Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-05-21 - ramówka, emisje

2018-05-21 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Dział Śledczy: Bohaterski malec, sez. 2, odc. 26

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 43min.

Kacprem Jagielskim opiekuje się stara, schorowana babcia. Chłopiec stracił matkę, ojca nigdy nie poznał. Dziesięciolatek chce jakoś zwrócić uwagę swojego taty. Wraz z kolegami wpada na pomysł, by sfingować włamanie do sąsiadów. Kacper ma udaremnić napad i wezwać policję, a tym samym stać się bohaterem z pierwszych stron gazet. Niestety, obmyślany przez dzieci plan wymyka się spod kontroli.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:00

Wędkarskim szlakiem, odc. 6

magazyn wędkarski ( Polska 2016 ) Czas: 25min.

Mówi się często, że boleń to ryba pierwszego rzutu. Paweł postanowił sprawdzić, czy bolenie żyjące w Odrze mają takie same przyzwyczajenia jak te w Wiśle. Szybko okazuje się, że w różnych łowiskach mogą one zachowywać się odmiennie, inaczej żerować i reagować na przynęty. Miłośnicy wędkarskich przygód zapraszają widzów na spacer brzegiem Odry.

Godziny emisji Wędkarskim szlakiem

07:35

Wędkarskim szlakiem, odc. 1

magazyn wędkarski ( Polska 2016 ) Czas: 22min.

Wśród wędkarzy panuje opinia, że zła gospodarka rybacka odpowiada za tragiczny rybostan naszych wód. Robert i Paweł postanowili sprawdzić, czy da się połączyć wędkarską pasję i rybackie operaty. Wyruszają na zbiornik Goczałkowice, by zbadać, czy w miejscu, w którym działają rybacy, mogą być ryby.

Godziny emisji Wędkarskim szlakiem

08:05

Top Guns - SuperBroń, odc. 3

program rozrywkowy ( USA 2012 ) Czas: 40min.

Chris Reed i Jay Lim biorą na cel dzbanki do wody i pustaki. Będą do nich mierzyć z trzech supernowoczesnych strzelb. W ostatecznej rozgrywce prowadzący Colby Donaldson stanie do walki ze strzelcem wyborowym.

Obsada: Colby Donaldson

Godziny emisji Top Guns - SuperBroń

09:00

Poszukiwacze złota: Nowi gracze, sez. 3, odc. 2

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 42min.

Karl Knutson chce wydobyć w Sulphur Creek w sumie 7 kg złota i ruszyć dalej. Wraz z ojcem eksploruje kolejne miejsce - zamkniętą od lat 60. ubiegłego wieku kopalnię w pobliżu Dawson City. Tymczasem w Sulphur Creek dochodzi do awarii sprzętu. Cam Johnson inwestuje 50 tysięcy w nową maszynę. Jej transport do 10 Mile Creek okazuje się nie lada wyzwaniem. Cam przekonuje się jednak, że wysiłek był tego wart. Ken i Guillaume są zniechęceni pierwszymi urobkami w rejonie Arizona Creek. Mocno...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

Reklama
10:00

Zakazana historia, sez. 2, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 43min.

Jamie Theakston próbuje ustalić, czym naprawdę był Święty Graal - kielichem, z którego Jezus pił podczas Ostatniej Wieczerzy, czy też naczyniem użytym do umycia ciała Chrystusa po jego ukrzyżowaniu. Prowadzący zastanawia się, czy ta słynna relikwia naprawdę istnieje, a jeśli tak, to gdzie się obecnie znajduje. Autorzy programu badają cztery przedmioty, które według różnych tradycji uznawane są za Sangreal. Przyjrzymy się naczyniu przechowywanemu w angielskim Glastonbury, cudownej misie -...

Godziny emisji Zakazana historia

11:00

Akcja renowacja USA, sez. 2, odc. 16

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 22min.

Do warsztatu trafia pochodzący z lat 40. XX wieku specjalny rower z chłodziarką, którym jeździł sprzedawca lodów marki Good Humor. Inny klient przynosi do naprawy i renowacji radio, które należało do jego dziadków. To sprzęt marki Atwater Kent, wyprodukowany w latach 20. ubiegłego wieku. Rick decyduje się wprowadzić nowe zasady, w myśl których pracownicy muszą mieć na sobie odpowiednie obuwie. Ron nie jest zachwycony zarządzeniem brata.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

11:25

Akcja renowacja USA, sez. 2, odc. 17

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 22min.

