Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2018-02-04 Pokaż dziś

06:00

Premiera Mossad 101, sez. 2, odc. 1

serial sensacyjny ( Izrael ) Czas: 44min.

Jonah przeprowadza ćwiczenia za granicą dla trzech rekrutów, którym udało się utrzymać na szkoleniu Mosadu. Wykorzystuje przyszłych agentów do załatwienia swojej prywatnej sprawy, każąc im szpiegować Doris i Aharona. Tymczasem Liron Hariri (Tsahi Halevi), syn zabitego mafiosa, przyjeżdża do Kijowa śladem Jonaha, którego obwinia o śmierć ojca. Przestępca i jego ludzie rozpoczynają realizację planu zamordowania izraelskiego agenta.

Obsada: Yehuda Levi , Hana Laslo , Itay Tiran , Liron Vaisman

Godziny emisji Mossad 101

06:55

Wehikuł czasu

program informacyjny ( Polska 2014 )

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu

07:00

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 8

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Widzowie dowiedzą się, czy Józef Poniatowski był nietrzeźwy, dowodząc w czasie bitwy pod Raszynem, a także jak filiżanki, spodeczki i widelczyki do ciasta stały się niebezpieczną bronią na obchodach pierwszomajowych w Warszawie w 1900 roku. W odcinku także zagadka zniknięcia płaszcza Ulricha von Jungingena.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

07:30

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 9

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. porachunki arabskich terrorystów w hotelu w Warszawie, polska Helena Trojańska, czyli jak piękna Helena Komorowska związała się z Bogdanem Chmielnickim, a także Henryk Radziejowski i jego konflikt z królem Janem Kazimierzem. Widzowie dowiedzą się również, dlaczego córka Mieszka I, Świętosława, zamordowała swoich zalotników.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:00

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak się produkuje klocki hamulcowe?, sez. 3, odc. 15

cykl felietonów ( Polska 2016 ) Czas: 8min.

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

08:05

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak się produkuje rowery? Jak wybrać rower dla siebie?, sez. 3, odc. 16

cykl felietonów ( Polska 2016 ) Czas: 7min.

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

08:15

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak się produkuje pralki?, sez. 3, odc. 18

cykl felietonów ( Polska 2016 ) Czas: 8min.

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

08:30

Łowcy tornad, odc. 2

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 23min.

Reed Timmer ze swoją ekipą jest gotów wiele zaryzykować, aby zdobyć unikatowe zdjęcia i nagrania ukazujące niszczącą siłę trąb powietrznych, pustoszących ogromne rejony Stanów Zjednoczonych. Do Norman w Oklahomie przyjeżdża Jim Cantor, słynny meteorolog pracujący w stacji telewizyjnej Weather Channel, jeden z autorytetów Reeda. Jim chce spróbować pościgu za tornadem w jednym ze specjalnie opancerzonych pojazdów ekipy Timmera. Tymczasem prognozy pogody dla tego rejonu są coraz gorsze.

Godziny emisji Łowcy tornad

09:00

Plemienna szkoła przetrwania, sez. 2, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 44min.

Pod przewodnictwem Lapończyków Hazel Audel wyrusza na wyprawę w dzikie ostępy Skandynawii. Ma doprowadzić stado 200 reniferów na tereny wiosennych godów, położonych wewnątrz koła podbiegunowego. Podczas podróży w mroźnym, arktycznym klimacie musi ciągnąć ważące 90 kg sanie. Po drodze Hazen jest narażony na porażenie słoneczne, wyczerpanie, pragnienie i głód. Musi polować, aby zdobyć pożywienie, budować jamy śnieżne, a także chronić się przed rysiami i rosomakami.

Godziny emisji Plemienna szkoła przetrwania

10:00

Pierwotny instynkt, odc. 6

serial przyrodniczy ( USA 2015 ) Czas: 43min.

W świecie przyrody siła oznacza przywileje - więcej pożywienia, najlepsze terytorium, szansę na znalezienie partnera. Aby przetrwać, należy zdominować rywali. W tym odcinku zobaczymy najbardziej zacięte walki o władzę w królestwie zwierząt. Grupa młodych samców z gatunku dżelad chce obalić przywódcę stada. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Surykatka zmuszona jest przepędzić swoją córkę, która zaczyna zagrażać jej pozycji. Robotnice trzmieli wywołują chaos, atakując swoją królową.

Godziny emisji Pierwotny instynkt

11:00

Lądowanie w Normandii - podwodne odkrycia, odc. 2

film dokumentalny ( Francja 2013 ) Czas: 49min.

