Reklama

Logo Discovery Science Discovery Science program TV na 2018-06-12 - ramówka, emisje

2018-06-12 Pokaż dziś

06:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 4

Jak się produkuje karty do gry, które od razu eliminują oszustów? Jak powstają najbardziej luksusowe prywatne odrzutowce? Czy można wyprodukować miliard butelek piwa rocznie?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

06:25

Zagadki Ziemi: Tajemnica Góry Zagłady

Satelity odnajdują w głębi Chin amerykańską technologię stealth (technika zmniejszająca szansę wykrycia obiektu). Amerykańskie niebo pokrywa dziwna chmura. Kto wie, co to takiego?

Godziny emisji Zagadki Ziemi

07:10

Jak to jest zrobione?: Grille ceramiczne, pneumatyczne dziurkacze, drewniane deski surfingowe

Przyjrzyjmy się, jak powstają grille ceramiczne, pneumatyczne dziurkacze, wodotryski i drewniane deski surfingowe.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

07:35

Jak to jest zrobione?: Czujniki ciśnienia oleju, drukowanie w dużym formacie

Zajrzyjmy do fabryk i przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku. W programie o czujnikach ciśnienia oleju i kołnierzach ortopedycznych.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

08:00

Fabryki smaku: Stan idealny

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób błąd przyczynił się do popularności miękkich cukierków "Australian style" oraz jak powstają chipsy z bananów.

Godziny emisji Fabryki smaku

Reklama
08:30

Jak działają maszyny?, odc. 4

Odkryj sekrety przedmiotów, z których korzystamy na co dzień. Jak, podczas godzin szczytu, działają bramki do sprawdzania biletów w metrze i dzięki czemu w lodówce jest chłodno.

Godziny emisji Jak działają maszyny

09:30

Jak to jest zrobione?: Żeliwne piece, superlekkie samoloty, ratraki, gumki recepturki

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o żeliwnych piecach, superlekkich samochodach, ratrakach i gumkach recepturkach.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

10:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Transformacje

Adam i Jamie biorą pod lupę dwie opowieści o mechanicznych metamorfozach. Tym razem zamienią samochód w motocykl, a z roweru zrobią łódkę.

Godziny emisji Prawda czy fałsz - pogromcy mitów

11:00

Zoom na architekturę: Poszukiwania zamku króla Artura

W zamku w Szkocji być może stał słynny, okrągły stół króla Artura. Czy odkrycie oszpeconego szkieletu ujawni sekrety tej legendy i pomoże napisać jeszcze raz historię?

Godziny emisji Zoom na architekturę

12:00

NASA - archiwum tajemnic: Atak piorunów

Astronauci muszą się ratować, kiedy tajemniczy obiekt zbliża się z wielką prędkością do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Tajny agent wyrusza z misją odzyskania skał księżycowych.

Godziny emisji NASA - archiwum tajemnic

13:00

Fabryki smaku: Przepełniony

Jak powstają nasze ulubione przysmaki? Zobaczmy jak góra składników zamienia się w produkt spożywczy. W programie o sosach do makaronu i ciastkach z masłem orzechowym.

Godziny emisji Fabryki smaku

13:30

Fabryki smaku, odc. 20

Jak powstają nasze ulubione przysmaki? Zobaczmy, jak góra składników zamienia się w produkt spożywczy. W programie o pizzy „zrób to sam" i świeżym soku pomarańczowym.

Godziny emisji Fabryki smaku

14:00

Jak to jest zrobione?: Namioty z płótna, Fajki pokoju, Armaty

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak powstają takie rzeczy jak płatki śniadaniowe, armaty i fajki pokoju.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

14:30

Jak to jest zrobione?: Przynęty myśliwskie, Pomidory w puszce, Lassa

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak powstają takie rzeczy jak pomidory w puszkach, tablice wyników i lassa.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

15:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Wulkan na podwórku

Kevin i Grant urządzają sobie terenowy wyścig małymi drewnianymi samochodzikami. Potem bawią się w wulkanologów, a stworzony w domu wulkan zamieniają w trzystopniową eksplozję.

Godziny emisji Eksperyment. Wersja 2.0.

Reklama
16:00

Jak działa wszechświat?: Tajemnicza historia Księżyca

Nasz Księżyc jest większy od innych księżyców w Układzie Słonecznym. Jednak pochodzenie jedynego naturalnego satelity Ziemi wciąż pozostaje największą tajemnicą astronomii.

Godziny emisji Jak działa wszechświat

17:00

Niezwykłe zjawiska pogodowe: Tajemnice pogody i chaos

Wejdziemy na szczyt czarnego wulkanu i zajrzymy na dno tęczowej rzeki. Poznamy siłę wiatrów, które przewracają pociągi i zobaczymy, jak grad zatapia miasto.

