Reklama

Logo FilmBox Arthouse FilmBox Arthouse program TV na 2018-05-22 - ramówka, emisje

2018-05-22 Pokaż dziś

06:00

Epitafia

Short ( Hiszpania 2014 ) Czas: 22min.

Czy można streścić życie człowieka w jednym zdaniu. Adriana i jej bliscy zastanawiają się jaki napis na nagrobku życzyłaby sobie jej zmarła matka. I czy w ogóle chciałaby epitafium. Krótkometrażowy film produkcji hiszpańskiej.

Reżyseria: Maria Ballesteros

Obsada: Francesco Carril , Teresa Lozano , Silvia Marty

Godziny emisji Epitafia

06:25

Matka i córka

Dramat ( Włochy, Francja 1960 ) Czas: 96min.

Trwa druga wojna światowa. Cesira i jej trzynastoletnia córka, Rosetta, uciekają z bombardowanego Rzymu do rodzinnej wioski Cesirii. Kobieta robi wszystko co w jej mocy, aby ochronić córkę, jednak podczas ich podróży dochodzi do koszmarnych wydarzeń. Poruszający dramat uznanego włoskiego reżysera Vittorio De Sica zdobył w 1961 Złoty Glob dla najlepszego filmu obcojęzycznego a Sophia Loren, jako pierwsza w historii zagraniczna aktorka, została nagrodzona Oscarem za główną rolę kobiecą.

Reżyseria: Vittorio De Sica

Obsada: Sophia Loren , Jean-Paul Belmondo , Eleonora Brown

Godziny emisji Matka i córka

08:10

Bajeczka dla przeciętniaków

Short ( Francja 2015 ) Czas: 13min.

Krótkometrażowy film animowany francuskiej artystki Chloe Mazlo opowiada historię młodego mężczyzny, który ciężko przeżywa miłosne rozstanie lecz postanawia otrząsnąć się i odnaleźć radość w swoim życiu. Film pokazywany był na festiwalach filmowych w Turcji, USA, Kanadzie i Niemczech.

Reżyseria: Chloe Mazlo

Obsada: Anthony Peskine , Hermes Mazlo , Arnaud Dubois

Godziny emisji Bajeczka dla przeciętniaków

08:25

Stromboli, ziemia Boga

Dramat ( Włochy, USA 1950 ) Czas: 102min.

Film słynnego włoskiego reżysera Roberta Rosselliniego opowiada historię młodej Litwinki Karen, która po wojnie trafia do obozu dla uchodźców we Włoszech, gdzie poznaje Antonio. Karen wychodzi za mąż za rybaka i razem zamieszkują na wyspie Stromboli. Kobieta nie potrafi się tam odnaleźć, czuje się samotna, wyalienowana i chce opuścić wyspę i męża. Główną rolę w nominowanym do Złotego Lwa dramacie zagrała Ingrid Bergman, której głośny romans z Rossellinim wywołał obyczajowy skandal i prawie...

Reżyseria: Roberto Rossellini

Obsada: Ingrid Bergman , Mario Vitale , Renzo Cesana

Godziny emisji Stromboli, ziemia Boga

10:15

Jeszcze raz

Drama ( Chile, Włochy 2013 ) Czas: 80min.

Starzejąca się włoska aktorka i reżyserka (w tej roli Lucia Bosa znana z filmów Antonioniego i Felliniego) postanawia wrócić do miasteczka w Chile, w którym spędziła dzieciństwo. Ma utopijny plan, by stworzyć tam lokalną telewizję. Mają jej w tym pomóc miejscowe kobiety, których życie może odmienić się na zawsze jeżeli projekt uda się zrealizować.

Reżyseria: Pablo Benedetti , David Sordella

Obsada: Lucia Bose , Magaly Solier

Godziny emisji Jeszcze raz

Reklama
11:40

Tuvalu

Komedia, dramat, romans ( Niemcy 1999 ) Czas: 87min.

