Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2018-01-07 Pokaż dziś

06:00

Historia "Titanica", odc. 2

film dokumentalny ( Rosja 2012 ) Czas: 44min.

Ponad 100 lat temu doszło do jednej z najbardziej przerażających tragedii w historii XX w. Luksusowy transatlantyk Titanic zatonął podczas pierwszego rejsu. Hasło reklamowe tej dumy brytyjskich armatorów brzmiało: "Praktycznie niezatapialny". Titanic miał dawać świadectwo triumfu człowieka i technologii nad prawami natury. Kolos nie przetrwał jednak zderzenia z górą lodową na wodach Atlantyku. Zatonął wraz z 1500 pasażerami. Twórcy wracają do tej tragedii. Wykorzystują relacje...

Godziny emisji Historia Titanica

06:55

Wehikuł czasu

program informacyjny ( Polska 2014 )

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu

07:00

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 12

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku o wyścigu o rękę królowej Jadwigi, przyjaźni Józefa Stalina z jasnowidzem Wolfem Messingiem oraz Zofii Opalińskiej i tajemniczych zgonach jej mężów. Widzowie dowiedzą się również o Gniewoszu z Dalewic i jego pomówieniu w sprawie niewierności królowej Jadwigi, a także jak Napoleon wybierał swoich oficerów.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

07:30

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 1

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku o wstrząsającej historii 14 bab z Doruchowa, nieudana próba likwidacji największej krzyżackiej twierdzy Malbork oraz rozwiązanie jednej z najciekawszych zagadek historii i tym, co się stało z drogocennymi perłami Barbary Radziwiłłówny.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:40

Życie na krawędzi, odc. 2

serial dokumentalny ( Norwegia 2016 ) Czas: 30min.

W dzisiejszym odcinku będziemy mieli okazję zobaczyć, jak potężna jest siła tarcia. Andreas Wahl decyduje się na niewiarygodny wyczyn, aby zilustrować to zjawisko fizyczne. Ma dokonać skoku na bungee, ale pomiędzy mostem a liną, do której będzie przymocowany, są dwie grube książki telefoniczne. Ich strony są przeplecione, jedna po drugiej, a łączy je jedynie siła tarcia. Według praw fizyki to powinno wystarczyć, aby Andreas bezpiecznie mógł skoczyć w przepaść.

Godziny emisji Życie na krawędzi

09:15

Weterynarz oceanów: Żarłacz tygrysi, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 23min.

Neil stawia czoła trudnemu wyzwaniu. Musi założyć nadajnik satelitarny jednemu z największych rekinów - żarłaczowi tygrysiemu. Opracowuje plan bezpiecznego zbliżenia się do drapieżnika. Widzowie będą świadkami, jak badacz w niezwykły sposób buduje zaufanie między człowiekiem a niebezpiecznym zwierzęciem.

Reżyseria: Andrew Smith

Godziny emisji Weterynarz oceanów

09:45

Weterynarz oceanów: Makaira błękitna, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 23min.

Bermudy to raj dla wędkarzy z całego świata. Co roku rozgrywają się tu międzynarodowe zawody w polowaniu na marlina błękitnego. Jest to jedna z największych ryb i zarazem bardzo pożądane trofeum wędkarskie. Neil oraz jego ekipa zrobią sekcję jednego z upolowanych okazów, by przyjrzeć się z bliska temu morskiemu stworzeniu.

Reżyseria: Andrew Smith

Godziny emisji Weterynarz oceanów

10:10

Sekretne życie drapieżników, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 44min.

Aby przetrwać w lasach, drapieżniki musiały nauczyć się doskonale wykorzystywać możliwości, jakie dają drzewa. W królestwie puszczy niebezpieczeństwo, ale też kolejny posiłek, może znajdować się dosłownie z każdej strony. W lasach deszczowych harpie wielkie z rodziny jastrzębiowatych spadają na upatrzone ofiary z góry. Z kolei przebiegłe łasice często przeszukują omszałe kłody, aby znaleźć posiłek. Tygrysy bengalskie starają się podejść ofiarę w suchym i rzadkim lesie. Polowanie w takich...

Godziny emisji Sekretne życie drapieżników

11:10

Ludzkość - historia nas wszystkich, odc. 12

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 43min.

Po wojnie secesyjnej ludzkość wkracza na nowe tory. Nadchodzi epoka dynamicznych przemian, a ludzie zaczynają wierzyć, że nie ma rzeczy niemożliwych. Japonia w ciągu zaledwie 50 lat z kraju o stosunkach feudalnych zmienia się w przemysłowe supermocarstwo. Wkrótce dają też o sobie znać ciemne strony postępu. Popyt na kauczuk prowadzi do niszczenia środowiska w Afryce. Zacięta rywalizacja między przedsiębiorcami czasem przynosi katastrofalne skutki. Jednym z nich jest zatonięcie Titanica.

