Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2017-04-28

06:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Tańczący z jesiotrami, odc. 18 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Druga odsłona wędkarskiego show z jesiotrami zamieszkującymi rzekę Fraser w roli głównej. Trzech śmiałków wyrusza na ekscytującą wyprawę do Kanady. Unikalne zdjęcia i mistrzowski instruktaż jednego z najlepszych przewodników po rzece są wyjątkową okazją do lepszego poznania tych niespotykanie silnych i walecznych ryb.

Reżyseria: Paweł Mirecki

06:30

Życie Bałtyku: Morszczynowe lasy, sez. 1, odc. 20 Godziny emisji

serial przyrodniczy ( Polska 2008 ) Czas: 21min.

Wiadomo, że szanse życia w morzu nie są równe. Przez wąski pas wody wydzielony przez naturę dociera światło słoneczne. Okazuje się jednak, że z podwodnego świata znikają morskie algi. Zjawisko to dotyczy również polskiej części Bałtyku. Naukowcy podjęli na akwenie Zatoki Gdańskiej próbę przywrócenia morszczynowych zbiorowisk. Zaczęli sadzić las wodorostów, by ponownie zagościło w nim dawne życie.

Reżyseria: Jerzy Abramowicz

06:55

Wehikuł czasu Godziny emisji

program informacyjny ( Polska 2014 )

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

07:00

Jak to się robi?, sez. 1, odc. 29 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 23min.

W serialu zaprezentowane zostaną najbardziej niezwykłe wynalazki świata. Pokażemy też kulisy powstawania najambitniejszych konstrukcji na Ziemi. Jak się okaże, nawet najzwyklejsze sprzęty domowe mogą powstawać przy udziale procesów zaskakujących różnorodnością. Każdy z odcinków serialu przybliża widzom kolejne fascynujące etapy oraz ich "dzieci" - niezwykłe konstrukcje.

07:40

Sensacje XX wieku: Kutrzeba, odc. 5 Godziny emisji

program historyczny ( Polska 2002 ) Czas: 48min.

Bohaterem widowiska historycznego jest generał Tadeusz Kutrzeba, dowódca armii "Poznań", która broniła Wielkopolski podczas napaści Niemiec na Polskę w 1939 roku. Autor filmu, analizując ówczesne ruchy wojsk i działania dyplomatyczne, usiłuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czy nasz kraj mógł uchronić się przed wrześniowym kataklizmem. Przyjrzymy się prowadzonym wówczas działaniom obronnym i rozkazom wydanym przez dowództwo.

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański , Jerzy Grałek , Krzysztof Gordon , Piotr Garlicki , Henryk Talar

08:40

Wehikuł czasu Godziny emisji

program informacyjny ( Polska 2014 )

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

08:45

Sąsiedzi: Malowanie, odc. 24 Godziny emisji

serial animowany ( Czechosłowacja 1982 ) Czas: 7min.

W dzisiejszym odcinku zobaczymy, jak Pat i Mat zabierają się za malowanie sufitu. Wynika z tego wiele zabawnych komplikacji.

Reżyseria: Lubomír Beneš

08:55

Chiny: Historia i współczesność: Chiny: Taoiści ze wzgórz Hangzhou, odc. 5 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 52min.

W Państwie Środka można spotkać wyznawców wielu religii: buddyzmu, katolicyzmu, islamu, protestantyzmu i taoizmu. Jedynie ostatnia z wymienionych nauk jest zgodna z doktryną, w którą wierzyli starożytni Chińczycy. Aby przybliżyć widzom przeszłość i teraźniejszość tego kultu, twórcy filmu udali się do 1700-letniego klasztoru Baopu, stojącego na wzgórzach starożytnej stolicy Chin, nieopodal Jeziora Zachodniego. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć muzykę z dynastii Tang i przyjrzeć się...

10:00

Utracony świat Aleksandra Wielkiego: Kraina złotego runa, odc. 5 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 46min.

David Adams podąża tropem Jazona i Argonautów. Odkrył bowiem związek tej wyprawy z rzeką Amu-darią, która kiedyś nosiła nazwę Oksus. Próbuje także odkry, co zwabiło Greków na tę ziemię. Trzyma się więc szlaku handlowego prowadzącego do Badakshanu. Znajduje tu ślady dawnej cywilizacji zamieszkującej te ziemie. Odkrywa także kopalnię lazurytu - w głębi Hindu Kush, na granicy z wrogo nastawionym Nuristanem. Wydobywany z niej błękitny kamień posłuszył za klejnot ozdobny do pogrzebowej maski...