Do warsztatu trafiają dwa zabytkowe skutery - jeden z lat 20., drugi z lat 50. XX wieku. Rick i jego syn zabierają się do pracy, chcąc przekonać się, który pierwszy zakończy renowację swojego pojazdu. Choć Tyler ma łatwiejsze zadanie, decyduje się skorzystać z pomocy, podczas gdy jego ojciec pracuje sam. Stały klient zleca remont pochodzącego z lat 40. XX wieku automatu do sprzedaży słodyczy. Rick musi sprowadzić brakujący mechanizm maszyny.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

11:55

Fabryka jedzenia, sez. 1, odc. 15

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 22min.

Autorzy programu wytłumaczą, jak to możliwe, że każdego roku na rynek trafia sześćset tysięcy pstrągów tęczowych. W odcinku pojawią się też odpowiedzi na pytania takie jak, dlaczego najlepsze prażone orzechy nerkowca to te, które w trakcie produkcji skropiono olejem, oraz w jaki sposób jedna wyjątkowa krajalnica do jabłek ratuje życie wszystkim piekarzom. Widzowie poznają też sekrety produkcji kanadyjskiego bekonu, na myśl o którym cieknie ślinka.

Godziny emisji Fabryka jedzenia

12:25

Przyczyny katastrof lotniczych, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 42min.

Brak paliwa i żadnego lądowiska w pobliżu, pod spodem tylko woda - lot z Nowego Yorku Boeinga 767 zamienił się w prawdziwy koszmar. Widzowie zobaczą jeden z najbardziej dramatycznych przypadków awaryjnego wodowania na rzece Hudson. Uchwycony okiem kamery przebieg zdarzeń, wypowiedzi pilotów i pasażerów malują realistyczny obraz chwil przerażenia i odwagi podczas pechowego lotu.

Godziny emisji Przyczyny katastrof lotniczych

13:20

Tuż przed tragedią: Ostatni lot Kolumbii, sez. 2, odc. 1

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2005 ) Czas: 47min.

W 2003 roku, podczas wchodzenia w atmosferę Ziemi, rozbił się prom kosmiczny "Columbia". Wracał on na naszą planetę po zakończonej sukcesem 16-dniowej misji w kosmosie. Zginęła cała, siedmioosobowa załoga. NASA poniosła największą stratę od czasów katastrofy wahadłowca "Challenger" w 1986 roku.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

14:25

Supermocni, sez. 1, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 42min.

Rajmohan Nair z Indii rozwinął nietypową umiejętność - odporność na porażenie prądem. Elektryczność przechodzi przez jego ciało, nie wyrządzając mu krzywdy. Scott Flansburg nazywany jest "ludzkim kalkulatorem", ponieważ wykonuje działania arytmetyczne w pamięci z niespotykaną szybkością. Kolejny uczestnik programu to Juan Ruiz. Niewidomemu od dziecka mężczyźnie w bezkolizyjnym i sprawnym poruszaniu się pomaga zdolność echolokacji. Namierza przeszkodę i potrafi ją ominąć. Z kolei...

Godziny emisji Supermocni

15:25

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 22

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem handlarze starociami udają się do Huntington Beach. Dave zabiera ze sobą jako wsparcie swoich najlepszych przyjaciół. To dwa psy, które budzą wśród pozostałych uczestników programu znacznie więcej sympatii niż sam Hester. Rene w wylicytowanym przez siebie schowku znajduje nietypowy namiot. Zaintrygowany postanawia sprawdzić, ile wart jest ten przedmiot dla miłośników biwakowania. Dave natrafia w magazynie na dziwne urządzenia. Okazuje się, że może je sprzedać za niezłą sumkę.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:50

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 23

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku handlarze starociami wybierają się na aukcję w Mission Hills. Ivy postanawia zmienić strategię i kupić magazyn, w którym ma nadzieję znaleźć przedmioty cenne dla kolekcjonerów. Mary próbuje nabyć coś, co mogłaby szybko sprzedać. Tymczasem Rene przygotowuje się na duże zakupy. Lokalny kupiec próbuje wyprowadzić z równowagi Darrella. Sheets wydaje 850 dolarów, ale zwraca mu się z nawiązką. W schowku znajduje bowiem stary efekt gitarowy Binson Echorec.

