Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2017-09-19 Pokaź dziś

06:00

Cywil Godziny emisji

Dramat ( Turcja 2014 ) Czas: 76min.

Emrah zakończył właśnie obowiązkową służbę wojskową. Mieszka z matką. Unika ludzi włócząc się po ulicach. W szufladzie trzyma dwa listy: jeden który napisał w wojsku do swojej dziewczyny Sevgi i drugi znaleziony u partyzanta, którego Emrah zabił w walce. Mężczyzna dostarcza list kochance żołnierza. To nie uwalnia go od męczących wspomnień. W dodatku zatrudnia się jako stróż nocny i spędza długie godziny zamknięty w małym pomieszczeniu co tylko pogarsza sprawy.

Reżyseria: Levent Cetin

Obsada: Pinar Goktas , Munibe Millet , Gokay Muftuoglu

07:20

Z matki na córkę Godziny emisji

Dokumentalny ( Włochy 2008 ) Czas: 80min.

Film dokumentalny ukazujący historię jedynego w swoim rodzaju chóru dwudziestu Włoszek, dziś starszych pań, które poznały się w czasie bardzo niegdyś rozpowszechnionych na terenach słonecznej Italii zbiorów ryżu. Le mondine stanowiły w swoim czasie zjawisko społeczne. Kilkudziesięcioosobowe ochotnicze obozy pracy stanowiły dla wielu rodzin borykających się w powojennej gospodarce z biedą, niebagatelne źródło dochodu. Ciężką pracę łatwiej było znosić ze śpiewem na ustach. Po latach dawne...

Reżyseria: Andrea Zambelli

08:45

Wielkie miasto Godziny emisji

Dramat ( Indie 1963 ) Czas: 130min.

Kalkuta, wczesne lata 60 XX wieku. Bhambal stara się zapewnić wygodne życie swojej żonie Arati, swoim rodzicom oraz dwójce dzieci. Pieniędzy jest jednak ciągle za mało, więc Arati znajduje sobie prace. Odnosi sukces, ale ten sprzeczny z tradycją hinduską krok wprowadza zamęt w życie rodzinne. Krewni nie kryją swojej dezaprobaty. Gdy Subrata traci pracę, to Arati zmuszona jest do zadbania o rodzinę. Przepaść pomiędzy małżonkami powiększa sie z dnia na dzień. Mężczyzna traci szacunek do samego...

Reżyseria: Satyajit Ray

Obsada: Anil Chatterjee , Madhabi Mukherjee , Jaya Bhaduri , Haren Chatterjee

11:00

Puccini i dziewczyna Godziny emisji

Biograficzny, romas ( Włochy 2008 ) Czas: 77min.

Kiedy Puccini jest całkowicie pochłonięty komponowaniem opery – ‘La fanciulla del West’, nie zauważa jak wokół niego aż iskrzy od różnorakich intryg ….

Reżyseria: Paolo Benvenuti , Paolo Baroni

Obsada: Riccardo Moretti , Tania Squillario , Giovanna Daddi

12:20

Afrykańska królowa Godziny emisji

Przygodowy ( USA, Wielka Brytania 1951 ) Czas: 100min.

Dwie legendy kina na pokładzie małego statku wystarczą, by powstał magiczny film. Humphrey Bogart (nagrodzony za te rolę Oscarem) wcielił się w postać kapitana Allnuta dowodzącego niewielkim parowcem, który w czasie Pierwszej Wojny Światowej dostarcza zaopatrzenie do wiosek we wschodniej Afryce. Rose Sayer (Katherine Hepburn) jest brytyjską misjonarką w jednej z miejscowości, do których dociera Allnut. Kapitan oferuje pomóc Brytyjce wrócić do Anglii. Zdjęcia do filmu kręcone były w sercu...

Reżyseria: John Huston

Obsada: Humphrey Bogart , Katharine Hepburn , Robert Morley

14:05

Bella Vista Godziny emisji

Dramat ( USA 2014 ) Czas: 80min.

Doris wykłada język angielski na Uniwersytecie Montany. Film opowiada o grupie zagranicznych studentów, którzy wraz z Doris starają się zrozumieć jak mogą odnaleźć się w nowym życiu w obcym miejscu.

Reżyseria: Vera Brunner-Sung

Obsada: Kathleen Wise , Hiroka Matsushima , Armangeldy Asssatov

15:30

Śladami Nazarina Godziny emisji

Dokumentalny ( Hiszpania, Meksyk 2015 ) Czas: 76min.

Dokument poświęcony słynnemu filmowi “Nazarin” nakręconemu w 1959 roku w Meksyku przez Luisa Buñuela. Nostalgiczna podróż w przeszłość, w której twórcy wykorzystali fotografie wykonane przez słynnego reżysera przed przystąpieniem do produkcji oraz zdjęcia z planów zdjęciowych autorstwa Manuela Alvareza Bravo.

Reżyseria: Javier Espada

Obsada: Luis Eduardo Aute , Asuncion Balaguer , Jean-Claude Carriere

16:50

Dżungla Godziny emisji

Short ( USA 2016 ) Czas: 13min.

Opowieść o dwóch Senegalkach sprzedających podrabiane torebki w nowojorskim Chinatown. Amadou i Yaya mają jednak dość nielegalnego procederu i postanawiają zdobyć pozwolenie na handel na ulicy. Nominowany do nagrody Grand Jury za najlepszy krótki metraż na festiwalu Sundance film ukazuje jak w relacjach międzyludzkich przeplatają się zaufanie, zdrada i przebaczenie.

Reżyseria: Asantewaa Prempeh

Obsada: Yacine Djoumbaye , Mamadou Mar , Souley Oumarou

17:05

Niebieski ptak Godziny emisji

Komedia, Dramat ( Włochy, Francja 1955 ) Czas: 108min.

