Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-06-28 - ramówka, emisje

2018-06-28 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Dział Śledczy: Nasz syn się nie zabił, sez. 2, odc. 14

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 43min.

Do Adama zgłasza się małżeństwo. Przed rokiem z Wisły wyłowiono zwłoki ich 17-letniego syna. Na ciało natrafił przypadkowy wędkarz. Śledztwo wykazało, że chłopak rzekomo popełnił samobójstwo. Jego bliscy nie wierzą jednak, że odebrał sobie życie. Uważają, że pominięto ważne fakty. Proszą dziennikarza, aby przyjrzał się sprawie.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Wielka majówka, odc. 26

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Gdy zbliża się majowy weekend nad polskie rzeki przybywają tłumy wędkarzy. To jest doskonała okazja, by wybyć z kraju. W taki sposób zrodził się pomysł na wyprawę do Bośni...

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Sposób na szczupaka, odc. 27

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Chłopak, który wybrał się na ryby do Szwecji, marzył o tym, by złowić metrowego szczupaka. Jako doświadczony wędkarz opowie wraz z kolegami o tym, co trzeba zrobić, by odnieść sukces w łowieniu.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:00

Jak to jest robione, sez. 2, odc. 1

serial dokumentalny ( Kanada, Wielka Brytania 2006 ) Czas: 21min.

Rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, skąd biorą się przedmioty, które nas otaczają. Twórcy serialu pokazują, że nawet najprostsze rzeczy, używane przez nas na co dzień, są często wynikiem skomplikowanego technicznie procesu produkcyjnego. W programie dowiemy się, jak funkcjonują zwykłe rzeczy, lecz i niezwykłe wynalazki.

Godziny emisji Jak to jest robione

08:30

Sąsiedzi: Budowa basenu, odc. 61

serial animowany ( Czechy 2004 ) Czas: 7min.

Pat i Mat wpadają na pomysł wybudowania basenu u siebie w ogródku. Od początku jednak prześladuje ich pech. Kolejne próby wykonania planu, kończą się spektakularnym fiaskiem.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

Reklama
08:45

Sąsiedzi: Jak powiesić obraz, odc. 62

serial animowany ( Czechy 2004 ) Czas: 7min.

Pat i Mat wieszają obraz na ścianie. Prosta z pozoru czynność jak zwykle się komplikuje, gdyż ramka wciąż się przekrzywia. Przyjaciele rujnują swój dom, ale ostatecznie obrazek wisi prosto.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:55

Sąsiedzi: Choinka, odc. 63

serial animowany ( Czechy 2004 ) Czas: 7min.

Przyjaciele ubierają choinkę. Zawieszenie świecidełek okazuje się dla nich prawdziwym wyzwaniem, gdy wcielają w życie swoje szalone pomysły, które w teorii mają ułatwić pracę.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:05

Poszukiwacze złota w Australii, sez. 1, odc. 8

serial dokumentalny ( Australia 2016 ) Czas: 43min.

Vern i Leon muszą przed końcem sezonu zgromadzić 600 uncji, czyli nieco ponad 17 kilogramów, cennego kruszcu. Aby tego dokonać, wspólnicy wiele ryzykują i oczekują od swoich ludzi maksymalnego wysiłku. Po dwóch ogromnych niepowodzeniach Kellie i Henri nie mogą już pozwolić sobie na żaden błąd, jeśli mają osiągnąć założony cel - 50 uncji. Clarkowie również desperacko walczą o każdy gram złota. W swoich zmaganiach nie wahają się nawet zaryzykować życia.

Godziny emisji Poszukiwacze złota w Australii

10:00

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 16

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Rodzinne więzi czeka ciężka próba. Darrell Sheets próbuje podszkolić swojego syna, Brandona, w kupowaniu na aukcjach. Niestety, postanawia zrobić to kosztem Jarroda i Brandi. Młodzi małżonkowie pokażą swoim rywalom, że ich również na wiele stać. Barry kupuje schowek, w którym znajduje jedynie karmę dla kurczaków.

Godziny emisji Wojny magazynowe

10:30

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 17

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Darrell Sheets święci sukcesy w aukcji, która odbywa się w Azusa, uważanym za najlepsze miasteczko w całych Stanach Zjednoczonych. Jarred i Brandi dochodzą do wniosku, że zamiast na ilość warto postawić na jakość. Mają nadzieję, że nic nie przeszkodzi im w realizacji ich przemyślanej strategii. Barry Weiss staje przed trudnym wyborem.

Godziny emisji Wojny magazynowe

11:00

Truckersi przez Australię, sez. 3, odc. 13

serial dokumentalny ( Australia 2014 ) Czas: 43min.

Turbo igra z losem i robi co może, aby tylko dostarczyć ładunek na miejsce. Bob napotyka na swojej drodze stos bali.