Godziny emisji Wojny magazynowe

16:10

Drwale: Drzewo rodzinne, sez. 9, odc. 3

reality show ( USA 2015 ) Czas: 41min.

Ekipa Rygaarda ma bardzo trudny początek sezonu. Gabe zmuszony jest poprosić o pomoc swojego syna Aidana. Tymczasem na miejscu wyrębu na Alasce panuje niebezpieczny tłok. Praca w takich warunkach wymaga dużej precyzji, gdyż najmniejszy błąd może skończyć się tragedią. Na Florydzie Greg kontynuuje poszukiwania legendarnego zaginionego pociągu. Z kolei w Luizjanie Shelby Stanga robi wszystko, aby dotrzymać terminu i nie zawieść nowego klienta.

Godziny emisji Drwale

Reklama
17:05

Poszukiwacze złota: Uciekający czas, sez. 3, odc. 3

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 42min.

Aby osiągnąć założony w tym sezonie cel, Cam pozyskuje cenny kruszec w dwóch miejscach. Po czterech tygodniach złoża w jednym z lokalizacji wyczerpują się i Johnson zmuszony jest zmodyfikować swój plan. Karl Knutson zauważa, że członkowie jego zespołu popełniają błędy, które mogą go drogo kosztować. Zwołuje spotkanie, podczas którego motywuje swoich ludzi do ostatniego wysiłku w Sulphur Creek. Opowiada im, dokąd się przeniosą, gdy skończą pracę tutaj. Nika i Chris muszą stawić czoło awarii...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

18:20

Zakazana historia, sez. 2, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 43min.

Jamie Theakston bada opowieści na temat tajemniczego zakonu iluminatów. Zastanawia się, czy to stowarzyszenie istnieje naprawdę, a jeśli tak, to gdzie ma swoją siedzibę i kim są jego członkowie. Według niektórych wielbicieli teorii spiskowych oraz pisarzy i filmowców iluminaci tworzą sekretny rząd, sprawujący władzę nad całym światem. W poszukiwaniu prawdy o iluminatach ekipa programu jedzie do Londynu i Paryża. Przed kamerami wypowiadają się pisarze, dziennikarze i eksperci, którzy spędzili...

Godziny emisji Zakazana historia

19:00

Akcja renowacja USA, sez. 2, odc. 17

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 22min.

Do warsztatu trafiają dwa zabytkowe skutery - jeden z lat 20., drugi z lat 50. XX wieku. Rick i jego syn zabierają się do pracy, chcąc przekonać się, który pierwszy zakończy renowację swojego pojazdu. Choć Tyler ma łatwiejsze zadanie, decyduje się skorzystać z pomocy, podczas gdy jego ojciec pracuje sam. Stały klient zleca remont pochodzącego z lat 40. XX wieku automatu do sprzedaży słodyczy. Rick musi sprowadzić brakujący mechanizm maszyny.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

19:25

Premiera Akcja renowacja USA, sez. 5, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 22min.

Firma Dale'a świetnie prosperuje. Rick uświadamia sobie, że w związku z dużą liczbą zleceń będzie musiał zatrudnić dodatkową osobę. Chris, kandydat do pracy, ma pokazać, co potrafi, remontując motorynkę Dale Drake, która trafiła do warsztatu w częściach. Zadanie utrudnia mu niechętna postawa Kowboya. W tym odcinku zobaczymy też, jak podwładni Ricka zabierają się do renowacji... zbroi. Być może inspiracją okaże się wizyta na kiermaszu historycznym.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

20:00

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 24

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku handlarze starociami zmierzają do Palm Springs na aukcję magazynową, dzięki której można naprawdę się wzbogacić. Mary obawia się, że okolica będzie dla niej za droga. Tymczasem Ivy nastawia się na poszukiwania przedmiotów vintage. Znajduje stare części cadillaca, które daje do wyceny Frankowi Corrente. Doświadczony diler samochodów mówi mu, że to złom. Darrell i Rene ostro ze sobą rywalizują podczas licytacji.

