Reklama

Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2018-02-20 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Samobójstwo nastolatki, sez. 1, odc. 2

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Adam natyka się na swój artykuł sprzed roku o samobójstwie licealistki Karoliny. Jego uwagę przykuwają komentarze pod tekstem sugerujące, że jej śmierć nie była przypadkiem. Karolina powiesiła się w toalecie. Policja umorzyła śledztwo, chociaż już wtedy Adam miał wątpliwości co do zeznań niektórych świadków. Od siostry Karoliny dowiaduje się, że ofiara miała chłopaka "Rudego", który załatwił jej pracę hostessy w klubie Laguna. Basia proponuje, że wcieli się w rolę dziewczyny...

Godziny emisji Redakcja

07:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: The Doorsz, odc. 32

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Bohaterowie odcinka pokazują, jak sprawić, by wyprawa do Norwegii stała się wędkarską przygodą życia. Zdradzają różne sekrety, które zapewne sprawdzą się również na Bałtyku. Widzowie zobaczą prawdziwie męskie starcie z wielkimi rybami, które rozgrywa się na tle surowych, ale niezwykle malowniczych krajobrazów dalekiej Północy.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Wędkarskie Eldorado, odc. 33

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Wyprawy wędkarskie wiosną mają swój niepowtarzalny urok. Warto udać się zwłaszcza tam, gdzie natura jest pozbawiona śladów cywilizacji. Odcinek prezentuje podróż nad wody pięknego regionu Jamtland w środkowej Szwecji. Widzowie zobaczą cudowne krajobrazy. Nie zabraknie potężnej dawki wędkarskich atrakcji okraszonych dobrym humorem.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:00

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 12

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku o wyścigu o rękę królowej Jadwigi, przyjaźni Józefa Stalina z jasnowidzem Wolfem Messingiem oraz Zofii Opalińskiej i tajemniczych zgonach jej mężów. Widzowie dowiedzą się również o Gniewoszu z Dalewic i jego pomówieniu w sprawie niewierności królowej Jadwigi, a także jak Napoleon wybierał swoich oficerów.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:30

Lotnicze akcje ratunkowe - Pacyfik, sez. 2, odc. 6

serial dokumentalny ( Australia 2013 ) Czas: 21min.

Ekipa śmigłowca ratunkowego zostaje wezwana do dziewiętnastoletniego motocyklisty, który jest w stanie krytycznym po zderzeniu czołowym z ciężarówką. Okazuje się, że kierowcą samochodu był wujek chłopaka. Rodzina obu jest zdruzgotana tą tragedią. Paramedycy udzielają pomoc dawnemu trenerowi jednego z członków załogi helikoptera. Dwaj strażnicy leśni gwałtownie skręcają samochodem, żeby nie uderzyć w małego kangura. Przekonamy się, komu potrzebny będzie lekarz.

Godziny emisji Lotnicze akcje ratunkowe - Pacyfik

Reklama
09:00

Kryptonim szef, sez. 4, odc. 14

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 41min.

Eric Casaburi założył firmę Retro Fitness, ponieważ chciał umożliwić mniej zamożnym klientom korzystanie z wysokiej jakości sprzętu gimnastycznego. Pod jego marką działa już ponad 90 lokali, jednak biznesmen pragnie jeszcze bardziej rozszerzyć swoją działalność. W tym celu musi na własne oczy przekonać się, jakie są najmocniejsze, a jakie najsłabsze strony jego firmy. Pragnie też sprawdzić, czy pracownicy podzielają jego miłość do Retro Fitness. Na swojej drodze spotyka zarówno ludzi...

Godziny emisji Kryptonim szef

10:00

Starożytni kosmici, sez. 3, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 44min.

