Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-07-12 - ramówka, emisje

2018-07-12 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Dział Śledczy: Tajemniczy prześladowca, sez. 2, odc. 24

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 45min.

Patrycja uważa, że jest nękana przez swojego byłego chłopaka. Regularnie otrzymuje wiadomości z pogróżkami, znajduje w nich własne zdjęcia, na których ma wydrapane oczy, oraz liściki z wulgarnymi hasłami. Ostatnio hamulce w samochodzie dziewczyny uległy awarii, co doprowadziło do groźnego wypadku. Także w szpitalu do Patrycji dociera list z dołączonym kosmykiem jej włosów. Śledztwo wykazuje, że dziewczyna cierpi na zaburzenia psychiczne. Redaktorzy nie są pewni, czy Patrycję faktycznie ktoś...

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:05

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Sandacze na martwą rybkę, odc. 46

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Okazuje się, że wielu wędkarzy powraca do starych, sprawdzonych sposobów swoich dziadków. Jedną z nich jest metoda na martwą rybkę, którą stosuje się do łowienia mętnookich drapieżników. Widzowie dowiedzą się, jak dobrać sprzęt i prawidłowo zmontować zestaw. Trzech wędkarzy wybrało się aż do Hiszpanii nad rzekę Ebro, by zdradzić, jak można eksperymentować, stosując różne modyfikacje tej sprawdzonej metody.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Sandacze na martwą rybkę, odc. 47

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Okazuje się, że wielu wędkarzy powraca do starych, sprawdzonych sposobów swoich dziadków. Jedną z nich jest metoda na martwą rybkę, którą stosuje się do łowienia mętnookich drapieżników. Widzowie dowiedzą się, jak dobrać sprzęt i prawidłowo zmontować zestaw. Trzech wędkarzy wybrało się aż do Hiszpanii nad rzekę Ebro, by zdradzić, jak można eksperymentować, stosując różne modyfikacje tej sprawdzonej metody.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:00

Jak to jest robione, sez. 2, odc. 9

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 22min.

Ekipa programu odwiedza Nevadę, gdzie gorączka złota wciąż twa. W ciągu ostatnich 40 lat wydobyto tam prawie 2 tysiące cennego kruszcu. Następnie Robert Llewellyn spotyka się z ekspertami w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Dowiaduje się, jak zabezpiecza się przed ogniem meble, budynki, a nawet szkło. Okazuje się, że nowoczesne materiały poliestrowe zaprojektowane są tak, aby były niepalne. Prowadzący przetestuje niektóre rozwiązania. Na koniec dowiemy się, jak działają windy w drapaczach...

Godziny emisji Jak to jest robione

08:30

Sąsiedzi: Gramofon, odc. 18

serial animowany ( Czechosłowacja 1982 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Pat i Mat mają ochotę posłuchać muzyki. Niestety, odkrywają, że żaden z ich gramofonów nie nadaje się do użytku. Co gorsza, przyjaciele niechcący niszczą też wszystkie swoje płyty. W tej sytuacji postanawiają samodzielnie zbudować nowe urządzenie do odtwarzania dźwięków.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

Reklama
08:45

Sąsiedzi: Grill, odc. 19

serial animowany ( Czechosłowacja 1981 ) Czas: 8min.

Uwielbiane przez kolejne pokolenia dzieci perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Kolejne porażki nie odbierają im animuszu - prawdziwy złota rączka poradzi sobie przecież z każdą awarią. Tym razem Pat i Mat mają ochotę na grillowanego kurczaka. Nie tak łatwo jednak przyrządzić całego ptaka, zwłaszcza jeżeli jest on nadal zamrożony.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:55

Sąsiedzi: Dekarze, odc. 1

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Cóż począć, kiedy kapiąca z sufitu woda nie pozwala zażyć popołudniowego odpoczynku. W tej sytuacji Pat postanawia zajrzeć na dach. Okazuje się, że trzeba zmienić kilka dachówek. Pat szybko rozpoczyna przygotowania do naprawy, jednak tym razem będzie potrzebował pomocy Mata oraz jego zdalnie sterowanego balonu. Kiedy już wydaje się, że wszystko przebiega zgodnie oczekiwaniami, następuje prawdziwa katastrofa. Ostatecznie przyjaciele muszą zmienić swoje plany.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:05

Sąsiedzi: Domowe grillowanie, odc. 2

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

Mat zaprasza Pata na pieczone kiełbaski. Nie będą ich jednak, jak mógłby się ktoś spodziewać, przygotowywać w ogrodzie ani w parku, tylko w domu. Na początku garnek z żarzącymi się węglami stoi na kuchence, ale dla własnej wygody przyjaciele przenoszą go na stół w salonie, gdzie mogą sobie spokojnie usiąść. Wkrótce garnek przepala na wylot zarówno stół, jak i znajdującą się pod nim podłogę, a następnie ląduje w piwnicy. Mimo tych przeciwności koledzy nadal mają nadzieję upiec swoje kiełbaski....