11:00

MegaDrwale: Ucieczka, sez. 2, odc. 10 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 42min.

Nadchodzi zima, dlatego trzeba się pospieszyć z budową dwóch letnich domków. Peter i jego ekipa jadą do Alberty, podczas gdy załoga Bryana Jr. udaje się na północ, na Alaskę. Jednocześnie Beat i Joel pracują nad stworzeniem nowej przeszkody na torze dla zapalonych kolarzy. Pozostaje pytanie, czy sami odważą się zmierzyć z tą trasą.

11:55

Straż przybrzeżna na Alasce, sez. 4, odc. 7 Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 42min.

Załoga baz straży przybrzeżnej na Alasce musi być gotowa do akcji w każdą pogodę. Od szybkości i skuteczności ratowników często zależy bowiem życie. Tym razem wezwanie dotyczy dwóch ludzi, którzy znaleźli się w wodzie po tym, jak ich łódka się wywróciła. Ratownicy nie mają ani chwili do stracenia. Pomocy potrzebuje również mężczyzna z niewydolnością nerek. Na ratunek straży przybrzeżnej czekają także dwie osoby, które utknęły na pustkowiu.

12:50

Najdziwniejsza broń II wojny, odc. 2 Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Fascynująca opowieść o niezwykłych wynalazkach przemysłu zbrojeniowego, jakie powstały w czasie drugiej wojny światowej. Niektóre z prezentowanych w filmie koncepcji broni były tak dziwaczne, że nigdy nie wyszły poza fazę projektów. Inne pomysły doczekały się realizacji. Na ich podstawie skonstruowano prototypy, które następnie były testowane. Część z nich użyto na polu bitwy, aby przestraszyć przeciwnika. Wyobraźnia niemieckich i alianckich inżynierów zdawała się bezgraniczna. Projektowali...

13:50

Centrum dowodzenia, sez. 3, odc. 4 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 46min.

Relacja z przygotowań do największego wydarzenia sportowego w Kanadzie - setnej edycji Pucharu Greya, czyli finałowego meczu o mistrzostwo w futbolu kanadyjskim. Zobaczymy, jak wyglądają kulisy transmisji telewizyjnej z tak ważnej imprezy. Na stadionie Rogers Centre w Toronto przez sześć dni ponad dwustu techników montuje i sprawdza sprzęt - 37 kamer, 150 mikrofonów i 10 km kabli. Sześciu specjalistów z Teksasu przygotowuje specjalną kamerę na linie, dzięki której możliwy jest widok na boisko...

14:50

Premiera Bursztyn, żyjący kamień Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2016 )

Na kanwie dziejów bursztynu w Polsce reżyser zgłębia tło historyczne, miejsca i ludzi związanych z tym cennym kamieniem oraz sposoby pozyskiwania. Ukazuje technologie wyrobu, oryginalne wzornictwo i jego zastosowanie w jubilerstwie. Widzowie poznają również różne odmiany bursztynu i dowiedzą się, jak go odróżnić od falsyfikatów. W filmie nie zabraknie informacji na temat największych kolekcji i targów, na których można nabyć ten szlachetny kamień.

Reżyseria: Remigiusz Jakubowski

16:05

Dam radę!, odc. 13 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2010 ) Czas: 24min.

W tym odcinku Gina, która uważa się za mistrzynię w równoległym parkowaniu, zasiądzie za kierownicą ogromnej ciężarówki. Jazda takim pojazdem to prawdziwe wyzwanie.

16:40

Akcja renowacja USA, sez. 5, odc. 20 Godziny emisji

reality show ( USA 2014 ) Czas: 19min.

Zespół Ricka podejmuje się renowacji neonu w kształcie gwiazdy sieci barów fast-foodów z lat 70. minionego wieku. Przedsięwzięcie obarczone jest dużym ryzykiem i może zakończyć się porażką.

17:05

MegaDrwale: Wielkie oczekiwania, sez. 2, odc. 11 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 41min.

W stanie Nowy Jork Beat pracuje nad budową trzech okazałych altan. Jego zleceniodawcami są dawaj bracia, którzy mieszkają w sąsiadujących ze sobą posiadłościach. Atrakcji nie brakuje również bliżej domu. Otóż Bryan Jr. składa swojemu synowi zaskakującą propozycję: chce, żeby Little Man stanął na czele swojej pierwszej w życiu budowy. Tym razem pracy Joela i Shawna bacznie się przygląda surowy trener hokeja.

