Reklama

Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2018-02-21 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Uzdrowiciel czy zabójca, sez. 1, odc. 3

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Jedna z pracownic, Wiesia, która cierpi na nowotwór, traci przytomność w redakcji. Jej mąż wyjawia Piotrowi, że żona leczy się u uzdrowiciela. Człowiek ten zaaplikował jej bardzo kosztowną kurację, na którą małżeństwo zaciągnęło pożyczkę, wpadając w poważne tarapaty finansowe. Piotr postanawia zbadać tę sprawę. Umawia się na wizytę. Po badaniu uzdrowiciel mówi, że Piotrowi dolega kilka schorzeń i proponuje kurację. Tabletki, które sprzedaje, są bardzo drogie. Piotr udaje się do lekarza, gdzie...

Godziny emisji Redakcja

07:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: W królestwie łososia, odc. 34

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Opowieść pełna przygód o wyprawie wędkarskiej na Półwysep Kolski. Kilku śmiałków wyposażonych w wędki i namioty pokonuje setki kilometrów, by stanąć oko w oko z królem tutejszych rzek, łososiem.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: W królestwie łososia, odc. 35

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 21min.

Opowieść pełna przygód o wyprawie wędkarskiej na Półwysep Kolski. Kilku śmiałków wyposażonych w wędki i namioty pokonuje setki kilometrów, by stanąć oko w oko z królem tutejszych rzek, łososiem.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:00

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 1

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku o wstrząsającej historii 14 bab z Doruchowa, nieudana próba likwidacji największej krzyżackiej twierdzy Malbork oraz rozwiązanie jednej z najciekawszych zagadek historii i tym, co się stało z drogocennymi perłami Barbary Radziwiłłówny.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:30

Lotnicze akcje ratunkowe - Pacyfik, sez. 2, odc. 7

serial dokumentalny ( Australia 2013 ) Czas: 19min.

Helikopter ratowniczy Westpac zostaje wezwany do kurortu nad oceanem. Zespół pogotowia ma dużo pracy - na tej samej plaży jednego dnia doszło do aż trzech groźnych wypadków. Kolejne zgłoszenie dotyczy motocyklisty, który doznał poważnych obrażeń, rozbijając się na odległym pustkowiu. Do ekipy pogotowia lotniczego dociera też informacja o zagadkowym sygnale alarmowym. Zlokalizowanie osoby potrzebującej pomocy okazuje się sporym wyzwaniem.

Godziny emisji Lotnicze akcje ratunkowe - Pacyfik

Reklama
09:00

Kryptonim szef, sez. 4, odc. 15

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 40min.

John Wilson na co dzień zajmuje wysokie stanowisko w Rollins/Orkin Pest Control. Ojciec biznesmena przez 37 lat pracował dla tej przedsiębiorstwa, sam John jest w nim zatrudniony już od dwóch dekad. John ceni rodzinne wartości, na których opiera się firma, czego dowodem była troska przełożonych o jego starzejącego się ojca. Po dwunastu latach przerwy Wilson ponownie wyrusza w teren, aby sprawdzić, czy Orkin dalej skutecznie utrzymuje szkodniki z dala od domów swoich klientów. W trakcie tej...

Godziny emisji Kryptonim szef

10:00

Starożytni kosmici, sez. 3, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 44min.

Na całym świecie dawne ceremonie i obrzędy miały umożliwiać skontaktowanie się z innym wymiarem. Twórcy serii prezentują tezę, że być może nasi przodkowie komunikowali się w ten sposób z obcymi. Zastanawiają się, czy rytuały, które są odprawiane do dziś, nie są echem dawnych prób naśladowania przez ludzi przybyszów z kosmosu. Autorzy programu przyglądają się m.in. meksykańskiemu świętu równonocy oraz szkockiemu ceremoniałowi, który towarzyszył koronacjom.

