Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2017-05-22

06:00

Król dzieci Godziny emisji

Dramat ( Chiny 1987 ) Czas: 107min.

Lan Gan jest młodym człowiekiem. Choć sam z trudnością ukończył liceum zostaje wysłany na wieś, by zostać nauczycielem. Szybko odkrywa, że młodzież jest pozbawiona podręczników i musi się uczyć wszystkiego na pamięć. Taki system nauczania służy ograniczeniu samodzielności intelektualnej uczniów, a zarazem przyszłych obywateli. Lan Gan postanawia podjąć walkę z tą typową praktyką czasów Rewolucji Kulturalnej Mao. Obraz odzwierciedla doświadczenia reżysera Chena Kaige, jednego z przedstawicieli...

Reżyseria: Chen Kaige

Obsada: Xie Yuan , Yang Xuewen , Chen Shao Hua

07:50

Łóżko Godziny emisji

Short ( Francja 2014 ) Czas: 29min.

Chopak Nour chce, by dziewczyna pozbyła się starego łóżka i razem z nim kupiła nowe, wygodniejsze. Gdy stary mebel znajduje się już na ulicy Nour znajduje ukrytą w materacu fotografię z 1905 roku. Tak zaczyna się poetycka podróż dziewczyny z łóżkiem po mieście. Pełna namiętności, gotowa spełnić swoje pragnienia Nour odrywa się od codzienności i gości w łóżku nie tylko jednorazowych kochanków. Film prezentowany był na festiwalu w Cannes.

Reżyseria: Raphaelle Bruyas

Obsada: Mehdi Baouzzi , Maud Lefbvre

08:20

Ktoś tam u góry mnie lubi Godziny emisji

Komedia, dramat ( USA 2012 ) Czas: 72min.

Komedio- bajka o człowieku w niecodzienny sposób opisującym swoje przemijające życie. Max (Keith Poulson), wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Salem (Nick Offerman, "Parks & Recreation") i kobietą, którą oboje uwielbiają, Lylą (Jess Weixler, TEETH), wspominają trzydzieści pięć lat z pozoru tylko nudnego i monotonnego życia.

Reżyseria: Bob Byington

Obsada: Nick Offerman , Keith Poulson , Kevin Corrigan

09:35

Opowieści księżycowe Godziny emisji

Fantasy, horror, dramat ( Japonia 1953 ) Czas: 93min.

Ugetsu to romantyczna i posępna baśń o garncarzu, który uciekł od domowego szczęścia w marzenia, co czyni go jeszcze bardziej samotnym i nieszczęśliwym.

Reżyseria: Kenji Mizoguchi

Obsada: Machiko Kyo , Masayuki Mori , Kinuyo Tanaka

11:10

Gdzieś w Paliluli Godziny emisji

Art. ( Rumunia 2012 ) Czas: 135min.

Serafim, młody rumuński lekarz dostaje tymczasową pracę w szpitalu w Paliluli, zapomnianym przez świat miasteczku w południowej Rumunii. Ma tam zastąpić zmarłego pediatrę. Lekarz stopniowo adaptuje się w nowym środowisku wciągając się w pijaństwo. Urządza nawet orgię. Czy w nowym miejscu zagrzeje na dłużej? Debiut znanego rumuńskiego reżysera Silviu Purcarete prezentowany był w 2012 roku na festiwalu w Karlowych Warach.

Reżyseria: Silviu Purcarete

Obsada: Anne Marie Chertic , Constantin Chiriac , Paul Chiributa

13:30

Iwan Groźny - Odc. 2 Godziny emisji

Dramat, biograficzny ( Rosja 1958 ) Czas: 82min.

Dalsze losy Iwana Groźnego. Podczas gdy car próbuje skonsolidować władzę polityczna w jednym ręku, politycznych rywale - bojarzy rosyjscy szykują na niego spisek.

Reżyseria: Sergei Eisenstein

Obsada: Nicolai Tcherkassov , Ludmila Tchelikovskaia , Serafima Birman

14:55

Powróż mi z ręki Godziny emisji

Dramat ( Włochy 2012 ) Czas: 80min.

Komisarz Giampaulo (wspaniale zagrany przez Salvatore Cantalupo) niechętnie przyjmuje zadanie rozwiązania zagadki porwania dziecka w obozie cygańskim. Podczas przesłuchań spotyka Alinę (Luli Bitri), która na zeznania przyjechała specjalnie z Paryża, gdzie mieszka. Alina jest siostrą głównej oskarżonej i ma zeznawać w imieniu rodziny. Pomiędzy komisarzem i Aliną, mimo dzielących ich różnic kulturowych, rodzi się fascynacja. Pod wpływem nowej znajomości Alina zaczyna patrzeć z dystansem na...

