Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-07-16 - ramówka, emisje

2018-07-16 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Dział Śledczy: Bohaterski malec, sez. 2, odc. 26

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 43min.

Kacprem Jagielskim opiekuje się stara, schorowana babcia. Chłopiec stracił matkę, ojca nigdy nie poznał. Dziesięciolatek chce jakoś zwrócić uwagę swojego taty. Wraz z kolegami wpada na pomysł, by sfingować włamanie do sąsiadów. Kacper ma udaremnić napad i wezwać policję, a tym samym stać się bohaterem z pierwszych stron gazet. Niestety, obmyślany przez dzieci plan wymyka się spod kontroli.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Na tropie ludojada, odc. 50

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Coraz częściej słychać o atakowaniu ludzi przez tajemnicze stwory zamieszkujące jeziora i rzeki. Wodnymi potworami okazały się być szczupaki, które zaczęły zagrażać również w Skandynawii. Dwóch dzielnych wędkarzy z Polski postanowiło zbadać to niebezpieczne zjawisko i na własne oczy zobaczyć szczupaka ludojada. Widzowie poczują mroczny klimat skandynawskich łowisk w przybrzeżnej części Bałtyku.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Wyprawa na tęczaki, odc. 51

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Wędkarze wiedzą, jak wielkie emocje towarzyszą poławianiu pstrągów tęczowych. Niekwestionowany autorytet, Paweł Mirecki, oprowadza po arkanach sztuki łowienia. Imponujące hole walecznych ryb na tle przepięknej scenerii szwedzkich łowisk nie pozostawiają wątpliwości, że ekipa specjalistów znalazła się w wędkarskim raju.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:00

Jak to jest robione, sez. 3, odc. 1

serial dokumentalny ( Kanada, Wielka Brytania 2007 ) Czas: 22min.

Stadion drużyny rugby NFL Arizona Cardinals, przynależący do Uniwersytetu w Phoenix, generuje ogromne koszty utrzymania, bo aż 455 milionów dolarów. Twórcy programu zastanawiają się nad tym, co można zrobić, by wypielęgnowana trawa zawsze wyglądała świeżo.

Godziny emisji Jak to jest robione

08:30

Sąsiedzi: Malowanie, odc. 24

serial animowany ( Czechosłowacja 1982 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Usunięcie jednej plamy z sufitu wydaje się prostym zadaniem do czasu, aż zabierają się za nie Pat i Mat. W ich przypadku ta drobna z pozoru naprawa kończy się koniecznością przemalowania całego mieszkania.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

Reklama
08:50

Sąsiedzi: Krzyżówka, odc. 25

serial animowany ( Czechosłowacja 1982 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat i Mat są bez reszty pochłonięci rozwiązywaniem krzyżówki. Skupieni na tym zadaniu nie zwracają uwagi na nic, co dzieje się wokół nich. A jak zwykle dzieje się bardzo dużo.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:55

Sąsiedzi: Urodzeni sportowcy, odc. 26

serial animowany ( Czechosłowacja 1983 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem telewizyjny program sportowy staje się dla Pata i Mata inspiracją do rozpoczęcia ćwiczeń. Zamiast jednak udać się na siłownię przyjaciele zabierają się za trening we własnym domu.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:05

Sąsiedzi: Domek dla ptaków, odc. 27

serial animowany ( Czechosłowacja 1983 ) Czas: 9min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat i Mat konstruują karmik dla ptaków. Niestety, żadne zwierzę nie chce skorzystać z ich uprzejmości. To dla kolegów kolejna okazja, by wykazać się nie lada pomysłowością.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:20

Starożytni kosmici: Kosmici i potwory, sez. 3, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 42min.

Poszukując śladów ingerencji obcych w dziejach ludzkości, autorzy serii sięgają po starożytne opisy dziwnych, przerażających monstrów. Jednym z nich jest mityczny wierzchowiec boga Wisznu, budząca grozę bestia Garuda. Gdy to latające stworzenie o ognistych piórach lądowało, ziemia się trzęsła. Twórcy programu zastanawiają się, czy to możliwe, by ten potwór tak naprawdę był statkiem kosmicznym. Być może biblijny wieloryb, który połknął Jonasza, również był takim pojazdem. Poznamy też teorie...

Godziny emisji Starożytni kosmici

10:15

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 7

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Kupujący przybywają do kalifornijskiego miasta Irvine. Jarrod i Brandi walczą o jak najwyższy zarobek. Tymczasem Brandon pokonuje Barry'ego w rywalizacji o magazyn. Dave i jego charakterystyczny okrzyk powracają do gry.

