Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2018-01-20 Pokaż dziś

06:00

Dywersanci, odc. 3

dokument fabularyzowany ( Rosja 2012 ) Czas: 44min.

Opowieść o radzieckich oddziałach dywersyjnych, które działały podczas II wojny światowej. Przedstawione zostały szczegóły autentycznych wydarzeń i dzieje żołnierzy gotowych na każde poświęcenie. Akcje dywersyjne nie mają szans na powodzenie bez precyzyjnego planu. Dobrze wyszkoleni agenci gwarantują sukces tajnych operacji na tyłach nieprzyjaciela. Film doskonale odtwarza realia historyczne - ujawnia wszystkie szczegóły misji przeprowadzanych podczas II wojny światowej oraz przygotowań....

Godziny emisji Dywersanci

06:55

Wehikuł czasu

program informacyjny ( Polska 2014 )

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu

07:00

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 3

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. Fritz Haber i zastosowanie przez niego podczas I wojny światowej gazów bojowych, największa tragedia w dziejach Polski - bitwa z Mongołami pod Legnicą w 1241 roku, Napoleon i jego wizyta w Polsce, a także historia jednego z najciekawszych włamań Szpicbródki.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

07:35

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 4

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. ekscesy Karola Radziwiłła, średniowieczne przedstawienie pasyjne we wsi Banie, które okazało się zbrodnią doskonałą, i zamach PPS-u na carskiego generał-gubernatora Gieorgija Antonowicza Skałona. Widzowie dowiedzą się również, jak skłonność Aleksandra Ludwika Rylla do mocnych trunków ocaliła życie margrabiego Wielopolskiego.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:00

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 5

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 26min.

W odcinku o bezwzględnym śląskim monarchy, który był tak złym człowiekiem, że sąsiedzi rozważali zorganizowanie przeciwko niemu wyprawy krzyżowej, a także o skutkach niewinnych flirtów Kazimierza Wielkiego w czasie podróży na Węgry. Widzowie dowiedzą się również o zbrodni tysiąclecia, awanturze o płaszcz Zygmunta III Wazy na słynnej kolumnie i surowym wychowaniu Bolesława Srogiego.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:55

Życie na krawędzi, odc. 5

serial dokumentalny ( Norwegia 2016 ) Czas: 30min.

W dzisiejszym odcinku prowadzący zaufa naukowej wiedzy na temat elektryczności. Andreas Wahl podda się spektakularnemu eksperymentowi, w trakcie którego pozwoli, by uderzyły w niego wytworzone przez transformator Tesli wiązki piorunów. Bezpieczeństwo fizykowi zapewni specjalny metalowy skafander oraz hełm. Dzięki niemu wyładowania elektryczne rzędu milionów woltów ominą ciało śmiałka. Kluczowe w tym eksperymencie jest to, aby ten metalowy kombinezon nie miał żadnych dziur.

Godziny emisji Życie na krawędzi

09:35

Weterynarz oceanów: Nocna aktywność rekinów, odc. 8

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 22min.

Powszechnie wiadomo, że rekiny żerują w nocy. Nieustraszony Neil postanawia się przekonać, jak blisko potrafią wtedy podpływać do brzegu. Nurkuje głęboko w ciemnym oceanie w poszukiwaniu nocnych myśliwych.

Reżyseria: Andrew Smith

Godziny emisji Weterynarz oceanów

10:00

Weterynarz oceanów: Długopłetwiec oceaniczny, odc. 9

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 23min.

Archipelag Bermudów, oddalony setki mil od lądu, to świetne miejsce do obserwacji północnoatlantyckiego wieloryba - humbaka. Badacze śledzą ssaka na pobliskich wodach. Dla Neila to doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu z majestatycznym olbrzymem.

Reżyseria: Andrew Smith

Godziny emisji Weterynarz oceanów

10:20

Pierwotny instynkt, odc. 1

serial przyrodniczy ( USA 2015 ) Czas: 43min.

Przekonamy się, jak różne gatunki podchodzą do kwestii rodzicielstwa. Dowiemy się, dlaczego jedne zwierzęta czule opiekują się swoim potomstwem, a inne wręcz przeciwnie - porzucają je lub zabijają. Poznamy też rozmaite strategie, które mają ten sam cel - zachowanie gatunku, przekazanie dziedzictwa genetycznego. Jedną z bohaterek odcinka jest samica kapibary, które poświęca jedno ze swoich młodych. Zobaczymy też słonie opłakujące nieznane młode.

Godziny emisji Pierwotny instynkt

11:20

Tajemnice ludzkości, odc. 5

program popularnonaukowy ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 19min.

