Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2017-10-24 Pokaż dziś

06:00

39 kroków

Thriller ( Wielka Brytania 1935 ) Czas: 83min.

Kanadyjczyk Richard Hannay spędza urlop w Londynie Podczas pokazu tajemniczego Mr. Memory poznaje agentkę kontrwywiadu, piękną Annabellę. Opowiada mu ona o organizacji szpiegowskiej 39 kroków, która próbuje ją zabić i wykraść najbardziej skrywane sekrety brytyjskiej korony. Kiedy kobieta zostaje znaleziona martwa w jego pokoju staje się głównym podejrzanym. Musi uciekać. Czy uda mu się zdemaskować zdrajców i oczyścić z podejrzeń. Thriller w reżyserii Alfreda Hitchocka z wczesnego okresu jego...

Reżyseria: Alfred Hitchcock

Obsada: Robert Donat , Madeleine Carroll , Peggy Ashcroft

Godziny emisji 39 kroków

07:25

Marynarz słodkich wód

Short ( USA 1921 ) Czas: 67min.

Legenda kina niemego, Buster Keaton, gra ojca i męża, który w piwnicy buduje łódź. Po ukończeniu dzieła okazuje się, że łódź jest zbyt wielka, by wyciągnąć ją z domu. W końcu Busterowi udaje się ją wydostać ze środka, ale dom się zawala. Bohater kontynuuje swoje przygody z łodzią, która wreszcie tonie a cała rodzina cudem uchodzi śmierci w czasie sztormu lądując na bezludnej wyspie.

Reżyseria: Edward F. Cline , Buster Keaton

Obsada: Buster Keaton

Godziny emisji Marynarz słodkich wód

08:30

I tak upłynął wieczór i poranek

Dramat ( Włochy 2014 ) Czas: 109min.

Ten niskobudżetowy film, który dotyka istotnych kwestii życia i naszego stosunku do śmierci, a jego tytuł zainspirowany został wersetem z księgi Genesis, sfinansowany został dzięki idei crowdfundingu. Na głównym placu miasteczka Avila w Hiszpanii wszyscy świętują obchody święta Saint Eurosii, patronki ziemskich plonów. Tymczasem w lokalnym barze dzieje się coś dziwnego... Grupa mieszkańców dowiaduje się, że planetę czeka zagłada. Za czterdzieści dziewięć dni wybuchnie słońce, kończąc...

Reżyseria: Emanuele Caruso

Obsada: Albino Marino , Lorenzo Pedrotti , Francesca Risoli

Godziny emisji I tak upłynął wieczór i poranek

10:25

Worek mąki

Dramat ( Belgia, Maroko 2012 ) Czas: 88min.

Jest rok 1975. Sarah znajduje się pod opieką sióstr w belgijskim sierocińcu. Podstępem ojciec Sary zabiera dziewczynkę ze sobą do swojej rodzinnej wsi w górach Atlas w Maroku. Tu czeka na nią zupełnie inne życie. W dalszej części filmów śledzimy losy dorosłej już bohaterki, która na co dzień walczy z ubóstwem. Ma jednak odkryć, że może zmienić swój los zarabiając na haftowaniu i sprzedawaniu odzieży. Uznany przez krytyków debiut Kadiji Leclere miał premierę na międzynarodowym festiwalu...

Reżyseria: Kadija Leclere

Obsada: Hiam Abbass , Mehdi , Dehbi , Hafsia Herzi

Godziny emisji Worek mąki

11:55

Matka

Dramat ( Chile 2014 ) Czas: 77min.

49-letnia Cristina mieszka ze swoją starzejącą się, schorowaną i absorbującą matką. Spędza czas na pogrzebach jej przyjaciół, wysłuchując plotek od odwiedzających matkę koleżanek, chodząc do kościoła. Intensywne studium kobiety, która zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że żyje życiem matki a nie swoim.

Reżyseria: Rosario Espinosa , Enrique Farias

Obsada: Maria Olga Matte , Shenda Roman , Patricia Velasco

Godziny emisji Matka

13:15

Wyprane brudy na słońcu

Short ( Chile 2014 ) Czas: 12min.

Prezentowany w ramach prestiżowego konkursu Short Film Corner na festiwalu w Cannes krótki film Ramiro Zamorano o młodej kobiecie, która przybywa do Chile, by spotkać swego ojca. Czekając na jego nadejście Silvana poznaje bliżej miejsce, w którym się znalazła i ludzi, którzy mogli mieć kontakt z ojcem bohaterki.