W dzisiejszym odcinku autorzy serii zastanawiają się, co kryje się za obsesją człowieka na punkcie opowieści o ukrytym złocie. Stawiają tezę, że chodzi w niej o coś więcej niż pragnienie bogactwa. Od setek lat mieszkańcy peruwiańskiego Cuzco relacjonują pojawianie się nad pobliskim jeziorem niezidentyfikowanych obiektów latających. Wierzą zarazem, że na dnie tego akwenu spoczywa zaginiony skarb ze świątyni Słońca. Z kolei w tajemniczym kościele we Francji mają znajdować się rozwiązanie...

Godziny emisji Starożytni kosmici

11:00

SuperWynalazki, sez. 2, odc. 8

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

W kolejnym odcinku programu widzowie dowiedzą się wszystkiego na temat szalup ratunkowych. Są one niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa na morzu, o czym przed laty boleśnie przekonali się pasażerowie Titanica. Odkryją także, jakie technologie pozwalają na funkcjonowanie baterii zasilających wszystkie nasze elektroniczne gadżety. Na koniec twórcy serii opowiedzą o żyrandolach - świetlistym symbolu luksusu i elegancji.

Godziny emisji SuperWynalazki

11:30

SuperWynalazki, sez. 2, odc. 9

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

Tym razem widzowie przekonają się, że choć dzisiaj parasolki chronią nasze głowy przed deszczem, pierwotnie miały zupełnie inne zastosowanie. Twórcy programu opowiedzą także o hologramach, a przy okazji wyjaśnią, co takie łączy mikroskopy, lasery i obrazki w 3D. Podzielą się również wiedzą na temat technologii związanych z ultradźwiękami. Co ciekawe, znajdują one zastosowanie zarówno w militariach, jak i w naukach medycznych.

Godziny emisji SuperWynalazki

12:00

Walki zwierząt, sez. 3, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 43min.

Na afrykańskiej sawannie trudno przeżyć nawet najtwardszym zawodnikom. Samce słoni zaczynają być niespokojne, gdy kończą się zapasy wody. Stają do walki, nie zważając na upał. Z kolei na mroźnej Alasce dwa niedźwiedzie polarne ścierają się w boju o terytorium, pozostawiając krwawe ślady na śniegu.

Godziny emisji Walki zwierząt

13:00

Aukcje XXL, sez. 2, odc. 8

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 22min.

Śledzimy przygotowania do aukcji w Truro w Nowej Szkocji. W tym regionie to jedyne miejsce, w którym firma Ritchie Bros. Auctioneers organizuje swoje licytacje ciężkiego sprzętu. Przez ostatnie kilka lat pod młotek trafiało tu coraz więcej różnego rodzaju maszyn, a obroty systematycznie się zwiększały. Zbliżająca się aukcja również może być bardzo udana, jeśli na przeszkodzie nie stanie pogoda. Na dzień licytacji zapowiadane są bowiem potężne burze.

Godziny emisji Aukcje XXL

13:30

Aukcje XXL, sez. 2, odc. 9

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 22min.

W malowniczej miejscowości Chilliwack w Kolumbii Brytyjskiej pracownicy Ritchie Bros. Auctioneers są zajęci ostatnimi przygotowaniami do wielkiej aukcji. Pod młotek trafia m.in. kombajn do zbioru owoców jagodowych, który budzi zainteresowanie miejscowych farmerów, specjalizujących się w uprawie borówek. Uwagę wszystkich przyciąga jednak statek holowniczy z lat 40. ubiegłego wieku. Zabytkowa jednostka, zbudowana podczas drugiej wojny światowej, to prawdziwy unikat na tego typu aukcjach. Na...

Godziny emisji Aukcje XXL

14:00

Fabryka przedmiotów, odc. 7

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2007 ) Czas: 48min.

Marshall Brain analizuje projekt i proces produkcji samolotów biznesowych Learjet.

Godziny emisji Fabryka przedmiotów

15:00

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 9

reality show ( USA 2011 ) Czas: 21min.

