Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2017-11-15 Pokaż dziś

06:00

Cud w Mediolanie

Komedia, Dramat ( Włochy 1951 ) Czas: 92min.

Mały Totò znaleziony w zagonie kapusty, a obdarzony łaską czynienia cudów, ratuje swych przyjaciół z opresji i sprawia, że ulatują na miotłach do nieba, zostawiając za sobą pałace bogaczy, lepianki żebraków i przepych Duomo. Film Vittorio De Sica, prekursora włoskiego neorealizmu, zdobył nagrodę Grand Prix na festiwalu w Cannes i został uznany za najlepszy film zagraniczny przez organizację New York Film Critics.

Reżyseria: Vittorio De Sica

Obsada: Emma Gramatica , Francesco Golisano , Paolo Stoppa

Godziny emisji Cud w Mediolanie

07:35

Opowieść o kropli deszczu

Dramat, Romans ( Japonia 2012 ) Czas: 67min.

Młoda Japonka otrzymuje list od dziewczyny, która informuję ją, że są siostrami. Ojciec porzucił Michru gdy tylko się urodziła. Michru wydaje się z początku nie przejmować nową sytuacją jednak z czasem informacja o ojcu pochłania ją coraz bardziej. Film wyreżyserowany przez Ryutaro Nakagawa i Yoichi Emoto pokazywany był między innymi na festiwalu filmowym w Bostonie.

Reżyseria: Ryutaro Nakagawa , Yoichi Emoto

Obsada: Mio Minami , Mizuki Nishiyama , Koji Alan

Godziny emisji Opowieść o kropli deszczu

08:50

10 zasad rozkochania

Komedia ( Włochy 2012 ) Czas: 92min.

Dość nieśmiały Marco właśnie się zakochał. Jego ojciec, kobieciarz, ma teorię, że wystarczy przestrzegać 10 zasad, by zdobyć każdą pannę. Włoska komedia, która prezentowana była m.in. w ramach Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival w Chinach.

Reżyseria: Christiano Bortone

Obsada: Giada Barbieri , Giulio Berruti , Piero Cardano

Godziny emisji 10 zasad rozkochania

10:30

Przekaz

Dramat ( Francja, Senegal 1968 ) Czas: 86min.

Bezrobotny Senegalczyk będący jednocześnie analfabetą stara się zrealizować przekaz pocztowy od krewnego z Paryża. Próby spełzają na niczym ponieważ mężczyznę na każdym kroku zbywają urzędnicy, staje się ofiarą zarówno biurokracji jak i własnej ignorancji. Zaangażowany politycznie film jest krytyką rzeczywistości zwykłych ludzi w post-kolonialnym Senegalu.

Reżyseria: Ousmane Sembene

Obsada: Makhouredia Gueye , Ynousse N'Diaye , Isseu Niang

Godziny emisji Przekaz

12:00

Brzemię przeszłości

Dramat ( Włochy 2002 ) Czas: 98min.

Jakiś czas po pogrzebie swojego ojca generała, Gianni Orzan (Sergio Rubini), autor książek dla dzieci, spotyka niejakiego Gianni’ego Bogliasco (Bruno Ganz), który wydaje się wiedzieć więcej na temat jego rodziny niż powinien. Gianni kilkakrotnie wpada „przypadkowo” na Bogliasco, aż ten wyjawia mu prawdę: ojciec Gianni’ego nie był włoskim generałem, ale rosyjskim agentem KGB, który zamordował włoskiego urzędnika i przyjął jego tożsamość. Gianni zaczyna kwestionować swoje wspomnienia dotyczące...

Reżyseria: Piergiorgio Gay

Obsada: Sergio Rubini , Bruno Ganz , Sandra Ceccarelli

Godziny emisji Brzemię przeszłości

13:40

Harmony i ja

Komedia, dramat ( USA 2009 ) Czas: 71min.

Uparcie delektując się swoim nieszczęściem po niedawnym rozstaniu, pewien gadatliwy młody kompozytor, Harmony, dobrowolne dąży do samounicestwienia ku irytacji upartej matki oraz jako ciekawe źródło rozrywki dla ekscentrycznych przyjaciół.

Reżyseria: Bob Byington

Obsada: Justin Rice , Kevin Corrigan , Pat Healy

Godziny emisji Harmony i ja

15:00

Aleksander Newski

Dramat, wojenny, historyczny ( Rosja 1938 ) Czas: 104min.

Dwaj główni bohaterowie to autentyczne postacie historyczne - Gawryło Oleksycz i Waśka Busłaj. W filmie na tle wojny, toczy się opowieść o ich miłości do tej samej kobiety, która obiecała swoją rękę temu, kto okaże się lepszy w bitwie. Rusinów z zakonami rycerskimi przedstawiono z drobiazgową skrupulatnością, a kulminacją jest scena bitwy na zamarzniętym jeziorze Pejpus.

Reżyseria: Sergei Eisenstein

Obsada: Nicolai Tcherkassov , Nicolai Okhlopkov , Alexandre Abrikossov

Godziny emisji Aleksander Newski

16:45

Na dnie

Dramat ( Japonia 1957 ) Czas: 120min.

Na dnie Akiry Kurosawy jest filmową adaptacją proletariackiej sztuki Maksyma Gorkiego, której akcję reżyser przeniósł z Rosji do Japonii w drugiej połowie 19 wieku. Wędrowny mnich Kahei próbuje pocieszyć załamanych mieszkańców robotniczej kamienicy: ronina, prostytutkę Osen, złodzieja, aktora - alkoholika i innych. Po wybuchu bójki sprowokowanej zazdrością właścicielki domu o swojego kochanka - Sutekichi, ginie właściciel domu a Kahei odchodzi. Teatralna wręcz adaptacja autorstwa jednego z...

