Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2018-01-27 Pokaż dziś

06:00

Wędkarskim szlakiem, odc. 1

magazyn wędkarski ( Polska 2016 ) Czas: 22min.

Wśród wędkarzy panuje opinia, że zła gospodarka rybacka odpowiada za tragiczny rybostan naszych wód. Robert i Paweł postanowili sprawdzić, czy da się połączyć wędkarską pasję i rybackie operaty. Wyruszają na zbiornik Goczałkowice, by zbadać, czy w miejscu, w którym działają rybacy, mogą być ryby.

Godziny emisji Wędkarskim szlakiem

06:25

Wędkarskim szlakiem, odc. 2

magazyn wędkarski ( Polska 2016 ) Czas: 22min.

Druga cześć zmagań ekipy na zbiorniku zaporowym Goczałkowice. Widzowie zobaczą, czy Robertowi i Pawłowi uda się namierzyć duże sandacze. Duet sprawdzi też, czy zagrożeniem dla rybostanu są rybackie siatki, a może jednak kłusownicy i olbrzymia presja wędkarska.

Godziny emisji Wędkarskim szlakiem

06:55

Wehikuł czasu

program informacyjny ( Polska 2014 )

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu

07:00

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 5

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku o bezwzględnym śląskim monarchy, który był tak złym człowiekiem, że sąsiedzi rozważali zorganizowanie przeciwko niemu wyprawy krzyżowej, a także o skutkach niewinnych flirtów Kazimierza Wielkiego w czasie podróży na Węgry. Widzowie dowiedzą się również o zbrodni tysiąclecia, awanturze o płaszcz Zygmunta III Wazy na słynnej kolumnie i surowym wychowaniu Bolesława Srogiego.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

07:30

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 6

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. zamach na kata Warszawy Frantza Kutcherę oraz ślub, który mu wyprawiono po śmierci, Bolesław Chrobry i jego nadmierny popęd seksualny, a także kaznodzieja Jan Paweł Woronicz i brudny but francuskiego oficera.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:40

Życie na krawędzi, odc. 7

serial dokumentalny ( Norwegia 2016 ) Czas: 39min.

Tym razem życie prowadzącego show będzie zależało od tego, co nauka wie na temat ciśnienia atmosferycznego. Andreas Wahl będzie wspinał się na ścianę wieżowca niczym Spiderman. A wszystko to dzięki plecakowi mieszczącemu... dwa odkurzacze. Na końcu rur ssących zamontowane są kwadratowe płyty z pleksiglasu ze specjalnymi uchwytami dla Andreasa. Włączając i wyłączając odkurzacze, fizyk może przysysać i odrywać się od ściany budynku.

Godziny emisji Życie na krawędzi

09:10

Plemienna szkoła przetrwania, sez. 2, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 43min.

Hazen podejmuje trudne wyzwanie. Udaje się na samotną wyprawę tradycyjnym szlakiem do odległych łowisk, na których królują morscy nomadzi - Badżawowie.

Godziny emisji Plemienna szkoła przetrwania

10:10

Pierwotny instynkt, odc. 3

serial przyrodniczy ( USA 2015 ) Czas: 43min.

Na walkę o przetrwanie w świecie przyrody można patrzeć jak na grę liczbową. Powodzenie zależy od szczęścia, a decyzję o tym, czy walczyć, czy uciekać, zwierzęta muszą podjąć błyskawicznie. Zagrożenia są liczne - ze strony drapieżców, zabójców potomstwa i wreszcie okrutnych sił natury. Osobniki, którym udaje się przeżyć, osiągają to wbrew wszelkim przeciwnościom. Muszą wykorzystać każdy atut, jakim dysponują: swoją odwagę, mądrość, siłę oraz inne niezwykłe zdolności i umiejętności.

Godziny emisji Pierwotny instynkt

11:10

Tajemnice ludzkości, odc. 9

program popularnonaukowy ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 20min.

W tym odcinku dowiemy się, jaką rolę w rozwoju cywilizacji odegrały zwierzęta. 15 tysięcy lat temu człowiek i wilk zawarli sojusz, który ukształtował przyszłość rodzaju ludzkiego. Oswojenie kolejnych gatunków stało się początkiem hodowli zwierząt i cywilizacji. Ludzie zbudowali swój świat, polegając na innych stworzeniach. Dzięki jedwabnikom mieli ubrania, wielbłądy i konie zapewniały szybki transport. Jednak zwierzęta takie jak pchły czy szczury przenosiły również straszliwe zarazy, które...