Weteran legendarnej walki u wybrzeży Normandii wraca na dawne pole bitwy. Dzięki kamerze umieszczonej w podwodnym robocie zobaczy cmentarzysko okrętów na dnie zatoki. Opowie też o przygotowaniach, ataku i wielu miesiącach ciężkich walk.

Godziny emisji Lądowanie w Normandii - podwodne odkrycia

12:00

Gorączka złota - statki widma

film dokumentalny Czas: 50min.

Na szlakach wodnych północno-zachodniej Kanady dotąd straszą drewniane szkielety łopatkowo-wiosłowo-sterowych łodzi rzecznych, które ponad sto lat temu kursowały po rzece Jukom. Była ta główna droga transportu w czasie wielkiej gorączki złota nad Klondike, która wybuchła w 1896 roku. W programie zobaczymy, jak ekipa archeologów i historyków przeszukuje wraki statków zatopionych na przełomie XIX i XX wieku. Odkrycia badaczy pomagają stworzyć opowieść o fascynujących czasach gorączki złota i...

Godziny emisji Gorączka złota - statki widma

13:20

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 13

reality show ( USA 2014 ) Czas: 19min.

Dan Dotson, który przeszedł poważną operację, powraca do programu. Bierze udział w aukcji magazynowej w Costa Mesa, czyli na terytorium Dave'a Hestera. W licytowanym przez siebie schowku Jarrod i Brandi natrafiają na mnóstwo komiksów, płyt DVD oraz repliki gadżetów ze "Star Treka". Okazuje się, że dla kolekcjonerów te przedmioty są warte ok. 4 tysięcy dolarów. Z kolei Darrell i Brandon mają do wyceny stół do siłowania się na rękę. Odwiedzają klub sportowy, w którym mogą...

Godziny emisji Wojny magazynowe

13:40

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 14

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem handlarze starociami wybierają się na wzgórza Murriety. Na odbywającej się tutaj aukcji napięcie jest nieznośne, a ceny idą w górę. Sprowokowany przez Dave'a Darrell decyduje się na drastyczne posunięcie. Ivy znajduje w swoim schowku wiele narzędzi, kabli i przełączników. Natrafia również na walizkę pełną starych żetonów używanych w kolejce miejskiej oraz zabytkowy element autobusu. Okazuje się, że można to sprzedać kolekcjonerom za prawie 1,5 tysiąca dolarów.

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:00

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 15

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Handlarze starociami witają powracających do programu Casey Lloyd i jej męża Renego Nezhodę, właścicieli sklepu w Poway niedaleko San Diego. Tym razem aukcja magazynowa odbywa się w Stanton. Dave Hester w dalszym ciągu nie unika konfliktów, wyprowadzając z równowagi innych uczestników. W dzisiejszym odcinku przekopuje się przez graty w bardzo zakurzonym schowku, znajdując kilka starych zestawów do gry monopol. Daje je do wyceny, licząc, że mogą być sporo warte. Darrell i Brandon znajdują...

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:20

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 16

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku Darrell i Brandon powracają na miejsce, w którym udało im się osiągnąć najlepsze wyniki. Pozostali handlarze starociami koncentrują się na pokonaniu samozwańczego króla Montebello. Jarrod, zmotywowany wymówkami Brandi, kupił kilka schowków. Teraz oboje mają nadzieję, że ten ruch się opłaci. W jednym z magazynów znajdują dziwne stroje, przypominające przebrania na Oktoberfest. Przekonamy się też, co kryje się w schowku, który Darrell i Brandon kupili za 15 dolarów.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:00

Kryptonim szef, sez. 8, odc. 3

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 39min.

Na udział w programie zdecydował się Greg Scott, dyrektor generalny New York & Co., znanej sieci sklepów z damską odzieżą. W 2016 roku firma znalazła się w kryzysie, kiedy ceny jej akcji spadły o 40 procent w ciągu zaledwie jednego dnia. Szef przedsiębiorstwa chce poprawić jego kondycję, znacząco zwiększając zyski. Postanawia sprawdzić, jak wygląda funkcjonowanie firmy od podszewki i co należałoby zmienić. W tym celu zatrudnia się incognito w sklepach New York & Co. Odkrywa m.in., że...

Godziny emisji Kryptonim szef

16:00

Poszukiwacze złota: Zdesperowani, sez. 4, odc. 6

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 42min.

Jest połowa sezonu i bohaterowie programu czują coraz większą presję. Nice i Chrisowi do tej pory szło całkiem nieźle, ale ich sytuację komplikuje awaria koparki. Okazuje się, że naprawa sprzętu będzie bardzo kosztowna. Guillaume sam prowadzi wydobycie, gdyż jego partner pojechał do domu, by być z żoną przy narodzinach ich syna. Knutson zgromadził ponad 14 kg złota, czyli wykonał 50% planu na tegoroczne lato. Jest jednak na skraju wyczerpania i z wdzięcznością przyjmuje pomoc swojego brata...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

17:00

Na lodowym szlaku - zabójcze drogi: Indie, sez. 1, odc. 10

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 43min.