Reżyseria: Peter Marcias

Obsada: Vesna Bajramovic , Luli Bitri , Salvatore Cantalupo

16:20

Wydzierałam się przeciwko życiu. Albo za nim Godziny emisji

Animacja ( Francja 2009 ) Czas: 10min.

XIX-wieczna rycina ze sceną myśliwską była inspiracją dla francuskiej reżyserki Vergine Keaton, która stworzyła 9-minutową animację o stadzie jeleni uciekających przez las przed goniącymi ich psami łowczymi.

Reżyseria: Vergine Keaton

16:30

Koniec sezonu Godziny emisji

Dramat ( Grecja, Włochy, Rumunia 2014 ) Czas: 77min.

Bohaterem filmu jest Giovanni, ojciec i mąż który pracuje nocami w recepcji jedynego w miasteczku hotelu. W dzień cierpi na bezsenność. Jego kolega Cesare marzy o przeprowadzce do Niemiec, gdzie chciałby zrobić muzyczną karierę. Film podzielony jest na dziewięć rozdziałów, które opowiadają o miejscu zatrzymanym w czasie, swego rodzaju więzieniu, w którym znaleźli się otoczeni obojętnością i brakiem empatii bohaterowie. Czy wystarczy im samozaparcia, by z niego uciec? Film miał premierę na...

Reżyseria: Danilo Caputo

Obsada: Espedito Chionna , Michela Di Napoli , Francesco Giannico

17:50

Kraina bohaterów Godziny emisji

Short, art. ( Belgia, Irak 2011 ) Czas: 19min.

1988. W tym roku wojska Saddama dokonały masakry kurdyjskiej ludności Halabdży. Choć wojna miała się ku końcowi nikt nie wyszedł z niej jako zwycięzca. Jednak iracki dyktator wykorzystał media, by propaganda odwróciła uwagę od faktycznych zdarzeń. Podczas, gdy ojcowie walczyli, a matki starały się przywrócić uzbrojeniu i amunicji drugie życie dzieci marzyły o kreskówkach. Jednak wojna dotarła wszędzie. Zamiast ulubionych bohaterów wszędzie byli żołnierze.

Reżyseria: Sahim Omar Kalifa

Obsada: Shimal Abdi , Naima Abdo , Adla Bapir

18:10

Trwa...  Żelazna wyspa Godziny emisji

Dramat ( Iran 2005 ) Czas: 86min.

Grupa bezdomnych uchodźców mieszka na opuszczonym i rdzewiejącym tankowcu, zakotwiczonym u południowego wybrzeża Iranu. Statkiem i jego mieszkańcami rządzi specjalizujący się w nieustannym handlu kapitan Nemat. W tym samowystarczalnym świecie Nemat organizuje siłę roboczą i wyprzedaje wszystkie części statku, jakie da się odkręcić. Wtrąca się nawet w prywatne życie pracowników, pośrednicząc w zawieraniu małżeństw i kształtując ich życie. Statek wkrótce zatonie. Poruszająca opowieść o...

Reżyseria: Mohammad Rasoulof

Obsada: Ali Nassirian , Hossein Farzi Zadeh , Neda Pakdaman

19:40

Zabłąkana kula Godziny emisji

Art. ( Liban 2010 ) Czas: 76min.

To wielowarstwowa, głęboka opowieść o kobiecie, która pragnie odzyskać kontrolę nad życiem. Akcja filmu toczy się w ciągu jednego dnia, w Libanie 1976 roku pogrążonym w wojnie domowej, na dwa tygodnie przed ślubem Noha i Johna. Pozornie wszystko jest w porządku. Rodzina panny młodej oczekuje ślubu z ulgą, obawiając się, że myśląca w wolnościowy sposób panna młoda skończy tak jak jej siostra Layla, która została starą panną. Jednak w tym wyjątkowym dniu, kiedy brat zorganizował specjalne...

Reżyseria: Georges Hachem

Obsada: Badih Bouchakra , Takla Chamoun , Nadine Labaki

21:00

39 kroków Godziny emisji

Thriller ( Wielka Brytania 1935 ) Czas: 83min.

