Logo FilmBox Arthouse Program TV FilmBox Arthouse - ramówka, emisje

2017-12-18 Pokaż dziś

06:00

Convento

Dokument, dramat ( USA 2010 ) Czas: 50min.

Primabalerina Geraldine, fotograf Kees, i ich dwóch synów, Christiaan i Louis, opuścili Holandię w 1980 roku by zamieszkać w klasztorze São Francisco de Mértola. Stał opuszczony przez kilkaset lat zanim rodzina Zwanikkenów przyjechała i zamieniła go w swój dom. W przestronnej kaplicy powstało między innymi niezwykłe studio, w którym Christiaan buduje ruchome rzeźby z zużytych narzędzi elektronicznych oraz kości i czaszek zmarłych zwierząt. Łącząc rodzinne nagrania z własnymi filmami, Jarred...

Reżyseria: Jarred Alterman

Obsada: Christian Zwanikken , Geraldine Zwanikken , Louis Zwanniken

Godziny emisji Convento

06:55

Naginając zasady

Dramat ( Iran 2013 ) Czas: 94min.

Grupa młodych aktorów stara się, by jedna z koleżanek mogła pojechać z nimi na wspólne występy za granicę. Na drodze staje jednak nadopiekuńczy ojciec, który obawia się, że córka już nie wróci. Międzypokoleniowy konflikt ujawnia strach starszego pokolenia przed skutkami konfrontacji. Film Behzadiego pokazywany był na wielu festiwalach, m.in. w Tokyo, gdzie otrzymał Nagrodę Specjalną Jury.

Reżyseria: Behnam Behzadi

Obsada: Amir Jafari , Ashkan Khatibi , Mehrdad Sedighian

Godziny emisji Naginając zasady

08:35

Stracona miłość

Dramat ( Włochy 2003 ) Czas: 83min.

Wielowątkowa opowieść o dorastaniu, dojrzewaniu i poznawaniu samego siebie przez pewnego chłopca z Sycylii, Ettore Corvaja.

Reżyseria: Franco Battiato

Obsada: Corrado Fortuna , Donatella Finocchiaro , Anna Maria Gherardi

Godziny emisji Stracona miłość

10:05

Brzemię przeszłości

Dramat ( Włochy 2002 ) Czas: 98min.

Jakiś czas po pogrzebie swojego ojca generała, Gianni Orzan (Sergio Rubini), autor książek dla dzieci, spotyka niejakiego Gianni’ego Bogliasco (Bruno Ganz), który wydaje się wiedzieć więcej na temat jego rodziny niż powinien. Gianni kilkakrotnie wpada „przypadkowo” na Bogliasco, aż ten wyjawia mu prawdę: ojciec Gianni’ego nie był włoskim generałem, ale rosyjskim agentem KGB, który zamordował włoskiego urzędnika i przyjął jego tożsamość. Gianni zaczyna kwestionować swoje wspomnienia dotyczące...

Reżyseria: Piergiorgio Gay

Obsada: Sergio Rubini , Bruno Ganz , Sandra Ceccarelli

Godziny emisji Brzemię przeszłości

11:45

Gospoda Smocze Wrota

Akcja, przygodowy ( Tajwan 1966 ) Czas: 111min.

Pierwszemu eunuchowi cesarza udało się doprowadzić do skazania swego głównego przeciwnika na śmierć i a jego rodzinę na wygnanie poza granice imperium. Aby uniknąć zemsty swoich ofiar, eunuch wysyła swoich tajnych agentów by zamordowali deportowanych. Zasadzka ma być przeprowadzona w gospodzie Dragon Inn Gate. Okazuje się jednak, że nie będzie to tak proste jak się na początku wydawało.

Reżyseria: Hu King

Obsada: Polly Shang Kwang , Ling Feng , Shih Chun , Tsao Chien , Hsu Feng

Godziny emisji Gospoda Smocze Wrota

13:40

Ferie zimowe

Dramat ( Chiny 2010 ) Czas: 87min.

Północne Chiny, zima ... zwykłe małe miasto w Mongolii Wewnętrznej - 9 nastolatków, 2 dzieci, grupą dorosłych. Żyją w miejscu gdzie nic się nie dzieje i nie ma nic do zrobienia. Czas zdaje się stać w miejscu, depresyjny nastrój jest wszechogarniający i przeradza się w uczucie pustki i paniki.

Reżyseria: Li Hongqi

Obsada: Bai Junjie , Zhang Naqi , Bai Jinfeng

Godziny emisji Ferie zimowe

15:15

Aleksander Newski

Dramat, wojenny, historyczny ( Rosja 1938 ) Czas: 104min.

Dwaj główni bohaterowie to autentyczne postacie historyczne - Gawryło Oleksycz i Waśka Busłaj. W filmie na tle wojny, toczy się opowieść o ich miłości do tej samej kobiety, która obiecała swoją rękę temu, kto okaże się lepszy w bitwie. Rusinów z zakonami rycerskimi przedstawiono z drobiazgową skrupulatnością, a kulminacją jest scena bitwy na zamarzniętym jeziorze Pejpus.