Godziny emisji Ludzkość - historia nas wszystkich

12:05

Sama prawda, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 45min.

Średniowieczna opowieść o królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu stała się jedną z najpopularniejszych legend na całym świecie. Szlachetny władca miał żyć na przełomie V i VI wieku i bronić mieszkańców Brytów przed inwazją hord barbarzyńców. Opowieści związane z tym celtyckim królem obfitują w heroiczne czyny, magiczne artefakty, mistyczne miejsca i tajemnicze postaci. W programie zobaczymy zespół ekspertów badających legendy arturiańskie i rozszyfrowujących ich poszczególne elementy.

Godziny emisji Sama prawda

13:20

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 5

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Handlarze starociami powracają do kalifornijskiej miejscowości Montebello. Poprzednio Darrell miał tutaj szczęście i natrafił na cenne przedmioty. Przekonamy się, czy tym razem pójdzie mu równie dobrze. Rene i Casey próbują przechytrzyć konkurencję, ale ich strategia przynosi im straty. Brandi dowiaduje się, że jej partner ma problem, który może zaważyć na całym ich życiu. Tymczasem Ivy Calvin zdobywa sprzęt, na którym mu zależało.

Godziny emisji Wojny magazynowe

13:40

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 6

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem handlarze starociami zjawiają się w kalifornijskiej miejscowości Rimforest, położonej w górach San Bernardino. Podczas licytacji Rene i Casey rywalizują z Jarrodem i Brandi. Z pojedynku par zwycięsko wychodzi pierwsza z nich. Rene i jego żona kupują schowek za 750 dolarów, ale później żałują, gdyż są rozczarowani zawartością magazynu. Darrell wydaje ponad tysiąc dolarów, ale inwestycja ma duże szanse, żeby zwrócić się z nawiązką. Ivy w swoim magazynie zastaje sympatycznego futrzaka.

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:05

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 7

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Ivy Calvin ma na koncie kilka udanych transakcji i dokłada wszelkich starań, aby jego dobra passa trwała. Tymczasem Darrell i Rene próbują nawzajem wyprowadzić się z równowagi. Sheetsowie kupują zawartość schowka za 500 dolarów i znajdują niezwykłą zbroję, która z pewnością przypadnie do gustu fanom gry "Dungeons & Dragons". Jarrod i Brandi również dokonują niecodziennego odkrycia. Wydają tysiąc dolarów, aby natrafić na broń przypominającą tę używaną w filmie "Pogromcy...

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:25

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 8

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Jarrod i jego partnerka stają w obliczu trudnej decyzji. Brandi uważa, że doszli do punktu, w którym muszą zamknąć sklep w Long Beach. Jednak Schulz jest zdeterminowany, aby utrzymać to miejsce. Sądzi, że uda mu się, jeśli skoncentrują się na zdobywaniu schowków z cenną zawartością. Ivy usiłuje onieśmielić innych kupujących. Darrell funduje sobie terapię szokową, zaglądając do magazynu, który udało mu się wylicytować. Przekonamy się też, czy Rene osiągnie sukces dzięki swojej pewności siebie.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:00

Kryptonim szef, sez. 5, odc. 14

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 39min.

Po raz pierwszy w historii programu pod przykrywką będą działać nie szefowie, ale ich podwładni. Pracownicy Menchie's, Twin Peaks oraz jeszcze jednej firmy w zastępstwie swoich przełożonych - którzy już kiedyś wzięli udział w telewizyjnym eksperymencie, przez co stali się zbyt rozpoznawalni - sprawdzą, jak wygląda codzienność w ich przedsiębiorstwach. Współzałożyciel pierwszej z wymienionych firm, Amit Kleinberger, martwi się, że jego klienci każdego dnia spotykają się z niewłaściwym...

Godziny emisji Kryptonim szef

15:55

Poszukiwacze złota: Nadzwyczajne środki, sez. 3, odc. 8

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 42min.

Zostały zaledwie dwa tygodnie do końca sezonu. Charles, doświadczony pracownik Niki i Chrisa, zostaje ranny w wypadku i odtransportowany helikopterem do Dawson City. W tej sytuacji St. Jean i jego ciężarna partnerka są zdani wyłącznie na siebie. Ku ich zaskoczeniu posiniaczony i obolały Charles zjawia się kilka dni później, aby pomóc im przed końcem sezonu. Cam Johnson wraca do zmarzliny, którą odpuścił sobie miesiąc temu. Ma nadzieję, że tym razem uda mu się dostać do złota. Ken i Guillaume...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

16:55

Na lodowym szlaku - zabójcze drogi: Indie, sez. 1, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 43min.