Godziny emisji Starożytni kosmici

11:00

SuperWynalazki, sez. 2, odc. 9

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

Tym razem widzowie przekonają się, że choć dzisiaj parasolki chronią nasze głowy przed deszczem, pierwotnie miały zupełnie inne zastosowanie. Twórcy programu opowiedzą także o hologramach, a przy okazji wyjaśnią, co takie łączy mikroskopy, lasery i obrazki w 3D. Podzielą się również wiedzą na temat technologii związanych z ultradźwiękami. Co ciekawe, znajdują one zastosowanie zarówno w militariach, jak i w naukach medycznych.

Godziny emisji SuperWynalazki

11:30

SuperWynalazki, sez. 2, odc. 10

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

W kolejnym odcinku programu widzowie odkryją, jaką rolę odegrały psy w wynalezieniu defibrylatora - urządzenia, które uratowało już życie tysiącom ludzi na całym świecie. Będzie również mowa o pasteryzacji, z pomocą której niszczy się szkodliwe drobnoustroje obecne w produktach spożywczych. Dzięki tej technice udaje się uniknąć wielu, często śmiertelnie niebezpiecznych chorób. Na koniec twórcy serii wyjaśnią, co łączy puzzle z lekcjami geografii.

Godziny emisji SuperWynalazki

12:00

Walki zwierząt, sez. 3, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 43min.

Zobaczymy, co się dzieje, kiedy najbardziej zuchwałe gatunki zwierząt ścierają się, używając zębów i szponów. W tym odcinku zapierające dech w piersiach walki z czterech stron świata. W starciu wagi ciężkiej zaprezentują się nosorożec i bizon. Grizli zwąchuje małe kuguary, jednak na drodze staje mu ich matka. Wielka kocica w obronie swoich młodych jest w stanie rzucić się nawet na dużo większego od siebie niedźwiedzia. W Indiach mangusta niespodziewanie musi stoczyć bój z kobrą.

Godziny emisji Walki zwierząt

13:00

Aukcje XXL, sez. 2, odc. 10

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 22min.

Pracownicy firmy Ritchie Bros. Auctioneers pomagają rodzinie farmerów ze Spruce View w Albercie. Wolfowie, którzy prowadzili swoje gospodarstwo od czterech pokoleń, zdecydowali się je sprzedać. Zarówno wysokiej jakości sprzęt rolniczy, jak i ziemia szybko osiągają wysokie ceny. Jednak ta licytacja jest wyjątkowa z innego powodu - pod młotek trafia kilkaset cieląt. Sprzedaż tak dużego stada to nie lada wyzwanie dla zespołu aukcyjnego.

Godziny emisji Aukcje XXL

13:30

Aukcje XXL, sez. 2, odc. 11

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 22min.

Pracownicy Ritchie Bros. Auctioneers jadą do Thunder Bay w Ontario, aby zorganizować tu pierwszą od siedmiu lat aukcję ciężkiego sprzętu. Licytacja zapowiada się na wyjątkowo udaną, ponieważ pod młotek trafiają imponujące maszyny górnicze oraz używane przy wyrębie lasu. Na sprzedaż są ostatnie modele wywrotek oraz niemal nowa ciężarówka. Zainteresowanie kupców jest duże i wygląda na to, że ta wyprzedaż może być największa w całym sezonie.

Godziny emisji Aukcje XXL

14:00

Fabryka przedmiotów, odc. 8

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2007 ) Czas: 48min.

Marshall Brain odsłania tajemnice powstawania rzeczy codziennego użytku. W programie o luksusowych materacach, deserach lodowych i najsilniejszym na świecie rewolwerze.

Godziny emisji Fabryka przedmiotów

15:00

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 11

reality show ( USA 2011 ) Czas: 21min.

Licytacja w Irvine okazuje się ekscytującym widowiskiem. Napięcie między uczestnikami aukcji sięga zenitu. Barry'emu marzy się spektakularne zwycięstwo. Darrell podejrzewa, że Dave nie ma pieniędzy na transakcję. Po największej aukcji w dziejach "Wojen magazynowych" jeden z handlarzy ma nareszcie szansę na zasłużoną emeryturę.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:30

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 12

reality show ( USA 2011 ) Czas: 21min.