Godziny emisji Wojny magazynowe

10:50

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 8

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Nadszedł czas na cieszące się złą sławą aukcje w Chattsworth. Znalezisko Jarroda i Brandi staje się przyczyną dużego zamieszania. Barry Weiss korzysta ze swojej licytatorskiej "mocy". W stosie śmieci Darrell Sheets natrafia na prawdziwy skarb. Dave Hester nie daje o sobie zapomnieć.

Godziny emisji Wojny magazynowe

11:10

Na lodowym szlaku, sez. 1, odc. 12

reality show ( USA, Kanada 2007 ) Czas: 43min.

Na odludnym terenie spotyka się sześciu kierowców ciężarówek, by podsumować sezon przewozowy na dalekiej północy. Wymieniają się doświadczeniami, ale rozmawiają także o zasadach bezpieczeństwa w wykonywanym przez siebie zawodzie. Jedną z ważniejszych jest umiejętność szybkiego rozpoznania odgłosów pękającego lodu. TJ, który dopiero rozpoczyna pracę kierowcy, wysłuchuje rad doświadczonych kolegów. Na spotkaniu obecny jest także kamerzysta Gavin, który opowie o trudach filmowania zmagań...

Godziny emisji Na lodowym szlaku

12:10

Akcja renowacja USA, sez. 4, odc. 3

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Tym razem Big Mike, stały klient Ricka, przynosi do remontu taksometr z nowojorskiej taksówki z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Przekonamy się, czy ekipie Dale'a uda się osiągnąć cel bez nieprzewidzianych opóźnień, czy może pracownicy zostaną zablokowani przez jakąś przeszkodę techniczną. Następnie Brettly nadzoruje renowację wyprodukowanego w XIX wieku automatu z gumą do żucia. Ted przedstawia projekt nowej odsłony warsztatu.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

12:40

Akcja renowacja USA, sez. 4, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 19min.

Najwyższa pora, aby Tyler i Brettly, którzy wkrótce mają zostać przyrodnimi braćmi, trochę się zaprzyjaźnili. Pojawia się ku temu okazja, kiedy obaj zgłaszają się do remontu drezyny z 1947 roku. Zobaczymy, czy współpraca pójdzie gładko i renowacja szybko się zakończy. Kolejny klient dostarcza do warsztatu pochodzący z Nowego Jorku uliczny automat telefoniczny służący do wzywania policji. Przekonamy się, czy ekipa remontująca urządzenie nie wpadnie w kłopoty.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

13:05

Terror w przestworzach: Błąd pilota, odc. 1

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 45min.

Członkowie załóg samolotów muszą radzić sobie z niewyobrażalną presją, zmęczeniem i brakiem snu. Często prowadzi to do groźnych sytuacji. W 2012 roku samolot podróżujący z Nowego Jorku do Las Vegas musiał awaryjnie lądować, gdyż pilot zaczął zachowywać się jak szaleniec, wykrzykując coś o Al-Kaidzie. Został obezwładniony przez pasażerów, którzy sfilmowali zajście. Podczas lotu z Toronto do Londynu w 2008 pilot również musiał zostać odciągnięty od sterów, kiedy zaczął rozmawiać z Bogiem....

Godziny emisji Terror w przestworzach

Reklama
14:05

MegaDrwale, sez. 3, odc. 1

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 43min.

Beat rozpoczyna prace nad jednym z najbardziej niebezpiecznych zleceń w swoim życiu. Na skraju wysokiego na trzydzieści metrów urwiska musi wybudować luksusowy domek wakacyjny ozdobiony dwoma wieżyczkami. W tym samym czasie Joel wybiera się do Europy. W Moskwie ma przeprowadzić kilka lekcji z rosyjskimi cieślami. W trakcie zajęć pokaże im, jak stworzyć ekskluzywny domek w stylu pierwszych osadników.

Godziny emisji MegaDrwale

15:05

Kowboje oceanów, sez. 3, odc. 8

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 43min.

Widzowie zobaczą najbardziej ekscytujące momenty ostatnich trzech sezonów programu. Sześciu kapitanów rybackich kutrów podzieli się swoimi przeżyciami. Opowiedzą o chwilach triumfu, trudnych wyzwaniach, marzeniach oraz niepewnej przyszłości ludzi morza.

Godziny emisji Kowboje oceanów

16:05

Najlepsze maszyny bojowe: Sensoryczni, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 44min.