Tym razem celem kupujących staną się magazyny w Huntington Beach. w nadmorskim kurorcie dla surferów na licytujących czeka wiele niespodzianek. Barry próbuje upolować zabytkowe militaria. Na samym początku aukcji Dave Hester wpada w tarapaty. Jarrod i Brandi chcą zawalczyć o szkatułkę na biżuterię, która być może jest warta 2 700 dolarów.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:30

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 10

reality show ( USA 2011 ) Czas: 21min.

Uczestnicy programu powracają do Santa Ana. Jarroda i Brandi czeka tu wiele rozczarowań. Tym razem nie uda im się zarobić. Przed Barrym stoi trudne zadanie. Dave udowadnia, że czasami lepiej wycofać się w porę z transakcji.

Godziny emisji Wojny magazynowe

Reklama
16:00

Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 3

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 45min.

Polar Industries chce pobić swój rekord. Todd zostaje wysłany w ryzykowną podróż - ma dostarczyć najcięższy ładunek w historii firmy. Przekonuje się jednak, że obciążenie pojazdu jest zbyt duże na zdradziecki lodowy szlak. Art wyrusza w misję ratunkową, która okazuje się trudniejsza, niż się spodziewał. Lisa zdobywa lukratywny kontrakt, z którym wiąże się podróżowanie po najdzikszych trasach w Kanadzie. Darrell doprowadza do konfliktu z Markiem.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

17:00

Kryptonim szef, sez. 4, odc. 15

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 40min.

John Wilson na co dzień zajmuje wysokie stanowisko w Rollins/Orkin Pest Control. Ojciec biznesmena przez 37 lat pracował dla tej przedsiębiorstwa, sam John jest w nim zatrudniony już od dwóch dekad. John ceni rodzinne wartości, na których opiera się firma, czego dowodem była troska przełożonych o jego starzejącego się ojca. Po dwunastu latach przerwy Wilson ponownie wyrusza w teren, aby sprawdzić, czy Orkin dalej skutecznie utrzymuje szkodniki z dala od domów swoich klientów. W trakcie tej...

Godziny emisji Kryptonim szef

18:00

Premiera Starożytni kosmici, sez. 3, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 44min.

Na całym świecie dawne ceremonie i obrzędy miały umożliwiać skontaktowanie się z innym wymiarem. Twórcy serii prezentują tezę, że być może nasi przodkowie komunikowali się w ten sposób z obcymi. Zastanawiają się, czy rytuały, które są odprawiane do dziś, nie są echem dawnych prób naśladowania przez ludzi przybyszów z kosmosu. Autorzy programu przyglądają się m.in. meksykańskiemu świętu równonocy oraz szkockiemu ceremoniałowi, który towarzyszył koronacjom.

Godziny emisji Starożytni kosmici

19:00

SuperWynalazki, sez. 2, odc. 9

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

Tym razem widzowie przekonają się, że choć dzisiaj parasolki chronią nasze głowy przed deszczem, pierwotnie miały zupełnie inne zastosowanie. Twórcy programu opowiedzą także o hologramach, a przy okazji wyjaśnią, co takie łączy mikroskopy, lasery i obrazki w 3D. Podzielą się również wiedzą na temat technologii związanych z ultradźwiękami. Co ciekawe, znajdują one zastosowanie zarówno w militariach, jak i w naukach medycznych.

Godziny emisji SuperWynalazki

19:30

Premiera SuperWynalazki, sez. 2, odc. 10

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

W kolejnym odcinku programu widzowie odkryją, jaką rolę odegrały psy w wynalezieniu defibrylatora - urządzenia, które uratowało już życie tysiącom ludzi na całym świecie. Będzie również mowa o pasteryzacji, z pomocą której niszczy się szkodliwe drobnoustroje obecne w produktach spożywczych. Dzięki tej technice udaje się uniknąć wielu, często śmiertelnie niebezpiecznych chorób. Na koniec twórcy serii wyjaśnią, co łączy puzzle z lekcjami geografii.

Godziny emisji SuperWynalazki

20:00

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 11

reality show ( USA 2011 ) Czas: 21min.

