Reklama

Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2018-02-18 Pokaż dziś

06:00

Premiera Mossad 101, sez. 2, odc. 5

serial sensacyjny ( Izrael 2017 ) Czas: 44min.

Po porwaniu Abigail rozgrywka szpiegów na Ukrainie staje się coraz bardziej niebezpieczna. Zarówno Liron, jak i Jonah próbują pomóc uprowadzonej kobiecie. Każdy z nich działa własnymi metodami. Tymczasem Baruch "Kotel" Mushayev (Moris Cohen) chce wykorzystać sprzyjające okoliczności i decyduje się zabić Jonaha. Przekonuje się jednak, że sytuacja, w której znalazł się on sam, jest dużo bardziej skomplikowana, niż sobie wyobrażał.

Obsada: Yehuda Levi , Hana Laslo , Itay Tiran , Liron Vaisman

Godziny emisji Mossad 101

07:00

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 12

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku o wyścigu o rękę królowej Jadwigi, przyjaźni Józefa Stalina z jasnowidzem Wolfem Messingiem oraz Zofii Opalińskiej i tajemniczych zgonach jej mężów. Widzowie dowiedzą się również o Gniewoszu z Dalewic i jego pomówieniu w sprawie niewierności królowej Jadwigi, a także jak Napoleon wybierał swoich oficerów.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

07:30

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 1

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku o wstrząsającej historii 14 bab z Doruchowa, nieudana próba likwidacji największej krzyżackiej twierdzy Malbork oraz rozwiązanie jednej z najciekawszych zagadek historii i tym, co się stało z drogocennymi perłami Barbary Radziwiłłówny.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:00

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak działa warszawskie metro?, sez. 1, odc. 1

cykl felietonów ( Polska ) Czas: 5min.

W programie znalazły się felietony z pierwszego sezonu "Pod lupą"

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

08:05

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak działa piekarnia?, sez. 1, odc. 2

cykl felietonów ( Polska ) Czas: 6min.

W programie znalazły się felietony z pierwszego sezonu "Pod lupą"

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

Reklama
08:10

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak działa lotnisko w Modlinie?, sez. 1, odc. 3

cykl felietonów ( Polska ) Czas: 5min.

W programie znalazły się felietony z pierwszego sezonu "Pod lupą"

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

08:15

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak działa pięciogwiazdkowy hotel?, sez. 1, odc. 4

cykl felietonów ( Polska ) Czas: 5min.

W programie znalazły się felietony z pierwszego sezonu "Pod lupą"

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

08:30

Łowcy tornad, odc. 6

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 26min.

Emocjonujący pościg za formującymi się trąbami powietrznymi trwa. Reed Timmer wraz z ekipą oraz Jim Cantore - popularny meteorolog pracujący dla stacji telewizyjnej Weather Channel - przechwytują kolejne tornado. Udaje im się je doścignąć, zanim rozpostrze się ono na szerokość mili. Zespół Timmera dojeżdża na teren spustoszony przez bezlitosny żywioł. Łowcy tornad pomagają w akcji ratowniczej, kiedy kolejna trąba powietrzna formuje się niedaleko Shawnee - niewielkiego miasta w stanie Oklahoma.

Godziny emisji Łowcy tornad

09:00

Plemienna szkoła przetrwania, sez. 2, odc. 8

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 43min.

W południowoazjatyckiej dżungli Hazen ma dotrzeć na szczyt ogromnych wodospadów i złapać rybę wśród spienionych wód. Musi wykazać się umiejętnościami, których nauczyli go laotańscy rybacy z Lao Loum. W drodze na łowisko pokonuje wiry wodne, wspina się na drzewa pełne węży i zmaga się z wszechobecnymi owadami. Najbardziej niebezpieczne wyzwanie czeka u kresu wędrówki: Audel musi przejść po napiętej linie nad rwącą rzeką.

Godziny emisji Plemienna szkoła przetrwania

10:00

Walki zwierząt, sez. 3, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 43min.

Zobaczymy, co się dzieje, kiedy najbardziej zuchwałe gatunki zwierząt ścierają się, używając zębów i szponów. W tym odcinku zapierające dech w piersiach walki z czterech stron świata. W starciu wagi ciężkiej zaprezentują się nosorożec i bizon. Grizli zwąchuje małe kuguary, jednak na drodze staje mu ich matka. Wielka kocica w obronie swoich młodych jest w stanie rzucić się nawet na dużo większego od siebie niedźwiedzia. W Indiach mangusta niespodziewanie musi stoczyć bój z kobrą.

Godziny emisji Walki zwierząt

11:00

Wielkie konstrukcje III Rzeszy: Linia Zygfryda, sez. 1, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 43min.