Anton marzy, by uciec na wyspę zwaną Tuvalu. Wszystko wskazuje jednak na to, że jego marzenie raczej się nie spełni biorąc pod uwagę, że Anton pracuje jako konserwator mało popularnego basenu należącego do jego niewidomego ojca. Bohater za wszelką cenę stara się, by ojciec żył w przekonaniu, że basen świetnie prosperuje. Gregor, brat Antona obmyśla sprytny plan, by wystawić basen na sprzedaż podczas gdy placówkę chce zamknąć miejscowy inspektor sanitarny. Anton skrzykuje grupę stałych...

Reżyseria: Veit Helmer

Obsada: Denis Lavant , Chulpan Khamatova , Philippe Clay

Godziny emisji Tuvalu

13:10

Dzieci

Komedia ( Francja 1984 ) Czas: 83min.

Ekranizacja jednej z powieści Marguerite Duras. Zwycięzca w trzech nominacjach na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 1985 roku.

Reżyseria: Marguerite Duras

Obsada: Axel Bougousslavski , Daniel Gelin , Andre Dussolier , Pierre Arditi

Godziny emisji Dzieci

14:40

Bella Vista

Dramat ( USA 2014 ) Czas: 79min.

Doris wykłada język angielski na Uniwersytecie Montany. Film opowiada o grupie zagranicznych studentów, którzy wraz z Doris starają się zrozumieć jak mogą odnaleźć się w nowym życiu w obcym miejscu.

Reżyseria: Vera Brunner-Sung

Obsada: Kathleen Wise , Hiroka Matsushima , Armangeldy Asssatov

Godziny emisji Bella Vista

16:05

Cywil

Dramat ( Turcja 2014 ) Czas: 76min.

Emrah zakończył właśnie obowiązkową służbę wojskową. Mieszka z matką. Unika ludzi włócząc się po ulicach. W szufladzie trzyma dwa listy: jeden który napisał w wojsku do swojej dziewczyny Sevgi i drugi znaleziony u partyzanta, którego Emrah zabił w walce. Mężczyzna dostarcza list kochance żołnierza. To nie uwalnia go od męczących wspomnień. W dodatku zatrudnia się jako stróż nocny i spędza długie godziny zamknięty w małym pomieszczeniu co tylko pogarsza sprawy.

Reżyseria: Levent Cetin

Obsada: Pinar Goktas , Munibe Millet , Gokay Muftuoglu

Godziny emisji Cywil

17:20

Diabelski trunek

Dramat ( Chile 2012 ) Czas: 96min.

“Chupilca del diablo” czyli diabelska nalewka to słynny napój podawany chilijskim żołnierzom w XIX wieku, by zagrzać ich do walki. Składał się z mieszanki prochu strzelniczego i bimbru. Eladio nadal produkuje go w swej nielegalnej gorzelni. Biznes nie idzie najlepiej a miejscowy developer ma zamiar wykupić ziemię, na której znajduje się fabryczka grożąc staruszkowi, że zgłosi władzom jego nielegalną działalność. Do miasteczka przyjeżdża najstarszy wnuk Eladio. Historia relacji dziadka i wnuka...

Reżyseria: Ignacio Rodriguez

Obsada: Jaime Vadell , Camilo Carmona , Eugenio Morales

Godziny emisji Diabelski trunek

19:00

Dywan irański

Art. ( Iran 2007 ) Czas: 117min.

Irański dokument “Perski dywan” to wspólne dzieło 15 irańskich filmowców, którzy podjęli wątek dywanu, rzeczy tak często kojarzonej z kulturą i cywilizacją ich kraju. Kolejne epizody filmu charakteryzuje unikalna narracja oraz format: teledysk, art video, animacja, fabuła. Każdy z odcinków rozgrywa się w innym irańskim mieście.

Reżyseria: Abbas Kiarostami , Jafar Panahi , Rakhshan Benietemad

Godziny emisji Dywan irański

21:00

Dzielnica!

Animowany ( Węgry 2011 ) Czas: 83min.

