Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2018-01-21 Pokaż dziś

06:00

Dywersanci, odc. 4

dokument fabularyzowany ( Rosja 2012 ) Czas: 43min.

Opowieść o radzieckich oddziałach dywersyjnych, które działały podczas II wojny światowej. Przedstawione zostały szczegóły autentycznych wydarzeń i dzieje żołnierzy gotowych na każde poświęcenie. Akcje dywersyjne nie mają szans na powodzenie bez precyzyjnego planu. Dobrze wyszkoleni agenci gwarantują sukces tajnych operacji na tyłach nieprzyjaciela. Film doskonale odtwarza realia historyczne - ujawnia wszystkie szczegóły misji przeprowadzanych podczas II wojny światowej oraz przygotowań....

Godziny emisji Dywersanci

06:55

Wehikuł czasu

program informacyjny ( Polska 2014 )

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu

07:00

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 4

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. ekscesy Karola Radziwiłła, średniowieczne przedstawienie pasyjne we wsi Banie, które okazało się zbrodnią doskonałą, i zamach PPS-u na carskiego generał-gubernatora Gieorgija Antonowicza Skałona. Widzowie dowiedzą się również, jak skłonność Aleksandra Ludwika Rylla do mocnych trunków ocaliła życie margrabiego Wielopolskiego.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

07:30

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 5

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku o bezwzględnym śląskim monarchy, który był tak złym człowiekiem, że sąsiedzi rozważali zorganizowanie przeciwko niemu wyprawy krzyżowej, a także o skutkach niewinnych flirtów Kazimierza Wielkiego w czasie podróży na Węgry. Widzowie dowiedzą się również o zbrodni tysiąclecia, awanturze o płaszcz Zygmunta III Wazy na słynnej kolumnie i surowym wychowaniu Bolesława Srogiego.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:40

Życie na krawędzi, odc. 6

serial dokumentalny ( Norwegia 2016 ) Czas: 39min.

W dzisiejszym odcinku Andreas Wahl zaryzykuje swoim życiem, aby udowodnić prawdziwość zasady zachowania momentu pędu. Eksperyment rozgrywa się w surowej scenerii norweskiej prowincji Svalbard w Arktyce. Prowadzący wisi 14 metrów nad ziemią, przywiązany do przerzuconej przez metalowy drąg liny, na której drugim końcu znajduje się odważnik kulowy. Gdy mechanizm trzymający ciężarek zostanie zwolniony, Wahl zacznie spadać. Ma go zatrzymać odważnik, który zacznie się obracać wokół drąga,...

Godziny emisji Życie na krawędzi

09:10

Weterynarz oceanów: Gronorosty, odc. 10

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 23min.

Neil udaje się w niezwykłą podróż na niezwykłą wyspę. To wyjątkowe miejsce jest unikatowym ekosystemem alg i wodorostów tworzących pływającą dżunglę. Morze Sargassowe ma bogatą faunę i florę. Od wieków hojnie dzieli się nią z mieszkańcami okolicznych wysp.

Reżyseria: Andrew Smith

Godziny emisji Weterynarz oceanów

09:45

Weterynarz oceanów: Dzienniki, odc. 11

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 23min.

Ostatni odcinek przypomni najbardziej ekscytujące momenty serii. Twórcy spojrzą jeszcze raz na niezwykłe życie w wodach oceanu. Widzowie zobaczą, jak ważną pracę wykonują badacze przyrody w walce o ochronę zagrożonych morskich gatunków.

Reżyseria: Andrew Smith

Godziny emisji Weterynarz oceanów

10:10

Pierwotny instynkt, odc. 2

serial przyrodniczy ( USA 2015 ) Czas: 43min.

Walka o przetrwanie w świecie dzikich stworzeń jest brutalna. Tym razem twórcy serii prezentują różne sposoby, w jakie zwierzęta zabijają swoje ofiary. Zobaczymy w akcji m.in. tygrysy - drapieżców działających w pojedynkę, polegających na swojej przebiegłości, szybkości i sile. Inną strategię wybierają z kolei orki, które używają inteligencji, aby współpracować. Dzięki temu są w stanie pokonać nawet znacznie potężniejszego przeciwnika.

Godziny emisji Pierwotny instynkt

11:10

Tajemnice ludzkości, odc. 7

program popularnonaukowy ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 21min.

Kluczowym materiałem w dziejach człowieka był metal. Dzięki miedzi, cynie i brązowi ludzie mogli zacząć się zbroić i powiększać swoje imperia. O metale toczyły się zacięte walki, gdyż były one niezbędne do przetrwania społeczeństw. Taką genezę miało pierwsze starcie zbrojne odnotowane w źródłach - bitwa pod Megiddo w XV wieku p.n.e. Najazd tajemniczych Ludów Morza zniszczył jednak handel brązem. Wówczas odkryto żelazo, co zapoczątkowało nową epokę w historii ludzkości. W programie także o...