Zbliża się zakończenie sezonu przewozów. Kierowcy otrzymują ostatnie zlecenie. Mają dostarczyć paliwo lotnicze dla helikoptera ratunkowego. Rick i Lisa bez żadnego wsparcia wyruszają w niebezpieczną trasę. Dave ma kolejny wypadek. Tym razem zaledwie jeden z kierowców dotrze szczęśliwie do celu.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

18:00

Najniebezpieczniejsze drogi Europy, sez. 1, odc. 8

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 43min.

W trakcie burzy śnieżnej Thord próbuje utrzymać drogę w dobrym stanie, ale jest to syzyfowa praca. Paradoksalnie to dobrze - im dłużej pada śnieg, tym więcej Thord zarabia. Jo Roger pomaga kierowcom przewożącym drewno w gęstych lasach północnej Norwegii. Kiedy Bjorn wyciąga tira, wymijający go samochód sam grzęźnie w śniegu. Mężczyzna prowadzi teraz dwie akcje ratunkowe.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi Europy

19:00

Polowanie na hitlerowskiego U-Boota

film dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 45min.

Na początku 1945 roku na wyspie Föglö zostało znalezione ciało niemieckiego oficera, kapitana U-Boota U-745, lecz nikt nie potrafił ustalić, co stało się z samym okrętem. Przez blisko 70 lat losy jednostki pozostawały tajemnicą. Dopiero niedawno, po dekadzie intensywnych badań prowadzonych przez fiński zespół nurków z klubu Badewanne, zagadka została rozwikłana. Rozwiewają oni mit fińskiego stawiacza min "Louhi", o którym się mówiło, że został zatopiony przez własną minę, oraz...

Godziny emisji Polowanie na hitlerowskiego U-Boota

20:00

Niezwykłe samoloty, sez. 3, odc. 4

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 45min.

Tym razem ekipa programu gości na pokładzie legendarnego samolotu NASA - szerokokadłubowej maszyny transportowej Super Guppy. Ten wielki statek powietrzny zbudowano w latach 60. ubiegłego wieku, aby na jego pokładzie przetransportować na kosmodrom na Wschodnim Wybrzeżu USA wielkogabarytowy sprzęt kosmiczny, wyprodukowany na zachodzie. Super Guppy odegrał dużą rolą w operacji lądowania pierwszego człowieka na Księżycu. W programie zobaczymy ten samolot w pierwszej misji po ośmiomiesięcznym...

Godziny emisji Niezwykłe samoloty

21:00

Kto finansuje ISIS

film dokumentalny ( Francja 2015 ) Czas: 56min.

Terroryści z Państwa Islamskiego dysponują ogromnymi pieniędzmi. Dokumentaliści próbują wyjaśnić, skąd biorą oni środki na swoją działalność. Najpotężniejsza organizacja terrorystyczna stworzyła dobrze funkcjonujące państwo. Wydobywa się tam ropę naftową, dodatkowo ISIS kontroluje 90% upraw bawełny w Syrii. Surowce przemycane są do państw ościennych, gdzie mieszane z towarem innego pochodzenia są nie do wykrycia. Nie przestrzega się zakazu handlu z Daesh. Sąsiedzi chętnie kupują tańsze...

Godziny emisji Kto finansuje ISIS

22:05

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

22:10

Niesamowite zagadki medyczne, sez. 3, odc. 5

serial dokumentalny ( Irlandia 2005 ) Czas: 49min.

Ośmiomiesięczna Nikita, która urodziła się ze zdeformowaną czaszką, przechodzi trudną operację. Poznajemy też dziewczynę, która wskutek dolegliwości neurologicznej każde doznanie odczuwała jako ból. Przełomem w jej życiu okazała się terapia hiperbaryczna. Kristine Gabster nie może normalnie funkcjonować z powodu narkolepsji. W programie zobaczymy też nowatorskie protezy kości dla dzieci. Kolejną bohaterką odcinka jest Brittany Apgar, która urodziła się bez palców prawej dłoni. Jej rodzice...

Godziny emisji Niesamowite zagadki medyczne

23:10

Juliana - dziewczynka z nową twarzą

film dokumentalny ( USA 2008 ) Czas: 45min.

