Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2017-10-25 Pokaż dziś

06:00

Faust (1926)

Fantasy, horror, dramat ( Niemcy 1926 ) Czas: 106min.

Ostatni film Murnaua zrealizowany w Niemczech dzieli się wyraźnie na dwie części. W pierwszej – wiernej podaniu ludowemu – Faust zawiera pakt z diabłem, by ocalić swe miasto przed szalejącą epidemią dżumy. Jednak omamiony urokiem wiecznej młodości całkowicie ulega władzy szatana, oddając się hulaszczemu trybowi życia. Szatan zawarłszy umowę z archaniołem, gwarantującą mu panowanie nad światem, jeśli tylko zdoła sprowadzić Fausta na złą drogę, obwozi uczonego na swoim magicznym płaszczu po...

Reżyseria: F.W. Murnau

Obsada: Emil Jannings , Camilla Horn , Yvette Guilbert

Godziny emisji Faust (1926)

07:45

Żelazna wyspa

Dramat ( Iran 2005 ) Czas: 86min.

Grupa bezdomnych uchodźców mieszka na opuszczonym i rdzewiejącym tankowcu, zakotwiczonym u południowego wybrzeża Iranu. Statkiem i jego mieszkańcami rządzi specjalizujący się w nieustannym handlu kapitan Nemat. W tym samowystarczalnym świecie Nemat organizuje siłę roboczą i wyprzedaje wszystkie części statku, jakie da się odkręcić. Wtrąca się nawet w prywatne życie pracowników, pośrednicząc w zawieraniu małżeństw i kształtując ich życie. Statek wkrótce zatonie. Poruszająca opowieść o...

Reżyseria: Mohammad Rasoulof

Obsada: Ali Nassirian , Hossein Farzi Zadeh , Neda Pakdaman

Godziny emisji Żelazna wyspa

09:20

Opętanie

Thriller, romans ( Włochy 1942 ) Czas: 134min.

Gino, młody przystojny włóczęga, zatrzymuje się w przydrożnym zajeździe prowadzonym przez Giovanne. Kobieta jest żoną Bragany, o wiele starszego mężczyzny, za którego wyszła tylko dla pieniędzy. Młodzi zakochują się w sobie, jednak Giovanna odmawia ucieczki z Gino...

Reżyseria: Luchino Visconti

Obsada: Clara Calamai , Massimo Girotti , Elio Marcuzzo , Juan De Landa

Godziny emisji Opętanie

11:40

Anioł zagłady

Komedia, dramat ( Meksyk 1962 ) Czas: 89min.

Senior Nobile z małżonką wracają z opery w towarzystwie kilkunastu osób zaproszonych na kolację. Zdjęta nieokreślonym lękiem służba opuszcza pałac, pozostaje tylko majordomus Julio. Kiedy goście po skończonym przyjęciu zbierają się do wyjścia, okazuje się, iż nie mogą przekroczyć progu domu, chociaż drzwi są otwarte. Uwięzieni na skutek własnej niemocy, nie chcą i nie mogą wyjść poza granice swojego świata, swej klasy.

Reżyseria: Luis Bunuel

Obsada: Silvia Pinal , Enrique Rambal , Jacqueline Andere , Jose Baviera

Godziny emisji Anioł zagłady

13:05

Awaria

Dramat, Komedia ( Turcja 2015 ) Czas: 71min.

Lekka i pełna humoru opowieść o problemach małżeńskich pewnej pary.

Reżyseria: Murat Akdag

Obsada: Reha Kadak , Pinar Alkan , Kaya Erdas

Godziny emisji Awaria

14:25

Więzienny Cezar

Dramat, Historyczny ( Wielka Brytania, Afryka Południowa, Kanada 2012 ) Czas: 86min.

Paul Schoolman, reżyser z RPA, przedstawił opowieść o wczesnych latach z życia Juliusza Cezara przenosząc akcję do trzech zakładów karnych: Pollsmoor w Cape Town, Cardiff w Walii i Drumheller w Kanadzie. W filmie, obok znanych aktórów jak Derek Jacobi, John Kani I Alice Krige, wystąpili prawdziwi więźniowie. Film pokazywany był na licznych festiwalach filmowych m.in. w Chicago, Berlinie i Moskwie.

Reżyseria: Paul Schoolman

Obsada: Derek Jacobi , John Kani , Alice Krige

Godziny emisji Więzienny Cezar

15:55

Dni przed jutrem

Komedia, romans ( USA 2008 ) Czas: 96min.

Doskonały przykład amerykańskiego kina niezależnego. Doceniony przez krytyków, zdobywca nagród na międzynarodowych festiwalach, film genialnie przedstawia wzajemne przyciąganie się pomiędzy dwojgiem ludzi. Jest to opowieść o przyjaźni, która mogłaby stać czymś więcej. Joey Kern i Alexandra Holden grają kumpli, którzy powinni być kochankami, choć nigdy do niczego pomiędzy nimi nie doszło.

Reżyseria: Francois Dompierre

Obsada: Joey Kern , Alexandra Holden , Richard Roundtree

Godziny emisji Dni przed jutrem

17:35

39 kroków

Thriller ( Wielka Brytania 1935 ) Czas: 83min.