Aukcja w Upland jest pełna niespodzianek. Tymczasowo Barry wysuwa się na prowadzenie, ale tego dnia nic nie może być pewne. Jarrod i Brandi próbują kupić upatrzony przez siebie antyk - XIX-wieczną szafkę. Dave postanawia zaryzykować.

Godziny emisji Wojny magazynowe

Reklama
16:00

Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 4

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 45min.

Mark Kohaykewych, szef Polar Industries, wywołuje spore poruszenie, gdy zatrudnia Mike'a Simmonsa, by pomógł firmie wygrać batalię na zimowych drogach. Nowy kierowca zostaje przypisany do Arta Burke'a. Ich wspólna podróż nie przebiega gładko. Zarówno Todd Dewey, jak i jego rywal Darrell Ward kierują się na nowo otwarty szlak. Wydaje się, że pierwszemu kończy się szczęście, gdy grozi mu utknięcie na pustkowiu. Weteran lodowych tras Alex Debogorski gubi się i musi zdać się na...

Godziny emisji Na lodowym szlaku

17:00

Kryptonim szef, sez. 4, odc. 16

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 41min.

Od początku istnienia programu już ponad 60 biznesmenów przekonało się, jak wygląda praca na niższych stanowiskach w ich własnych firmach. Uczestnicy poznali swoich najbardziej oddanych i najbardziej aroganckich podwładnych, mieli też okazję wiele się od nich nauczyć na temat kontaktów z klientami, poprawienia warunków pracy oraz oferowanych przez siebie produktów i usług. Kamery odwiedzają wybranych pracowników firm, m.in. Marquesa, który podwoił sprzedaż w prowadzonym przez siebie sklepie...

Godziny emisji Kryptonim szef

18:00

Premiera Starożytni kosmici, sez. 3, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 44min.

Tym razem twórcy serii zastanawiają się, czy narzędzia i technologie, które umożliwiły powstanie najwspanialszych budowli starożytności, znalazły się na Ziemi dzięki przybyszom z odległych galaktyk. Być może antyczni inżynierowie po prostu byli kosmitami. Okazuje się, że istnieją dowody na to, że dawna forteca Inków została wzniesiona za pomocą tajemniczych narzędzi o właściwościach laserów. Z kolei świątynie w Widźajanagarze w Indiach zostały zbudowane tak, by gromadziły kosmiczną energię, a...

Godziny emisji Starożytni kosmici

19:00

SuperWynalazki, sez. 2, odc. 10

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

W kolejnym odcinku programu widzowie odkryją, jaką rolę odegrały psy w wynalezieniu defibrylatora - urządzenia, które uratowało już życie tysiącom ludzi na całym świecie. Będzie również mowa o pasteryzacji, z pomocą której niszczy się szkodliwe drobnoustroje obecne w produktach spożywczych. Dzięki tej technice udaje się uniknąć wielu, często śmiertelnie niebezpiecznych chorób. Na koniec twórcy serii wyjaśnią, co łączy puzzle z lekcjami geografii.

Godziny emisji SuperWynalazki

19:30

Premiera SuperWynalazki, sez. 2, odc. 11

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

W kolejnym odcinku serii widzowie przekonają się, jaką funkcję pełnią pająki w procesie produkcji głośników. Twórcy programu opowiedzą także o kablach światłowodowych - dzięki zastosowaniu szkła, światła i odbicia nowoczesne technologie pozwalają na szybkie przesyłanie ogromnych ilości danych. Swoje sekrety odkryją również płaszcze nazywane prochowcami. Okaże się przy tym, że druga wojna światowa wywarła duży wpływ na współczesną modę męską.