Godziny emisji Wojny magazynowe

20:30

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 25

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem uczestnicy programu zmierzają do Riverside. Jarrod twierdzi, że jest w wakacyjnym nastroju, czym mocno irytuje Brandi. Dave w licytowanym przez siebie schowku natrafia na przedmiot, który zbija go z tropu. Tymczasem Ivy usiłuje opracować nową strategię zarabiania na aukcjach magazynowych. Mary odkrywa w swoim schowku urządzenie wykorzystywane do ćwiczeń przez kierowców wyścigowych. Przekonuje się, że znalezisko może zaowocować... ofertą matrymonialną.

Godziny emisji Wojny magazynowe

21:00

Premiera Drwale: Szaleniec z gór, sez. 9, odc. 4

reality show ( USA 2015 ) Czas: 43min.

W stanie Waszyngton tempo prac znacząco się zwiększa wraz z przybyciem przedstawiciela młodego pokolenia Rygaardów. W Wyoming na miejsce wyrębu wraca David Zitterkopf. Przekonamy się, czy wystarczy mu sił, aby znów przewodzić ekipie. Nowa lokalizacja okazuje się prawdziwym testem dla załogi i sprzętu Papac Alaska Logging. Tymczasem w Luizjanie Shelby Stanga zdaje się mieć dobrą passę. Po tym, jak udało mu się zrealizować duże zamówienie dla nowego klienta, teraz musi wykonać kolejne ważne...

Godziny emisji Drwale

22:00

Stalin kontra Trocki

film dokumentalny ( Francja 2015 ) Czas: 52min.

20 sierpnia 1940 roku, z rozkazu Józefa Stalina, został zabity Lew Trocki. Dzięki temu posunięciu tyran pozbył się swojego najgroźniejszego konkurenta i zapewnił sobie władzę absolutną. Dokument przedstawia ideologiczną walkę odmiennych wizji komunizmu, polityczny pojedynek o władzę oraz starcie na śmierć i życie między dwoma kompletnie różnymi mężczyznami. Z jednej strony syn gruzińskiego szewca, z drugiej członek żydowskiej inteligencji. Film ukazuje historię jednej z najważniejszych...

Reżyseria: Marie-Laurence Rincé

Godziny emisji Stalin kontra Trocki

23:05

Misja skarb: Zaginiony zamek w Krzepicach, odc. 6

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2017 ) Czas: 45min.

Tym razem Mario, Killer i Prospektor przyjeżdżają do miejscowości Krzepice, leżącej między Wieluniem a Częstochową. Na miejscu spotykają się z burmistrzem Krystianem Kotynią. Okazuje się, iż pragnie on otworzyć muzeum z eksponatami ze stojącego tu w okresie średniowiecza zamku. Najpierw poszukiwacze postanawiają jednak zweryfikować legendę o usytuowaniu na terenie miasta grobu pewnego generała. Pomaga im w tym kolega, Maciek, obsługujący georadar i sprzęt do badania elektrooporowego. Po...

Godziny emisji Misja skarb

00:05

II wojna - cena imperium: Wojna błyskawiczna, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 49min.

W zachodniej Europie rozpętuje się wojna. Niemieckie wojska pancerne i siły powietrzne na polu bitwy sprawiają wrażenie niepokonanych. Francja jest zdecydowana, by poddać się nazistom.

Godziny emisji II wojna - cena imperium

Reklama
01:15

Pod lupą: Browar, protezy, klocki hamulcowe, sez. 3, odc. 5

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Kuba Marcinowicz, zagorzały pasjonat wszelkich nowinek technologicznych, pokaże, jak działają wielkie przedsiębiorstwa i instytucje, a także jak wygląda proces wytwarzania najróżniejszych przedmiotów, tworzyw czy produktów spożywczych. Dociekliwy prowadzący jak zwykle zbada każdy temat i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów świata. Odwiedzi z kamerą m.in. fabrykę broni pod Radomiem, gdzie dowie się, jak krok po kroku powstaje karabin Beryl. Zobaczy też cały proces...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

01:50

Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Pokumać rzekotkę, odc. 1

cykl reportaży ( Polska 2013 ) Czas: 25min.

