Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2018-02-01 Pokaż dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Taniec lwów, Tunel, Super Sopper

Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o tańcu lwów, budowie tuneli i urządzeniu Super Sopper.

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

06:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 11

Jak przebiega budowa wysokiego rusztowania z ogromnych bambusowych tyczek? Jak wydobywa się minerał, który na czerwono barwi sztuczne ognie?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

07:00

Jak to jest zrobione?: Miecze, Pontony, Zegary szafkowe, Bezpieczniki

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu, Przyjrzymy się, jak powstają takie rzeczy jak szpady, pontony, zegary szafkowe i bezpieczniki.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

07:30

Jak to jest zrobione?, odc. 5

Analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja filigranowych wyrobów ze szkła, pokarmu dla ryb i samochodów mieszkalnych.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

08:00

Fabryki smaku: Czas na masło!

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji wiśniowych kropli do gardła, bezglutenowych kieszonek z warzywami, czekoladek z masłem orzechowym i gęstego sosu jabłkowego.

Godziny emisji Fabryki smaku

08:30

Od destrukcji do produkcji: Noże, pokrowce i ogrodzenia

Stare materace są przerabiane na supernowoczesne noże kucharskie. Ze starych billboardów produkuje się pokrowce na deski surfingowe.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

09:00

Triki ludzkiej psychiki: Publiczne odrzucenie

Jak zareagujemy, kiedy w naszą prywatną przestrzeń wedrze się duży pluszowy miś, prezenter programu "Runway" lub człowiek gaduła, który zbliży się do nas na bliską odległość?

Godziny emisji Triki ludzkiej psychiki

09:30

Triki ludzkiej psychiki: Bałwany atakują

Przyjrzyjmy się, co się dzieje, kiedy balony unoszą dziecko, alarm samochodowy postanawia wykończyć kierowcę, a kilku twardzieli dostaje dużo więcej, niż się spodziewali.

Godziny emisji Triki ludzkiej psychiki

10:00

Zoom na architekturę: Tajemnice Pałacu Westminsterskiego

Pałac Westminsterski w Londynie to jedna z najsłynniejszych budowli na ziemi. Jakie tajemnice i sekrety z czasów wiktoriańskich wciąż kryją się w murach tego legendarnego zabytku?

Godziny emisji Zoom na architekturę

11:00

Rywalizujący geniusze: Sarnoff kontra Farnsworth

Wynalezienie telewizji było przedmiotem bezkompromisowego współzawodnictwa. David Sarnoff i Philo Farnsworth to największe nazwiska w grze o tę wielką stawkę.

Godziny emisji Rywalizujący geniusze

12:00

Bez śladu: Klątwa Trójkąta Bermudzkiego

Gdy w rejonie trójkąta bermudzkiego ginie pięć samolotów, naukowcy mówią o zaskakującej geologicznej sile. Natomiast satelity ukazują zaginione plemiona rejonu Amazonki.

Godziny emisji Bez śladu

13:00

Szybkie pytanie - szybka odpowiedź: Czas start!

Naukowcy i inżynierowie NASA odpowiadają na niecodzienne pytania. Czy reguła pięciu sekund jest wiarygodna? Dlaczego trudno jest pacnąć muchę?

Godziny emisji Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

13:30

Szybkie pytanie - szybka odpowiedź: Wyczucie czasu

Naukowcy i inżynierowie NASA odpowiadają na niecodzienne pytania. Jak odgadnąć wiek drugiej osoby? Dlaczego marszczą nam się palce? Jak daleko sięga nasz wzrok?

Godziny emisji Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

14:00

Jak to jest zrobione?: Dywany Navajo, Ropa naftowa, Kalejdoskopy

Jak powstają przedmioty codziennego użytku? W programie o produkcji luksusowych samochodów, bekonu i maszyn do odśnieżania.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

14:30

Jak to jest zrobione?: Długopisy kosmiczne, Metalowe trumny, Akwaria z rafą koralową

Analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Jak powstają rzutki, samochodowe skrzynie biegów, miniaturowe srebra stołowe i kosze do latających balonów.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

15:00

Pogromcy mitów: Nowa generacja: Lądowanie samolotu z Hollywood

Przyszli pogromcy mitów sprawdzają, czy można wspiąć się na wysoki budynek z pomocą odkurzaczy? Czy amator posadzi samolot na ziemi, korzystając wyłącznie z radiowych instrukcji?

Godziny emisji Pogromcy mitów

16:00

Operacja: lot, odc. 4

Polskie Linie Lotnicze LOT od kulis. Przyjrzyjmy się, jak na co dzień działają linie lotnicze, które przewożą prawie pięć milionów pasażerów rocznie.