Augusto jest samotnym drobnym oszustem który wraz z dwójką wspólników zajmuje się wyłudzaniem w podły sposób pieniędzy od zwykłych ludzi. Jeden z najmniej znanych filmów Frederico Felliniego to zarazem jedno z najmroczniejszych dzieł włoskiego mistrza. Fani Felliniego docenią typowy dla niego zestaw komicznych bohaterów: chłopów, drobnych oszustów i pociesznych Rzymian.

Reżyseria: Federico Fellini

Obsada: Broderick Crawford , Richard Basehart , Giulietta Masina

18:55

Stare i nowe Godziny emisji

Dramat, historyczny ( Rosja 1928 ) Czas: 121min.

Film porusza temat kolektywizacji rolnictwa i dobrowolnego tworzenia kołchozów. Główną bohaterką jest chłopka Marfa, starająca się założyć spółdzielnię we wsi zdominowanej przez kułaków. Wieś przedstawiona jest jako zacofana i rozbita. Zamiarem Marfy jest pozyskanie dla rolników maszyn. Zakłada kołchoz i pozyskuje od państwa kredyt.

Reżyseria: Sergei Eisenstein

Obsada: Maria Lapkina , Kostia Vassiliev , M. Ivanine

21:00

Elixir Godziny emisji

Komedia, Fantasy ( Rosja 2015 ) Czas: 83min.

Pełnometrażowy debiut artysty i reżysera Daniila Zinczenko to umiejscowiona współcześnie baśń o naukowcach, partyzantach, kosmonautach i urzędnikach oddanych Mateczce Rasiji. Główny bohater i jego asystent zbierają materiał genetyczny, by stworzyć magiczny eliksir, który ożywi zmarłych i tchnie nowe życie w rosyjskie dusze.

Reżyseria: Daniil Zinchenko

Obsada: Aleksandr Gorelov , Nikolay Kopeykin , Grigoriy Selskiy

22:25

Koniec wojny Godziny emisji

Dramat ( Szwajcaria, Macedonia 2010 ) Czas: 103min.

Macedoński film o serbskiej rodzinie, która emigruje z Kosowa do Szwajcarii w czasie nalotów NATO w latach 1990. Teraz czeka ją groźba deportacji. Rasim, głowa rodziny a kiedyś nauczyciel muzyki obmyśla plan jak zostać w nowej ojczyźnie. Zakłada albański zespół taneczny i prosi lokalną społeczność o wsparcie.

Reżyseria: Mitko Panov

Obsada: Enver Petrovci , Selman Lokaj , Sulejman Lokaj

00:10

Generał Godziny emisji

Akcja ( USA 1926 ) Czas: 76min.

Akcja filmu rozgrywa się podczas Wojny Secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. Buster Keaton wciela się w postać inżyniera lokomotywy parowej skradzionej przez wojska unijne, który ma zamiar odbić pociąg i przynieść zwycięstwo siłom Południa. Niektórzy uważają, że ta niema komedia z 1926 roku dała początek gatunkowi filmu akcji. GENERAŁ należy do kanonu światowego kina.

Reżyseria: Buster Keaton , Clyde Bruckman

Obsada: Marion Mack , Buster Keaton , Jim Farley

01:30

Więzienny Cezar Godziny emisji

Dramat, Historyczny ( Wielka Brytania, Afryka Południowa, Kanada 2012 ) Czas: 86min.

Paul Schoolman, reżyser z RPA, przedstawił opowieść o wczesnych latach z życia Juliusza Cezara przenosząc akcję do trzech zakładów karnych: Pollsmoor w Cape Town, Cardiff w Walii i Drumheller w Kanadzie. W filmie, obok znanych aktórów jak Derek Jacobi, John Kani I Alice Krige, wystąpili prawdziwi więźniowie. Film pokazywany był na licznych festiwalach filmowych m.in. w Chicago, Berlinie i Moskwie.

Reżyseria: Paul Schoolman

Obsada: Derek Jacobi , John Kani , Alice Krige

03:00

Starsza pani znika Godziny emisji

Komedia, thriller ( Wielka Brytania 1938 ) Czas: 92min.

Młoda Angielka, Iris Henderson, wraca do domu po wakacjach spędzonych na Bałkanach. W pociągu zaprzyjaźnia się ze starszą kobietą, panią Froy. Kiedy, niby przypadkiem, na głowę dziewczyny spada wazon, zapada ona w śpiączkę. Po przebudzeniu odkrywa, że pani Froy zniknęła, a jej miejsce zajmuje ktoś inny ubrany w jej strój. Żaden z współpasażerów nie chce potwierdzić obecności starszej pani, mimo to Iris postanawia rozwiązać zagadkę jej tajemniczego zniknięcia. Film ten zamyka brytyjski okres...

Reżyseria: Alfred Hitchcock

Obsada: Margaret Lockwood , Michael Redgrave , Paul Lukas

04:35

Inale Godziny emisji

Musical ( Nigeria 2010 ) Czas: 82min.

Inale, córka króla Oche z plemienia Idoma, kocha Odeh, najsilniejszego mężczyznę w wiosce. On, żeby pojąć Inale za żonę, musi wygrać turniej zapaśniczy. W trakcie zawodów mają miejsce niespodziewane wydarzenia, które stawiają przed bohaterami nowe wyzwania. Pierwszy nigeryjski muzyczny film kostiumowy odkrywający nieznaną dotąd twarz Nollywood.

Reżyseria: Jeta Amata

Obsada: Mbong Amata , Awuese Awunde , Caroline Chikezie

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info