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:15

Starożytni kosmici, sez. 2, odc. 10

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 42min.

Ruiny w Peru zdają się potwierdzać legendy o zatopionej bazie UFO, a indiańskie teksty opowiadają o podwodnych światach zamieszkiwanych nie tylko przez ludzi, lecz także przez Obcych. Dowiemy się, czy przedstawione w programie miejsca mogą stanowić dowody na istnienie przybyszów z innych planet.

Godziny emisji Starożytni kosmici

10:10

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 3

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Uczestnicy programu jadą do Montebello. Barry Weiss ponosi porażkę. Darrell Sheets jest gotowy do walki, a Dave Hester święci spektakularny triumf. Jarrod i Brandi nie są zadowoleni z aukcji. Żałują, że w ogóle się na niej pojawili.

Godziny emisji Wojny magazynowe

10:40

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 4

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Wszyscy jadą do Gardeny. Barry Weiss o mały włos nie ponosi spektakularnej porażki. W magazynie kupionym przez Jarroda i Brandi znajduje się coś, co wywołuje powszechne poruszenie. Nowy uczestnik Jeff Jarred natrafia na przedmiot z czasów zimnej wojny. Darrell być może dużo zarobi.

Godziny emisji Wojny magazynowe

11:05

Na lodowym szlaku, sez. 1, odc. 10

reality show ( USA, Kanada 2007 ) Czas: 43min.

Wiosna przynosi ocieplenie, a co za tym idzie roztopy. Kierowcy ścigają się z czasem, żeby ukończyć kursy i zakończyć sezon z jak najlepszymi wynikami. Pojazd Hugh Rowlanda zostaje zepchnięty z jezdni przez inną ciężarówkę. Przewożony przez niego ładunek chemikaliów wydostaje się z przyczepy i rozlewa na całej drodze. Alex Debogorski przyjmuje szalone zlecenie - ma samotnie dostać się do kopalni Diavik.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

12:05

Akcja renowacja USA, sez. 2, odc. 18

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 40min.

Rick podejmuje się największego wyzwania w swojej dotychczasowej karierze - remontu pochodzącej z lat 60. XX wieku zjeżdżalni stylizowanej na statek kosmiczny. Ta ogrodowa zabawka jest naprawdę duża, ma około 9 metrów wysokości. Przyjeżdża do warsztatu w częściach, a wiele z nich jest w bardzo kiepskim stanie. Ponadto pracownicy Dale'a próbują przerobić stary dystrybutor paliwa na maszynę do liczenia bilonu. Inny klient przynosi do renowacji zabytkowy samochodzik, którym bawił się w...

Godziny emisji Akcja renowacja USA

13:00

Zagłada miasta: Powódź, sez. 1, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 44min.

Tym razem "miasto" zostaje zalane przez falę powodziową, która niszczy jego centralną część. Jakich szkód może dokonać rwąca woda?

Godziny emisji Zagłada miasta

14:00

Najbardziej niebezpieczne drogi do szkoły: Papua-Nowa Gwinea, sez. 2, odc. 4

serial dokumentalny ( Niemcy 2015 ) Czas: 48min.

Papua-Nowa Gwinea to wyspa na Oceanie Spokojnym, porośnięta tropikalnymi lasami deszczowymi. 8-letni Junior i jego kuzynka Ruth przedzierają się przez zarośla w drodze do szkoły. Idą przez krainę zwaną "ziemią tysiąca rzek". Droga prowadzi przez dżunglę zamieszkałą m.in. przez pytony. Najniebezpieczniejszy moment stanowi przekroczenie rzeki Takali. Wiele osób straciło życie, próbując dostać się na drugi brzeg. Wędrówka trwa 5 dni i jest zbyt niebezpieczna, aby dzieci pokonały ją...

Godziny emisji Najbardziej niebezpieczne drogi do szkoły

Reklama
15:05

Kowboje oceanów, sez. 3, odc. 7

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 44min.

Morris Anstey musi stawić czoło problemom na pokładzie kutra. Richard Gillet i rybacy z Midnight Shadow zamierzają osiągnąć wyznaczony limit połowu śledzia. Awaria techniczna łodzi stawia ich ambitne plany pod znakiem zapytania. Paul Tiller i jego załoga nurkują w zimnych wodach oceanu w poszukiwaniu jeżowców.

Godziny emisji Kowboje oceanów

16:05

Najlepsze maszyny bojowe: Mocarze, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 44min.