Reżyseria: Akira Kurosawa

Obsada: Toshiro Mifune , Isuzu Yamada , Kyoko Kagawa

Godziny emisji Na dnie

18:50

Na brzegu

Dramat ( Francja 2011 ) Czas: 76min.

Paryż, stolica samotnych. Obraz ukazujący jeden dzień z życia trójki bohaterów wyalienowanych z otaczającego ich świata. Wyrzucony z klasy nastolatek snuje się po pustym domu i buja w obłokach. Imigrant z Pakistanu lub Indii żyje na czarno znosząc poniżenia ze strony pracodawcy. Studentka z Czech tęskni za domem i jak fantom przemierza Paryż. Ich drogi się nie przetną ale jedno wydarzenie będzie miało wpływ na ich dalsze życie.

Reżyseria: Armel Hostiou

Obsada: Jasmina Sijercic , Abubakar Jamil , Cesar Lakits

Godziny emisji Na brzegu

20:15

Szymon Pustelnik

Komedia ( Meksyk 1965 ) Czas: 43min.

Simon jest głęboko religijnym pustelnikiem żyjącym w 4 wieku. Chcąc być bliżej Boga wspina się na wysoką kolumnę. Diabeł nakazuje mu zejść na ziemię i pod postacią kobiety próbuje go uwieść. Ale Simon opiera mu się za każdym razem. Diabeł przenosi go więc do klubu nocnego w Nowym Jorku w 1960 roku.

Reżyseria: Luis Bunuel

Obsada: Claudio Brook , Silvia Pinal , Hortensia Santovena

Godziny emisji Szymon Pustelnik

21:00

Exchange

Komedia ( Rumunia 2008 ) Czas: 96min.

Kiedy w małym miasteczku zostaje zamknięta fabryka Emil traci pracę. Wkrótce i jego żona trafia w szeregi bezrobotnych. Podejmują decyzję o emigracji do Australii. W międzyczasie muszą zdobyć potrzebne pieniądze. Sprzedają mieszkanie i wprowadzają się do teściów Emila. Emil udaje się w podróż do Bukaresztu, by wymienić walutę. Nieopodal kantoru spotyka mężczyznę, który ofiaruje mu lepszy kurs wymiany. Niestety pieniądze, które wymienił okazują się fałszywe.

Reżyseria: Nicolae Margineanu

Obsada: Cosmin Selesi , Aliona Munteanu , Andi Vasluianu

Godziny emisji Exchange

22:40

Ballada o Narayamie

Dramat ( Japonia 1983 ) Czas: 124min.

Obraz z kanonu japońskiej kinematografii śledzi ostatni rok życia leciwej Orin, której miejscowa tradycja nakazuje, by po ukończeniu 70 roku życia udała się na szczyt pobliskiej góry i tam dokończyła żywota śmiercią głodową. Przed odejściem Orin chce się jednak upewnić, że jej najstarszy syn Tatsuhei znajdzie sobie żonę.

Reżyseria: Shohei Imamura

Obsada: Ken Ogata , Sumiko Sakamoto , Tonpei Hidari

Godziny emisji Ballada o Narayamie

00:50

Kino obwoźne

Art. ( Rumunia, Niemcy 2009 ) Czas: 92min.

Pewnego deszczowego dnia, na początku lat sześćdziesiątych, do małego miasteczka w Transylwanii przybywa dwóch młodych aktywistów partii komunistycznej z rosyjskim filmem propagandowym i projektorem w bagażniku. Młodemu aktywiście Taviemu bardzo zależy na powodzeniu jego misji. Nikt w wiosce ich nie wita – gdzie podziali się wszyscy mieszkańcy? Tajemnicza pustka budzi stopniowo emocje jak w horrorze, czasem zaś nerwowy śmiech. Ulewny deszcz nie przestaje padać, a inercja mieszkańców...

Reżyseria: Titus Muntean

Obsada: Dorian Boguta , Eduard Cirlan , Mircea Diaconu

Godziny emisji Kino obwoźne

02:30

Cud w Mediolanie

Komedia, Dramat ( Włochy 1951 ) Czas: 92min.

Mały Totò znaleziony w zagonie kapusty, a obdarzony łaską czynienia cudów, ratuje swych przyjaciół z opresji i sprawia, że ulatują na miotłach do nieba, zostawiając za sobą pałace bogaczy, lepianki żebraków i przepych Duomo. Film Vittorio De Sica, prekursora włoskiego neorealizmu, zdobył nagrodę Grand Prix na festiwalu w Cannes i został uznany za najlepszy film zagraniczny przez organizację New York Film Critics.

Reżyseria: Vittorio De Sica

Obsada: Emma Gramatica , Francesco Golisano , Paolo Stoppa

Godziny emisji Cud w Mediolanie

04:05

Gospoda Smocze Wrota

Akcja, przygodowy ( Tajwan 1966 ) Czas: 111min.

Pierwszemu eunuchowi cesarza udało się doprowadzić do skazania swego głównego przeciwnika na śmierć i a jego rodzinę na wygnanie poza granice imperium. Aby uniknąć zemsty swoich ofiar, eunuch wysyła swoich tajnych agentów by zamordowali deportowanych. Zasadzka ma być przeprowadzona w gospodzie Dragon Inn Gate. Okazuje się jednak, że nie będzie to tak proste jak się na początku wydawało.

Reżyseria: Hu King

Obsada: Polly Shang Kwang , Ling Feng , Shih Chun , Tsao Chien , Hsu Feng

Godziny emisji Gospoda Smocze Wrota

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info