Godziny emisji Tajemnice ludzkości

11:40

Tajemnice ludzkości, odc. 10

program popularnonaukowy ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 21min.

Istotną rolę w budowaniu cywilizacji odgrywa komunikacja. Zdolność do dzielenia się swoimi pomysłami sprawiła, że ludzie zaczęli polować, uprawiać rolę i tworzyć społeczności. Przełomowym momentem w dziejach człowieka było wynalezienie pisma, a kolejnym krokiem milowym - stworzenie alfabetu. Jednak manuskrypty były drogie, a ich przepisywanie trwało lata. Dopiero wynalazek Gutenberga zwiększył dostępność książek, w tym Biblii, zmieniając świat. Zainspirowani przez nowe idee Amerykanie...

Godziny emisji Tajemnice ludzkości

12:10

Na tropie gigantów, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 37min.

Bracia Vieira odwiedzają tajemniczą wyspę położoną na zachodzie. Początkowo odkrywają dowody na istnienie gigantów, jednak ich badanie przybiera nieoczekiwany obrót.

Godziny emisji Na tropie gigantów

13:20

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 1

reality show ( USA 2014 ) Czas: 22min.

Odcinek specjalny poświęcony Brandi Passante i Jarrodowi Schulzowi, barwnej parze występującej w show od pierwszego sezonu. Brandi i Jarrod wspólnie prowadzą sklep z używanymi rzeczami w Orange w Kalifornii. Prywatnie również są parą i mają dwoje dzieci, Camerona i Payton. W programie zobaczymy ich najbardziej udane transakcje oraz najcenniejsze zdobycze. Nie zabraknie również momentów, które najmocniej zapadły w pamięć telewidzom i uczestnikom.

Godziny emisji Wojny magazynowe

13:35

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 2

reality show ( USA 2014 ) Czas: 22min.

Odcinek specjalny, stanowiący kompilację najbardziej emocjonujących materiałów z udziałem Darrella Sheetsa i jego syna Brandona. Sympatyczni handlarze starociami biorą udział w programie od pierwszego sezonu. Ten zespół ma na swoim koncie naprawdę duże zdobycze, m.in. cztery rysunki Pabla Picassa oraz list napisany przez Abrahama Lincolna. W dzisiejszym programie zobaczymy największe sukcesy Darrella i Brandona oraz momenty, których woleliby nie pamiętać.

Godziny emisji Wojny magazynowe

13:55

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 3

reality show ( USA 2014 ) Czas: 22min.

Odcinek specjalny poświęcony najstarszemu bohaterowi programu - występującemu w pierwszych czterech sezonach Barry'emu Weissowi. Zanim przeszedł on na emeryturę, prowadził z bratem dobrze prosperujący zakład produkcyjny. Choć kolekcjonował antyki, nigdy nie licytował w aukcji magazynowej. Zmieniło się to za sprawą producenta i narratora programu, Thoma Beersa, który namówił Barry'ego na udział w show. Weiss traktował z przymrużeniem oka rywalizację z innymi kupującymi, starając się...

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:20

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 4

reality show ( USA 2014 ) Czas: 22min.

Odcinek specjalny poświęcony czynnikowi decydującemu o wygranej lub przegranej - wycenie. Bohaterowie show pokazują rzeczoznawcom i kolekcjonerom przedmioty, z którymi wiążą największe nadzieje. Czasem eksperci potwierdzają przypuszczenia uczestników programu. Bywa jednak, że intrygujące znaleziska okazują się niewiele warte. Rzeczoznawcy zawsze jednak chętnie dzielą się swoją wiedzą. Czasem wycena wiąże się z niezapomnianymi przeżyciami. Takie właśnie chwile zobaczymy w dzisiejszym odcinku.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:00

Kryptonim szef, sez. 7, odc. 12

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 40min.

Wienerschnizel to jedna z największych na świecie sieci restauracji serwujących hot dogi, nawet w Panamie i na Guam. Zarządzająca firmą Cindy Galardi Culpepper zamierza sprawdzić, czy wszystko działa bez zarzutu. Po śmierci swojego męża, założyciela firmy, zaangażowała się w rozwój biznesu. Ma ambitne plany na przyszłość. Podczas eksperymentu dowie się, że jej pracownicy narzekają na brak komunikacji w firmie.

Godziny emisji Kryptonim szef

16:00

Poszukiwacze złota: Niesamowita ulewa i zwykły pech, sez. 4, odc. 3

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 43min.