Miejscowi kierowcy sprawdzają Lisę i Ricka na 'Półce' - przyklejonym do skały niebezpiecznym odcinku szosy nad trzystumetrową przepaścią. Trzeba być wyjątkowo ostrożnym, ponieważ na tej drodze mieści się tylko jeden samochód.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

18:00

Najlepsze maszyny bojowe: Chirurgiczna precyzja, odc. 12

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 44min.

Zaawansowane technologie odmieniły sposób prowadzenia wojen, umożliwiając niszczenie celów z chirurgiczną precyzją. W programie zobaczymy uzbrojenie, które pozwala na dokonywanie tego typu ataków. Eksperci oceniają eskadrę śmigłowców HITRON amerykańskiej Straży Wybrzeża. Poznamy też zalety karabinka M4, ultralekkiej haubicy M777 i przeciwpancernego pocisku kierowanego FGM-148 Javelin. Ponadto w odcinku samoloty F-16 i Grumman A-6 Intruder, okręty patrolowe typu Holland i okręty podwodne typu...

Godziny emisji Najlepsze maszyny bojowe

19:00

Wielkie konstrukcje III Rzeszy, sez. 3, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 44min.

Kiedy Hitler zdobywa władzę w 1933 roku, decyduje się wykupić góralski dom na stoku Obersalzbergu w Alpach Salzburskich, rozbudować go i uczynić z niego swoją rezydencję - Berghof. Jednocześnie w okolicy wykupują posiadłości wpływowi naziści, a Obersalzberg staje się kompleksem rezydencji, strzeżonym przez dwa tysiące esesmanów. W 1938 roku na szczycie Kehlstein zostaje otwarta herbaciarnia Orle Gniazdo. Gdy naziści zaczynają przegrywać, wzmacniają obronę Obersalzbergu i budują labirynt...

Godziny emisji Wielkie konstrukcje III Rzeszy

20:00

Nagie miasto: Earthquake City - San Francisco, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 44min.

San Francisco znajduje się na skraju katastrofy. Twórcy programu odkrywają, w jaki sposób miejska zabudowa i infrastruktura są w stanie przetrwać nadejście niszczycielskiego trzęsienia ziemi. Inżynierzy i geologowie, którzy najlepiej znają tę okolicę, zdradzają sekrety tamtejszych wieżowców. Wyjaśniają, co chroni je przed pożarami i zapewnia bezpieczeństwo przebywających w nich ludzi - nawet w trakcie najbardziej śmiercionośnych kataklizmów. Ekipa filmowa poznaje tajemnice dolin, w których...

Reżyseria: Roeland Doust , Oliver Twinch

Godziny emisji Nagie miasto

21:00

Przeładowany umysł

film dokumentalny Czas: 51min.

Od kilku lat każdego dnia zalewają nas setki informacji. Jedynym sposobem na zmianę tego stanu rzeczy wydaje się ucieczka na bezludną wyspę. Bez przerwy docierają do nas kolejne komunikaty, w życiu prywatnym i zawodowym co chwila ktoś chce nam coś przekazać, skontaktować się z nami. Trzeba jednak pamiętać, że istnieje określona ilość danych, które ludzki umysł jest w stanie przyswoić w krótkim czasie. Obecne realia wystawiają nasze możliwości na trudną próbę. Dzięki analizie najnowszych...

Godziny emisji Przeładowany umysł

22:05

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

22:10

Niesamowite zagadki medyczne, sez. 3, odc. 1

serial dokumentalny ( Irlandia 2005 ) Czas: 49min.

Cierpiący na syndrom Tourette'a Steve Blackman zmaga się z tikami o niespotykanym nasileniu. Jedyną nadzieją na poprawienie jego stanu jest operacja umieszczenia elektrod w mózgu. Moses Lanham i jego syn mają niezwykle, wręcz nadludzko elastyczne ciała. Z kolei Ed Webber, zmagający się z narkolepsją i lunatykowaniem. Mała Destiny urodziła się z trzecią nogą i częścią organów należących do bliźniaczego płodu, który wykształcił się częściowo i obumarł. Przezywana przez rówieśników garbusem...

Godziny emisji Niesamowite zagadki medyczne

23:10

Niezwykli ludzie: Tajemnice bliźniąt syjamskich, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2007 ) Czas: 49min.

Lori i Rebę łączy wspólna część mózgu. Siostry mają jednak oddzielne funkcje umysłowe i zupełnie inne osobowości. Z kolei Shawna i Janelle urodziły się połączone klatkami piersiowymi i brzuchami. Żyją ze wspólną wątrobą.

Godziny emisji Niezwykli ludzie

00:10

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

00:15

Edukacja seksualna, sez. 3, odc. 3

program edukacyjny ( Wielka Brytania ) Czas: 46min.