Węgierski film animowany przedstawiający przerysowany obraz mieszkańców Ósmego Dystryktu, dzielnicy Budapesztu, w której toczy się szemrane życie stolicy. Poznamy prostytuki i ich alfonsa, chińskiego właściciela restuaracji, którego syn ma obsesję na punkcie sportów walki, źydowskiego chirurga plastycznego, członków ukraińskiej mafii, skorumpowanych gliniarzy a przede wszystkim dość sporą społeczność romską.

Reżyseria: Aron Gauder

Obsada: Gyozo Szabo , LL Junior , Dorka Gryllus

Godziny emisji Dzielnica!

22:30

Świat

Dramat ( Holandia 2013 ) Czas: 80min.

Poruszający obraz ukazujący codzienne życie w Tunezji po jaśminowej rewolucji z 2011 roku. Holenderski reżyser Alex Pitstra odkrywa swoje tunezyjskie korzenie opowiadając o młodym sprzedawcy DVD z Tunisu, który marzy o lepszym życiu w Europie. Film prezentowany na licznych festiwalach, między innymi w Edynburgu i San Sebastian.

Reżyseria: Alex Pitstra

Obsada: Abdelhamid Nawara , Ilse Heus , Judith Van der Meulen

Godziny emisji Świat

23:55

Punkt odniesienia

Dramat, Muzyczny ( Brazylia 2011 ) Czas: 67min.

Akcja filmu rozgrywa się w Brazylii. Para bohaterów mierzy się z uniwersalnymi kwestiami dotyczącymi miłości i wzajemnych oczekiwań. Autor filmu w interesujący sposób wytycza cienką linię, która w tym samymi czasie potrafi nas dzielić ale także do siebie zbliżać. Film oparty na powieści amerykańskiego pisarza Davida Plante'a.

Reżyseria: Steven Richter

Obsada: Carolina Fauquemont , Ana Carolina Lima , Julio Machado

Godziny emisji Punkt odniesienia

01:05

Dzieci

Komedia ( Francja 1984 ) Czas: 83min.

Ekranizacja jednej z powieści Marguerite Duras. Zwycięzca w trzech nominacjach na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 1985 roku.

Reżyseria: Marguerite Duras

Obsada: Axel Bougousslavski , Daniel Gelin , Andre Dussolier , Pierre Arditi

Godziny emisji Dzieci

Reklama
02:35

Pijany anioł

Thriller ( Japonia 1948 ) Czas: 94min.

Młody gangster ranny w rękę wpada nocą do gabinetu lekarza, utrzymując, że zranił się o drzwi. Kiedy doktor wyciąga kulę i diagnozuje u Matsunagi zaawansowaną gruźlicę, ten zmienia wersję wydarzeń. Sanada ostrzega gangstera, że jeśli nie chce umrzeć, powinien zrezygnować z hulaszczego trybu życia.

Reżyseria: Akira Kurosawa

Obsada: Toshiro Mifune , Takashi Shimura , Chicko Nakakita

Godziny emisji Pijany anioł

04:15

Open City

Wojenny dramat ( Włochy 1945 ) Czas: 98min.

Rozgrywająca się w 1944 roku w stolicy Włoch, opowieść o narodzinach i walce ruchu oporu z niemieckim okupantem. Bohaterami są wywodzący się z różnych środowisk zwykli ludzie, których jednoczy jeden cel, dla którego gotowi są zapłacić najwyższą cenę życia. Film jest uznany za pierwsze klasyczne dzieło neorealizmu i wprowadza charakterystyczne dla tego kierunku motywy fabularno-realizacyjne - naturalizm fabuły, autentyczną scenerię, niezawodowych aktorów i paradokumentalne zdjęcia.

Reżyseria: Roberto Rossellini

Obsada: Marcello Pagliero , Aldo Fabrizi , Anna Magnani , Harry Feist

Godziny emisji Open City

O programie TV stacji FilmBox Arthouse

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-05-22. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-05-22 dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info