Godziny emisji Tajemnice ludzkości

11:40

Tajemnice ludzkości, odc. 8

program popularnonaukowy ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 20min.

W tym odcinku zobaczymy, jaki wpływ na historię miały źródła energii. Człowiek prehistoryczny potarł dwa patyczki i stworzył ogień. Dzięki temu nauczył się gotować, a obróbka termiczna pozwoliła mu stworzyć trwalsze narzędzia i broń. Ludzie zaczęli wojować i tworzyć cywilizacje. Tysiące lat później kilku Teksańczyków odkryło bogate złoża ropy naftowej. Uczyniło ich to bogatymi i pozwoliło rozwinąć raczkujący przemysł motoryzacyjny. Wraz z wybuchem drugiej wojny światowej ludzkość pracowała...

Godziny emisji Tajemnice ludzkości

12:10

Na tropie gigantów, odc. 3

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 38min.

Bracia Vieira dokonują ciekawych odkryć na terenie Goshen Mystery Tunnel. Szczegółowo analizują szkielet znaleziony w 1849 roku.

Godziny emisji Na tropie gigantów

13:20

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 21

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Łowcy okazji podróżują do Upland, gdzie ma miejsce kolejna aukcja. Podekscytowany Ivy Calvin próbuje znaleźć schowki, które zawierają przedmioty ekskluzywne i kolekcjonerskie. Rene i jego żona spierają się o to, który składzik i za ile powinni kupić. Sytuacja Jarroda i Brandi komplikuje się, kiedy para wydaje 1300 dolarów na jeden magazynek. Tymczasem Darrell postanawia pożartować sobie z rywali, płatając im figle w starym stylu.

Godziny emisji Wojny magazynowe

13:40

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 22

reality show ( USA 2014 ) Czas: 21min.

Darrell i Brandon odczuwają coraz większą presję. Muszą pilnie dokonać zakupów, gdyż w ich sklepie internetowym brakuje towarów. W swoim schowku znajdują wiele bezwartościowych rzeczy. Natrafiają też na starą torebkę z wbudowanym telefonem. Brandon uważa, że przedmiot można sprzedać z zyskiem. Ojciec chce mu udowodnić, że się myli. Wyczerpanemu Ivy'emu brakuje energii i inicjatywy. Tymczasem Rene jest żądny sukcesu. Jarrod i Brandi decydują się obrać nową strategię. Przekonamy się, czy...

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:00

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 23

reality show ( USA 2014 ) Czas: 21min.

Trwają ferie świąteczne. Jarrod i Brandi postanawiają zabrać ze sobą dzieci do Norwalk, gdzie odbywa się kolejna aukcja. Przekonamy się, czy pociechy pomogą swoim rodzicom, czy raczej narobią im kłopotów. Rene i Casey znów działają jak zgrana drużyna. Ivy Calvin chce zgromadzić wystarczająco dużo towaru do swojego sklepu, w którym wkrótce ma rozpocząć się duża wyprzedaż. Tymczasem Darrell znów daje się ponieść swoim skłonnościom do ryzyka.

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:20

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 24

reality show ( USA 2014 ) Czas: 21min.

Tym razem łowcy okazji wybierają się do Lancaster. Jarrod i Brandi stawiają na dobrą zabawę. Przekonamy się, czy uda im się wyprzedzić konkurencję, kupując schowek za 425 dolarów. Z kolei Darrell i Brandon mają nadzieję, że zwycięstwo przyniesie im magazynek, który nabyli naprawdę tanio. Casey chce się sprawdzić podczas licytacji. Ivy Calvin urządza w swoim sklepie prawdziwy dom aukcyjny. Zobaczymy, czy impreza okaże się opłacalna.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:00

Kryptonim szef, sez. 7, odc. 11

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 40min.

Dan Duffy jest szefem United Real Estate Group - ogromnej firmy działającej na rynku nieruchomości. Pracuje tam od 2006 r. Dan wprowadził wiele innowacji technologicznych i biznesowych, dzięki czemu przedsiębiorstwo bardzo się rozwinęło. Obecnie zarządza 600 biurami, a zyski wynoszą rocznie 200 milionów dolarów. Dan postanawia incognito wejść w szeregi zwykłych pracowników, by przyjrzeć się z bliska swojej firmie.

Godziny emisji Kryptonim szef

16:00

Poszukiwacze złota: Podchody, sez. 4, odc. 2

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 42min.