Nika i Chris mają nadzieję, że trafili na największe złoże w ich karierze. Jednak ich niedoświadczony pracownik Nick zakopuje buldożer w błocie, co powoduje opóźnienia i doprowadza St. Jeana do furii. Chcąc uzyskać maksymalną wydajność, Bernie nie oszczędza maszyn. Ulewne deszcze sprawiają, że Karl musi zamknąć kopalnię. Kiedy pogoda się poprawia, Knutson odkrywa, że pompa jest zatkana, co oznacza kolejny przestój. Gdy wydaje się, że będą mogli wrócić do pracy, psuje się kolejna maszyna. Mimo...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

17:00

Na lodowym szlaku - zabójcze drogi: Indie, sez. 1, odc. 7

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 43min.

Gwałtowna burza zastaje troje kierowców w Keylong. Mimo niesprzyjających warunków Rick decyduje się na przejazd niebezpieczną przełęczą Rohtang. Dave i Rick muszą jakoś poradzić sobie z hinduskim kierowcą, którego agresywne zachowanie doprowadza ich do szału. Niespodziewanie dla wszystkich dochodzi do osunięcia się ziemi.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

18:00

Najniebezpieczniejsze drogi Europy, sez. 1, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 43min.

Bjorn musi zmierzyć się z pługiem śnieżnym tkwiącym na górskiej drodze. Pomaga też ministrowi, który wybrał się na wizytację okolicy w celu ustalenia potrzeb mieszkańców i zadań swojego resortu. Na północy Jo Roger Blengsli sam zmaga się z sytuacją, w której najczęściej zastaje swoich klientów.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi Europy

19:00

Plagi: Podwodna inwazja, odc. 2

serial dokumentalny ( Niemcy 2013 ) Czas: 46min.

Dr David Lodge analizuje zagrożenia ze strony gatunków inwazyjnych występujących w wodach śródlądowych oraz morzach i oceanach. Wśród niebezpieczeństw wymienia ogromny przyrost skrzydlic - jadowitych ryb mórz tropikalnych. W afrykańskim jeziorze Wiktoria plaga gigantycznych okoni nilowych naraża przemysł rybny na ogromne straty. Rybacy z Illinois narzekają na inwazję karpi azjatyckich. Sporym problemem są też zakwity - efekt masowego rozwoju mikroskopijnych organizmów. Ich coraz częstsze...

Godziny emisji Plagi

20:00

Niezwykłe samoloty, sez. 3, odc. 1

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 45min.

Samolot patrolowy CP-140 Aurora zbudowano, aby chronić Kanadę i jej linię brzegową przed niewidocznymi wrogami. Ten słynny statek powietrzny z okresu zimnej wojny był zaprojektowany do tropienia łodzi podwodnych. Od tego czasu kanadyjska armia zmodyfikowała i unowocześniła wyposażenie CP-140, czyniąc z tego modelu jeden z najlepszych samolotów szpiegowskich na świecie. W programie zobaczymy go podczas ćwiczeń. Załoga samolotu będzie musiała namierzyć makietę łodzi podwodnej.

Godziny emisji Niezwykłe samoloty

21:00

Premiera Tuż przed tragedią: Ostatni lot Kolumbii, sez. 2, odc. 1

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2005 ) Czas: 47min.

W 2003 roku, podczas wchodzenia w atmosferę Ziemi, rozbił się prom kosmiczny "Columbia". Wracał on na naszą planetę po zakończonej sukcesem 16-dniowej misji w kosmosie. Zginęła cała, siedmioosobowa załoga. NASA poniosła największą stratę od czasów katastrofy wahadłowca "Challenger" w 1986 roku.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

21:55

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

22:00

Fokus na życzenie: Ukryta fortuna Putina

film dokumentalny ( Francja 2014 ) Czas: 45min.

Władimir Putin publicznie podkreśla, że lubi skromne życie blisko natury. W oficjalnych oświadczeniach otrzymuje jedynie pensję wynikającą ze swojego stanowiska. W rzeczywistości jednak potajemnie gromadzi ogromne bogactwa. Bill Browder, szef funduszu inwestycyjnego Hermitage Capital Management, twierdzi, że faktyczny majątek prezydenta może wynosić nawet 200 miliardów dolarów, co czyniłoby polityka najbogatszym człowiekiem na świecie. Z kolei dziennikarze szacują go na 40-70 miliardów...

Reżyseria: Nicolas Tonev

Godziny emisji Fokus na życzenie: Ukryta fortuna Putina

23:10

Najbardziej niebezpieczne miasta świata: Miami - miasto przesady, odc. 4

serial dokumentalny ( Francja 2012 ) Czas: 47min.

