

Godziny emisji Bez śladu

13:00

Zagadki ludzkiego ciała: Przetrwanie

Jeśli ludzkie ciała zostały stworzone, aby przetrwać, dlaczego niektóre z nich nie dają sobie rady z tym zadaniem? Oto kilka technik, które pozwolą nam na lepsze i dłuższe życie.

Godziny emisji Zagadki ludzkiego ciała

13:30

Zagadki ludzkiego ciała: Starcie zmysłów

Zmysły mówią nam wszystko o otaczającym nas świecie, ale czasami łatwo wprowadzają nas w błąd. Oto kilka sztuczek, które polepszą koordynację i ostrość naszych zmysłów.

Godziny emisji Zagadki ludzkiego ciała

14:00

Jak to jest zrobione?: Glina, Śliwki bez pestek, Ostrogi

Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy, z których korzystamy na co dzień. Dziś o parasolkach, srebrnych sztućcach, taśmach mierniczych i silnikach przyczepnych.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

14:30

Jak to jest zrobione?: Paralizatory, Zupy w puszkach, Odskocznie

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak powstają skalpele, hełmy brytyjskich policjantów i czekany.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

15:00

Pogromcy mitów: Nowa generacja: Wielkie wyzwanie

To wyzwanie dla prawdziwych pogromców mitów! Czy z rzeczy znalezionych na złomowisku da się zrobić broń? Jak przerobić rower w pojazd, który nie będzie zdolny do jazdy?

Godziny emisji Pogromcy mitów

16:00

Operacja: lot, odc. 3

Polskie Linie Lotnicze LOT od kulis. Przyjrzyjmy się, jak na co dzień działają linie lotnicze, które przewożą prawie pięć milionów pasażerów rocznie.

Godziny emisji Operacja

17:00

Od destrukcji do produkcji: Puchary i gitary

Niepotrzebny drut zostaje zamieniony w efektowny puchar z brązu. Stare deski podłogowe służą za budulec do ręcznie robionych gitar.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

17:30

Od destrukcji do produkcji: Ramki, pierścionki i łodzie

Wypełnienie lodówek turystycznych po przetopieniu zostaje zamienione w dekoracyjne ramki do zdjęć. Z kolei ze starych telefonów odzyskuje się cenne metale do produkcji biżuterii.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

18:00

Zagadki Ziemi: Duch Zorro

Na zboczu góry w Meksyku widnieje ogromna litera Z, przypominająca wielki znak legendarnego Zorro. Dziwne obiekty w Niemczech przypominają o tajemnicach z czasów zimnej wojny.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

19:00

Mega ładunki, odc. 8

Armia specjalistów zajmuje się transportem specjalnych ładunkow na cały świat. Niektóre z nich są ogromne, inne - bardzo cenne. Każdy trzeba dostarczyć w całości i na czas.

Godziny emisji Mega ładunki

20:00

Jak to jest zrobione?: Naczynia stołowe, Lukrowane płatki śniadaniowe, Kompresory

Jak powstają przedmioty codziennego użytku? W programie o produkcji zderzaków, modeli parowych, filtrów koloru i lizaków.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

20:30

Jak to jest zrobione?: Kółka do deskorolek, baklawa

Przyjrzyjmy się, jak powstają przedmioty, które na co dzień wykorzystujemy. W programie o greckim deserze galaktoboureko, pochłaniaczach CO2 i świecach z wosku pszczelego.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Aparaty fotograficzne, poduszki powietrzne, słodkie, żelowe fasolki

Jak się robi najostrzejsze na świecie zdjęcia? Jak produkuje się miliony żelek o regularnych kształtach? Jak zszywa się ogromną poduszkę powietrzną, na którą może spaść samochód?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kaski, herbata, elektrociepłownia Siekierki

Jak jest zbierana i przetwarzana najdroższa herbata na świecie? W jaki sposób elektrociepłownia Siekierki dostarcza ciepło do połowy domów w Warszawie?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

22:00

Fabryki smaku: Kwaśne i słodkie

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji kukurydzianych batoników z czekoladą, sushi i słynnych owocowych żelków Goodies.