Ranking maszyn bojowych o największej mocy, będących na wyposażeniu nowoczesnych armii świata. Poznamy zalety radzieckich samolotów MiG-25, używanych przez armię USA samolotów transportowych C-5 Galaxy oraz francuskich myśliwców Dassault Rafale. Eksperci opowiadają również o amerykańskich czołgach M1 Abrams oraz lotniskowcach typu Nimitz, również używanych przez armię USA. Zobaczymy też skonstruowane w ZSRR samobieżne haubicoarmaty 2S19 Msta-S, wykorzystywane przez Izrael buldożery bojowe Cat...

Godziny emisji Najlepsze maszyny bojowe

17:05

Starożytni kosmici: Kosmici i kowboje, sez. 3, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 42min.

W tym odcinku autorzy serii poszukują śladów obcych w opowieściach z Dzikiego Zachodu. Według różnych relacji na teksaskim cmentarzu mają spoczywać szczątki kosmity, którego statek rozbił się w w pobliżu w 1897 roku. W Utah wyryto w skale rysunki przedstawiające dziwne istoty w strojach przypominających skafandry kosmiczne. W XIX wieku w południowej Kalifornii ranczerzy opowiadali o potworze wyłaniającym się z jeziora Elizabeth. Z kolei w słynnym mieście Wyatta Earpa, Tombstone w Arizonie,...

Godziny emisji Starożytni kosmici

18:20

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 5

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Większość uczestników jedzie na aukcję w Westminster. Darrell i Brandon spotykają prawdziwą legendę. Jarrod i Brandi wiedzą, co muszą zrobić. Dave Hester nie wierzy, że uda mu się zarobić na tej licytacji. Barry Weiss natrafia na przedmiot w stylu ludowym. Ustanawia rekord aukcji.

Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 6

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Następna aukcja ma się odbyć w pustynnym Lancaster. Jarrod jest pewny siebie, czym denerwuje swoją żonę, Brandi. Darrell Sheets znajduje swoją kobiecą stronę. Jeff Jarred uważnie obserwuje Barry'ego, który już wie, na który magazyn postawi tym razem.

Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 1, odc. 11

reality show ( USA, Kanada 2007 ) Czas: 43min.

Twórcy programu podzielą się interesującymi faktami na temat historii dalekiej północy Kanady. Widzowie odkryją, w jaki sposób kilkadziesiąt lat temu przystosowywano ciężarówki do ekstremalnie niskich temperatur i jak wtedy funkcjonowały kopalnie. Podróż do czasów prehistorycznych pozwoli zgłębić geologię tamtejszych terenów. Oprócz tego w odcinku objaśnione zostaną fascynujące zwyczaje rdzennych mieszkańców, którzy osiedlili się tu setki lat temu.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Kowboje oceanów, sez. 3, odc. 8

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 43min.

Widzowie zobaczą najbardziej ekscytujące momenty ostatnich trzech sezonów programu. Sześciu kapitanów rybackich kutrów podzieli się swoimi przeżyciami. Opowiedzą o chwilach triumfu, trudnych wyzwaniach, marzeniach oraz niepewnej przyszłości ludzi morza.

Godziny emisji Kowboje oceanów

21:00

Najlepsze maszyny bojowe: Sensoryczni, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 44min.

Na polu bitwy bardzo ważne jest, aby nie dać się zaskoczyć i zauważyć przeciwnika, zanim on dostrzeże ruchy wroga. W tym odcinku prezentowane są najlepsze maszyny zwiadowcze. Zobaczymy zbudowany dla armii izraelskiej bezzałogowy pojazd lądowy Guardium, amerykańskie samoloty zwiadowcze Lockheed U-2 i F-14 Tomcat oraz niemiecki kołowy transporter opancerzony Fuchs, wykorzystywany m.in. do wykrywania broni masowego rażenia. Poznamy też zalety I-Robota, który może spenetrować nawet bardzo wąskie...

Godziny emisji Najlepsze maszyny bojowe

22:00

Stocznia, odc. 1

serial dokumentalny ( 2015 ) Czas: 42min.

Załoga stoczni w Portland buduje od zera 65-tonowy holownik. Menedżer Chris Waters robi wszystko, by zniwelować dwutygodniowe opóźnienie prac. Poznajemy też kapitana Johna Ryana z New Jersey, który zajmuje się holowaniem i ratowaniem uszkodzonych jednostek. Tym razem musi użyć swojego sprytu, aby wykorzystać przypływ do przesunięcia wywróconego jachtu, zanim zostanie on zniszczony przez fale. W odległej Alasce awaria doprowadza do zamknięcia stoczni. Jej właściciel Don Sorric musi naprawić...