Godziny emisji SuperWynalazki

20:00

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 13

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Uczestnicy programu udają się na południe, do Laguna Nigel. Dla Dave'a to pechowe miejsce - nie udaje mu się niczego kupić. Natomiast Jarod i Brandi natrafiają na rzadkie dzieło sztuki z czasów Wielkiego Kryzysu. Barry znajduje coś znacznie starszego, przedmiot pochodzący z epoki Majów. Darell nie wie, czy jego znalezisko to autentyczna zabytkowa broń, czy tylko podróbka.

Godziny emisji Wojny magazynowe

20:30

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 14

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Laguna Hills to miejsce uwielbiane przez zamożnych emerytów. Dave'owi udaje się zdobyć zestaw mebli, który według wszelkiego prawdopodobieństwa pochodzi z Chinatown. Jarrod i Brandi udają się w podróż do przeszłości. Darrell natrafia na rzadko spotykany zestaw nagłośnieniowy z lat 70. Barry odkrywa, że życie często znajduje swoje odzwierciedlenie w sztuce.

Godziny emisji Wojny magazynowe

21:00

Premiera Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 5

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 45min.

Darrell Ward i Lisa Kelly, którzy od niedawna są wspólnikami, stają przed wyczekiwaną szansą sporego zarobku. Mają dostarczyć transformatory, które są niezbędne do zaopatrzenia w prąd odległej miejscowości. Tymczasem ważniak z Polar Industries, Todd Dewey, ma kłopoty ze zrealizowaniem rządowego kontraktu. Wskutek kłopotów z ciężarówką wyniki Burke'a w tym sezonie zapowiadają się nędznie. Mike Simmons, nowicjusz na lodowych szlakach, wyrusza w swoją pierwszą samotną podróż.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

22:00

Szokujące życie: Kobiety o najszerszych biodrach, odc. 1

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 44min.

Poznajemy cztery kobiety, które mają monstrualnie szerokie miednice. Mikel Ruffinelli z Los Angeles, której obwód w biodrach wynosi prawie dwa i pół metra, ustanowiła światowy rekord pod tym względem. Twierdzi, że jest dumna ze swojej wyjątkowej figury. Przekonamy się też, co o swojej sylwetce myślą pozostałe bohaterki dokumentu: Claudia - urodzona w Australii modelka plus size, Marlena z Nowego Jorku oraz Denise, która zarabia na swoich ogromnych biodrach. Kobiety opowiadają m.in. o tym, jak...

Godziny emisji Szokujące życie

23:00

Edukacja seksualna, sez. 5, odc. 2

program edukacyjny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 42min.

"Korepetycje z seksu" to program, w którym obalone zostaną popularne mity dotyczące pożycia intymnego, będzie można również uzyskać odpowiedzi na pytania, które od dawna nas nurtują. Anne Richardson, wspomagana przez ekspertów, przeprowadza serię interaktywnych wykładów i szkoleń dotyczących życia seksualnego. W programie nie zabraknie również najbardziej kontrowersyjnych tematów ostatnich lat, takich jak homoseksualizm i homofobia, ciąże wśród nastolatek oraz choroby weneryczne....

Godziny emisji Edukacja seksualna

Reklama
23:00

Sensacje XX wieku: Kutrzeba, odc. 6

program historyczny ( Polska 2002 ) Czas: 47min.

Podczas gdy niemieckie siły zbrojne nacierały na Warszawę od północy i południa oraz spychały pobite i wykrwawione polskie wojska, armia "Poznań" - nie atakowana przez przeciwników - zachowała pełną formę. Marszałek Rydz-Śmigły odrzucił bowiem propozycję dowódcy tego wojskowego zgrupowania, generała Tadeusza Kutrzeby, aby uderzyć w bok niemieckiej 8. armii. Od 3 września 1939 roku - zgodnie z rozkazami - armia "Poznań" cofała się z Wielkopolski w stronę Warszawy, aby zająć...