Anna Richardson w odważny, zabawny i przełamujący wszelkie tabu sposób rozmawia o seksie. Program obala mity na temat niektórych miłosnych technik, stosowania prezerwatyw czy zabawek erotycznych. Nie zabraknie też tematów dotyczących chorób przenoszonych drogą płciową, fizjologicznych konsekwencji porodu i utraty dziewictwa. Anna Richardson uczy jak rozmawiać o seksie, obala pokutujące w głowach nastolatków mity. Przeprowadza także liczne eksperymenty. Wspólnie z mężem dowie się, czy polecane...

Obsada: Anna Richardson

Godziny emisji Edukacja seksualna

01:20

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć: Fortyfikacje Helu, odc. 7

magazyn turystyczny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W czasie wojny helskie lasy skrywały prawdziwe działa Navarony - największe lądowe baterie świata. Do ich obsługi potrzebnych było aż 88 marynarzy, a pocisk ważył ponad tonę. Dzięki prywatnej inicjatywie ludzi, którzy chcieli opowiadać o militarnej historii Helu, w odnowionej baterii Schleswig-Holstein powstało muzeum. W ciągu dwóch miesięcy odwiedza je 100 tysięcy turystów. Wśród nich oczywiście jest Tomasz Bednarek.

Reżyseria: Jacek Sołtysiak

Godziny emisji 1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć

01:50

Z naturą na co dzień: Woj. warmińsko-mazurskie, odc. 6

serial dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 26min.

Aktor Mieczysław Hryniewicz opowiada o walorach historycznych i przyrodniczych polskiego odcinka międzynarodowej drogi wodnej E70. Betlejem, Rzym i Trzech Króli to wioski w dolinie Wisły, które leżą na trasie do Kwidzyna, gdzie w zespole katedralno-zamkowym spoczywają ciała trzech wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego. Następnie prowadzący szlakiem zamków gotyckich trafi do Gniewu. W miejscowości Piekło przez zabytkową śluzę wpłynie na Nogat, którym dotrze do Malborka - największej warowni...

Reżyseria: Tadeusz Litowczenko

Godziny emisji Z naturą na co dzień

02:30

Sala operacyjna: Bajpasy przez dziurkę od klucza, sez. 1, odc. 3

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 20min.

Do jednej z ważniejszych metod pomocy pacjentom ze schorzeniami serca należą tzw. bajpasy. Są one wszczepiane w miejsce zwężonych lub zamkniętych naczyń krwionośnych, dzięki czemu zapewniają prawidłowy przepływ krwi i pracę serca. Kardiochirurg dr Przemysław Szałański jako jedyny na świecie potrafi przeprowadzić ten zabieg bez rozcinania mostka i użycia sztucznego płucoserca. Niestety, jednak nie u wszystkich pacjentów jest to możliwe. Nowatorską metodę można zastosować u Urszuli. Inaczej...

Godziny emisji Sala operacyjna

02:55

Sala operacyjna: Chcę być szczupła, sez. 1, odc. 4

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 20min.

Chirurgiczne zabiegi leczenia otyłości stają się coraz bardziej popularne. 28-letnia Angelika po raz kolejny zjawia się w szpitalu. Wcześniej z powodu infekcji nie została zakwalifikowana do operacji zmniejszenia żołądka. Kobieta próbowała bezskutecznie różnych diet. W końcu postanowiła wykonać zdecydowany krok w walce z uciążliwą nadwagą. Kamera będzie towarzyszyć Angelice podczas zabiegu. Ekipa programu odwiedzi ponownie Artura, który już przeszedł operację. W odcinku także słów kilka na...

Godziny emisji Sala operacyjna

03:25

Wędkarz na tropie: Karp, odc. 1

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 23min.

Tomek gości u Czecha Grzegorza w okolicy Trutnova. Razem spróbują złowić dużego karpia. Ta sztuka uda im się i to nie jednokrotnie. Panowie przekażą także wiele praktycznych rad wędkarskich.

Godziny emisji Wędkarz na tropie

03:55

Wędkarz na tropie: Leszcz, odc. 2

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

04:20

Sensacje XX wieku: Polowanie na mózgi, odc. 11

program historyczny ( Polska 2002 ) Czas: 48min.

Skrywana historia ostatnich miesięcy II wojny światowej. Wówczas specjalne oddziały amerykańskie i radzieckie próbowały schwytać niemieckich konstruktorów rakiet.

Reżyseria: Wojciech Pacyna

Obsada: Bogusław Wołoszański , Henryk Majcherek , Krzysztof Dracz , Piotr Grabowski , Wojciech Wysocki

Godziny emisji Sensacje XX wieku

05:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Na wędkarskim poligonie, odc. 20

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Jakub Vágner udaje się do dwóch łowisk specjalnych w Czechach. Udowadnia, że są to warte odwiedzenia miejsca, które dają pasjonatom wędkarstwa możliwość połowów przez cały rok oraz doskonalenia swojej techniki.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info