Bernie jest przekonany, że natrafił na żyłę złota. Ma problemy z rozpoczęciem wydobycia, za to pierwsze urobki okazują się obiecujące. Nika i Chris, którzy zainwestowali pożyczone pieniądze, muszą osiągnąć dobre wyniki, żeby w końcu wyjść z długów. Początek wydobycia daje im nadzieję na udany sezon. Karla odwiedza jego ojciec, słynny górnik Marty Knutson. Ken i Guillaume mają pozwolenie tylko na 30 dni wydobycia. Czekają na początek tego okresu.

Godziny emisji Poszukiwacze złota

17:00

Na lodowym szlaku - zabójcze drogi: Indie, sez. 1, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 43min.

Troje kierowców pokonało już najtrudniejsze z okolicznych tras. Bohaterowie programu udają się w wyższe partie gór. Na wysokości nieomal czterech tysięcy metrów leży przełęcz Rohtang. Rick ma za zadanie dostarczyć do świątyni otaczany czcią posąg Buddy. Natomiast Lisa musi dostarczyć zaopatrzenie do Keylong, miasta, które zimą zostaje całkowicie odcięte od świata. Przez trwające właśnie roztopy drogi zaczynają się rozpadać.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

18:00

Najniebezpieczniejsze drogi Europy, sez. 1, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 42min.

Z powodu małej ilości śniegu na drogach Thord i Bjorn poszukują zajęcia i zarobku. Podejmują się wyciągnięcia z fiordu tonącej łodzi. Na północy Norwegii niemiecki kierowca ciężarówki, który przewozi dziewięć samochodów osobowych, ześlizgnął się z drogi. Na pomoc wyrusza Frank Sebulonsen i jego ekipa.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi Europy

19:00

Wielkie konstrukcje III Rzeszy, sez. 3, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 44min.

Kwiecień 1945 roku. Amerykanie wygrywają wojnę na Pacyfiku, a Japończycy decydują, że Okinawa będzie ich ostatnią linią obrony. Dla USA zajęcie tej wyspy ma kluczowe znaczenie ze względów strategicznych. Japończycy zamierzają utrzymać ją za wszelką cenę i w tym celu budują sieć umocnień w głębi wyspy. 3 kwietnia 1945 roku rozpoczyna się krwawa bitwa, w której ginie ponad 77 tysięcy japońskich żołnierzy i 150 tysięcy cywilów. Walki trwają ponad 10 tygodni, aż w końcu Amerykanie opanowują...

Godziny emisji Wielkie konstrukcje III Rzeszy

20:00

Nagie miasto: Ancient City - Rome, odc. 6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 44min.

Starożytny Rzym stanowi wzór dla wszystkich nowoczesnych miast. Przed dwoma tysiącami lat był on największą metropolią na świecie. Do naszych czasów przetrwał w zadziwiająco dobrym stanie i dziś jest domem dla trzech milionów obywateli. Twórcy programu opowiadają o technologiach, które umożliwiły powstanie zabytków takich jak Panteon, Koloseum, fontanna di Trevi czy Via Appia. To dzięki pracy inżynierów Rzym urósł do rangi imperium. Wyprawa do wnętrza Ziemi ujawnia, że w rozwoju tego miasta...

Reżyseria: Roeland Doust , Oliver Twinch

Godziny emisji Nagie miasto

21:00

Premiera Cała prawda o alkoholu

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 58min.

Brytyjski lekarz Javid Abdelmoneim ukazuje wpływ napojów wyskokowych na nasz organizm i ryzyko, jakie wiąże się z ich spożywaniem. Aby zaprezentować szkodliwość alkoholu, sięga po wyniki najnowszych badań. Wyjaśnia m.in., dlaczego niektórzy ludzie upijają się szybciej. Weryfikuje również powszechną opinię, że picie wina jest dobre dla zdrowia, oraz sprawdza, czy drink przed pójściem do łóżka rzeczywiście sprawia, że lepiej się śpi. Dowiemy się również, jaki wpływ ma alkohol na nasze żołądki i...

Reżyseria: David Briggs

Obsada: Javid Abdelmoneim

Godziny emisji Cała prawda o alkoholu

22:10

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

22:15

Niesamowite zagadki medyczne, sez. 3, odc. 3

serial dokumentalny ( Irlandia 2005 ) Czas: 49min.

Steve Faber postrzelił się gwoździarką, wbijając sobie gwóźdź w serce. Lekarze ocalili jego życie. Poznamy też historię Barbary Marshall, matki trojga dzieci, cierpiącej z powodu guza mózgu, którego rozmiary zszokowały nawet doświadczonych chirurgów. Mathew Hunt wskutek wypadku samochodowego złamał kręgosłup. Uszkodzenia były bardzo poważne, ale prawdziwym cudem było, że rdzeń kręgowy pozostał nienaruszony. 10-letnia Beth przyszła na świat z poważną wadą serca i płuc. Lekarze nie dawali jej...

