Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2017-08-13 Pokaź dziś

06:00

Bałkany Godziny emisji

Komedia, dramat, thriller ( Wielka Brytania 1936 ) Czas: 82min.

Dwóch brytyjskich szpiegów nachodzą wątpliwości i wyrzuty sumienia podczas misji zlikwidowania tajemniczego niemieckiego agenta w czasie I Wojny Światowej.

Reżyseria: Alfred Hitchcock

Obsada: Madeleine Carroll , John Gielgud , Peter Lorre , Robert Young

07:30

Chmury Godziny emisji

Dramat ( Francja 2007 ) Czas: 77min.

Francuski dramat o przeznaczeniu w reżyserii Sebastiena Betbedera z Aurore Clément ("Paris, Texas"). Tajemnicza chmura przepływająca nad francuską wsią i sieje spustoszenie w życiu czterech osób. Clara i jej ojciec w L'Oree du Bois oczekują na powrót matki dziewczyny, Marianne, która zniknęła bez śladu. W pobliskim miasteczku, Simon spotyka Marianne. Mężczyzna traci pamięć. Wkrótce Clara odnajduje Szymona włóczącego się po polu. Zakochują się w sobie....

Reżyseria: Sebastian Betbeder

Obsada: Adrien Michaux , Nathalie Boutefeu , Bruno Sermonne

08:50

Matka i córka Godziny emisji

Dramat ( Włochy, Francja 1960 ) Czas: 96min.

Trwa druga wojna światowa. Cesira i jej trzynastoletnia córka, Rosetta, uciekają z bombardowanego Rzymu do rodzinnej wioski Cesirii. Kobieta robi wszystko co w jej mocy, aby ochronić córkę, jednak podczas ich podróży dochodzi do koszmarnych wydarzeń. Poruszający dramat uznanego włoskiego reżysera Vittorio De Sica zdobył w 1961 Złoty Glob dla najlepszego filmu obcojęzycznego a Sophia Loren, jako pierwsza w historii zagraniczna aktorka, została nagrodzona Oscarem za główną rolę kobiecą.

Reżyseria: Vittorio De Sica

Obsada: Sophia Loren , Jean-Paul Belmondo , Eleonora Brown

10:30

Król dzieci Godziny emisji

Dramat ( Chiny 1987 ) Czas: 107min.

Lan Gan jest młodym człowiekiem. Choć sam z trudnością ukończył liceum zostaje wysłany na wieś, by zostać nauczycielem. Szybko odkrywa, że młodzież jest pozbawiona podręczników i musi się uczyć wszystkiego na pamięć. Taki system nauczania służy ograniczeniu samodzielności intelektualnej uczniów, a zarazem przyszłych obywateli. Lan Gan postanawia podjąć walkę z tą typową praktyką czasów Rewolucji Kulturalnej Mao. Obraz odzwierciedla doświadczenia reżysera Chena Kaige, jednego z przedstawicieli...

Reżyseria: Chen Kaige

Obsada: Xie Yuan , Yang Xuewen , Chen Shao Hua

12:25

Puccini i dziewczyna Godziny emisji

Biograficzny, romas ( Włochy 2008 ) Czas: 77min.

Kiedy Puccini jest całkowicie pochłonięty komponowaniem opery – ‘La fanciulla del West’, nie zauważa jak wokół niego aż iskrzy od różnorakich intryg ….

Reżyseria: Paolo Benvenuti , Paolo Baroni

Obsada: Riccardo Moretti , Tania Squillario , Giovanna Daddi

13:45

Powróż mi z ręki Godziny emisji

Dramat ( Włochy 2012 ) Czas: 80min.

