Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2017-11-12 Pokaż dziś

06:00

Ziemia drży

Dramat ( Włochy 1948 ) Czas: 153min.

Na sycylijskiej prowincji rybacy zdani są na łaskę i niełaskę wielkich hurtowników. Jedna z rodzin ryzykuje wszystko by kupić łódź i zdobyć upragnioną niezależność.

Reżyseria: Luchino Visconti

Obsada: Antonio Arcidiacono , Giuseppe Arcidiacono , Venera Bonaccorso

Godziny emisji Ziemia drży

08:40

Dywan irański

Art. ( Iran 2007 ) Czas: 117min.

Irański dokument “Perski dywan” to wspólne dzieło 15 irańskich filmowców, którzy podjęli wątek dywanu, rzeczy tak często kojarzonej z kulturą i cywilizacją ich kraju. Kolejne epizody filmu charakteryzuje unikalna narracja oraz format: teledysk, art video, animacja, fabuła. Każdy z odcinków rozgrywa się w innym irańskim mieście.

Reżyseria: Abbas Kiarostami , Jafar Panahi , Rakhshan Benietemad

Godziny emisji Dywan irański

10:40

Na brzegu

Dramat ( Francja 2011 ) Czas: 76min.

Paryż, stolica samotnych. Obraz ukazujący jeden dzień z życia trójki bohaterów wyalienowanych z otaczającego ich świata. Wyrzucony z klasy nastolatek snuje się po pustym domu i buja w obłokach. Imigrant z Pakistanu lub Indii żyje na czarno znosząc poniżenia ze strony pracodawcy. Studentka z Czech tęskni za domem i jak fantom przemierza Paryż. Ich drogi się nie przetną ale jedno wydarzenie będzie miało wpływ na ich dalsze życie.

Reżyseria: Armel Hostiou

Obsada: Jasmina Sijercic , Abubakar Jamil , Cesar Lakits

Godziny emisji Na brzegu

12:00

Bella Vista

Dramat ( USA 2014 ) Czas: 79min.

Doris wykłada język angielski na Uniwersytecie Montany. Film opowiada o grupie zagranicznych studentów, którzy wraz z Doris starają się zrozumieć jak mogą odnaleźć się w nowym życiu w obcym miejscu.

Reżyseria: Vera Brunner-Sung

Obsada: Kathleen Wise , Hiroka Matsushima , Armangeldy Asssatov

Godziny emisji Bella Vista

13:25

Galimatias

Familijny ( Iran 2012 ) Czas: 90min.

Podczas porodu umiera kobieta. Noworodkiem musi się zająć zupełnie sam niedoświadczony ojciec. Problemy zaczynają się już na samym początku gdy dziecko odmawia bycia karmionym butelką. Film irańskiego reżysera pokazywany był podczas uroczystego otwarcia Pawilonu Irańskiego na festiwalu w Cannes.

Reżyseria: Ebrahim Forouzesh

Obsada: Hedayat Hashemi , Leila Otadi , Setareh Eskandari

Godziny emisji Galimatias

15:00

Inale

Musical ( Nigeria 2010 ) Czas: 82min.

Inale, córka króla Oche z plemienia Idoma, kocha Odeh, najsilniejszego mężczyznę w wiosce. On, żeby pojąć Inale za żonę, musi wygrać turniej zapaśniczy. W trakcie zawodów mają miejsce niespodziewane wydarzenia, które stawiają przed bohaterami nowe wyzwania. Pierwszy nigeryjski muzyczny film kostiumowy odkrywający nieznaną dotąd twarz Nollywood.

Reżyseria: Jeta Amata

Obsada: Mbong Amata , Awuese Awunde , Caroline Chikezie

Godziny emisji Inale

16:30

Matka i córka

Dramat ( Włochy, Francja 1960 ) Czas: 96min.

Trwa druga wojna światowa. Cesira i jej trzynastoletnia córka, Rosetta, uciekają z bombardowanego Rzymu do rodzinnej wioski Cesirii. Kobieta robi wszystko co w jej mocy, aby ochronić córkę, jednak podczas ich podróży dochodzi do koszmarnych wydarzeń. Poruszający dramat uznanego włoskiego reżysera Vittorio De Sica zdobył w 1961 Złoty Glob dla najlepszego filmu obcojęzycznego a Sophia Loren, jako pierwsza w historii zagraniczna aktorka, została nagrodzona Oscarem za główną rolę kobiecą.

Reżyseria: Vittorio De Sica

Obsada: Sophia Loren , Jean-Paul Belmondo , Eleonora Brown

Godziny emisji Matka i córka

18:10

Matka

Dramat ( Chile 2014 ) Czas: 77min.

49-letnia Cristina mieszka ze swoją starzejącą się, schorowaną i absorbującą matką. Spędza czas na pogrzebach jej przyjaciół, wysłuchując plotek od odwiedzających matkę koleżanek, chodząc do kościoła. Intensywne studium kobiety, która zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że żyje życiem matki a nie swoim.

Reżyseria: Rosario Espinosa , Enrique Farias

Obsada: Maria Olga Matte , Shenda Roman , Patricia Velasco

Godziny emisji Matka

19:30

Nanayomachi

Art. ( Japonia 2008 ) Czas: 86min.