Kanadyjczyk Richard Hannay spędza urlop w Londynie Podczas pokazu tajemniczego Mr. Memory poznaje agentkę kontrwywiadu, piękną Annabellę. Opowiada mu ona o organizacji szpiegowskiej 39 kroków, która próbuje ją zabić i wykraść najbardziej skrywane sekrety brytyjskiej korony. Kiedy kobieta zostaje znaleziona martwa w jego pokoju staje się głównym podejrzanym. Musi uciekać. Czy uda mu się zdemaskować zdrajców i oczyścić z podejrzeń. Thriller w reżyserii Alfreda Hitchocka z wczesnego okresu jego...

Reżyseria: Alfred Hitchcock

Obsada: Robert Donat , Madeleine Carroll , Peggy Ashcroft

Godziny emisji 39 kroków

19:10

Kolacja dla ojca

Komedia ( Włochy 2007 ) Czas: 95min.

Trzy siostry, którym żal jest samotnego ojca, postanawiają znaleźć mu nową towarzyszkę życia.

Reżyseria: Pupi Avati

Obsada: Diego Abatantuono , Vanessa Incontrada , Violante Placido

Godziny emisji Kolacja dla ojca

20:45

Ojciec

Dokumentalny ( Bułgaria, Chorwacja, Niemcy 2012 ) Czas: 16min.

Krótkometrażowy film animowany złożony z różnych animacji połączonych centralnym motywem przewodnim czyli postacią ojca. Obraz zrealizowany przez pięciu bułgarskich filmowców był pokazywany wielu festiwalach filmowych, w tym także na festiwalu w Warszawie gdzie był nominowany do Grand Prix w kategorii krótkiego metrażu.

Reżyseria: Ivan Bogdanov , Moritz Mayerhofer , Asparuh Petrov , Veljko Popovic , Rositsa Raleva , Dmitry Yagodin

Obsada: Harry Anichkin , Ivana Gavrilova , Eltimir Alexandrov

Godziny emisji Ojciec

21:00

Dziwne wakacje i inne choroby

Dramat ( Indonezja 2012 ) Czas: 88min.

Ten zrealizowany skromnymi środkami film drogi pokazuje Indonezję z nieznanej nam perspektywy, gdyż temat seksualności i cudzołóstwa często pomijany jest w indonezyjskiej kinematografii. Ning jest młodą kobietą, niespełnioną w relacji małżeńskiej i w pracy. Jej bierny i zdystansowany mąż spędza większość czasu przed telewizorem. Ning postanawia zmienić pracę i zatrudnia się w sklepie z meblami, który jest skromny ale dla Ning stanowi szansę na wyrwanie się z marazmu. Wkrótce kobieta wraz z...

Reżyseria: Yosep Anggi Noen

Obsada: Muhammad Abe Baasyin , Christy Mahanani , Joned Suryatmoko

Godziny emisji Dziwne wakacje i inne choroby

22:30

Niech żyje miłość

Dramat ( Tajwan 1994 ) Czas: 112min.

Trzy różne osoby dzielą jedno mieszkanie, ale żadna z nich nie jest świadoma tego faktu - agentka nieruchomości Mei, która przyprowadza tam mężczyzn, jej obecny kochanek Ah-jung, oraz Hsiao-ang, który ukradł klucze i traktuje mieszkanie jako kryjówkę.

Reżyseria: Tsai Ming Liang

Obsada: Yang Kuei Mei , Chen Chao Jung , Lee Kang Sheng

Godziny emisji Niech żyje miłość

00:25

Ballada o Narayamie

Dramat ( Japonia 1983 ) Czas: 124min.

Obraz z kanonu japońskiej kinematografii śledzi ostatni rok życia leciwej Orin, której miejscowa tradycja nakazuje, by po ukończeniu 70 roku życia udała się na szczyt pobliskiej góry i tam dokończyła żywota śmiercią głodową. Przed odejściem Orin chce się jednak upewnić, że jej najstarszy syn Tatsuhei znajdzie sobie żonę.

Reżyseria: Shohei Imamura

Obsada: Ken Ogata , Sumiko Sakamoto , Tonpei Hidari

Godziny emisji Ballada o Narayamie

02:35

Rozdroże

Dokumentalny ( Białoruś 2014 ) Czas: 62min.

Białoruski dokument opowiadający o życiu Walerija Ljaszkiewicza, bezdomnego artysty z miasta Gomel, gdzie od ponad dwudziestu lat pomieszkuje na dworcu kolejowym a w czasie dnia maluje obrazy na ulicach miasta. Przez te lata zyskał już status lokalnej atrakcji lecz mało go to obchodzi. Nagroda publiczności dla najlepszego filmu dokumentalnego na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2014 roku.

Reżyseria: Anastasiya Miroshnichenko

Obsada: Valery Liashkevich

Godziny emisji Rozdroże

03:40

Życie Oharu

Dramat ( Japonia 1952 ) Czas: 136min.

Starzejąca się prostytutka patrzy wstecz na swoje życia. Jako dama dworu na dworze cesarskim w Kioto, Oharu zakochuje się w człowieku o niższej pozycji społecznej. Ich miłość zostaje odkryta a Oharu i jej rodzina wygnani. Dla Oharu rozpoczyna się życie wypełnione smutkiem i nieustającymi upokorzeniami.

Reżyseria: Kenji Mizoguchi

Obsada: Kinuyo Tanaka , Toshiro Mifune , Ichiro Sugai

Godziny emisji Życie Oharu

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info