Godziny emisji Truckersi przez Australię

12:00

Akcja renowacja USA, sez. 2, odc. 23

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 19min.

Właściciel cukierni oddaje do renowacji pochodzący z planu "Bonanzy" piecyk Round Oak z 1881 roku. Kolejny klient przynosi do warsztatu zabawkę ze swojego dzieciństwa - rodzaj rowerka z lat 40. XX wieku. Ekipę Dale'a czeka nie lada wyzwanie, ponieważ z powodu awarii sprężarki część pracy musi być wykonana ręcznie. Później Rick kupuje kolejną maszynę, ale i ta nie działa. Okazuje się, że z nową sprężarką wszystko jest w porządku, ale Brettly zapomniał nalać paliwa.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

12:25

Akcja renowacja USA, sez. 2, odc. 24

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 20min.

W warsztacie Dale'a zjawia się klient, który chce odremontować czechosłowacki skuter marki Čezeta z lat 60. XX wieku. Okazuje się, że pojazd nie był na chodzie od dwóch lat. Ekipa Ricka zajmuje się też malutkim samochodzikiem cysterną z lat 30. Zabawkę kupił pradziadek klienta i przez lata była ona przekazywana kolejnym dzieciom w ich rodzinie. Pracownicy warsztatu wybierają się na pchli targ. Ron dokonuje zakupu, który nie znajduje zrozumienia u jego towarzyszy.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

13:00

Tuż przed tragedią: Helikopter w ogniu, sez. 6, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 45min.

3 października 1993 roku amerykańskie siły specjalne rozpoczęły szturm na budynek w pobliżu Mogadiszu w Somalii, aby schwytać ważnych członków klanu Mohameda Farraha Aidida. Teoretycznie prosta misja przeistoczyła się w trwającą dzień i noc bitwę, w której życie straciło osiemnastu komandosów i ponad pięciuset somalijskich cywilów. Autorzy programu z pomocą uczestników tamtych walk oraz byłego ambasadora amerykańskiego w Somalii, Roberta Oakleya, badają przyczyny taktycznej i strategicznej...

Godziny emisji Tuż przed tragedią

14:00

Megalotnisko w Dubaju, sez. 3, odc. 8

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 43min.

Mel dowiaduje się, że na pokładzie samolotu prawdopodobnie znajduje się osoba zarażona ebolą. Do czasu diagnozy należy ją odseparować od reszty pasażerów.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

Reklama
15:00

Misja skarb: Tajemnice niszczyciela czołgów, odc. 7

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2017 ) Czas: 45min.

Prospektor, Mario i Killer zjawiają się w Sochaczewie. Spotykają się tam z dyrektorem Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą Pawłem Rozdżestwieńskim. Gdy mężczyzna informuje ich, iż otrzymał informację o zakopanych w okolicy pozostałościach po niemieckim pojeździe pancernym, być może tzw. hetzerze, ruszają w teren. Niestety, miejsce okazuje się nieprzystępne. Są to lesiste tereny bagienne. Ponieważ wykrywacz ramowy wskazuje, że pod ziemią znajdują się większe metalowe elementy, na...

Godziny emisji Misja skarb

16:00

Militarny top 10: Przywódcy, odc. 6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 51min.

W dzisiejszym odcinku dokumentaliści zastanawiają się nad tym, jakie cechy decydują o tym, że lider polityczny staje się zwycięskim przywódcą czasów wojny. Z pewnością musi być wizjonerem i posiadać umiejętność inspirowania tłumów. Zobaczymy sylwetki ważnych postaci z historii XX wieku - od Winstona Churchilla, poprzez Adolfa Hitlera, do Mao Tse-tunga i Saddama Husajna. W programie wypowiadają się czołowi historycy, wykorzystano też materiały archiwalne.

Godziny emisji Militarny top 10

17:05

Starożytni kosmici: Niszczyciele, sez. 2, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 42min.

Być może to kosmici odpowiadali za katastrofy, wojny oraz inne tragedie, z których pomocą próbowali kontrolować ludzką rasę. Opowieść o wielkiej powodzi zesłanej przez bogów, by zniszczyć cywilizację, pojawia się w wielu prehistorycznych kulturach. Znamy starożytne opisy pozaziemskich bitew powodujących ogromne zniszczenia, a nawet doniesienia o obecności UFO w pobliżu współczesnych katastrof naturalnych. Apokalipsa i zwoje znad Morza Martwego mówią o nadchodzącej wojnie między siłami dobra i...

Godziny emisji Starożytni kosmici

18:20

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 18

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Kupujący jadą na rozpaloną kalifornijską pustynię w Hemet. Barry Wise próbuje walczyć z irytującym nawykiem Dave'a, który stał się już słynny za sprawą głośnego "Yuup!" wykrzykiwanego w trakcie licytacji. Darrell jest zagubiony i poirytowany, ale jemu również udaje się odnieść sukces. Dave ma tym razem nadzieję na duży zarobek.

Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 2, odc. 19

reality show ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Tym razem aukcje odbywają się w zamożnej okolicy Westminster. Darrell Sheets zjawia się tam z dużą sumą pieniędzy i jeszcze większą ochotą na sukces. Dave Hester znajduje części do starych samochodów. Brandi planuje kupić duży magazyn, ale jej mąż nie jest pewien tej decyzji. Barry natrafia na zabytkowy przyrząd medyczny, który chce jak najszybciej wycenić.

Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 1, odc. 1

reality show ( USA, Kanada 2007 ) Czas: 41min.

Zobaczymy, jak w latach 30. XX wieku przystosowywano ciężarówki do ujemnych temperatur. Odpowiemy na pytania widzów, pokazując historię kierowców jeżdżących po lodzie.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Misja skarb: Pancerny ślad II wojny światowej, odc. 8

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2017 ) Czas: 45min.

Killer, Mario i Prospektor odwiedzają Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Pracownicy placówki otrzymali bowiem od rolnika mieszkającego w okolicznej wsi zdjęcie fragmentu gąsienicy pojazdu opancerzonego, wykopanego na polu. Wydaje się, iż jest to pozostałość po samochodzie pancernym typu RSO lub SDKFz. Po otrzymaniu zgody na rozpoczęcie poszukiwań Mario i jego koledzy udają się na wskazane pole. Tam, po pokonaniu wielu trudności, wyciągają z ziemi koło, które prawdopodobnie pochodzi z...

Godziny emisji Misja skarb

20:55

Militarny top 10: Tajemnice, odc. 7

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 52min.

Na wojnie utrzymanie tajemnicy może zapewnić zwycięstwo. W dzisiejszym odcinku będzie mowa o szpiegostwie i strategiach wyprowadzenia w pole przeciwnika. Element zaskoczenia daje przewagę strategiczną. W programie przypomnienie m.in. wielkiego spisku fenolowego z czasów pierwszej wojny światowej oraz operacji Fortitude, której zadaniem było zmylenie Niemców co do planów lądowania w Normandii. Poznamy także szczegóły pierwszego cyberataku na wielką skalę.

Godziny emisji Militarny top 10

22:10

Dam radę!, odc. 7

serial dokumentalny ( Kanada 2010 ) Czas: 23min.

Chris Syrie jest miłośnikiem wszelkich pojazdów. W programie będzie miał szansę zasiąść jako maszynista w kabinie lokomotywy GP9 z silnikiem diesla.

Godziny emisji Dam radę!

22:45

Dam radę!, odc. 8

serial dokumentalny ( Kanada 2010 ) Czas: 24min.

Jack chętnie przebywa na świeżym powietrzu i jest doświadczonym żeglarzem. Jednak stanięcie za sterami poduszkowca, który zabiera na pokład 18 pasażerów, stanowi dla niego wyzwanie.

Godziny emisji Dam radę!

Reklama
23:10

Kałasznikow - tajne drogi

film dokumentalny ( Francja 2015 ) Czas: 54min.

Rankiem 7 stycznia 2015 roku trzech mężczyzn uzbrojonych w kałasznikowy wdarło się do redakcji "Charlie Hebdo" i zabiło dwanaście osób. W obliczu tragedii Francuzi musieli w końcu przyjąć do wiadomości, że po ich kraju swobodnie krąży broń. Karabinów maszynowych używają przestępcy i terroryści na przedmieściach Paryża czy ulicach Marsylii. Doświadczona dziennikarka Vanina Kanban stara się dowiedzieć, kim są ludzie zaangażowani w handel bronią i jakie są trasy przemytu. Sprawdza...

Reżyseria: Vanina Kanban

Godziny emisji Kałasznikow - tajne drogi

00:25

Sensacje XX wieku: Pseudonim "Puch", odc. 12

program historyczny ( Polska 2005 ) Czas: 46min.

Bogusław Wołoszański przedstawia losy radzieckiego agenta Iwana Kuzniecowa, noszącego pseudonim "Puch", znanego Niemcom jako porucznik Wehrmachtu Paul Wilhelm Siebert. Pochodził z rodziny Niemców nadwołżańskich. Znalazł się w gronie doborowych sił specjalnych, które Stalin rozkazał zorganizować, aby uniemożliwić odwrót Armii Czerwonej, zaskoczonej w czerwcu 1941 roku przez ofensywę hitlerowską. Siebert dokonał zamachu na niemieckiego generała von Ilgena - dotarł do jego kwatery,...