Komisarz Giampaulo (wspaniale zagrany przez Salvatore Cantalupo) niechętnie przyjmuje zadanie rozwiązania zagadki porwania dziecka w obozie cygańskim. Podczas przesłuchań spotyka Alinę (Luli Bitri), która na zeznania przyjechała specjalnie z Paryża, gdzie mieszka. Alina jest siostrą głównej oskarżonej i ma zeznawać w imieniu rodziny. Pomiędzy komisarzem i Aliną, mimo dzielących ich różnic kulturowych, rodzi się fascynacja. Pod wpływem nowej znajomości Alina zaczyna patrzeć z dystansem na...

Reżyseria: Peter Marcias

Obsada: Vesna Bajramovic , Luli Bitri , Salvatore Cantalupo

15:10

Ojciec Godziny emisji

Dokumentalny ( Bułgaria, Chorwacja, Niemcy 2012 ) Czas: 16min.

Krótkometrażowy film animowany złożony z różnych animacji połączonych centralnym motywem przewodnim czyli postacią ojca. Obraz zrealizowany przez pięciu bułgarskich filmowców był pokazywany wielu festiwalach filmowych, w tym także na festiwalu w Warszawie gdzie był nominowany do Grand Prix w kategorii krótkiego metrażu.

Reżyseria: Ivan Bogdanov , Moritz Mayerhofer , Asparuh Petrov , Veljko Popovic , Rositsa Raleva , Dmitry Yagodin

Obsada: Harry Anichkin , Ivana Gavrilova , Eltimir Alexandrov

15:35

Imigrant Godziny emisji

Short ( USA 1917 ) Czas: 22min.

Słodko gorzka love story z wątkiem imigracyjnym w tle. Oparty na osobistych przeżyciach Chaplina Imigrant opowiada historię pary, która poznaje się w drodze do Ameryki, gdzie oboje mają nadzieję na lepsze życie. Wkrótce przekonują się, że znalezienie swojego miejsca w ziemi obiecanej nie jest usłane różami. Czy rodzące się między nimi uczucie pomoże im pokonać trudności?

Reżyseria: Charles Chaplin

Obsada: Charles Chaplin , Edna Purviance , Eric Campbell

16:00

Świat Godziny emisji

Dramat ( Holandia 2013 ) Czas: 80min.

Poruszający obraz ukazujący codzienne życie w Tunezji po jaśminowej rewolucji z 2011 roku. Holenderski reżyser Alex Pitstra odkrywa swoje tunezyjskie korzenie opowiadając o młodym sprzedawcy DVD z Tunisu, który marzy o lepszym życiu w Europie. Film prezentowany na licznych festiwalach, między innymi w Edynburgu i San Sebastian.

Reżyseria: Alex Pitstra

Obsada: Abdelhamid Nawara , Ilse Heus , Judith Van der Meulen

17:25

Nosferatu - symfonia grozy Godziny emisji

Horror ( Niemcy 1922 ) Czas: 90min.

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy

Reżyseria: F.W. Murnau

Obsada: Alexander Granach , Greta Schroeder , Max Schreck

19:00

Dni przed jutrem Godziny emisji

Komedia, romans ( USA 2008 ) Czas: 96min.

Doskonały przykład amerykańskiego kina niezależnego. Doceniony przez krytyków, zdobywca nagród na międzynarodowych festiwalach, film genialnie przedstawia wzajemne przyciąganie się pomiędzy dwojgiem ludzi. Jest to opowieść o przyjaźni, która mogłaby stać czymś więcej. Joey Kern i Alexandra Holden grają kumpli, którzy powinni być kochankami, choć nigdy do niczego pomiędzy nimi nie doszło.

Reżyseria: Francois Dompierre

Obsada: Joey Kern , Alexandra Holden , Richard Roundtree

20:35

Łatwe życie Godziny emisji

Short, Dramat, Kryminalny ( Szwajcaria 2011 ) Czas: 21min.

26-letnia Catherine mieszka wygodnie w villi tatusia. Pewnego wieczoru ojciec pojawia sie w domu z nową towarzyszką Laetitią, młodą sprzedawczynią kosmetyków. Laetitia wprowadza się do villi. Wnosi dużo ciepła i serdecznośći co osłabia wpływ Catherine na ojca. Córka chce się pozbyć Laetitii.