Godowe skrzeczenie rzekotek, rechotanie żab czy kumkanie kumaków to głosy natury, których nie da się nie usłyszeć. Okazuje się jednak, że w przyrodzie jest ich coraz mniej. Życie płazów skrywa jeszcze wiele tajemnic. Badacze zdradzą widzom, jak to jest możliwe, że aby otrzymać jedną pospolitą, zieloną żabę wodną, potrzeba dwóch innych gatunków.

Reżyseria: Dorota Adamkiewicz , Joanna Łęska

Godziny emisji Dzika Polska: Wpłyń na wodę

02:25

Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Dodać skrzydeł orlikom, odc. 2

cykl reportaży ( Polska 2013 ) Czas: 25min.

Orlik krzykliwy należy do mniej popularnych reprezentantów swojego gatunku. Choć jest mały, jego skrzydła osiągają imponującą rozpiętość. Autorzy programu omawiają projekty, dzięki którym te zagrożone wyginięciem ptaki odzyskują swoje dawne środowiska życia. Należą do nich przede wszystkim śródleśne podmokłe łąki i małe zbiorniki wodne, które wcześniej zaczęły zanikać wraz z odchodzącą w przeszłość gospodarką rolną.

Reżyseria: Dorota Adamkiewicz , Joanna Łęska

Godziny emisji Dzika Polska: Wpłyń na wodę

02:50

Mini Pod lupą: Tajniki biżuterii ze złota i brylantów, sez. 2, odc. 20

cykl felietonów ( Polska 2015 ) Czas: 6min.

Godziny emisji Mini Pod lupą

02:55

Mini Pod lupą: Jak działa farma wiatrowa, sez. 2, odc. 8

cykl felietonów ( Polska 2015 ) Czas: 4min.

Godziny emisji Mini Pod lupą

03:05

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Bornholm, odc. 30

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Po szczycie sezonu turystycznego na wyspę przybywają miłośnicy łowienia troci. Zmagając się z mroźnym wiatrem i falami, poznają uroki życia na Bornholmie.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:40

Wspaniały świat wędkarskich przygód: The Doorsz, odc. 31

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Bohaterowie odcinka pokazują, jak sprawić, by wyprawa do Norwegii stała się wędkarską przygodą życia. Zdradzają różne sekrety, które zapewne sprawdzą się również na Bałtyku. Widzowie zobaczą prawdziwie męskie starcie z wielkimi rybami, które rozgrywa się na tle surowych, ale niezwykle malowniczych krajobrazów dalekiej Północy.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

04:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: The Doorsz, odc. 32

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Bohaterowie odcinka pokazują, jak sprawić, by wyprawa do Norwegii stała się wędkarską przygodą życia. Zdradzają różne sekrety, które zapewne sprawdzą się również na Bałtyku. Widzowie zobaczą prawdziwie męskie starcie z wielkimi rybami, które rozgrywa się na tle surowych, ale niezwykle malowniczych krajobrazów dalekiej Północy.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

04:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Wędkarskie eldorado, odc. 33

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Wyprawy wędkarskie wiosną mają swój niepowtarzalny urok. Warto udać się zwłaszcza tam, gdzie natura jest pozbawiona śladów cywilizacji. Odcinek prezentuje podróż nad wody pięknego regionu Jamtland w środkowej Szwecji. Widzowie zobaczą cudowne krajobrazy. Nie zabraknie potężnej dawki wędkarskich atrakcji okraszonych dobrym humorem.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

04:55

Redakcja: Dział Śledczy: Bohaterski malec, sez. 2, odc. 26

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 43min.

Kacprem Jagielskim opiekuje się stara, schorowana babcia. Chłopiec stracił matkę, ojca nigdy nie poznał. Dziesięciolatek chce jakoś zwrócić uwagę swojego taty. Wraz z kolegami wpada na pomysł, by sfingować włamanie do sąsiadów. Kacper ma udaremnić napad i wezwać policję, a tym samym stać się bohaterem z pierwszych stron gazet. Niestety, obmyślany przez dzieci plan wymyka się spod kontroli.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-05-21. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-05-21 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info