Rośliny odgrywają kluczową rolę w naszym życiu. Stanowią one nasze pożywienie, używane są w medycynie, przemyśle odzieżowym czy budowlanym. Równie istotne były one w procesie ewolucji człowieka. Około 12 tysięcy lat temu ludzie zaczęli uprawiać rolę i osiedlać się na stałe. Był to początek cywilizacji, a w konsekwencji wojen i ekspansji terytorialnej. Twórcy programu przedstawiają, jaką rolę w historii odegrały takie rośliny jak kukurydza, tytoń, opium czy bawełna. Dowiemy się też, jak spór o...

Godziny emisji Tajemnice ludzkości

11:50

Tajemnice ludzkości, odc. 6

program popularnonaukowy ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 20min.

Narzędzia i maszyny pozwoliły człowiekowi przezwyciężyć jego fizyczne ograniczenia i opanować Ziemię. Jednocześnie zdefiniowały one człowieczeństwo. W rękach człowieka kamień stał się narzędziem, a miniaturowa ość - igłą. W programie zobaczymy, jak na losy ludzkości wpłynęły takie wynalazki jak koło, broń palna, prasa drukarska czy przędzalnia bawełny. Kody binarne zastosowane w tej ostatniej maszynie były potem użyte w alfabecie Morse'a, a także współczesnej informatyce. Zmiany, jakie...

Godziny emisji Tajemnice ludzkości

12:20

Na tropie gigantów, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 38min.

Bracia Vieira wyruszają do Ozarks. Na miejscu dokonują dwóch przełomowych odkryć.

Godziny emisji Na tropie gigantów

13:20

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 17

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem kupujący przyjeżdżają na licytację do Fontany. Rene ma nadzieję, że to miejsce okaże się dla niego równie szczęśliwe jak poprzednio. Przekonamy się, czy podejście nieco przesądnego mężczyzny okaże się pomocne. Ivy postanawia zaufać swoim przeczuciom. W swoim schowku znajduje zabytkowe urządzenie do naprawy pończoch i rajstop. Wybiera się do pobliskiego sklepu z bielizną, aby dowiedzieć się, czy przedmiot ma jakąś wartość.

Godziny emisji Wojny magazynowe

13:40

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 18

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem licytacja odbywa się w Lancaster, czyli na terytorium Ivy'ego. Darrell chce jednak udowodnić, że to on jest prawdziwym królem magazynowych aukcji. Przekonamy się, czy Calvin podejmie wyzwanie. Wśród zakupionych rzeczy znajduje kolekcję bardzo starych kart z opakowań po papierosach. Postanawia dowiedzieć się, ile są warte. Rene i Casey kupują schowek wypełniony po sufit pudełkami. Okazuje się, że są w nich pieluchy jednorazowe, które bez problemu można sprzedać ze sporym zyskiem.

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:00

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 19

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem handlarze starociami wyruszają na poszukiwanie okazji do miasta Moreno Valley w południowej Kalifornii. Ivy poluje na przedmioty ekskluzywne i kolekcjonerskie. Jarrod ujawnia Brandi swoje alter ego - skazanego na sukces Maxa Profita. Darrell i Brandon znajdują w swoim schowku strojne kostiumy używane przez tancerki egzotyczne. Aby poznać ich wartość, udają się do zawodowych tancerek brzucha. Z kolei Rene ociera się o śmierć.

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:20

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 20

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem handlarze starociami udają się do nadmorskiego miasta Costa Mesa w hrabstwie Orange. Casey stara się poskromić skłonność męża do szastania pieniędzmi. Z kolei Darrell i Brandon zamierzają wyprzedzić konkurencję, polegając na swojej intuicji. Tymczasem Ivy próbuje dyskretnie obserwować Jarroda i Brandi, aby poznać ich strategię. Para znajduje w swoim schowku kolekcję starych buteleczek po perfumach. Postanawia dać je do wyceny.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:00

Kryptonim szef, sez. 7, odc. 10

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 40min.

Dan Duffy jest szefem United Real Estate - firmy działającej na rynku nieruchomości. Pracuje w niej od 2006 roku. Przedsiębiorstwo bardzo się rozwinęło. Dan wprowadził wiele innowacji technologicznych i biznesowych. Obecnie zarządza 600 biurami, a zyski wynoszą rocznie 200 milionów dolarów. Dan decyduje się na wejście w szeregi zwykłych pracowników, by zobaczyć z bliska, jak działa jego firma.

Godziny emisji Kryptonim szef

16:00

Poszukiwacze złota: Powrót do domu, sez. 4, odc. 1

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 42min.