Kanadyjczyk Richard Hannay spędza urlop w Londynie Podczas pokazu tajemniczego Mr. Memory poznaje agentkę kontrwywiadu, piękną Annabellę. Opowiada mu ona o organizacji szpiegowskiej 39 kroków, która próbuje ją zabić i wykraść najbardziej skrywane sekrety brytyjskiej korony. Kiedy kobieta zostaje znaleziona martwa w jego pokoju staje się głównym podejrzanym. Musi uciekać. Czy uda mu się zdemaskować zdrajców i oczyścić z podejrzeń. Thriller w reżyserii Alfreda Hitchocka z wczesnego okresu jego...

Reżyseria: Alfred Hitchcock

Obsada: Robert Donat , Madeleine Carroll , Peggy Ashcroft

22:25

Dżungla Godziny emisji

Short ( USA 2016 ) Czas: 13min.

Opowieść o dwóch Senegalkach sprzedających podrabiane torebki w nowojorskim Chinatown. Amadou i Yaya mają jednak dość nielegalnego procederu i postanawiają zdobyć pozwolenie na handel na ulicy. Nominowany do nagrody Grand Jury za najlepszy krótki metraż na festiwalu Sundance film ukazuje jak w relacjach międzyludzkich przeplatają się zaufanie, zdrada i przebaczenie.

Reżyseria: Asantewaa Prempeh

Obsada: Yacine Djoumbaye , Mamadou Mar , Souley Oumarou

22:40

Matka Godziny emisji

Dramat ( Chile 2014 ) Czas: 80min.

49-letnia Cristina mieszka ze swoją starzejącą się, schorowaną i absorbującą matką. Spędza czas na pogrzebach jej przyjaciół, wysłuchując plotek od odwiedzających matkę koleżanek, chodząc do kościoła. Intensywne studium kobiety, która zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że żyje życiem matki a nie swoim.

Reżyseria: Rosario Espinosa , Enrique Farias

Obsada: Maria Olga Matte , Shenda Roman , Patricia Velasco

00:05

Dziwne wakacje i inne choroby Godziny emisji

Dramat ( Indonezja 2012 ) Czas: 88min.

Ten zrealizowany skromnymi środkami film drogi pokazuje Indonezję z nieznanej nam perspektywy, gdyż temat seksualności i cudzołóstwa często pomijany jest w indonezyjskiej kinematografii. Ning jest młodą kobietą, niespełnioną w relacji małżeńskiej i w pracy. Jej bierny i zdystansowany mąż spędza większość czasu przed telewizorem. Ning postanawia zmienić pracę i zatrudnia się w sklepie z meblami, który jest skromny ale dla Ning stanowi szansę na wyrwanie się z marazmu. Wkrótce kobieta wraz z...

Reżyseria: Yosep Anggi Noen

Obsada: Muhammad Abe Baasyin , Christy Mahanani , Joned Suryatmoko

01:35

Bałkany Godziny emisji

Komedia, dramat, thriller ( Wielka Brytania 1936 ) Czas: 82min.

Dwóch brytyjskich szpiegów nachodzą wątpliwości i wyrzuty sumienia podczas misji zlikwidowania tajemniczego niemieckiego agenta w czasie I Wojny Światowej.

Reżyseria: Alfred Hitchcock

Obsada: Madeleine Carroll , John Gielgud , Peter Lorre , Robert Young

03:00

Richard's Wedding Godziny emisji

Komedia, art ( USA 2012 ) Czas: 85min.

Lekceważący, często niepoprawny politycznie i dogłębnie poruszający film, który zgłębia temat przyjaźni i małżeństwa. Tuna i Alex wybierają się na ślub Richarda w Central Parku. Podczas spotkania ze znajomymi sprzed lat ożywają stare zawiści i wracają debaty na temat polityki i religii oraz znaczenia sukcesu. Deszcz i emocje sprawiają, że powodzenie imprezy staje pod znakiem zapytania.

Reżyseria: Onur Tukel

Obsada: Jennifer Prediger , Onur Tukel , Darrill Rosen

04:30

Viridiana Godziny emisji

Dramat ( Hiszpania 1961 ) Czas: 87min.

Nowicjuszka zakonna, Viridiana, na kilka dni przed złożeniem ślubów zakonnych przyjeżdża do domu swojego wuja, który opłacał jej naukę. Dziewczyna przypomina wujowi jego zmarłą żonę. "Viridiana" to film będący krytyką hiszpańskiego katolicyzmu i faszyzmu. Obraz wywołał w ojczyźnie artysty olbrzymi skandal i został ocenzurowany ale przyniósł Bunuelowi również Złota Palmę na festiwalu filmowym w Cannes.

Reżyseria: Luis Bunuel

Obsada: Silvia Pinal , Francisco Rabal , Fernando Rey , Jose Calvo

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info