Godziny emisji Operacja

17:00

Od destrukcji do produkcji: Miedziane garnki, sukienki i drogi

Z części rozebranych telewizorów produkuje się ekskluzywne, miedziane garnki. Mleko przetwarza się w proszek proteinowy, z którego następnie tworzy się przędzę na sukienki.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

17:30

Od destrukcji do produkcji: Noże, pokrowce i ogrodzenia

Stare materace są przerabiane na supernowoczesne noże kucharskie. Ze starych billboardów produkuje się pokrowce na deski surfingowe.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

18:00

Zagadki Ziemi: Znaki na pustyni

Archeolog-amator znajduje dziwne symbole wydrapane na powierzchni pustyni w Kazachstanie. Pewne jezioro w brazylijskich lasach deszczowych zmienia kolor na jaskraworóżowy.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

19:00

Megastatki: Kadłuby-giganty

W południowokoreańskich stoczniach Okpo i Sungdong dwa zespoły budują gigantyczny tankowiec, Maersk Tangier, oraz największą na świecie platformę wiertniczą typu jack-up — XLE4.

Godziny emisji Megastatki

20:00

Jak to jest zrobione?: Glina, Śliwki bez pestek, Ostrogi

Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy, z których korzystamy na co dzień. Dziś o parasolkach, srebrnych sztućcach, taśmach mierniczych i silnikach przyczepnych.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

20:30

Jak to jest zrobione?: Nunofilc, zgniatarki

Przyjrzyjmy się, jak powstają przedmioty, które na co dzień wykorzystujemy. W programie o koreańskiej kimchi i tradycyjnym parkiecie drewnianym.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Przyczepy kempingowe, kamertony

Jak buduje się przyczepy kempingowe silniejsze od samochodów SUV? Jak powstają kamertony o doskonałym dźwięku? Jak przebiega organizacja największego na świecie festiwalu światła?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Motocykl Royal Enfield, fałszywe dzieła sztuki, mleko

Jak skonstruowana jest najnowsza wersja klasycznego motocyklu Royal Enfield Continental GT? Jak "artystyczni detektywi" rozpoznają fałszerstwa dzieł sztuki?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

22:00

Fabryki smaku: Ostry keczup

Przyjrzyjmy się, jak powstają popularne, typowo kanadyjskie chipsy, słodkie batoniki, rodzynki w polewie i kwaskowy sos syczuański.

Godziny emisji Fabryki smaku

22:30

Fabryki smaku: Halloween, część 2

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja halloweenowych przysmaków. W programie o strasznych lizakach, ciasteczkach w kształcie nietoperzy i czekoladach wiedźmy.

Godziny emisji Fabryki smaku

23:00

Zagadki Ziemi: Duch Zorro

Na zboczu góry w Meksyku widnieje ogromna litera Z, przypominająca wielki znak legendarnego Zorro. Dziwne obiekty w Niemczech przypominają o tajemnicach z czasów zimnej wojny.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

00:00

Jak to jest zrobione?: Panele ze szkła, Animacja poklatkowa, Skrzynie transportowe

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu. Tym razem dowiemy się więcej o animacji poklatkowej oraz produkcji szklanych paneli we wzory.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 12

Spotkania z pomysłowymi inżynierami i wizjonerskimi projektantami. Ludźmi, którzy odpowiadają za produkcję i działanie przedmiotów codziennego użytku.

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

01:00

Fabryka przedmiotów domowych: Spokój i kredki

Jak powstaje ulubione wyposażenie gospodarstw domowych? Zajrzymy za kulisy przedziwnych i niebywałych procesów, których efektem są świecowe kredki i rowery.

Godziny emisji Fabryka przedmiotów domowych

01:30

Jak to jest złożone?: Tajemnice wycieczkowca

Poradnik dla majsterkowiczów, którzy chcą zbudować największe wynalazki ludzkości. Jak można samodzielnie skonstruować wycieczkowiec, organy piszczałkowe i śmigłowiec Apache?

Godziny emisji Jak to jest złożone

02:00

Mroczna strona nauki, odc. 11

Jak eksperymenty doktora Murraya pomogły upokorzyć terrorystę Unabombera? Jakie były przyczyny śmierci grupy rosyjskich naukowców, którzy chronili bank nasion?

Godziny emisji Mroczna strona nauki

02:48

Inżynieria ekstremalna: Port w Rotterdamie

W porcie w Rotterdamie Danny Forster obserwuje, jak przebiega największy w historii projekt robót ziemnych. Holenderski port zwiększy trzykrotnie swoją wydajność.

Godziny emisji Inżynieria ekstremalna

03:36

Technologia przetrwania: Ucieczka z Doliny Śmierci

Dolina Śmierci w Kalifornii to wyjątkowo niebezpieczne miejsce na ziemi. Andy przedziera się przez ten dziki region z nadzieją, że technologie pomogą mu powrócić do cywilizacji.

Godziny emisji Technologia przetrwania

04:24

Kod do ucieczki: W gabinecie podróżnika

Dwie trójki zupełnie obcych sobie ludzi zostają zamknięte w identycznych bibliotekach podróżnika. Mają tylko godzinę, aby rozwiązać serię zagadek, które ułatwią im ucieczkę.

Godziny emisji Kod do ucieczki

05:12

Jak działają maszyny?, odc. 2

Przyjrzyj się z bliska maszynom, z którymi masz styczność na co dzień. W tym odcinku zobaczymy wzloty i upadki często używanych schodów ruchomych.

Godziny emisji Jak działają maszyny

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info