Linia Zygfryda stanowiła długi na 600 km system umocnień ciągnący się wzdłuż granicy Niemiec z Francją i Luksemburgiem. Fortyfikacje zbudowano w latach 1936-1939, a rozwinięto do 1944 r. Kampania aliantów mająca na celu przerwanie wału trwała sześć miesięcy. W walkach zginęło 140 tys. amerykańskich żołnierzy.

Reżyseria: Luke McLaughlin

Godziny emisji Wielkie konstrukcje III Rzeszy

12:00

Starożytni kosmici, sez. 3, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 44min.

Poszukując śladów ingerencji obcych w dziejach ludzkości, autorzy serii sięgają po starożytne opisy dziwnych, przerażających monstrów. Jednym z nich jest mityczny wierzchowiec boga Wisznu, budząca grozę bestia Garuda. Gdy to latające stworzenie o ognistych piórach lądowało, ziemia się trzęsła. Twórcy programu zastanawiają się, czy to możliwe, by ten potwór tak naprawdę był statkiem kosmicznym. Być może biblijny wieloryb, który połknął Jonasza, również był takim pojazdem. Poznamy też teorie...

Godziny emisji Starożytni kosmici

13:00

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 1

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Kupujący mają nadzieję, że aukcja w kalifornijskim Long Beach pozwoli im dużo zarobić. Mark Belelo przybył na licytację z 50 tysiącami w kieszeni. Jarrod i Brandi próbują rozkręcić pozostałych uczestników aukcji. Barry Weiss przygotował specjalną strategię.

Godziny emisji Wojny magazynowe

13:30

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 2

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Wszyscy przybywają do Laguna Nigel. Jarrod i Brandi mają nadzieję znaleźć dobry towar do swojego sklepu. Darrell Sheets sprawia wrażenie biznesmena z górnej półki. Niestety, poza wrażeniem nie ma zbyt wiele zaproponowania. Do aukcji dołącza nowy gracz.

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:00

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 3

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Uczestnicy programu jadą do Montebello. Barry Weiss ponosi porażkę. Darrell Sheets jest gotowy do walki, a Dave Hester święci spektakularny triumf. Jarrod i Brandi nie są zadowoleni z aukcji. Żałują, że w ogóle się na niej pojawili.

Godziny emisji Wojny magazynowe

Reklama
14:30

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 4

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Wszyscy jadą do Gardeny. Barry Weiss o mały włos nie ponosi spektakularnej porażki. W magazynie kupionym przez Jarroda i Brandi znajduje się coś, co wywołuje powszechne poruszenie. Nowy uczestnik Jeff Jarred natrafia na przedmiot z czasów zimnej wojny. Darrell być może dużo zarobi.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:00

Kryptonim szef, sez. 8, odc. 7

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 38min.

Bohaterem odcinka jest Mike Rope, prezes i dyrektor generalny Taco Bueno - sieci restauracji szybkiej obsługi, specjalizującej się w daniach kuchni meksykańskiej. W skład firmy wchodzi 178 lokali w siedmiu stanach. Mike chce podwoić liczbę restauracji w ciągu 5 lat. Zależy mu jednak, aby nie odbiło się to na jakości serwowanego jedzenia. Zatrudniając się incognito na szeregowych stanowiskach w swojej firmie, prezes dowiaduje się, że mógłby uczynić o wiele więcej, aby ułatwić życie swoim...

Godziny emisji Kryptonim szef

16:00

Poszukiwacze złota: Wyścig do mety, sez. 4, odc. 10

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 42min.

Nadchodzi zima, a tym samym kończy się sezon. Nika i Chris chcą maksymalnie wykorzystać ostatnie dni, prowadząc wydobycie 24 godziny na dobę. Jednak Daylen odchodzi, zostawiając wakat na nocnej zmianie. Zdeterminowany Chris pracuje za dwóch. Wysiłek opłaca się - Nika i jej partner mogą wreszcie zacząć spłacać długi. Ken i Guillaume docierają do dużego złoża złota, które zamierzają eksploatować w przyszłym roku. Karl walczy, by osiągnąć swój cel - 1000 uncji, czyli ponad 28 kg. Przekonamy się,...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

17:00

Na lodowym szlaku - zabójcze drogi: Andy: Replacement Trucker, sez. 2, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 42min.

Lisa Kelly zawiera znajomość ze swoim nowym partnerem, Teksańczykiem G.W. Bolesem. Wkrótce oboje wyruszają na pierwszy wspólny zwiad, by G.W mógł zobaczyć, co go czeka w najbliższej przyszłości.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

18:00

Autostrada przez piekło: Deadlift, sez. 2, odc. 2

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 45min.

