Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2017-09-20 Pokaż dziś

06:00

Młody poeta

Dramat, Przygodowy ( Francja 2014 ) Czas: 71min.

Rémi marzy o tym, by zostać poetą. Pragnie zachwycać świat niepowtarzalnymi, pełnymi emocji wersami. Decyduje się spędzić wakacje na południu Francji w miasteczku Sète, gdzie na malowniczym cmentarzu pochowany jest jego idol i słynny poeta. Rémi obserwuje świat z wrażliwością, entuzjazmem, jest otwarty na życie i nowe znajomości. Ale czy ma talent? Bardzo chce napisać wiersz... Ale od czego ma zacząć? Czy godzinami kontemplować morze? Wspiąć się na wzgórze? Słuchać śpiewu ptaków? Wybrać się...

Reżyseria: Damien Manivel

Obsada: Leonore Fernandes , Remi Taffanel , Enzo Vassallo

Godziny emisji Młody poeta

07:15

Pelle zwycięzca

Historyczny ( Dania 1987 ) Czas: 144min.

Koniec XIX wieku. Szwedzki statek z emigrantami przybywa na duńską wyspę Bornholm. Wśród nich znajduje się Lesse posrózujący ze swoim synem Pelle, którzy wyruszyli do Danii w poszukiwaniu pracy. Zostają zatrudnieni na dużej farmie, lecz będąc imigrantami, traktowani są strasznie. Pelle zaczyna mówić po duńsku, ale fakt ten nie zmienia jego położenia. Pomimo trudów, żaden z nich nie rezygnuje z podążania trudną drogą do lepszego życia.

Reżyseria: Bille August

Obsada: Pelle Hvenegaard , Max von Sydow , Erik Paaske

Godziny emisji Pelle zwycięzca

09:40

Człowiek, który wiedział za dużo

Dramat, kryminał, thriller ( Wielka Brytania 1934 ) Czas: 72min.

Ben i Jo MacKenn to małżeństwo wypoczywające na wakacjach w Maroku w towarzystwie syna Hanka. Po tym jak na rynku w Marakeszu w ramionach Bena ginie francuski szpieg para dowiaduje się że ich syn został uprowadzony do Anglii. Nie wiedząc, komu mogą zaufać małżeństwo MacKenna zostaję wplątane w międzynarodową aferę szpiegowską. Wkrótce, w miarę jak będą zbliżać się do odkrycia prawdy, okaże się, że ich życie wisi na włosku.

Reżyseria: Alfred Hitchcock

Obsada: Leslie Banks , Edna Best , Peter Lorre

Godziny emisji Człowiek, który wiedział za dużo

10:55

Open City

Wojenny dramat ( Włochy 1945 ) Czas: 98min.

Rozgrywająca się w 1944 roku w stolicy Włoch, opowieść o narodzinach i walce ruchu oporu z niemieckim okupantem. Bohaterami są wywodzący się z różnych środowisk zwykli ludzie, których jednoczy jeden cel, dla którego gotowi są zapłacić najwyższą cenę życia. Film jest uznany za pierwsze klasyczne dzieło neorealizmu i wprowadza charakterystyczne dla tego kierunku motywy fabularno-realizacyjne - naturalizm fabuły, autentyczną scenerię, niezawodowych aktorów i paradokumentalne zdjęcia.

Reżyseria: Roberto Rossellini

Obsada: Marcello Pagliero , Aldo Fabrizi , Anna Magnani , Harry Feist

Godziny emisji Open City

12:40

Linia życia

Art. ( Iran 2011 ) Czas: 92min.

Galoogah to małe miasto w północym Iranie. Przez lata większość mężczyzn w tej miesjcowości pracowała przy montażu słupów trakcji elektrycznych. Wykonując swoją pracę jeżdżą po całym kraju, poznają mieszkańców innych okolic i ich kulturę. Doświadczenia z pracy w terenie ukształtowały ich osobowości. Irańska produkcja pokazywana m. in. na festiwalu w Tokio.

Reżyseria: Mohammad Ebrahim Moayyeri

Obsada: Hadji Dibaji , Ladan Mostofi , Kamran Tafti

Godziny emisji Linia życia

14:15

Prawdziwy uśmiech

Dokumentalny ( Hiszpania, Maroko 2015 ) Czas: 84min.