W tym roku wiosna nad Klondike przyszła wcześniej i sezon dla poszukiwaczy złota rozpoczyna się już pod koniec maja. Bernie Kreft po dwuletniej przerwie wraca do Dawson City. Między nim a jego synem Jarretem, najbardziej doświadczonym członkiem zespołu, dochodzi do konfliktu. Chris St. Jean ma za sobą wiele miesięcy samotnych przygotowań do sezonu. Teraz dołączają do niego jego partnerka Nika i ich trójka małych dzieci. Karl Knutson dalej eksploatuje dawną kopalnię w Last Chance. Big Al...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

17:00

Na lodowym szlaku - zabójcze drogi: Indie, sez. 1, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 41min.

Dobre wieści z domu sprawiają, ze Rick decyduje się zostać. Razem z Lisą jadą w Himalaje, tym razem cel ich podróży znajduje się o wiele wyżej niż zazwyczaj. Przewożą ze sobą figurki hinduskich bogiń. Osuwiska skalne i wąskie drogi zagrażają cennemu ładunkowi. Jeżeli figurki ulegną uszkodzeniu, wszystkie starania pójdą na marne. Dave pierwszy raz decyduje się spróbować swoich sił na jednej z najniebezpieczniejszych tras. Musi zmierzyć się z ogromnym ładunkiem i gigantycznym korkiem na drodze.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

18:00

Najniebezpieczniejsze drogi Europy, sez. 1, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 43min.

Nieopodal Eidfordu w wypadku ginie kierowca ciężarówki, która doszczętnie spłonęła. Bjorn dostaje zadanie usunięcia z drogi spalonego wraku. W okolicach Voss ciężarówka z ładunkiem ryb wypada z drogi. Ekipa Ova musi walczyć z czasem, aby towar nie zaczął się psuć. Na dodatek dwa pługi śnieżne przestają działać, stwarzając ryzyko kolejnych wypadków na oblodzonych drogach. Pewien niemiecki kierowca nie dość, że wiezie za szeroki ładunek, to jeszcze spędził za kierownicą więcej czasu, niż...

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi Europy

19:00

Plagi: Walka o pożywienie, odc. 1

serial dokumentalny ( Niemcy 2013 ) Czas: 46min.

Ekspert Julian Cribb przedstawia gatunki, które stanowią zagrożenie dla zaopatrzenia ludzkości w żywność. Wśród nich są owady atakujące pszenicę, występujące od Afryki po Amerykę Północną. Innym globalnym szkodnikiem jest miodówka, która spędza sen z powiek hodowcom cytrusów. Farmerzy w różnych zakątkach świata obawiają się też szarańczy, a na każdym kontynencie grasują myszy, które mogą zjeść rocznie nawet jedną czwartą światowych zapasów jedzenia. Za ogromne straty w gospodarstwach rolnych...

Godziny emisji Plagi

20:00

Nagie miasto: Underground City - London, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 44min.

Pod ulicami Londynu skrywa się drugi, równoległy świat. Podziemna infrastruktura jest w brytyjskiej stolicy bardziej rozbudowana niż w jakimkolwiek innym mieście. Na niej też opiera się sukces tej metropolii. Twórcy programu obserwują starania inżynierów odpowiedzialnych za istnienie tego skomplikowanego systemu korytarzy - od ekip, które czterdzieści metrów pod powierzchnią pracują nad budową nowych tuneli metra, po ludzi dbających o utrzymanie czystości w kanałach ściekowych. Za pomocą...

Reżyseria: Roeland Doust , Oliver Twinch

Godziny emisji Nagie miasto

21:00

Premiera Tuż przed tragedią: Montserrat - wybuch wulkanu, sez. 3, odc. 13

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2006 ) Czas: 47min.

W 1995 roku, po 300 latach od ostatniego wybuchu, wulkan Soufriere Hills obudził się do życia. W wyniku erupcji cała stolica Montserrat, wraz z lotniskiem i portem, została przykryta kilkunastometrową warstwą błota. Wydostająca się z krateru lawa i popiół spowodowały, że cała południowa część wyspy została zamknięta, a mieszkańcy musieli przenieść się na jej północny kraniec.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

21:55

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

22:00

Fokus na życzenie

Użytkownicy Facebooka sami zdecydują, jaki program zostanie wyemitowany. Na portalu społecznościowym pojawi się sonda składająca się z trzech tytułów dokumentów. Widzowie zobaczą film, który otrzyma najwięcej głosów użytkowników.

Godziny emisji Fokus na życzenie

23:05

Najbardziej niebezpieczne miasta świata: Caracas - gangi i favele, odc. 3

serial dokumentalny ( Francja 2012 ) Czas: 49min.

