Reklama

Logo Discovery Science Discovery Science program TV na 2018-05-21 - ramówka, emisje

2018-05-21 Pokaż dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Noże do ostryg, reflektory, diamenty

Jak powstają noże zdolne otworzyć muszlę ostrygi? Jak naukowcy w warunkach naukowych tworzą syntetyczne diamenty?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

06:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Mosty wiszące, Kusze, Oznaczanie odzieży

Jak powstają stalowe liny, które utrzymują most o wadze 50 tysięcy ton? Dlaczego współcześni myśliwi korzystają ze średniowiecznej broni? Jak sklepy kontrolują zapasy odzieży?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

07:00

Zagadki Ziemi: Syberyjskie wrota do piekieł

Ogromna szczelina pojawia się na terenie syberyjskiego lasu. Miejscowi ludzie twierdzą, że są to wrota do piekieł.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

08:00

Zagadki Ziemi: W poszukiwaniu El Dorado

Fotografie z kolumbijskiej dżunglii mogą doprowadzić badaczy do odkrycia legendarnego El Dorado. Ponadto, wirująca, jasnozielona spirala pojawia się w wodach Zatoki Perskiej.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

09:00

Jak działają maszyny?, odc. 8

Poznaj sekrety przedmiotów codziennego użytku. W tym odcinku zapoznamy się z działaniem bierzni stacjonarnej, silnika przyczepnego, wiertarki pneumatycznej i długopisów kulkowych.

Godziny emisji Jak działają maszyny

Reklama
10:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Za kulisami

Adam i Jamie pokazują, co czeka widzów w najważniejszym odcinku wszystkich sezonów i jak tego dokonali!

Godziny emisji Prawda czy fałsz - pogromcy mitów

11:00

Czy jest z nami inżynier?, odc. 4

Czy uwierzysz, że wieżowiec może stopić samochód? W londyńskim budynku Walkie Talkie Justin odsłania kulisy przedziwnego błędu konstrukcyjnego.

Godziny emisji Czy jest z nami inżynier

12:00

Jak z niczego zrobić coś, odc. 1

Prowadzący przerobi stary komputer PC na miniwieżę. Pokaże też, jak zużyty karton po mleku zamienić na antykradzieżowe etui.

Godziny emisji Jak z niczego zrobić coś

12:30

Jak z niczego zrobić coś, odc. 2

Prowadzący pokaże, jak niedrogo wykonać specjalny grill. Zademostruje też, jak skonstruować specjalną strzelbę na pająki oraz jak zbudować rowerową ładowarkę do telefonu.

Godziny emisji Jak z niczego zrobić coś

13:00

Fabryki smaku, odc. 21

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja ulubionych produktów spożywczych. W programie o sosie chili, cytrynowych włoskich lodach i pakowanych orzeszkach ziemnych.

Godziny emisji Fabryki smaku

13:30

Fabryki smaku: Czas na deser lodowy

Przyjrzyjmy się jak góra składników zamienia się w produkt spożywczy. W jaki sposób powstają lody z kruchymi ciasteczkami, pianki prawoślazowe i surówka z brokułów?

Godziny emisji Fabryki smaku

14:00

Jak to jest zrobione?, odc. 10

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak powstają cążki do paznokci, olej canola oraz jak przebiega renowacja plakatów.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

14:30

Jak to jest zrobione?, odc. 11

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja słomkowych sombrer, humusu i termometrów tarczowych.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

15:00

Patent na gadżet: Zabawa z ogniem

Czwórka wynalazców amatorów prezentuje zmyślnym ekspertom swoje dzieła, które stworzyli w domowych warsztatach. Który z tych wynalazków zasługuje na finansowe wsparcie?

Godziny emisji Patent na gadżet

16:00

Jak działa wszechświat?: Supernowe

Życie powstaje podczas niewyobrażalnie ogromnych eksplozji kosmicznych, które nazywamy supernowe. Z samego serca gwiazd wyrzucana jest materia, która rozchodzi się w przestrzeń.

Godziny emisji Jak działa wszechświat

Reklama
17:00

Niezwykłe zjawiska pogodowe: Tajemnice pogody i chaos

Wejdziemy na szczyt czarnego wulkanu i zajrzymy na dno tęczowej rzeki. Poznamy siłę wiatrów, które przewracają pociągi i zobaczymy, jak grad zatapia miasto.

Godziny emisji Niezwykłe zjawiska pogodowe

18:00

Zagadki Ziemi: Nazistowska forteca z lodu

Kiedy spojrzy się z kosmosu, miasta są jasnymi plamami, a dzikie tereny pozostają ciemne. Dlaczego australijski busz świeci się, jakby był jedną wielką aglomeracją?