18:00

Straż przybrzeżna na Alasce, sez. 4, odc. 8 Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 42min.

Załogi lotnicze stawiają czoło prawdziwie bezlitosnym warunkom pogodowym panującym na Alasce, wyruszając na poszukiwania zaginionej młodej kobiety. Pomocy potrzebuje również starsza pani, która doświadcza dotkliwego bólu w klatce piersiowej. Chorą trzeba przetransportować do szpitala. Na ratunek czeka też dwóch ciężko rannych mężczyzn. W taką pogodę nie odważy się latać nikt oprócz nieustraszonych członków alaskańskiej straży przybrzeżnej, którzy ruszają z pomocą.

18:55

Jak to się robi?, sez. 1, odc. 12 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 23min.

W serialu zaprezentowane zostaną najbardziej niezwykłe wynalazki świata. Pokażemy też kulisy powstawania najambitniejszych konstrukcji na Ziemi. Jak się okaże, nawet najzwyklejsze sprzęty domowe mogą powstawać przy udziale procesów zaskakujących różnorodnością. Każdy z odcinków serialu przybliża widzom kolejne fascynujące etapy oraz ich "dzieci" - niezwykłe konstrukcje.

19:30

Premiera Lotnicze akcje ratunkowe - Pacyfik, sez. 2, odc. 6 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Australia 2013 ) Czas: 30min.

Ekipa śmigłowca ratunkowego zostaje wezwana do dziewiętnastoletniego motocyklisty, który jest w stanie krytycznym po zderzeniu czołowym z ciężarówką. Okazuje się, że kierowcą samochodu był wujek chłopaka. Rodzina obu jest zdruzgotana tą tragedią. Paramedycy udzielają pomoc dawnemu trenerowi jednego z członków załogi helikoptera. Dwaj strażnicy leśni gwałtownie skręcają samochodem, żeby nie uderzyć w małego kangura. Przekonamy się, komu potrzebny będzie lekarz.

20:00

Rosja według Vinniego Jonesa, odc. 6 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 44min.

Hollywoodzki twardziel tym razem wyrusza do Władywostoku - miasta na wschodzie Rosji, w którym trwa właśnie boom budowlany. Vinnie dołącza do robotników, którzy pracują przy budowie przeprawy nad zatoką Złoty Róg. Przekonuje się, jak ciężkie i niebezpieczne jest to zajęcie. Jones przenosi rury, spawa i wierci dziury na budowie 17-piętrowego hotelu, a także pomaga szklić budynek nowej opery miejskiej. Ostatnie wyzwanie Vinniego polega na wspięciu się na wysokość 300 metrów na szczyt Złotego...

21:00

Miejski przekręt: Delhi, sez. 1, odc. 8 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada/Wielka Brytania 2012 ) Czas: 45min.

W Delhi Conor Woodman odkrywa zupełnie inne oszustwa i kanty. Tym razem odsłoni przekręty, których autorami są sami turyści.

21:55

Prognoza pogody Godziny emisji

program informacyjny Czas: 3min.

22:00

Trwa...  9. kompania Godziny emisji

dramat wojenny ( Rosja/Ukraina/Finlandia 2005 ) Czas: 115min.

Rok 1988, trwa wojna w Afganistanie. Worobiow (Aleksiej Czadow), Rjaba (Michaił Jewlanow), Czugun (Iwan Kokorin), Gioconda (Konstantin Kriukow), Stas (Artem Michałkow) oraz Liutajew trafiają do specjalnej jednostki armii radzieckiej. W Uzbekistanie pod dowództwem sierżanta Dygały (Michaił Poreczenkow) przechodzą ciężkie szkolenie. Po pewnym czasie jako 9. kompania zostają przetransportowani do bazy Bagram w Afganistanie, gdzie ich przełożonym zostaje surowy i bezwzględny podoficer Chochoł...

Reżyseria: Fiodor Bondarczuk

Obsada: Fiodor Bondarczuk , Aleksiej Czadow , Michaił Jewłanow , Iwan Kokorin

00:40

Prognoza pogody Godziny emisji

program informacyjny Czas: 3min.

01:00

Jak seks zmienił świat, odc. 5 Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 42min.

Widzowie dowiedzą się, że prezydent Stanów Zjednoczonych Warren G. Harding był playboyem, a także jak żyło się kobietom w haremach. Twórcy wyjaśnią również, dlaczego słynący z rozwiązłości Rasputin przyczynił się do rewolucji październikowej.

02:05

Tajemnice historii: Z szablą na czołgi?, odc. 6 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 23min.