Caracas wyrosło na atrakcyjną metropolię. Bieda, bogactwo, brak bezpieczeństwa i przestępczość tworzą tu wybuchową mieszankę. W ciągu 10 lat Caracas stało się jednym z najniebezpieczniejszych metropolii, przebijając nawet Rio i Bogotę. Porwania, zabójstwa i przestępczość zorganizowana nie pozostają bez wpływu na zwykłych mieszkańców.

Godziny emisji Najbardziej niebezpieczne miasta świata

00:05

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

00:10

Jak seks zmienił świat, odc. 8

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 42min.

Dla wybitnych jednostek seks potrafi stanowić niewyczerpane źródło inspiracji. Warto pamiętać, że wiele najbardziej znaczących eksperymentów i przedsięwzięć w dziejach ludzkości rozpoczęło swoje życie za drzwiami sypialni. W kolejnym odcinku serii widzowie odkryją najbardziej szokujące opowieści o tym, jak ludzkie zachowania seksualne były wykorzystywane przez naukowców, rząd, a nawet wymiar sprawiedliwości, żeby wpływać na oblicze światowej historii.

Godziny emisji Jak seks zmienił świat

01:05

Pod lupą, sez. 1, odc. 8

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Eksperyment ujawni, kto wywiera większy wpływ - grupa czy jednostka. Twórcy programu zaprezentują ponadto aparat fotograficzny dla psa z obrożą monitorującą tętno, a także zaprezentują przebieg prac nad sztuczną skórą wytwarzaną za pomocą biodrukarki 3D. Pokażą też gadżet uzupełniający inteligentne zegarki. Następnie gość Adam Żelazko opowie o unifikacji urządzeń, a widzowie dowiedzą się, jak działa Teatr Wielki. Pan Korek z kolei przeprowadzi doświadczenie z dźwiękiem.

Godziny emisji Pod lupą

01:50

Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Uraczeni, odc. 3

cykl reportaży ( Polska 2013 ) Czas: 25min.

Kiedyś nazywano go szewcem ze względu na wyposażenie w kilka par naturalnych narzędzi. Mowa o raku rzecznym, który ma 11 par odnóży używanych do różnych celów. Niektóre - zwłaszcza pokaźne szczypce - służą jako oręż zaczepny i obronny. Narzędzia nie uchroniły jednak okazałego skorupiaka przed zgubnymi skutkami zmian w środowisku wodnym. Ludzie chętnie raczyli się ich mięsem, nie bacząc na zanikanie tych zwierząt. Naukowcy badają tajemnicze stworzenia i starają się przywrócić je naszym wodom.

Reżyseria: Dorota Adamkiewicz , Joanna Łęska

Godziny emisji Dzika Polska: Wpłyń na wodę

02:20

Sala operacyjna: Guz piersi to nie wyrok, sez. 1, odc. 10

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 22min.

65-letnia Teresa poznaje diagnozę - w jej piersi rozwija się guz. Widzowie przekonają się, jak na tę wiadomość zareaguje pacjentka i jej rodzina - mąż i dwie córki. Z kolei 30-letnia Katarzyna przed dekadą przeżyła szok, gdy lekarz ginekolog powiedział jej o zmianie, jaką wyczuł w piersi. Teraz sprawa powraca. Kobieta obawia się, że ma raka.

Godziny emisji Sala operacyjna

02:55

Wędkarz na tropie: Sum, odc. 3

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

03:25

Wędkarz na tropie: Okoń, odc. 4

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

03:55

Sensacje XX wieku: Skarby Trzeciej Rzeszy, odc. 14

program historyczny ( Polska 2003 ) Czas: 48min.

Jedna z najbardziej tajemniczych spraw II wojny - zaginięcie części skarbu III Rzeszy, rezerw walutowych i złota Reichsbanku. Miliardy dolarów zostały wykradzione po to, aby sfinansować ucieczki esesmanów oraz utworzyć neonazistowskie organizacje po wojnie.

Reżyseria: Bogusław Wołoszański , Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański

Godziny emisji Sensacje XX wieku

05:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Wielka majówka, odc. 26

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Gdy zbliża się majowy weekend nad polskie rzeki przybywają tłumy wędkarzy. To jest doskonała okazja, by wybyć z kraju. W taki sposób zrodził się pomysł na wyprawę do Bośni...

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Sposób na szczupaka, odc. 27

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Chłopak, który wybrał się na ryby do Szwecji, marzył o tym, by złowić metrowego szczupaka. Jako doświadczony wędkarz opowie wraz z kolegami o tym, co trzeba zrobić, by odnieść sukces w łowieniu.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info