Godziny emisji Zagadki Ziemi

19:00

Od destrukcji do produkcji: Miedziane garnki, sukienki i drogi

Z części rozebranych telewizorów produkuje się ekskluzywne, miedziane garnki. Mleko przetwarza się w proszek proteinowy, z którego następnie tworzy się przędzę na sukienki.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

19:30

Fabryka przedmiotów domowych: Porcelanowa zastawa

Jak powstaje ulubione wyposażenie gospodarstw domowych? Zajrzymy za kulisy przedziwnych i niebywałych procesów, których efektem są miotły, butelki na wodę i plastikowe korale.

Godziny emisji Fabryka przedmiotów domowych

20:00

Jak to jest zrobione?: Pianina, flagi

Zajrzyjmy do fabryk i przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku. W programie o pianinach i flagach.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

20:30

Jak to jest zrobione?: Dywany Navajo, Ropa naftowa, Kalejdoskopy

Jak powstają przedmioty codziennego użytku? W programie o produkcji luksusowych samochodów, bekonu i maszyn do odśnieżania.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Łożyska kulkowe, Tusz do rysownia, Sztuczne oczy

Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy i urządzenia w różnych miejscach na świecie. W programie o łożyskach kulkowych, tuszu dla rysowników i sztucznych oczach.

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16

Jak to się dzieje, że w fotelach lotniczych czujemy się bezpiecznie i mamy zapewnioną rozrywkę? Dlaczego podczas projektowania staników korzysta się z technologii lotniczych?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

22:00

Fabryki smaku, odc. 24

Przyjrzyjmy się, jak powstają nasze ulubione przysmaki. Zobaczmy, jak góra składników zamienia się w produkt spożywczy. W programie o sosie pomidorowym i jogurcie w tubkach.

Godziny emisji Fabryki smaku

22:30

Fabryki smaku USA: W ziemniaku siła

Zobacz, w jaki sposób powstają prażynki ziemniaczne, lizaki i kolorowe wafle do lodów.

Godziny emisji Fabryki smaku USA

Reklama
23:00

Pogromcy mitów: Nowa generacja: Kasa z rozbitego sejfu

Pogromcy mitów sprawdzają jeden z wybuchowych przekrętów kryminalnych. Czy można wysadzić mały sejf z pomocą ładunku z mechanizmem zegarowym i nie zniszczyć banknotów?

Godziny emisji Pogromcy mitów

00:00

Jak to jest zrobione?: Rowery górskie, karabiny z dźwignią spustową

Zajrzyjmy do fabryk i przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku. W programie o rowerach górskich i karabinach z dźwignią spustową.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 4

Jak się produkuje karty do gry, które od razu eliminują oszustów? Jak powstają najbardziej luksusowe prywatne odrzutowce? Czy można wyprodukować miliard butelek piwa rocznie?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

01:00

Jak to jest złożone?: Wielka ciężarówka

Poradnik dla majsterkowiczów, którzy chcą zbudować największe wynalazki ludzkości. Jak samodzielnie skonstruować ogromną ciężarówkę, pojazd międzyplanetarny i łóżko do opalania?

Godziny emisji Jak to jest złożone

01:30

Fabryka przedmiotów domowych: Relaks na hamaku

Jak powstaje ulubione wyposażenie gospodarstw domowych? Zajrzymy za kulisy przedziwnych i niebywałych procesów, których efektem są gaśnice i hamaki.

Godziny emisji Fabryka przedmiotów domowych

02:00

Maszyny śmierci: Przesłuchanie

Poznaj historię najokrutniejszych narzędzi tortur, służących niegdyś do wydobywania zeznań. Poznaj budowę i działanie kołyski Judasza, krzesła przesłuchań czy obieraczki do skóry.

Godziny emisji Maszyny śmierci

02:48

Wielka piątka: Superstatki

Przegląd olbrzymów, które pływają po morzach świata, od ogromnych statków wycieczkowych po gigantyczne tankowce i groźne okręty wojenne.

Godziny emisji Wielka piątka

03:36

Patent na gadżet: Zacięta rywalizacja

Wynalazcy amatorzy prezentują ekipie ekspertów swoje dzieła, wśród których znajdą się zabawki dla psów i osobiste roboty. Który z tych wynalazków zasługuje na wsparcie finansowe?

Godziny emisji Patent na gadżet

04:24

Niezwykły kosmos  : Tajemnica ukrytego wszechświata

Czy wszechświat jest jeszcze bardziej tajemniczy niż sądzimy? Angielscy, włoscy i amerykańscy naukowcy poświęcają swój czas by odnaleźć tzw. ciemną materię oraz ciemną energię.

Godziny emisji Niezwykły kosmos  

05:12

NASA - archiwum tajemnic: Naziści na Księżycu

Kamery NASA utrwaliły niezliczoną ilość tajemniczych obiektów w kosmosie. Czy nauka jest w stanie poradzić sobie z tak dziwnymi zjawiskami? A może to ślady pozaziemskiego życia?

Godziny emisji NASA - archiwum tajemnic

O programie TV stacji Discovery Science

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-05-21. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-05-21 dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Science

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info