Reżyseria: Julien Rouyet

Obsada: Milo McMullen , Michel Voita , Delphine Theodore

21:05

Elixir Godziny emisji

Komedia, Fantasy ( Rosja 2015 ) Czas: 83min.

Pełnometrażowy debiut artysty i reżysera Daniila Zinczenko to umiejscowiona współcześnie baśń o naukowcach, partyzantach, kosmonautach i urzędnikach oddanych Mateczce Rasiji. Główny bohater i jego asystent zbierają materiał genetyczny, by stworzyć magiczny eliksir, który ożywi zmarłych i tchnie nowe życie w rosyjskie dusze.

Reżyseria: Daniil Zinchenko

Obsada: Aleksandr Gorelov , Nikolay Kopeykin , Grigoriy Selskiy

22:30

Wybrzeże Szeptów Godziny emisji

Art. ( Portugalia 2004 ) Czas: 115min.

Młoda kobieta, wkrótce po ślubie, przybywa w odwiedziny do męża, którego oddział stacjonuje w położonym na wybrzeżu mieście w należącej do Portugalii kolonii. Gdy mąż przebywa na służbie kobieta zaczyna poznawać miasto. Obraz opowiadający o wykańczających warunkach życia w tropikach i przemocy kolonialnych prowincji. Debiut Margaridy Cardoso prezentowany był na festiwalu w Rotterdamie a w Portugalii nominowany był do tamtejszych Złotych Globów.

Reżyseria: Margarida Cardoso

Obsada: Beatriz Batarda , Filipe Duarte , Monica Calle

00:30

Najpiękniej czesze mnie wiatr Godziny emisji

Dramat ( Włochy 2014 ) Czas: 93min.

Opowieść o trudnej relacji pomiędzy mieszkającą w osamotnieniu pisarką i dziewczynie, która nagle pojawia się w jej życiu. Do czego będzie zdolna zdesperowana bohaterka, by w końcu poczuć się, że nie jest sama? Film Petera Del Monte, eksperymentalnego włoskiego reżysera, nominowanego do jednej z nagród w Cannes w latach 80.

Reżyseria: Peter Del Monte

Obsada: Laura Morante , Denisa Andreena Savin , Jacopo Olmo Antinori

02:10

"Duch ojca" Godziny emisji

Dramat, Romans ( Rumunia 2011 ) Czas: 90min.

Duch ojca to opowieść o amerykańskim wykładowcy Robercie Traumie, który przybywa do Rumunii, by dowiedzieć się więcej na temat swoich przodków. Traum odkrywa, że pochodzi z zamożnej rodziny, która była niegdyś powiązana z lokalną mafią. Udaje mu się nawiązać kontakt z jedynym żyjącym krewnym – Samim i zakochać w młodej Rumunce, która służy mu za przewodniczkę. Rocco Castoro, redaktor naczelny magazynu VICE uznał obraz Luciana Georgescu za najlepszy rumuński film, jaki widział w życiu.

Reżyseria: Lucian Georgescu

Obsada: Marcel Iures , Barry Gifford , Mihaela Sirbu

03:40

Na brzegu Godziny emisji

Dramat ( Francja 2011 ) Czas: 76min.

Paryż, stolica samotnych. Obraz ukazujący jeden dzień z życia trójki bohaterów wyalienowanych z otaczającego ich świata. Wyrzucony z klasy nastolatek snuje się po pustym domu i buja w obłokach. Imigrant z Pakistanu lub Indii żyje na czarno znosząc poniżenia ze strony pracodawcy. Studentka z Czech tęskni za domem i jak fantom przemierza Paryż. Ich drogi się nie przetną ale jedno wydarzenie będzie miało wpływ na ich dalsze życie.

Reżyseria: Armel Hostiou

Obsada: Jasmina Sijercic , Abubakar Jamil , Cesar Lakits

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info