Pogoda w Kolumbii Brytyjskiej mocno daje się we znaki kierowcom. Podczas szalejącej burzy Jamie zostaje wezwany na pomoc pasażerowi uwięzionemu w samochodzie przygniecionym przez ciężarówkę. Później autostrada nr 3 zostaje zablokowana przez przewrócony kontener, który właśnie zjechał ze statku. Ekipa Davisa musi go załadować z powrotem. To ciężkie zadanie, które wystawia na próbę zarówno ludzi Jamiego, jak i sprzęt, którym dysponują.

Godziny emisji Autostrada przez piekło

19:00

SuperWynalazki, sez. 2, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

Tym razem twórcy programu sprawdzają, co wspólnego mają ze sobą przestrzeń kosmiczna i sztuczna trawa, którą pokrywa się powierzchnię boisk sportowych. Swoje tajemnice odsłaniają również elekromagnesy, z pozoru proste i nudne gadżety, bez których nawet najprostsze urządzenia codziennego użytku nie byłaby w stanie funkcjonować. Na deser sekrety produkcji medali przyznawanych szczególnie zasłużonym postaciom.

Godziny emisji SuperWynalazki

19:30

SuperWynalazki, sez. 2, odc. 6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

Tym razem twórcy programu odkryją, dlaczego w przeszłości zastępowanie wody piwem mogło okazać się jak najbardziej rozsądnym wyborem. Okaże się również, jakaż to tajemnicza substancja umożliwia funkcjonowanie wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, czyli ekranów LCD. Następnie autorzy serii zaproszą swoich widzów na niezwykłą podróż śladami szkła - od jego wulkanicznych początków po współczesne wysokiej jakości naczynia.

Godziny emisji SuperWynalazki

20:00

Niezwykłe statki, sez. 8, odc. 2

serial dokumentalny ( 2015 ) Czas: 45min.

W dzisiejszym odcinku zobaczymy, jak wygląda praca na jednostce należącej do klasy półzanurzalnych statków transportowych. Służą one do przewozu ładunków wielkogabarytowych. Twórcy serii goszczą z kamerą na statku "Hawk", którego armatorem jest norweski Offshore Heavy Transport. Widzowie mają okazję zobaczyć szczegóły tej imponującej konstrukcji i przekonają się, jakie są wyzwania i niebezpieczeństwa związane z pracą na "Hawku".

Godziny emisji Niezwykłe statki

21:00

Apple - cała prawda

film dokumentalny ( Francja 2013 ) Czas: 54min.

W 2010 roku świat obiegła informacja o samobójstwie wycieńczonych pracowników chińskiej fabryki wytwarzającej elektronikę i części komputerowe. Z jej produktów korzystają największe amerykańskie koncerny. Desperaci nie mogli dłużej znieść skandalicznych warunków przy produkcji popularnych na Zachodzie smartfonów. Pochodzący z ubogich regionów kraju ludzie pracowali na stojąco po czternaście godzin dziennie, pozbawiani byli urlopów, a ich miesięczne wynagrodzenie wynosiło około 130 dolarów....

Reżyseria: Anne Poiret

Godziny emisji Apple - cała prawda

22:00

Niesamowite zagadki medyczne, sez. 3, odc. 7

serial dokumentalny ( Irlandia 2005 ) Czas: 49min.

Przypadkowy postrzał pozbawił 14-letniego Ahada połowy głowy. Chłopak przeszedł 23 operacje, zaczął mówić i choć porusza się na wózku, zdołał ukończyć szkołę. Kanadyjczyk Leon Sebeck uległ groźnemu wypadkowi, skacząc ze spadochronem. Cudem udało mu się przeżyć mimo strasznych obrażeń mózgu. Instalator Carrol Dagenais przypadkiem dotknął drutu wysokiego napięcia. Udało mu się przeżyć, ale konieczna była amputacja prawej ręki. Mały Jerrick przyszedł na świat jako 680-gramowy wcześniak z wadą...

Godziny emisji Niesamowite zagadki medyczne

Reklama
23:00

Skalpel w brzuchu, odc. 2

film dokumentalny ( Australia 2005 ) Czas: 49min.

Stan zdrowia Billa po operacji pogarszał się z miesiąca na miesiąc. Lekarze nie potrafili mu pomóc. Jeden z chirurgów odkrył przyczynę. W ciele Billa pozostawiono ręcznik chirurgiczny. Z kolei Dan narzekał na uciążliwe bóle brzucha po zabiegu. Prześwietlenie wykazało, że w jego ciele znajduje się stalowy zacisk chirurgiczny. Mały Kurtis wiele się wycierpiał. Po zabiegu stomatologicznym w jego organizmie pozostawiono 12-centymetrową plastikową rurkę.

Godziny emisji Skalpel w brzuchu

23:00

Edukacja seksualna, sez. 5, odc. 1

program edukacyjny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 43min.