Na polu bitwy bardzo ważne jest, aby nie dać się zaskoczyć i zauważyć przeciwnika, zanim on dostrzeże ruchy wroga. W tym odcinku prezentowane są najlepsze maszyny zwiadowcze. Zobaczymy zbudowany dla armii izraelskiej bezzałogowy pojazd lądowy Guardium, amerykańskie samoloty zwiadowcze Lockheed U-2 i F-14 Tomcat oraz niemiecki kołowy transporter opancerzony Fuchs, wykorzystywany m.in. do wykrywania broni masowego rażenia. Poznamy też zalety I-Robota, który może spenetrować nawet bardzo wąskie...

Godziny emisji Najlepsze maszyny bojowe

17:05

Starożytni kosmici: Kosmici i święte miejsca, sez. 3, odc. 3

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 42min.

Tym razem twórcy serii przyglądają się największym miejscom kultu, zastanawiając się, czy wierni spotykali tam bogów, czy może kosmitów. Analizują historię Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie, ważnego dla wyznawców trzech wielkich religii monoteistycznych. Zastanawiają się też nad pochodzeniem czczonego przez muzułmanów hadżaru - kamienia wbudowanego w narożnik świątyni Al-Kaba w Mekce. Przywołują również przekazy głoszące, że starożytne kamienne kościoły w Etiopii wzniesiono z pomocą aniołów....

Godziny emisji Starożytni kosmici

18:20

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 9

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

W położonym w północnej Kalifornii miasteczku Oxard Barry Weiss znajduje "pokój z widokiem". Poszukiwania złota prowadzą Dave'a Hestera do mniej cennego kruszcu. Jarrod, mimo przeziębienia, walczy z Davem. Rywalizacja między Darrellem a Brandonem może zagrozić ich wzajemnym relacjom.

Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 3, odc. 10

reality show ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Barry dokładnie planuje swoje działania podczas licytacji w Hawaiian Gardens. Jarrod wydaje sporo pieniędzy, ale dzięki temu zapełnia półki w swoim sklepie. W rodzinie Sheets dochodzi do rozłamu. Brandon dowiaduje się, w jaki sposób jego ojciec zyskał przezwisko "Gracz".

Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 1, odc. 13

reality show ( USA, Kanada 2007 ) Czas: 42min.

Alex, Hugh, Drew, Rick, TJ i Jay spotykają się po raz kolejny, by podsumować swoje zmagania w tym sezonie. Opowiadają o przygotowaniach ciężarówek do jazdy po lodowym szlaku oraz o tym, jak sami znoszą ekstremalnie niskie temperatury, gdy spędzają całe dnie w kabinach swoich pojazdów. Jazda po śniegu i lodzie stanowczo różni się od podróżowania po zwykłej autostradzie, kierowcy muszą poruszać się powoli i ostrożnie. Na szczęście przepiękne widoki i otaczająca ich przyroda rekompensują trudy...

Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Alaska - niebezpieczne połowy, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 45min.

Bohaterami serii są dwaj kapitanowie z długoletnim stażem - Wes i Dan - oraz jeden, który ma może mniejsze doświadczenie, ale nadrabia je entuzjazmem - Gavin. Wszyscy patrzą z optymizmem na zbliżający się sezon połowów, przewidując, że będzie on raczej udany. Rzeczywistość potrafi jednak rozczarować. Jeden z kapitanów zostaje znaleziony poza terenem, gdzie można łowić. Ogromnym zaskoczeniem okaże się Gavin, który tylko pozornie nie ma doświadczenia.

Godziny emisji Alaska - niebezpieczne połowy

21:00

Najlepsze maszyny bojowe: Stealth - niewykrywalni, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 44min.

Tym razem ranking maszyn bojowych, które najlepiej sprawdzają się w działaniu z zaskoczenia. W programie zobaczymy używane w armii USA bombowce strategiczne o obniżonej wykrywalności Northrop B-2 Spirit i słynne bombowce taktyczne F-117 Nighthawk. Eksperci omawiają też supernowoczesny myśliwiec Lockheed F-22 Raptor oraz śmigłowiec NHI NH90. Ponadto autorzy serii prezentują brytyjski karabin wyborowy AX338, szwedzki bojowy wóz piechoty CV90, izraelski taktyczny bezzałogowy aparat latający...

Godziny emisji Najlepsze maszyny bojowe

22:00

Znaleziska z pola bitwy, sez. 2, odc. 5

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 44min.

Opowieść o stosunkowo mało znanej, lecz krwawej batalii, która zmieniła układ sił w Azji Południowo-Wschodniej podczas II wojny światowej. Bitwa o Hongkong rozpoczęła się niedługo po ataku na Pearl Harbor i trwała do Bożego Narodzenia 1941 roku. Przeważające siły japońskie starły się z oddziałami brytyjskimi i kanadyjskimi. Ekipa programu rozpoczyna poszukiwania od brytyjskiej twierdzy na północy miasta, która miała opierać się atakowi wroga miesiącami. Padła jednak w ciągu 5 godzin....