Godziny emisji Stocznia

22:55

Libia na krawędzi

film dokumentalny ( Francja 2016 ) Czas: 56min.

Od upadku rządów Kaddafiego w 2011 roku Libia jest podzielona pomiędzy Wschód a Zachód, pomiędzy armię generała Haftary a milicję kontrolującą stolicę państwa, Trypolis. Przez cztery miesiące dokumentaliści Roumiana Ougartchinska i Solomon Kane towarzyszyli siłom specjalnym i libańskiej armii. Odwiedzili pilnie strzeżone więzienie dla schwytanych dżihadystów, udało im się też dostać na linię frontu w mieście Bengazi i na położone niedaleko lotnisko w Beninie, gdzie przygotowywane są samoloty...

Godziny emisji Libia na krawędzi

Reklama
00:10

Sensacje XX wieku: Zabójcy, odc. 16

program historyczny ( Polska 2003 ) Czas: 46min.

Odcinek przedstawia "państwowych zabójców", czyli osoby, które w latach 50. zwalczały przeciwników bolszewizmu.

Obsada: Artur Dziurman , Bogusław Wołoszański , Piotr Grabowski , Rafał Mohr , Tomasz Dedek

Godziny emisji Sensacje XX wieku

01:10

Pod lupą, sez. 4, odc. 5

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz wraz ze swoją ekipą wyrusza w Polskę, aby zajrzeć do fabryk i wielkich koncernów, w których poznaje tajniki powstawania różnych przedmiotów. Klocki, najpopularniejsze zabawki dziecięce, odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX w. Prowadzący odwiedza fabrykę, w której powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. Ekipa udaje się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

01:45

Lista Fokusa: Najlepsze sposoby na ogarnięcie domowego budżetu, odc. 17

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 25min.

Goście odcinka: Marta Balko, Łukasz Maliszewski i Marek Zuber.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

Godziny emisji Lista Fokusa

02:25

Lista Fokusa: Fakty i mity: Polacy w II wojnie światowej, odc. 18

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 26min.

Goście odcinka: Marcin Bąk, Hubert Biskupski, Marcin Kusy.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

Godziny emisji Lista Fokusa

02:50

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Przyczajony jaź, ukryty kleń, odc. 13

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Jaź i kleń to ryby, które uchodzą za bardzo ostrożne i płochliwe. Łowienie tych dwóch, żyjących blisko siebie gatunków, to prawdziwe podchody. Wędkarscy eksperci z Pawłem Mireckim na czele udowadniają, że wyprawa może okazać się sukcesem. Ich profesjonalny instruktaż skierowany jest do pewnego młodego adepta sztuki wędkarskiej. Mężczyzna stawił się nad rzeką z lekkim spinningiem w dłoni i z nadzieją na pierwsze sukcesy pod fachowym okiem mistrzów.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:25

Wspaniały świat wędkarskich przygód: W krainie wielkich łowów, odc. 14

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Są takie zakątki na Ziemi, gdzie ryby łowią tylko orły i niedźwiedzie. Jedno z nich znajduje się w Kolumbii Brytyjskiej, na wschodzie Kanady. Trzyosobowa ekipa wędkarzy udaje się w to miejsce, by łowić waleczne łososie i halibuty. Sceneria i przygody na długo zapadną im w pamięć.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:50

Redakcja: Dział Śledczy: Niebezpieczna gra, sez. 2, odc. 23

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 45min.

17-letnia Oliwia nie wraca z imprezy z przyjaciółmi. Jej zrozpaczona matka prosi redaktorów o pomoc w odnalezieniu dziewczyny. Z zeznań kolegów zaginionej wynika, że jej zniknięcie może mieć coś wspólnego z modną grą w "szukanie krasnoluda". Dziennikarze wiedzą już, że kierowana wskazówkami z gry Oliwia dotarła na cmentarz. Redaktorzy muszą ustalić, gdzie przebywa dziewczyna i kto odpowiada za jej zniknięcie.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

04:50

Redakcja: Dział Śledczy: Tajemniczy prześladowca, sez. 2, odc. 24

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 45min.

Patrycja uważa, że jest nękana przez swojego byłego chłopaka. Regularnie otrzymuje wiadomości z pogróżkami, znajduje w nich własne zdjęcia, na których ma wydrapane oczy, oraz liściki z wulgarnymi hasłami. Ostatnio hamulce w samochodzie dziewczyny uległy awarii, co doprowadziło do groźnego wypadku. Także w szpitalu do Patrycji dociera list z dołączonym kosmykiem jej włosów. Śledztwo wykazuje, że dziewczyna cierpi na zaburzenia psychiczne. Redaktorzy nie są pewni, czy Patrycję faktycznie ktoś...

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-07-12. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-07-12 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info