Od lat polscy kawalerzyści kojarzeni są z powiedzeniem "z szablą na czołgi". Dla jednych jest to powód do dumy narodowej, dla innych - dowód głupoty Polaków. Widzowie dowiedzą się, czy szarże ułanów na niemieckie pojazdy pancerne miały kiedykolwiek miejsce w rzeczywistości.

Reżyseria: Radosław Kotarski

02:30

Życie Bałtyku: Wody Zalewu Wiślanego, sez. 1, odc. 2 Godziny emisji

serial przyrodniczy ( Polska 2008 ) Czas: 24min.

Prezentacja bogactwa podwodnego świata Morza Bałtyckiego. Środowisko to cechuje duża bioróżnorodność. Wody Bałtyku niełatwo badać, ponieważ mają niewielką przezroczystość spowodowaną zakwitami planktonu. Reżyser Jerzy Abramowicz obserwuje faunę i florę Bałtyku od ponad 30 lat. W morzu stale zachodzą jakieś zmiany. Wpływ na jego środowisko mają m.in. zanieczyszczenia oraz wyłączanie niektórych plaż z użytkowania rekreacyjnego. Zmienia się skład gatunkowy morskich roślin i zwierząt, zwłaszcza w...

Reżyseria: Jerzy Abramowicz

02:55

Dzika Polska - Bogatsze życie: Ślimaki na zakręcie, odc. 3 Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2007 ) Czas: 25min.

W Polsce występuje ponad 170 ślimaków lądowych. Najpopularniejszym i największym spośród nich jest winniczek. O zwyczajach mięczaków autorzy programu rozmawiają m.in. z malakologiem z Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. dr. hab. Beatą Pokryczko.

Reżyseria: Dorota Adamkiewicz , Joanna Łęska

03:20

Dzika Polska - Bogatsze życie: Pożądane żądła, odc. 4 Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2007 ) Czas: 24min.

Profesor Jerzy Dematraki zajmuje się genetyką pszczół miodnych. Wraz z autorami programu przybliża on środkowoeuropejską rasę tych pożytecznych stworzeń, które zamieszkują tereny Polski.

Reżyseria: Dorota Adamkiewicz , Joanna Łęska

03:45

Redakcja: Dział Śledczy: Dom starców, sez. 2, odc. 4 Godziny emisji

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 45min.

W redakcji "Expressu Codziennego" zjawia się Maria. Prosi Basię o pomoc w odnalezieniu przyjaciółki Lusi, która po śmierci męża przeprowadziła się do domu seniora. Podczas ostatniej rozmowy telefonicznej błagała o ratunek, ale połączenie zostało przerwane. Dziennikarka jedzie do mieszkania zaginionej. Od sąsiadki dowiaduje się, że jego nowym właścicielem jest Roman Kowalczyk - geriatra pracujący w ośrodku spokojnej starości. Reporterzy docierają do podobnych przypadków. W końcu...

04:30

Redakcja: Dział Śledczy: Kamienica Pani Julii, sez. 2, odc. 5 Godziny emisji

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 45min.

Antek mówi Basi, że załatwił jej posadę w "London Daily". Tymczasem Adam dowiaduje się o morderstwie właścicielki starej kamienicy, o której kiedyś pisał artykuł. Kobieta zginęła tuż po sprzedaży nieruchomości. Z domu ofiary zniknęła biżuteria, cenny obraz i pieniądze. Dora ustala, że budynek został w ciągu tygodnia sprzedana dwa razy. Marek zgłębia mechanizm działania oszustów. Niebawem udaje się zebrać dowody obciążające Krystiana Sawickiego i kancelarię notarialną. Wieczorem...

05:15

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Zimowy spinning, odc. 42 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 20min.

Łowcom troci nie są straszne srogie mrozy i śniegi. Dla swoich ukochanych ryb potrafią pojechać na drugi koniec Polski i przedzierać się przez głębokie zaspy, by tylko dotrzeć nad wymarzony brzeg. Odcinek poświęcono pasjonatom zimowego łowienia, którzy postanowili odwiedzić kilka małych pomorskich rzek. Przed widzami: piękne zimowe plenery i elementy wędkarstwa ekstremalnego.

Reżyseria: Paweł Mirecki

05:35

Kołowrotek: Pstrąg, sez. 1, odc. 11 Godziny emisji

magazyn wędkarski ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Nowy, fascynujący program wędkarski prowadzony przez ichtiologa doktora Adama Tańskiego.

Obsada: Adam Tański

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info