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański , Henryk Talar , Jerzy Grałek , Krzysztof Gordon , Piotr Garlicki

Godziny emisji Sensacje XX wieku

01:00

Pod lupą, sez. 4, odc. 8

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz wraz ze swoją ekipą wyrusza w Polskę, aby zajrzeć do fabryk i wielkich koncernów, w których poznaje tajniki powstawania różnych przedmiotów. Klocki, najpopularniejsze zabawki dziecięce, odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX w. Prowadzący odwiedza fabrykę, w której powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. Ekipa udaje się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

01:30

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 6

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. zamach na kata Warszawy Frantza Kutcherę oraz ślub, który mu wyprawiono po śmierci, Bolesław Chrobry i jego nadmierny popęd seksualny, a także kaznodzieja Jan Paweł Woronicz i brudny but francuskiego oficera.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

02:00

Życie Bałtyku: Ostatni rejs, sez. 2, odc. 5

serial przyrodniczy ( Polska 2009 ) Czas: 21min.

Ryby są częścią zasobów naturalnych Bałtyku i stanowią własność wszystkich obywateli danego państwa nadmorskiego. Uprawnieni do połowów rybacy muszą zachowywać się w sposób odpowiedzialny i stosować się do pewnych zakazów i ograniczeń. Od nich zależy, czy ryb starczy również dla przyszłych pokoleń.

Reżyseria: Jerzy Abramowicz

Godziny emisji Życie Bałtyku

02:30

Życie Bałtyku: Wpływ nauki na ochronę mórz, sez. 3, odc. 6

serial przyrodniczy ( Polska 2011 ) Czas: 22min.

Morza i oceany pokrywają ponad 50% terytorium Unii Europejskiej. Są potencjalnym źródłem dotychczas nie odkrytych zasobów mineralnych i biologicznych. Środowisko morskie cierpi z powodu nadmiernej eksploatacji. Umiejętne korzystanie z tak cennego źródła, przy jednoczesnej ochronie zasobów dla przyszłych pokoleń, stanowi wyzwanie, któremu trudno będzie sprostać.

Reżyseria: Jerzy Abramowicz

Godziny emisji Życie Bałtyku

03:00

Wędkarz na tropie: Pstrąg potokowy, odc. 8

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

03:30

Wędkarz na tropie: Lipień, odc. 9

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

04:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Powrót sandacza, odc. 15

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Odcinek poświęcony jednemu gatunkowi ryb, ale zrealizowany w dwóch odmiennych miejscach. Dwaj wędkarze z Warszawy odkrywają nowe łowiska w Wiśle, bogate w sandacze. Film jest niezwykle ciekawą opowieścią o warszawskim odcinku rzeki, której koryto i dno ulegają ciągłym przeobrażeniom.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

04:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Powrót sandacza, odc. 16

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Odcinek poświęcony jednemu gatunkowi ryb, ale zrealizowany w dwóch odmiennych miejscach. Dwaj wędkarze z Warszawy odkrywają nowe łowiska w Wiśle, bogate w sandacze. Film jest niezwykle ciekawą opowieścią o warszawskim odcinku rzeki, której koryto i dno ulegają ciągłym przeobrażeniom.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:00

Redakcja: Uzdrowiciel czy zabójca, sez. 1, odc. 3

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Jedna z pracownic, Wiesia, która cierpi na nowotwór, traci przytomność w redakcji. Jej mąż wyjawia Piotrowi, że żona leczy się u uzdrowiciela. Człowiek ten zaaplikował jej bardzo kosztowną kurację, na którą małżeństwo zaciągnęło pożyczkę, wpadając w poważne tarapaty finansowe. Piotr postanawia zbadać tę sprawę. Umawia się na wizytę. Po badaniu uzdrowiciel mówi, że Piotrowi dolega kilka schorzeń i proponuje kurację. Tabletki, które sprzedaje, są bardzo drogie. Piotr udaje się do lekarza, gdzie...

Godziny emisji Redakcja

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info