Miami to ośrodek światowego przemytu narkotyków. Miasto nazywane jest amerykańską stolicą kokainy. Z powodu napływu ludności z krajów Ameryki Południowej boryka się z problemem dużej liczby imigrantów. Miami to również wymarzona kraina spokojnej emerytury dla wielu bogatych Amerykanów. Rynek nieruchomości rozwija się tutaj, choć wciąż na ulicach widać ogromne różnice w zamożności mieszkańców.

Godziny emisji Najbardziej niebezpieczne miasta świata

00:05

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

00:10

Jak seks zmienił świat, odc. 9

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 41min.

Widzowie poznają historię amerykańskiego naukowca Jacka Parsonsa, który myślał, że uda mu się zapanować nad siłą seksu. Dowiedzą się też, jak Thomas Jefferson, trzeci prezydent Stanów Zjednoczonych, chciał zastawić pułapkę miłosną na swojego przeciwnika politycznego.

Godziny emisji Jak seks zmienił świat

01:05

Pod lupą, sez. 2, odc. 6

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Prowadzący sprawdzi, czy proporcje ciała współczesnego człowieka są idealne. Następnie wyjaśni m.in. mechanizm działania latającego samochodu i japońskiego spacerownika. Witold Tomaszewski opowie o pojazdach elektrycznych dostępnych na rynku. Ekipa programu uda się też do huty szkła w Piechowicach. Prowadzący przeprowadzi eksperyment, by sprawdzić wybuchową moc mikrofalówki.

Godziny emisji Pod lupą

01:45

Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Dyskoteka na mokrym liściu, odc. 5

cykl reportaży ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Skoczogonki to jedna z najliczniejszych, a zarazem najdziwniejszych grup stawonogów. Stanowią one przykład, jak być istotą wodną, a jednocześnie lądową. Dzięki długotrwałej ewolucji są wyposażone w naturalne rozwiązania techniczne, które pozwalają im czerpać wodę ze skromnych źródeł. Potrafią także nieprawdopodobnymi skokami katapultować się w razie niebezpieczeństwa. Owady odbywają również jedyne w swoim rodzaju tańce, służące łączeniu się partnerów na czas rozrodu. U każdego gatunku...

Reżyseria: Dorota Adamkiewicz , Joanna Łęska

Godziny emisji Dzika Polska: Wpłyń na wodę

02:10

Sala operacyjna: Rekonstrukcja twarzy, sez. 2, odc. 3

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

Bohaterką trzeciego odcinka jest Alicja. Operacja wycięcia guza na twarzy spowodowała u niej przetokę oraz doprowadziła do zapadnięcia jednego oka. Aby ją ukryć, Alicja chodzi z plastrem na twarzy. Specjalistka chirurgii szczękowo-twarzowej postanowiła zrobić wszystko, by poprawić jakość życia pacjentki. Widzowie będą świadkami przygotowań Alicji i lekarki do trudnej i długiej operacji usunięcia przetoki.

Godziny emisji Sala operacyjna

02:40

Sala operacyjna: Wygrać z rakiem, sez. 2, odc. 4

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Młody mężczyzna chory na raka języka trafia pod opiekę lekarzy. Specjaliści starają się usunąć guza tak, by pacjent nie stracił zdolności mówienia. Widzowie poznają też historię dziewczyny, która cierpi z powodu bardzo wysuniętej żuchwy.

Godziny emisji Sala operacyjna

03:20

Wędkarz na tropie: Płotka, odc. 5

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

03:55

Sensacje XX wieku: Zabójcy, odc. 16

program historyczny ( Polska 2003 ) Czas: 46min.

Odcinek przedstawia "państwowych zabójców", czyli osoby, które w latach 50. zwalczały przeciwników bolszewizmu.

Obsada: Artur Dziurman , Bogusław Wołoszański , Piotr Grabowski , Rafał Mohr , Tomasz Dedek

Godziny emisji Sensacje XX wieku

04:55

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Bornholm, odc. 30

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Po szczycie sezonu turystycznego na wyspę przybywają miłośnicy łowienia troci. Zmagając się z mroźnym wiatrem i falami, poznają uroki życia na Bornholmie.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: The Doorsz, odc. 31

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Bohaterowie odcinka pokazują, jak sprawić, by wyprawa do Norwegii stała się wędkarską przygodą życia. Zdradzają różne sekrety, które zapewne sprawdzą się również na Bałtyku. Widzowie zobaczą prawdziwie męskie starcie z wielkimi rybami, które rozgrywa się na tle surowych, ale niezwykle malowniczych krajobrazów dalekiej Północy.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info