"Korepetycje z seksu" to program, w którym obalone zostaną popularne mity dotyczące pożycia intymnego, będzie można również uzyskać odpowiedzi na pytania, które od dawna nas nurtują. Anne Richardson, wspomagana przez ekspertów, przeprowadza serię interaktywnych wykładów i szkoleń dotyczących życia seksualnego. W programie nie zabraknie również najbardziej kontrowersyjnych tematów ostatnich lat, takich jak homoseksualizm i homofobia, ciąże wśród nastolatek oraz choroby weneryczne....

Godziny emisji Edukacja seksualna

01:00

Pod lupą, sez. 4, odc. 5

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz wraz ze swoją ekipą wyrusza w Polskę, aby zajrzeć do fabryk i wielkich koncernów, w których poznaje tajniki powstawania różnych przedmiotów. Klocki, najpopularniejsze zabawki dziecięce, odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX w. Prowadzący odwiedza fabrykę, w której powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. Ekipa udaje się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

01:30

Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Dodać skrzydeł orlikom, odc. 2

cykl reportaży ( Polska 2013 ) Czas: 25min.

Orlik krzykliwy należy do mniej popularnych reprezentantów swojego gatunku. Choć jest mały, jego skrzydła osiągają imponującą rozpiętość. Autorzy programu omawiają projekty, dzięki którym te zagrożone wyginięciem ptaki odzyskują swoje dawne środowiska życia. Należą do nich przede wszystkim śródleśne podmokłe łąki i małe zbiorniki wodne, które wcześniej zaczęły zanikać wraz z odchodzącą w przeszłość gospodarką rolną.

Reżyseria: Dorota Adamkiewicz , Joanna Łęska

Godziny emisji Dzika Polska: Wpłyń na wodę

02:00

Sala operacyjna: Mój grzech obżarstwo, sez. 3, odc. 3

serial dokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

40-letni ksiądz Marcin to klasyczny przypadek osoby uzależnionej od jedzenia. Wiele razy podejmował próbę walki z otyłością. Niestety, obżarstwo zawsze wygrywało ze zdrowym rozsądkiem. Pierwszą operację zmniejszenia żołądka przeszedł parę lat temu. Zrzucił wtedy kilkadziesiąt kilogramów. Odzyskał kondycję i sprawność fizyczną. Szansę jednak na normalne życie stracił na własne życzenie. Powoli przyzwyczajał żołądek do chorobliwego objadania się, co doprowadziło do jeszcze większej nadwagi....

Godziny emisji Sala operacyjna

02:30

Sala operacyjna: Tykająca bomba, sez. 3, odc. 4

serial dokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

U 65-letniej Urszuli wykryto dwa tętniaki mózgu. Uciążliwy ból szyi nie zwiastował poważnej diagnozy. Wcześniej jeden z lekarzy zlecił wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego, ale nie dostrzegł niczego niepokojącego. Zabiegi i leki nie przyniosły jednak poprawy. Ula zasięgnęła porady kolejnego specjalisty i dopiero ten zauważył na obrazie z rezonansu obecność dwóch tętniaków. Kilka lat wcześniej podobną diagnozę usłyszała jej córka Iza. Kobieta miała operację zabezpieczenia...

Godziny emisji Sala operacyjna

03:00

Wędkarz na tropie: Leszcz, odc. 2

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

03:30

Wędkarz na tropie: Sum, odc. 3

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

04:00

Sensacje XX wieku: Mata Hari, odc. 7

program historyczny ( Polska 2004 ) Czas: 48min.

Margaretha Gertruda Zelle znana jako Mata Hari urodziła się w 1876 roku w Holandii. Jako 18-latka wyjeżdża z Amsterdamu, gdyż jej romans z dyrektorem szkoły wywołał skandal. Niebawem wychodzi za mąż za znacznie starszego od siebie oficera wojsk kolonialnych, MacLeoda, który niedługo po ślubie opuszcza ją. Zostaje sama i bez środków do życia. Trzy lata później zaczyna występować jako tancerka, w Paryżu, a jeszcze później odwiedza Berlin. Miewa kochanków wśród znanych polityków i wysokich...

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Adam Ferency , Bogusław Wołoszański , Danuta Stenka , Henryk Talar , Rafał Królikowski

Godziny emisji Sensacje XX wieku

05:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Jesienne drapieżniki, odc. 44

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Duet doświadczonych wędkarzy udaje się na wyprawę nad skandynawskie jezioro. Widzowie dowiedzą się, jak można skutecznie zapolować jesienną porą na wielkie szczupaki, sandacze i okonie. W programie nie zabraknie praktycznej wiedzy o zastosowaniu przynęt gumowych w łowieniu jeziorowych drapieżników.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Bałtycki trolling, odc. 45

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Odcinek poświęcony sztuce łowienia króla przybrzeżnych wód - łososia. Widzowie zobaczą, na czym polega amatorski trolling morski. Dowiedzą się również, dlaczego na łodzi niezbędny jest "pies" i do czego wędkarzowi służy winda.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info