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański , Janusz Bukowski , Paweł Sanakiewicz , Piotr Warszawski , Łukasz Nowicki

Godziny emisji Sensacje XX wieku

01:20

Pod lupą: Fabryka broni, polar, czarne skrzynki, sez. 3, odc. 1

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz, zagorzały pasjonat wszelkich nowinek technologicznych, pokaże, jak działają wielkie przedsiębiorstwa i instytucje, a także jak wygląda proces wytwarzania najróżniejszych przedmiotów, tworzyw czy produktów spożywczych. Dociekliwy prowadzący jak zwykle zbada każdy temat i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów świata. Odwiedzi z kamerą m.in. fabrykę broni pod Radomiem, gdzie dowie się, jak krok po kroku powstaje karabin Beryl. Zobaczy też cały proces...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

01:55

Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Meandry salamandry, odc. 6

cykl reportaży ( Polska 2007 ) Czas: 25min.

Salamandra plamista, najdziwniejszy z płazów ogoniastych, chowa się przed wrogami w ściółce i próchnie. Unika także słońca, którego mogłoby ją zanadto wysuszyć. W skałach znajduje schronienie, a w zboczach górskich dróg i jarów - norki. Salamandra plamista należy do najbarwniejszych z żyjących w Polsce zwierząt. Trudno ją spotkać, gdyż większość życia spędza w wilgotnych zakamarkach. Autorzy programu przedstawiają całą rodzinę salamander.

Reżyseria: Dorota Adamkiewicz , Joanna Łęska

Godziny emisji Dzika Polska: Wpłyń na wodę

02:35

Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Dzień chruścika, odc. 7

cykl reportaży ( Polska 2007 ) Czas: 25min.

Larwy chruścików budują sobie na dnie rzek domki z ziarnek piasku lub drobin roślinnych. Czasem nawet z okruchów złota. Profesor Stanisław Czachorowski poznaje życie tych owadów w naturalnych warunkach. Okazuje się, że za sprawą niepozornych istot można oceniać stan wody. Specjalista obserwuje, jak chruściki zachowują się pod osłoną nocy czy na specjalnym ekranie przeznaczonym do badań.

Reżyseria: Dorota Adamkiewicz , Joanna Łęska

Godziny emisji Dzika Polska: Wpłyń na wodę

03:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Płocie z Czorsztyna, odc. 40

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Wielu poławiaczy zaczynało swoją przygodę od łowienia małych rybek na prostą wędkę spławikową. Schwytanie większej sztuki wcale nie jest łatwe i wiele czynników może mieć wpływ na wyniki. Film jest lekcją dla początkujących oraz ciekawym odświeżeniem wiedzy dla bardziej zaawansowanych wędkarzy. Przy okazji widzowie zobaczą przepiękne okolice Zalewu Czorsztyńskiego.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Sandacz szkoleniowy, odc. 41

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Późna jesień to najlepszy czas na wodne drapieżniki i kolejną wyprawę wędkarską w towarzystwie mistrzów spinningu. Dwaj doświadczeni łowcy zdradzą, jak dobrać sprzęt i przynęty i jak je prowadzić w wodzie. Widzowie dowiedzą się również, gdzie szukać stanowisk ryb, by przechytrzyć jedne z najbardziej ostrożnych i nieufnych drapieżników słodkowodnych.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:55

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Zimowy spinning, odc. 42

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Łowcom troci nie są straszne srogie mrozy i śniegi. Dla swoich ukochanych ryb potrafią pojechać na drugi koniec Polski i przedzierać się przez głębokie zaspy, by tylko dotrzeć nad wymarzony brzeg. Odcinek poświęcono pasjonatom zimowego łowienia, którzy postanowili odwiedzić kilka małych pomorskich rzek. Przed widzami: piękne zimowe plenery i elementy wędkarstwa ekstremalnego.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

04:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Boczny trok, odc. 43

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Wielką sztuką jest złowić rybę wtedy, gdy inni wracają znad wody o kiju. Warto więc poznać jak najwięcej różnych trików i metod, które sprowokują ryby do zaatakowania przynęty. Jedną z nich jest boczny trok. Widzowie poznają szczegóły jej stosowania, które zostaną zaprezentowane podczas upalnego lata nad Zalewem Zegrzyńskim. Znawcy powtórzą wiedzę, a grono nowicjuszy będzie miało doskonałą lekcję na temat finezyjnej metody łowienia drapieżników.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

04:55

Redakcja: Dział Śledczy: Nasz syn się nie zabił, sez. 2, odc. 14

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 43min.

Do Adama zgłasza się małżeństwo. Przed rokiem z Wisły wyłowiono zwłoki ich 17-letniego syna. Na ciało natrafił przypadkowy wędkarz. Śledztwo wykazało, że chłopak rzekomo popełnił samobójstwo. Jego bliscy nie wierzą jednak, że odebrał sobie życie. Uważają, że pominięto ważne fakty. Proszą dziennikarza, aby przyjrzał się sprawie.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-06-28. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-06-28 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info