26-letni Filipińczyk Sergio Aznarez Rosado jest niewidomy. Ponadto cierpi na autyzm. Nigdy nie widział uśmiechu a jednak codziennie obdarza swoich bliskich uśmiechem akceptując co przynosi mu los. Świat Sergia poznajemy podczas ponad tysiąc kilometrowej wyprawy na tandemie, w którą bohater wyrusza z bratem.

Reżyseria: Juan Rayos

Obsada: Juan Manuel Aznarez Chacon , Juan Manuel Aznarez Rosado , Sergio Aznarez Rosado

Godziny emisji Prawdziwy uśmiech

15:40

Dama bez kamelii

Dramat ( Włochy, Francja 1953 ) Czas: 97min.

Jedno z wcześniejszych dzieł Antonioniego o młodej aktorce, która dzięki małżeństwu ze znanym producentem rozpoczyna karierę filmową. Obraz jest jednocześnie satyrycznym spojrzeniem na kondycje włoskiego kina lat 50. ubiegłego stulecia. Trzeci pełnometrażowy film Antonioniego dowodzi jak wcześnie artysta zaczął podążać własną wizjonerską drogą.

Reżyseria: Michelangelo Antonioni

Obsada: Lucia Bose , Gino Cervi , Andrea Checchi

Godziny emisji Dama bez kamelii

17:20

Las Piotra

Animowany ( Chorwacja 2016 ) Czas: 8min.

Krótkometrażowy film opowiadający trzema kolorami o uniwersalnych parabolach w otaczającym nas świecie. O tym co normalne, co obecne a co nie. Animacja autorstwa chorwackiej artystki Martiny Mestrović prezentowana była na wielu festiwalach w całej Europie i jest uważana za znakomity przykład zagrzebskiej szkoły animacji.

Reżyseria: Martina Mestrovic

Godziny emisji Las Piotra

17:30

Naginając zasady

Dramat ( Iran 2013 ) Czas: 94min.

Grupa młodych aktorów stara się, by jedna z koleżanek mogła pojechać z nimi na wspólne występy za granicę. Na drodze staje jednak nadopiekuńczy ojciec, który obawia się, że córka już nie wróci. Międzypokoleniowy konflikt ujawnia strach starszego pokolenia przed skutkami konfrontacji. Film Behzadiego pokazywany był na wielu festiwalach, m.in. w Tokyo, gdzie otrzymał Nagrodę Specjalną Jury.

Reżyseria: Behnam Behzadi

Obsada: Amir Jafari , Ashkan Khatibi , Mehrdad Sedighian

Godziny emisji Naginając zasady

19:05

Gospoda Smocze Wrota

Akcja, przygodowy ( Tajwan 1966 ) Czas: 111min.

Pierwszemu eunuchowi cesarza udało się doprowadzić do skazania swego głównego przeciwnika na śmierć i a jego rodzinę na wygnanie poza granice imperium. Aby uniknąć zemsty swoich ofiar, eunuch wysyła swoich tajnych agentów by zamordowali deportowanych. Zasadzka ma być przeprowadzona w gospodzie Dragon Inn Gate. Okazuje się jednak, że nie będzie to tak proste jak się na początku wydawało.

Reżyseria: Hu King

Obsada: Polly Shang Kwang , Ling Feng , Shih Chun , Tsao Chien , Hsu Feng

Godziny emisji Gospoda Smocze Wrota

21:00

Ostatni dzień sierpnia

Dramat ( USA 2012 ) Czas: 72min.

Dan od roku jest sparaliżowany. Po trudach choroby, przytłoczony sytuacją w jakiej się znalazł zamieszkał z dala od rodziny w odległym od Nowego Jorku domku letniskowym. Ostatniego dnia sierpnia jego najbliżsi przyjaciele przyjeżdżają go odwiedzić i namówić, by wrócił do miasta. Gdy kogoś bliskiego spotyka tragedia nie zawsze wiemy jak mu pomóc i czy pomoc, którą okazujemy jest tym, czego ta osoba właśnie najbardziej potrzebuje. Czy uda się to przyjaciołom Dana?