Licytacja w Irvine okazuje się ekscytującym widowiskiem. Napięcie między uczestnikami aukcji sięga zenitu. Barry'emu marzy się spektakularne zwycięstwo. Darrell podejrzewa, że Dave nie ma pieniędzy na transakcję. Po największej aukcji w dziejach "Wojen magazynowych" jeden z handlarzy ma nareszcie szansę na zasłużoną emeryturę.

Godziny emisji Wojny magazynowe

20:30

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 12

reality show ( USA 2011 ) Czas: 21min.

Aukcja w Upland jest pełna niespodzianek. Tymczasowo Barry wysuwa się na prowadzenie, ale tego dnia nic nie może być pewne. Jarrod i Brandi próbują kupić upatrzony przez siebie antyk - XIX-wieczną szafkę. Dave postanawia zaryzykować.

Godziny emisji Wojny magazynowe

21:00

Premiera Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 4

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 45min.

Mark Kohaykewych, szef Polar Industries, wywołuje spore poruszenie, gdy zatrudnia Mike'a Simmonsa, by pomógł firmie wygrać batalię na zimowych drogach. Nowy kierowca zostaje przypisany do Arta Burke'a. Ich wspólna podróż nie przebiega gładko. Zarówno Todd Dewey, jak i jego rywal Darrell Ward kierują się na nowo otwarty szlak. Wydaje się, że pierwszemu kończy się szczęście, gdy grozi mu utknięcie na pustkowiu. Weteran lodowych tras Alex Debogorski gubi się i musi zdać się na...

Godziny emisji Na lodowym szlaku

22:00

Rafale - samolot ściśle tajny

film dokumentalny ( Francja 2016 ) Czas: 52min.

Dassault Rafale to jeden z najlepszych samolotów bojowych świata. Dokument opowiada o kulisach jego powstania. Historia maszyny sięga lat 70. XX wieku, gdy Francja, Niemcy i Wielka Brytania przystąpiły do programu mającego na celu stworzenie wielozadaniowego myśliwca, który zastąpiłby przestarzałe wyposażenie sił zbrojnych tych krajów. W dokumencie nie zabraknie rozmów z pilotami, którzy codziennie używają rafali w operacjach woskowych.

Reżyseria: Fabrice Gardel , Josselin Mahot

Godziny emisji Rafale - samolot ściśle tajny

23:00

Genialne wynalazki: Majątek z przestępstwa, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 46min.

Zbrodnia od wieków napędza ludzką pomysłowość. Twórcy ukazują wynalazki, które na zawsze zmieniły oblicze świata i przyczyniły się do powstania miliardowych zysków. Widzowie zobaczą, jak powstał niezawodny alarm, urządzenie, które zrewolucjonizowało sprzedaż, a także ulubiona broń gangsterów.

Reżyseria: Ben Goold

Godziny emisji Genialne wynalazki

Reklama
23:00

Wielkie konstrukcje III Rzeszy: Wilczy Szaniec, sez. 1, odc. 3

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 43min.

Wilczy Szaniec to tajna kwatera Hitlera zbudowana z betonu i stali, w której przywódca Trzeciej Rzeszy urzeczywistniał plany podboju świata. Schron mieści się w Gierłoży koło Kętrzyna i był użytkowany w latach 1941-1944. To w tej kwaterze 20 lipca 1944 roku został przeprowadzony nieudany zamach na Hitlera.