Godziny emisji Fabryki smaku

22:30

Fabryki smaku: Halloween, część 1

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja halloweenowych przysmaków. W programie o strasznych jabłkach na patyku, batonikach zombie i cukierkach z melasy.

Godziny emisji Fabryki smaku

23:00

Zagadki Ziemi: Tajemnica ucieczki El Chapo

Zdjęcia satelitarne pokazują, w jaki sposób El Chapo, słynny baron narkotykowy, uciekł z więzienia w Meksyku. Na terenie pogrążonego w wojnie Iraku widać wielką, czarną plamę.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

00:00

Jak to jest zrobione?, odc. 26

Jak powstają przedmioty, z których korzystamy w codziennym życiu? Przyjrzyjmy się, jak przebiega ich często bardzo skomplikowany proces produkcji i z jakich zrobione są materiałów?

Godziny emisji Jak to jest zrobione

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 11

Spotkania z pomysłowymi inżynierami i wizjonerskimi projektantami. Ludźmi, którzy odpowiadają za produkcję i działanie przedmiotów codziennego użytku.

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

01:00

Fabryka przedmiotów domowych: Różowe flamingi

Jak powstaje ulubione wyposażenie gospodarstw domowych? Zajrzymy za kulisy przedziwnych i niebywałych procesów, których efektem są plastikowe różowe flamingi i podgrzewacze.

Godziny emisji Fabryka przedmiotów domowych

01:30

Fabryka militariów, odc. 1

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

Godziny emisji Fabryka militariów

02:00

Mroczna strona nauki, odc. 10

Dlaczego stosowana przez Geysera metoda usuwania włosów za pomocą promieni rentgenowskich powodowała raka? Jak botaniczne odkrycia Galstona wykorzystano podczas działań wojennych?

Godziny emisji Mroczna strona nauki

02:48

Inżynieria ekstremalna: Central Market w Abu Zabi

Parki, biura, sklepy i hotele, a wszystko to wokół najwyższego na świecie mieszkalnego wieżowca. Tak będzie wyglądała nowoczesna dzielnica handlowa w Abu Zabi.

Godziny emisji Inżynieria ekstremalna

03:36

Technologia przetrwania: Śmiercionośny lodowiec

Andy utknął na lodowcu na Alasce. Miejsce jest tak dzikie, że nie ma tam żadnego życia. Aby wrócić do cywilizacji, Andy musi wygrać walkę ze śniegiem i zhakować swój sprzęt.

Godziny emisji Technologia przetrwania

04:24

Kod do ucieczki: Chińska restauracja

Dwie trójki zupełnie obcych sobie ludzi zostają zamknięte w identycznych chińskich restauracjach. Mają tylko godzinę, aby rozwiązać serię zagadek, które ułatwią im ucieczkę.

Godziny emisji Kod do ucieczki

05:12

Jak działają maszyny?, odc. 1

Poznaj szczegóły działania urządzeń codziennego użytku. W tym odcinku poddamy dogłębnej analizie działanie piły mechanicznej.

Godziny emisji Jak działają maszyny

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

  • 18.02, 11:00 Zoom na architekturę: Seks, kłamstwa i Tadź Mahal Godziny emisji
  • 25.02, 11:00 Zoom na architekturę: Ukryte miasto Inków Godziny emisji
  • 04.03, 11:00 Zoom na architekturę: Skarby Terakotowej Armii Godziny emisji
  • 04.03, 12:00 Pogromcy mitów: Nowa generacja: Skrócony o głowę Godziny emisji
  • 04.03, 13:00 Ciemna strona Google'a Godziny emisji
  • 10.03, 20:00 Lokatorzy ludzkiego ciała: Twoja własna fauna Godziny emisji
  • 10.03, 21:00 Lokatorzy ludzkiego ciała: Superczłowiek Godziny emisji
  • 11.03, 11:00 Zoom na architekturę: Zaginiony świat Koloseum Godziny emisji
  • 11.03, 12:00 Pogromcy mitów: Nowa generacja: Komin służący jako armata Godziny emisji
  • 18.03, 11:00 Zoom na architekturę: Zaginione miasto na pustyni Godziny emisji
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info