Reżyseria: Craig DiFolco

Obsada: Michael Izquierdo , Sebastian Arcelus , Heather Lind

Godziny emisji Ostatni dzień sierpnia

22:15

Wanilia i czekolada

Dramat, Romans ( Włochy 2004 ) Czas: 99min.

Penelope ma dość romansów męża i zajmowania się dziećmi. Postanawia zostawić rodzinę i zaszyć się w willi należącej do jej zmarłej babki. Mąż błaga Penelope, by do niego wróciła lecz ta zdążyła już odświeżyć kontakt z Carlosem, zamożnym malarzem, z którym kiedyś łączył ją pełen pasji związek. Film włoskiego reżysera i producenta Ciro Ippolito, który w latach 80. ubiegłego stulecia zdobył uznanie fanów horrorów obrazem Alien 2 sulla Terra.

Reżyseria: Ciro Ippolito

Obsada: Maria Grazia Cucinotta , Alessandro Preziosi , Joaquin Cortes

Godziny emisji Wanilia i czekolada

23:55

Spokojny człowiek

Komedia, Romans ( USA 1952 ) Czas: 124min.

Amerykanin, Sean Thornton (John Wayne) przybywa do irlandzkiej wioski, z której pochodzili jego przodkowie, by wykupić dom ojca. Na miejscu zakochuje się w pięknej, rudowłosej Mary Kate Danaher. Film został obsypany wieloma nagrodami, w tym Oscarem za najlepszą reżyserię dla Johna Forda.

Reżyseria: John Ford

Obsada: John Wayne , Maureen O'Hara , Barry Fitzgerald

Godziny emisji Spokojny człowiek

02:00

Family Jams

Dokumentalny, ( USA 2009 ) Czas: 75min.

Poruszający dokument o grupie The Family Jams. W 2004 roku jej członkowie: Devendra Banhart, Joanna Newsom i Vetiver wyruszają po trasę po Stanach Zjednoczonych. Ich niepowtarzalna muzyka przyciąga nowych fanów. Stojąc u progu kariery mają szansę na niezapomnianą podróż, w czasie której będą grać w małych, obskurnych klubach i galeriach sztuki, zanim osiągną sukces, a bezosobowe autokary zastąpią ich małe przytulne vany. W filmie gościnnie wzięli udział Antony and the Johnsons, Espers...

Reżyseria: Kevin Barker

Obsada: Devendra Banhart , Joanna Newsom , Antony Hegarty

Godziny emisji Family Jams

03:20

Cztery noce marzeń

Romans ( Francja, Włochy 1971 ) Czas: 79min.

Marzycielem jest młody malarz, Jacques, który przez przypadek wpada na młodą kobietę - Marthe, gdy ta rozważa popełnienie samobójstwa na Pont-Neuf w Paryżu. Zaczynają rozmawiać i postanawiają zobaczyć się ponownie następnej nocy. Stopniowo Jacques odkrywa, że jej kochanek obiecał spotkać się z nią tamtego dnia na moście, ale się nie pojawił. Przez następne trzy noce Jacques zaczyna zakochiwać się w kobiecie - lecz podczas czwartej pojawia się jej kochanek ...

Reżyseria: Robert Bresson

Obsada: Isabelle Weingarten , Guillaume des Forets

Godziny emisji Cztery noce marzeń

04:40

Młody poeta

Dramat, Przygodowy ( Francja 2014 ) Czas: 71min.

Rémi marzy o tym, by zostać poetą. Pragnie zachwycać świat niepowtarzalnymi, pełnymi emocji wersami. Decyduje się spędzić wakacje na południu Francji w miasteczku Sète, gdzie na malowniczym cmentarzu pochowany jest jego idol i słynny poeta. Rémi obserwuje świat z wrażliwością, entuzjazmem, jest otwarty na życie i nowe znajomości. Ale czy ma talent? Bardzo chce napisać wiersz... Ale od czego ma zacząć? Czy godzinami kontemplować morze? Wspiąć się na wzgórze? Słuchać śpiewu ptaków? Wybrać się...

Reżyseria: Damien Manivel

Obsada: Leonore Fernandes , Remi Taffanel , Enzo Vassallo

Godziny emisji Młody poeta

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info