Godziny emisji Niezwykłe zjawiska pogodowe

18:00

Zagadki Ziemi: Znaki na pustyni

Archeolog-amator znajduje dziwne symbole wydrapane na powierzchni pustyni w Kazachstanie. Pewne jezioro w brazylijskich lasach deszczowych zmienia kolor na jaskraworóżowy.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

19:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Astronauci

W pożegnalnej serii programów Jamie i Adam testują jedną z ulubionych opowieści fanów. Czy żelkowe miśki mogą być paliwem napędowym do rakiet?

Godziny emisji Prawda czy fałsz - pogromcy mitów

20:00

Jak to jest zrobione?: Betonowe ściany, drukarki 3D, teleskopowe dźwigi i palniki do lamp naftowych.

Przyjrzyjmy się, jak powstają betonowe ściany, drukarki 3D, teleskopowe dźwigi i palniki do lamp naftowych.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

20:30

Jak to jest zrobione?: Rogi prochowe, foremki do rękodzieła artystycznego, pierogi i dętki

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o rogach prochowych, foremkach do rękodzieła artystycznego, pierogach i dętkach.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 12

Spotkania z pomysłowymi inżynierami i wizjonerskimi projektantami. Ludźmi, którzy odpowiadają za produkcję i działanie przedmiotów codziennego użytku.

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 12

Jak przebiega produkcja ręcznie szytych espadryli? Jak wygląda budowa domu z prefabrykatów? Jak konserwuje się bezcenne dokumenty, aby przetrwały kolejne stulecia?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

22:00

Fabryki smaku: Czas na masło!

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji wiśniowych kropli do gardła, bezglutenowych kieszonek z warzywami, czekoladek z masłem orzechowym i gęstego sosu jabłkowego.

Godziny emisji Fabryki smaku

22:30

Fabryki smaku USA: Mózg operacji

Przyjrzyjmy się, jak powstają legendarne drażetki PEZ w charakterystycznych opakowaniach i jak przebiega produkcja chrupiących serowych minigofrów.

Godziny emisji Fabryki smaku USA

Reklama
23:00

Zagadki Ziemi: Tajemnica Góry Zagłady

Satelity odnajdują w głębi Chin amerykańską technologię stealth (technika zmniejszająca szansę wykrycia obiektu). Amerykańskie niebo pokrywa dziwna chmura. Kto wie, co to takiego?

Godziny emisji Zagadki Ziemi

00:00

Jak to jest zrobione?: Żyłki wędkarskie, mieszalniki, soda oczyszczona i samochody pomocy drogowej

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu. Oto, jak przebiega proces produkcji niektórych z nich.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20

Zapraszamy na wyprawę do świata przemysłu, gdzie królują maszyny i techniczne wynalazki. Przyjrzymy się z bliska, jak przebiega produkcja rzeczy, z których korzystamy na co dzień.

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

01:00

Jak to jest złożone?: Wznoszenie wieżowca

Poradnik dla majsterkowiczów, którzy mają inspiracje aby własnoręcznie stworzyć największe wynalazki ludzkości. Jak skonstruować samochód solarny, wieżowiec i elektrownię wodną?

Godziny emisji Jak to jest złożone

01:30

Fabryka przedmiotów domowych: Czas na młotki

Jak powstaje ulubione wyposażenie gospodarstw domowych? Zajrzymy za kulisy przedziwnych i niebywałych procesów, których efektem są stalowe młotki, materace i zapalniczki.

Godziny emisji Fabryka przedmiotów domowych

02:00

Maszyny do zadań specjalnych: Samolot i maszyny górnicze

Największy na świecie helikopter Antonow 225 wznosi się w powietrze. W Afryce Południowej maszyny górnicze pracują w gigantycznej kopalni rudy żelaza.

Godziny emisji Maszyny do zadań specjalnych

02:48

Cuda inżynierii: Największa zapora na świecie

Przyjrzyjmy się niewiarygodnym cudom inżynierii, od wielkich kontenerowców po ogromne odrzutowce. Inżynierowie zdradzą w programie tajniki powstawania tych niezwykłych konstrukcji.

Godziny emisji Cuda inżynierii

03:36

W sieci eksperymentów: Królowie krwawych wyczynów

Dwudziestka klipów z witryny YouTube prezentujących domowe eksperymenty i wyczyny kaskaderskie. W programie mężczyzna, który skacze z helikoptera bez spadochronu.

Godziny emisji W sieci eksperymentów

04:24

Niezwykły kosmos  : Zabójcze asteroidy

Z pomocą nowatorskich techniki animacji komputerowej odkrywamy nieznane wnętrza planet, gwiazd i komet. Fascynująca wyprawa do wnętrza wszechświata!

Godziny emisji Niezwykły kosmos  

05:12

NASA - archiwum tajemnic: Największe sekrety Marsa

Awaria na Międzynarodowej stacji Kosmicznej może sprawić, że załoga zatruje się groźnym gazem. Zdjęcie zrobione przez sondę NASA jest dowodem potwierdzającym życie na Marsie.

Godziny emisji NASA - archiwum tajemnic

O programie TV stacji Discovery Science

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-06-12. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-06-12 dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Science

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info