Reżyseria: Tom Lindley

Godziny emisji Wielkie konstrukcje III Rzeszy

01:00

Pod lupą, sez. 4, odc. 7

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz wraz ze swoją ekipą wyrusza w Polskę, aby zajrzeć do fabryk i wielkich koncernów, w których poznaje tajniki powstawania różnych przedmiotów. Klocki, najpopularniejsze zabawki dziecięce, odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX w. Prowadzący odwiedza fabrykę, w której powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. Ekipa udaje się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

01:30

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 5

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku o bezwzględnym śląskim monarchy, który był tak złym człowiekiem, że sąsiedzi rozważali zorganizowanie przeciwko niemu wyprawy krzyżowej, a także o skutkach niewinnych flirtów Kazimierza Wielkiego w czasie podróży na Węgry. Widzowie dowiedzą się również o zbrodni tysiąclecia, awanturze o płaszcz Zygmunta III Wazy na słynnej kolumnie i surowym wychowaniu Bolesława Srogiego.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

02:00

Życie Bałtyku: Objaśnianie morza, sez. 3, odc. 3

serial przyrodniczy ( Polska 2011 ) Czas: 21min.

Twórcy odcinka odwiedzają osiem placówek edukacyjnych w Niemczech, Danii i Holandii. Kraje te szczycą się wielowiekową tradycją czerpania z mórz. W każdym z odwiedzanych miejsc przekazywana jest wiedza na temat morskiej biologii oraz wpływie człowieka na jej stan. Tego rodzaju projekty edukacyjne i informacyjne cieszą się coraz większym poparciem władz poszczególnych państw Europy.

Reżyseria: Jerzy Abramowicz

Godziny emisji Życie Bałtyku

02:30

Życie Bałtyku: Wszyscy chcą ryb, sez. 3, odc. 4

serial przyrodniczy ( Polska 2011 ) Czas: 24min.

Ekolodzy i biolodzy od wielu lat informują o tym, że naturalna bioróżnorodność Bałtyku jest zagrożona. Ludzie żyjący z morza, pragną je chronić, ale nie wiedzą, co robić, by wyhamować proces degradacji tego unikatowego ekosystemu. Tymczasem ci, którzy korzystają z zasobów Bałtyku powinni jako pierwsi zapoznawać się z wynikami badań naukowych. Podejmowane przez nich decyzje powinny w znacznym stopniu zależeć od opinii specjalistów.

Reżyseria: Jerzy Abramowicz

Godziny emisji Życie Bałtyku

03:00

Wędkarz na tropie: Troć, odc. 6

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

03:30

Wędkarz na tropie: Karp, odc. 7

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

04:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Przyczajony jaź, ukryty kleń, odc. 13

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Jaź i kleń to ryby, które uchodzą za bardzo ostrożne i płochliwe. Łowienie tych dwóch, żyjących blisko siebie gatunków, to prawdziwe podchody. Wędkarscy eksperci z Pawłem Mireckim na czele udowadniają, że wyprawa może okazać się sukcesem. Ich profesjonalny instruktaż skierowany jest do pewnego młodego adepta sztuki wędkarskiej. Mężczyzna stawił się nad rzeką z lekkim spinningiem w dłoni i z nadzieją na pierwsze sukcesy pod fachowym okiem mistrzów.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

04:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: W krainie wielkich łowów, odc. 14

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Są takie zakątki na Ziemi, gdzie ryby łowią tylko orły i niedźwiedzie. Jedno z nich znajduje się w Kolumbii Brytyjskiej, na wschodzie Kanady. Trzyosobowa ekipa wędkarzy udaje się w to miejsce, by łowić waleczne łososie i halibuty. Sceneria i przygody na długo zapadną im w pamięć.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:00

Redakcja: Samobójstwo nastolatki, sez. 1, odc. 2

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Adam natyka się na swój artykuł sprzed roku o samobójstwie licealistki Karoliny. Jego uwagę przykuwają komentarze pod tekstem sugerujące, że jej śmierć nie była przypadkiem. Karolina powiesiła się w toalecie. Policja umorzyła śledztwo, chociaż już wtedy Adam miał wątpliwości co do zeznań niektórych świadków. Od siostry Karoliny dowiaduje się, że ofiara miała chłopaka "Rudego", który załatwił jej pracę hostessy w klubie Laguna. Basia proponuje, że wcieli się w rolę dziewczyny...

Godziny emisji Redakcja

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info