Godziny emisji Niesamowite zagadki medyczne

23:15

Niezwykli ludzie: Tajemnice otyłości, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2007 ) Czas: 50min.

Tym razem twórcy programu odkrywają tajemnice anatomii osób cierpiących na skrajną otyłość. Animacja komputerowa pozwala zrozumieć, w jaki sposób działają ich organizmy i co doprowadziło ich do stanu, w jakim się dziś znajdują. Widzowie poznają m.in. Francisa Serranę, który ma nadzieję, że operacja pomoże uratować go przed własnym apetytem. W tej chwili mężczyzna waży niemal 230 kg. Autorzy serii odwiedzą również Kate Meyers. Kobieta cierpi na zespół Cushinga - przez tę przypadłość mimo...

Godziny emisji Niezwykli ludzie

00:15

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

00:20

Edukacja seksualna, sez. 4, odc. 1

program edukacyjny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 43min.

"Korepetycje z seksu" to program, w którym obalone zostaną popularne mity dotyczące pożycia intymnego, będzie można również uzyskać odpowiedzi na pytania, które od dawna nas nurtują. Anne Richardson, wspomagana przez ekspertów, przeprowadza serię interaktywnych wykładów i szkoleń dotyczących życia seksualnego. W programie nie zabraknie również najbardziej kontrowersyjnych tematów ostatnich lat, takich jak homoseksualizm i homofobia, ciąże wśród nastolatek oraz choroby weneryczne....

Obsada: Anna Richardson

Godziny emisji Edukacja seksualna

01:20

Pod lupą, sez. 1, odc. 9

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

W ramach eksperymentu widzowie przekonają się, które desery są kuloodporne. Poznają też szczegóły projektu Uniwersytetu w Waszyngtonie i Google'a, które połączyły miliony zdjęć różnych miejsc z internetu. Twórcy programu zaprezentują również interaktywny obraz z laserowego rzutnika. Gość Witold Tomaszewski opowie o projektorach, a pan Korek przeprowadzi doświadczenie z żarówką i ołówkiem. Twórcy serii zdradzą również kulisy działania "Super Expressu".

Godziny emisji Pod lupą

01:55

Sala operacyjna: Guz żuchwy, sez. 2, odc. 1

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 26min.

Marcin czeka na operację wycięcia guza szczęki. Boi się związanego z nią ryzyka i bólu, ale wie, że nie może dłużej zwlekać, gdyż nowotwór staje się coraz większy i mogą nastąpić przerzuty. Mężczyzna w domu zostawił żonę i dwójkę małych dzieci. Ma nadzieję, że dadzą sobie bez niego radę.

Godziny emisji Sala operacyjna

02:25

Sala operacyjna: 200 kilogramów, sez. 2, odc. 2

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Grzegorz z Warszawy z problemami zdrowotnymi boryka się od dziecka. Zażywanie leków na padaczkę spowodowało, że znacznie przybrał na wadze. Był gotów na operację zmniejszenia żołądka, ale nie był w stanie się do niej przygotować i w efekcie jeszcze przytył. Teraz waży 200 kg. Lekarze postawili sprawę jasno - jeśli nie schudnie, umrze.

Godziny emisji Sala operacyjna

03:00

Wędkarz na tropie: Płotka, odc. 5

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

03:30

Wędkarz na tropie: Troć, odc. 6

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

04:00

Sensacje XX wieku: Tajemnica bunkra Hitlera, odc. 15

program historyczny ( Polska 2003 ) Czas: 48min.

Prowadzący pochyla się nad postacią żony, a wcześniej wieloletniej kochanki Hitlera - Ewy Braun. Jej ciało nie zostało odnalezione. Istnieją przypuszczenia, że przygotowywała ucieczkę.

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Beata Kawka , Bogusław Wołoszański , Janusz Bukowski , Krzysztof Dracz , Krzysztof Kolberger

Godziny emisji Sensacje XX wieku

05:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Sposób na szczupaka, odc. 28

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Chłopak, który wybrał się na ryby do Szwecji, marzył o tym, by złowić metrowego szczupaka. Jako doświadczony wędkarz opowie wraz z kolegami o tym, co trzeba zrobić, by odnieść sukces w łowieniu.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Z wędką przez świat - Kostaryka, odc. 29

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Relacja z wędkarskiej wyprawy na Kostarykę, zorganizowanej przez członków "Royal Fishing Club". Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z mniejszymi rybami kogucimi czy karanksami, a także potężnymi, jak chociażby żaglice.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info