Godziny emisji Znaleziska z pola bitwy

Reklama
23:00

Krwawa historia Europy, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 45min.

Doktor Suzannah Lipscomb i dziennikarz Joe Crowley odkrywają sekrety kolejnych historycznych postaci. Tym razem omawiają kulisy szaleństwa rzymskiego cesarza Kaliguli, francuskiego bohatera wojennego Gillesa de Raisa, który zmienił się w płatnego dzieciobójcę, a także losy węgierskiej wdowy Elżbiety Batory, zwanej Krwawą Hrabiną.

Godziny emisji Krwawa historia Europy

00:05

II wojna - cena imperium: Pochłonie nas piekło, odc. 11

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 49min.

Wojska aliantów z Normandii przemieszczają się na wschód i zbliżają do granicy Niemiec. Na wschodzie Związek Radziecki rozpoczyna największą ofensywę tej wojny, nazwaną operacją Bagration.

Godziny emisji II wojna - cena imperium

01:05

Pod lupą, sez. 4, odc. 9

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz wraz ze swoją ekipą wyrusza w Polskę, aby zajrzeć do fabryk i wielkich koncernów, w których poznaje tajniki powstawania różnych przedmiotów. Klocki, najpopularniejsze zabawki dziecięce, odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX w. Prowadzący odwiedza fabrykę, w której powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. Ekipa udaje się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

01:40

Lista Fokusa: Najlepsze sposoby na ogarnięcie domowego budżetu, odc. 21

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 25min.

Zaproszeni do studia goście wypowiadają się na określone tematy, zapewniając rozrywkę oraz solidną porcję praktycznych porad. Jako komentatorzy występują eksperci, celebryci oraz telewidzowie.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

Godziny emisji Lista Fokusa

02:20

Lista Fokusa: Najpiękniejsze mecze mundiali, odc. 22

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście: Piotr Koźmiński, Marcin Walczak, Marek Sierocki.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

Godziny emisji Lista Fokusa

03:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Tańczący z jesiotrami, odc. 17

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Widzowie zobaczą niezapomniane krajobrazy Kolumbii Brytyjskiej. Jesiotry to prawdziwe giganty słodkich wód. Waga i rozmiary wcale nie przeszkadzają im w wykonywaniu powietrznych akrobacji. Pasjonujący film przedstawia z bliska niezwykłe stworzenia morskie. Nie zabraknie wskazówek na temat tego, jak można skutecznie złowić tak duże ryby, a przy okazji przeżyć wyjątkową wędkarską przygodę.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Tańczący z jesiotrami, odc. 18

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Druga odsłona wędkarskiego show z jesiotrami zamieszkującymi rzekę Fraser w roli głównej. Trzech śmiałków wyrusza na ekscytującą wyprawę do Kanady. Unikalne zdjęcia i mistrzowski instruktaż jednego z najlepszych przewodników po rzece są wyjątkową okazją do lepszego poznania tych niespotykanie silnych i walecznych ryb.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:55

Redakcja: Dział Śledczy: Mściciel, sez. 2, odc. 25

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Niefortunny wędkarz wyławia z Wisły zwłoki Tomasza Guzia. Pół roku temu denat został zatrzymany pod zarzutem gwałtu. Dziennikarze docierają do jego ofiary, Anity Wrzesień, która niedługo po zgłoszeniu sprawy na policję wycofała się z zeznań. W trakcie śledztwa Basia i Dora zostają uwięzione w klubie, gdzie udały się w poszukiwaniu dowodów. Trop prowadzi do byłego narzeczonego Anity. Dora chce zeswatać Basię ze Stefanem, lekarzem medycyny sądowej, namawia ją na podwójną randkę. Sama zamierza...

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

04:55

Redakcja: Dział Śledczy: Bohaterski malec, sez. 2, odc. 26

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 43min.

Kacprem Jagielskim opiekuje się stara, schorowana babcia. Chłopiec stracił matkę, ojca nigdy nie poznał. Dziesięciolatek chce jakoś zwrócić uwagę swojego taty. Wraz z kolegami wpada na pomysł, by sfingować włamanie do sąsiadów. Kacper ma udaremnić napad i wezwać policję, a tym samym stać się bohaterem z pierwszych stron gazet. Niestety, obmyślany przez dzieci plan wymyka się spod kontroli.

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-07-16. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-07-16 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info