Licząca pięć lat Juliana cierpi na zespół Treachera Collinsa, czyli dyzostozę żuchwowo-twarzową, zespół wrodzonych wad o podłożu genetycznym. Dziewczynka przyszła na świat bez około 30-40 procent kości twarzy. Ta rzadka choroba przytrafia się raz 10 tysięcy przypadków i powoduje trwałą deformację, m.in. brak kości policzkowych, skośne oczy oraz zniekształcenie uszu. Juliana mieszka w Jacksonville na Florydzie, razem ze starszą siostrą Kendrą, mamą Tami oraz tatą Thomem, który jest żołnierzem...

Godziny emisji Juliana - dziewczynka z nową twarzą

00:05

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

00:10

Edukacja seksualna, sez. 4, odc. 3

program edukacyjny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 40min.

"Korepetycje z seksu" to program, w którym obalone zostaną popularne mity dotyczące pożycia intymnego, będzie można również uzyskać odpowiedzi na pytania, które od dawna nas nurtują. Anne Richardson, wspomagana przez ekspertów, przeprowadza serię interaktywnych wykładów i szkoleń dotyczących życia seksualnego. W programie nie zabraknie również najbardziej kontrowersyjnych tematów ostatnich lat, takich jak homoseksualizm i homofobia, ciąże wśród nastolatek oraz choroby weneryczne....

Obsada: Anna Richardson

Godziny emisji Edukacja seksualna

01:00

Pod lupą: Fabryka broni, polar, czarne skrzynki, sez. 3, odc. 1

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz, zagorzały pasjonat wszelkich nowinek technologicznych, pokaże, jak działają wielkie przedsiębiorstwa i instytucje, a także jak wygląda proces wytwarzania najróżniejszych przedmiotów, tworzyw czy produktów spożywczych. Dociekliwy prowadzący jak zwykle zbada każdy temat i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów świata. Odwiedzi z kamerą m.in. fabrykę broni pod Radomiem, gdzie dowie się, jak krok po kroku powstaje karabin Beryl. Zobaczy też cały proces...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

02:00

Sala operacyjna: Ocalić kobiecość, sez. 2, odc. 9

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

57-letnia Aldona czeka na operację guza piersi. O nowotworze dowiedziała się dzięki badaniom profilaktycznym. Wykrycie choroby we wczesnym stadium daje jej spore szanse na powrót do pełni sił. Lekarze planują poddać ją zabiegowi BCT, który poleca na usunięciu jedynie fragmentu piersi i zachowaniu węzłów chłonnych pod pachą.

Godziny emisji Sala operacyjna

02:30

Sala operacyjna: Córeczko, nie bój się, sez. 2, odc. 10

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

33-letnia Dominika cierpi na zespół Downa. Jej największą pasją jest taniec i utożsamianie się z bohaterami seriali telewizyjnych. Niedawno zaczęła skarżyć się na mrowienie w rękach. Ma też problemy z chodzeniem. Po wielu konsultacjach z neurologami trafiła do szpitala w Grodzisku Mazowieckim, gdzie dr Rafał Górski postawił wreszcie prawidłową diagnozę. Specjaliści zdecydowali się na przeprowadzenie bardzo ryzykownej operacji stabilizacji kręgów szyjnych. Kamera będzie towarzyszyć pacjentce i...

Godziny emisji Sala operacyjna

03:00

Wędkarz na tropie: Pstrąg tęczowy, odc. 10

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 23min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

03:30

Wędkarz na tropie: Sandacz, odc. 11

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

04:00

Sensacje XX wieku: Goering, odc. 3

program historyczny ( Polska 2003 ) Czas: 49min.

Hermann Göring, zbrodniarz wojenny skazany na karę śmierci podczas procesu w Norymberdze, zmarł w więzieniu jeszcze przed egzekucją. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, czy dowódca Luftwaffe zapłacił za otrzymanie trucizny. W rolę Göringa wcielił się Cezary Żak.

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański , Cezary Żak , Karolina Gruszka , Marek Barbasiewicz , Łukasz Nowicki

Godziny emisji Sensacje XX wieku

05:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Mazurskie szczupaki, odc. 36

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Szczupaki nadal pozostają bardzo popularnymi drapieżnikami naszych wód. Wśród wędkarzy krążą legendy o potworach, które łamią wędki i zrywają najwytrzymalsze zestawy. W rzeczywistości jednak duże okazy szczupaków łowione są niezwykle rzadko. Widzowie poznają metody i odpowiedni sprzęt do łowienia tych ryb.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Mazurskie szczupaki, odc. 37

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Szczupaki nadal pozostają bardzo popularnymi drapieżnikami naszych wód. Wśród wędkarzy krążą legendy o potworach, które łamią wędki i zrywają najwytrzymalsze zestawy. W rzeczywistości jednak duże okazy szczupaków łowione są niezwykle rzadko. Widzowie poznają metody i odpowiedni sprzęt do łowienia tych ryb.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info