Reżyseria: Sergei Eisenstein

Obsada: Nicolai Tcherkassov , Nicolai Okhlopkov , Alexandre Abrikossov

Godziny emisji Aleksander Newski

17:05

Kolacja dla ojca

Komedia ( Włochy 2007 ) Czas: 95min.

Trzy siostry, którym żal jest samotnego ojca, postanawiają znaleźć mu nową towarzyszkę życia.

Reżyseria: Pupi Avati

Obsada: Diego Abatantuono , Vanessa Incontrada , Violante Placido

Godziny emisji Kolacja dla ojca

18:45

Gdzieś w Paliluli

Art. ( Rumunia 2012 ) Czas: 135min.

Serafim, młody rumuński lekarz dostaje tymczasową pracę w szpitalu w Paliluli, zapomnianym przez świat miasteczku w południowej Rumunii. Ma tam zastąpić zmarłego pediatrę. Lekarz stopniowo adaptuje się w nowym środowisku wciągając się w pijaństwo. Urządza nawet orgię. Czy w nowym miejscu zagrzeje na dłużej? Debiut znanego rumuńskiego reżysera Silviu Purcarete prezentowany był w 2012 roku na festiwalu w Karlowych Warach.

Reżyseria: Silviu Purcarete

Obsada: Anne Marie Chertic , Constantin Chiriac , Paul Chiributa

Godziny emisji Gdzieś w Paliluli

21:00

Afrykańska królowa

Przygodowy ( USA, Wielka Brytania 1951 ) Czas: 100min.

Dwie legendy kina na pokładzie małego statku wystarczą, by powstał magiczny film. Humphrey Bogart (nagrodzony za te rolę Oscarem) wcielił się w postać kapitana Allnuta dowodzącego niewielkim parowcem, który w czasie Pierwszej Wojny Światowej dostarcza zaopatrzenie do wiosek we wschodniej Afryce. Rose Sayer (Katherine Hepburn) jest brytyjską misjonarką w jednej z miejscowości, do których dociera Allnut. Kapitan oferuje pomóc Brytyjce wrócić do Anglii. Zdjęcia do filmu kręcone były w sercu...

Reżyseria: John Huston

Obsada: Humphrey Bogart , Katharine Hepburn , Robert Morley

Godziny emisji Afrykańska królowa

22:50

Mondomanila

Dramat ( Filipiny, Niemcy 2010 ) Czas: 72min.

Zaangażowany politycznie musical, którego akcja rozgrywa się w slumsach Manilii. Głównymi bohaterami są członkowie anarchistycznej bojówki Paranoid Squad. Poznajemy miasto karaluchów, kalek, ścieków, tanich dziwek, narkomanów, złodziei, kombinatorów, stręczycieli nieletnich, śmieciarzy, cwaniaków, i zwyrodnialców. Hiperrealistyczne sceny przemocy, śmieciarski szyk Trzeciego Świata, hiphopowe kawałki, wideoklipowy montaż przekształcają wszechobecną beznadziejność i obezwładniającą biedę w...

Reżyseria: Khavn

Obsada: Timothy Mabalot , Marife Necesito , Jim Rocky Tangco

Godziny emisji Mondomanila

00:10

Exchange

Komedia ( Rumunia 2008 ) Czas: 96min.

Kiedy w małym miasteczku zostaje zamknięta fabryka Emil traci pracę. Wkrótce i jego żona trafia w szeregi bezrobotnych. Podejmują decyzję o emigracji do Australii. W międzyczasie muszą zdobyć potrzebne pieniądze. Sprzedają mieszkanie i wprowadzają się do teściów Emila. Emil udaje się w podróż do Bukaresztu, by wymienić walutę. Nieopodal kantoru spotyka mężczyznę, który ofiaruje mu lepszy kurs wymiany. Niestety pieniądze, które wymienił okazują się fałszywe.

Reżyseria: Nicolae Margineanu

Obsada: Cosmin Selesi , Aliona Munteanu , Andi Vasluianu

Godziny emisji Exchange

01:50

Harmony i ja

Komedia, dramat ( USA 2009 ) Czas: 71min.

Uparcie delektując się swoim nieszczęściem po niedawnym rozstaniu, pewien gadatliwy młody kompozytor, Harmony, dobrowolne dąży do samounicestwienia ku irytacji upartej matki oraz jako ciekawe źródło rozrywki dla ekscentrycznych przyjaciół.

Reżyseria: Bob Byington

Obsada: Justin Rice , Kevin Corrigan , Pat Healy

Godziny emisji Harmony i ja

03:05

Słodkie życie

Komedia, dramat ( Włochy, Francja 1960 ) Czas: 174min.

Rzym. Marcello jest dziennikarzem prasowym. Prowadzi rubrykę plotek. Jest także playboyem i swoim zachowaniem doprowadza Emmę, swoją dziewczynę, do samobójstwa. Pomimo tego myśli Marcello są zajęte przybywającą do miasta gwiazdą filmową. Postanawia zrobić wszystko co się da, aby ją spotkać. Opowieść o ludziach, dla których ważne jest tylko życie towarzyskie, przyjęcia, alkohol i seks.

Reżyseria: Federico Fellini

Obsada: Marcello Mastroianni ,  Anita Ekberg  ,  Anouk Aimée

Godziny emisji Słodkie życie

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info