Opowieść o Saiko, która właśnie przybyła do Tajlandii. Cel jej wizyty okryty jest tajemnicą. Uciekając przed podejrzanym taksówkarzem biegnie do lasu - prosto w ramiona francuskiego uwodziciela – Grega. Ten zabiera ją do miejsca, gdzie mieszka i studiuje – do samego serca lasu, gdzie znajduje się szkoła masażu. Jej właścicielka, Amari okazuje się być siostrą dziennego taksówkarza. Zamieszkują razem tworząc niezwykłą pseudo rodzinę. Każdy z jej członków, oprócz Amari i jej brata, komunikuje...

Reżyseria: Naomi Kawase

Obsada: Kyoko Hasegawa , Gregoire Colin , Jun Murakami

Godziny emisji Nanayomachi

21:00

Jaguar: Bliżej niż kiedykolwiek

Dokumentalny ( Brazylia 2014 ) Czas: 50min.

Film dokumentalny, który opowiada o współpracy byłego kierowcy wyścigowego Mario Haberfielda z jednym z największych projektów ekologicznych w Brazylii – „Project Oncafari”. W ramach Oncafari Haberfield i jego zespół starają się przyzwyczaić jaguary do obecności człowieka.

Reżyseria: Carlos Segundo

Godziny emisji Jaguar: Bliżej niż kiedykolwiek

21:55

Buntownicy neonowego boga

Dramat ( Tajwan 1992 ) Czas: 102min.

Hsiao Kang to wyalienowany uczeń przygotowujący się do egzaminu na studia, któremu nie układa się z rodzicami. Ah-Tze i Ah-Ping to drobni chuligani, którzy niszczą budki telefoniczne, aby zdobyć drobne na gry w salonach wideo. Pewnego razu Hsiao Kang zauważa jak Ah-Tze niszczy lusterko w taksówce jego ojca. To wydarzenie sprawia, że chłopak zaczyna śledzić wandala.

Reżyseria: Tsai Ming Liang

Obsada: Lee Kang Sheng , Miao Tien , Chen Chao Jung

Godziny emisji Buntownicy neonowego boga

23:45

Góra

Art. ( Liban 2010 ) Czas: 84min.

Historia askakującej podróży. Fadi, czterdziestolatek, pakuje bagaże i wyrusza na lotnisko z przyjacielem. Nad Bejrutem zapada noc. Ma zamiar wyruszyć w miesięczną podróż, ale zamiast wsiąść do samolotu, wynajmuje samochód. Wyrusza autostradą na północ, górzystą drogą. W opustoszałej, odległej od osad okolicy, objazd zmusza go do zjechania z głównej drogi. Tam słyszy dźwięk samochodowej stłuczki. Zatrzymuje się przy miejscu wypadku i znajduje samochód rozbity o drzewo. W środku pojazdu...

Reżyseria: Ghassan Salhab

Obsada: Fadi Abi Samra

Godziny emisji Góra

01:10

Ślimaki i ludzie

Komedia ( Rumunia 2012 ) Czas: 89min.

W 1992 roku, kiedy trasa Michaela Jacksona dociera do Budapesztu, w małym rumuńskim miasteczku Câmpulung, zamykana jest ważna dla miasteczka fabryka, produkująca puszki ślimaków – tysiąc jej pracowników zostanie na bruku. Państwowa fabryka ma być w ciągu tygodnia sprzedana i przekształcona w mały warsztat. Szef związków zawodowych, George, walczy jednocześnie o zachowanie pracy i rodziny – zaplątany jest w romans z Manuelą, sekretarką. Podczas gdy George miota się pomiędzy rodziną, kochanką a...

Reżyseria: Tudor Giurgiu

Obsada: Andi Vasluianu , Monica Barladeanu , Dorel Visan

Godziny emisji Ślimaki i ludzie

02:45

Jeszcze raz

Drama ( Chile, Włochy 2013 ) Czas: 80min.

Starzejąca się włoska aktorka i reżyserka (w tej roli Lucia Bosa znana z filmów Antonioniego i Felliniego) postanawia wrócić do miasteczka w Chile, w którym spędziła dzieciństwo. Ma utopijny plan, by stworzyć tam lokalną telewizję. Mają jej w tym pomóc miejscowe kobiety, których życie może odmienić się na zawsze jeżeli projekt uda się zrealizować.

Reżyseria: Pablo Benedetti , David Sordella

Obsada: Lucia Bose , Magaly Solier

Godziny emisji Jeszcze raz

04:05

I tak upłynął wieczór i poranek

Dramat ( Włochy 2014 ) Czas: 109min.

Ten niskobudżetowy film, który dotyka istotnych kwestii życia i naszego stosunku do śmierci, a jego tytuł zainspirowany został wersetem z księgi Genesis, sfinansowany został dzięki idei crowdfundingu. Na głównym placu miasteczka Avila w Hiszpanii wszyscy świętują obchody święta Saint Eurosii, patronki ziemskich plonów. Tymczasem w lokalnym barze dzieje się coś dziwnego... Grupa mieszkańców dowiaduje się, że planetę czeka zagłada. Za czterdzieści dziewięć dni wybuchnie słońce, kończąc...

Reżyseria: Emanuele Caruso

Obsada: Albino Marino , Lorenzo Pedrotti , Francesca Risoli

Godziny emisji I tak upłynął wieczór i poranek

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info