Reżyseria: Ramiro Zamorano

Obsada: Rocio Monasterio

Godziny emisji Wyprane brudy na słońcu

13:35

Ślady na śniegu

Dokumentalny ( Rosja 2014 ) Czas: 66min.

Dokumentalny obraz Władimira Kozłowa przedstawiający punkową sceną na Syberii w latach 80. ubiegłego stulecia. Niezwykle rzadkie zdjęcia z udziałem legend tego nurtu między innymi Janką Djagiliewą i Jegorem Letovem. W filmie wystąpili także żyjący członkowie kapel Grażdańska Oborona, Instruktcja po Wyżywaniu, BOMZh i Kulturnaja Rewolucija.

Reżyseria: Vladimir Kozlov

Godziny emisji Ślady na śniegu

14:45

Ludzie za mgłą

Kryminalny ( Francja 1938 ) Czas: 87min.

Jean jest dezerterem i w sekrecie przybywa do Hawru. Tam odwiedza podrzędny lokal, w którym poznaje Nelly. Kobieta ukrywa się przed Zabelem, który zabił jej narzeczonego. Jean i Nelly zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Film uznaje się za najbardziej reprezentatywną pozycję francuskiego „realizmu poetyckiego”. Nakręcone w 1938 dzieło Marcela Carné, zostało nagrodzone w faszystowskich Włoszech Pucharem Mussoliniego.

Reżyseria: Marcel Carne

Obsada: Jean Gabin , Michel Simon , Michele Morgan

Godziny emisji Ludzie za mgłą

16:15

Cztery noce marzeń

Romans ( Francja, Włochy 1971 ) Czas: 79min.

Marzycielem jest młody malarz, Jacques, który przez przypadek wpada na młodą kobietę - Marthe, gdy ta rozważa popełnienie samobójstwa na Pont-Neuf w Paryżu. Zaczynają rozmawiać i postanawiają zobaczyć się ponownie następnej nocy. Stopniowo Jacques odkrywa, że jej kochanek obiecał spotkać się z nią tamtego dnia na moście, ale się nie pojawił. Przez następne trzy noce Jacques zaczyna zakochiwać się w kobiecie - lecz podczas czwartej pojawia się jej kochanek ...

Reżyseria: Robert Bresson

Obsada: Isabelle Weingarten , Guillaume des Forets

Godziny emisji Cztery noce marzeń

17:40

Que Viva Mexico!

Dramat, western ( Rosja 1931 ) Czas: 84min.

Jukatan, Meksyk - pogańskie świątynie, kapłańske miasta i ogromne piramidy - królestwo śmierci, gdzie relikty przeszłości sprawujanieprzerwana władzę nad światem współczesnym.

Reżyseria: Sergei Eisenstein

Obsada: Sergey Bondarchuk , Grigori Aleksandrov

Godziny emisji Que Viva Mexico!

19:10

Saimir

Dramat ( Włochy 2004 ) Czas: 87min.

Albański nastolatek Saimir zna tylko surowe życie w nędzy i strachu. Jego ojciec trudni się przemytem nielegalnych imigrantów z Europy Wschodniej. Są to ludzie zdesperowani, którzy przybywając na południowe wybrzeże Włoch zostają przez Saimira i jego ojca przemycani w nocy do nędznych kryjówek a następnie do rąk miejscowej mafii. Jednak i to nie wystarcza by zarobić na życie i ojciec Samira podejmuje się przemycania prostytutek. Saimir zostaje zmuszony by oglądać gwałt na młodej kobiecie. I...

Reżyseria: Francesco Munzi

Obsada: Xhevdet Ferri , Anna Ferruzzo , Lavinia Gulielman

Godziny emisji Saimir

20:40

Łatwe życie

Short, Dramat, Kryminalny ( Szwajcaria 2011 ) Czas: 21min.

26-letnia Catherine mieszka wygodnie w villi tatusia. Pewnego wieczoru ojciec pojawia sie w domu z nową towarzyszką Laetitią, młodą sprzedawczynią kosmetyków. Laetitia wprowadza się do villi. Wnosi dużo ciepła i serdecznośći co osłabia wpływ Catherine na ojca. Córka chce się pozbyć Laetitii.

Reżyseria: Julien Rouyet

Obsada: Milo McMullen , Michel Voita , Delphine Theodore

Godziny emisji Łatwe życie

21:00

Najpiękniej czesze mnie wiatr

Dramat ( Włochy 2014 ) Czas: 89min.

Opowieść o trudnej relacji pomiędzy mieszkającą w osamotnieniu pisarką i dziewczynie, która nagle pojawia się w jej życiu. Do czego będzie zdolna zdesperowana bohaterka, by w końcu poczuć się, że nie jest sama? Film Petera Del Monte, eksperymentalnego włoskiego reżysera, nominowanego do jednej z nagród w Cannes w latach 80.

Reżyseria: Peter Del Monte

Obsada: Laura Morante , Denisa Andreena Savin , Jacopo Olmo Antinori

Godziny emisji Najpiękniej czesze mnie wiatr

22:35

Tajemnica Lukasa

Dramat ( Filipiny 2013 ) Czas: 83min.

Filipiński film o nastolatku, który dowiaduje się, że jego ojciec jest tikbalangiem – pół-człowiekiem i pół-koniem. W tym samym czasie w rodzinnej miejscowości Lukasa wszyscy przejęci są obecnością ekipy filmowej. Ojciec chłopaka znika. Filmowcy rozpoczynają casting do roli ojca. Eksperymentalny obraz Johna Torresa pokazywany był m.in. na festiwalu w Rotterdamie.

Reżyseria: John Torres

Obsada: Cheeno Dalog Ladera , Edilberto Marcelino

Godziny emisji Tajemnica Lukasa

00:05

Punkt odniesienia

Dramat, Muzyczny ( Brazylia 2011 ) Czas: 67min.

Akcja filmu rozgrywa się w Brazylii. Para bohaterów mierzy się z uniwersalnymi kwestiami dotyczącymi miłości i wzajemnych oczekiwań. Autor filmu w interesujący sposób wytycza cienką linię, która w tym samymi czasie potrafi nas dzielić ale także do siebie zbliżać. Film oparty na powieści amerykańskiego pisarza Davida Plante'a.

Reżyseria: Steven Richter

Obsada: Carolina Fauquemont , Ana Carolina Lima , Julio Machado

Godziny emisji Punkt odniesienia

01:15

Kąpiel o północy

Dramat ( USA 2014 ) Czas: 84min.

Jeszcze żaden płetwonurek nie dotarł do dna jeziora Spirit Lake, chociaż wielu próbowało. Gdy w odmętach wody znika Dr. Amelia Brooks, jej trzy córki muszą wrócić do domu, by stawić czoła tragedii. Film znakomicie przyjęty na festiwalach filmowych w USA. Zdobywca Nagrody Publiczności na AFI i innych nagród oraz nominacji m.in. w Denver, Cleveland i Nashville.

Reżyseria: Sarah Adina Smith

Obsada: Lindsay Burdge , Jennifer Lafleur , Aleksa Palladino

Godziny emisji Kąpiel o północy

02:45

Mondomanila

Dramat ( Filipiny, Niemcy 2010 ) Czas: 72min.

Zaangażowany politycznie musical, którego akcja rozgrywa się w slumsach Manilii. Głównymi bohaterami są członkowie anarchistycznej bojówki Paranoid Squad. Poznajemy miasto karaluchów, kalek, ścieków, tanich dziwek, narkomanów, złodziei, kombinatorów, stręczycieli nieletnich, śmieciarzy, cwaniaków, i zwyrodnialców. Hiperrealistyczne sceny przemocy, śmieciarski szyk Trzeciego Świata, hiphopowe kawałki, wideoklipowy montaż przekształcają wszechobecną beznadziejność i obezwładniającą biedę w...

Reżyseria: Khavn

Obsada: Timothy Mabalot , Marife Necesito , Jim Rocky Tangco

Godziny emisji Mondomanila

04:00

Na dnie

Dramat ( Japonia 1957 ) Czas: 120min.

Na dnie Akiry Kurosawy jest filmową adaptacją proletariackiej sztuki Maksyma Gorkiego, której akcję reżyser przeniósł z Rosji do Japonii w drugiej połowie 19 wieku. Wędrowny mnich Kahei próbuje pocieszyć załamanych mieszkańców robotniczej kamienicy: ronina, prostytutkę Osen, złodzieja, aktora - alkoholika i innych. Po wybuchu bójki sprowokowanej zazdrością właścicielki domu o swojego kochanka - Sutekichi, ginie właściciel domu a Kahei odchodzi. Teatralna wręcz adaptacja autorstwa jednego z...

Reżyseria: Akira Kurosawa

Obsada: Toshiro Mifune , Isuzu Yamada , Kyoko Kagawa

Godziny emisji Na dnie

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info