Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-07-26 - ramówka, emisje

2018-07-26 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Samobójstwo nastolatki, odc. 2

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Adam natyka się na swój artykuł sprzed roku o samobójstwie licealistki Karoliny. Jego uwagę przykuwają komentarze pod tekstem sugerujące, że jej śmierć nie była przypadkiem. Karolina powiesiła się w toalecie. Policja umorzyła śledztwo, chociaż już wtedy Adam miał wątpliwości co do zeznań niektórych świadków. Od siostry Karoliny dowiaduje się, że ofiara miała chłopaka "Rudego", który załatwił jej pracę hostessy w klubie Laguna. Basia proponuje, że wcieli się w rolę dziewczyny...

  Godziny emisji Redakcja

07:05

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Operacja sam sum, odc. 3

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Tym razem na połów sumów do Hiszpanii pojedzie także młoda kobieta, która spróbuje swych sił jako fotoreporterka. Będzie również wspierać wędkarzy w ciężkich zmaganiach z wąsatymi potworami z rzeki Ebro. Widzowie poznają ciekawą metodę łowienia i poczują specyficzny klimat Katalonii.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: King of the Jerkbait, odc. 4

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Istnieje wiele sposobów łowienia drapieżników, ale na szczególną uwagę zasługują wszelkie nowości. Znakomity wędkarz oraz twórca ciekawych wzorów przynęt uczy i opowiada o nowej metodzie na tzw. jerki. Znakomity instruktaż w wykonaniu Piotra Piskorskiego pośród malowniczych plenerów południowej Szwecji dodatkowo uzupełniają wspaniałe okazy ryb.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:10

Jak to jest robione, sez. 3, odc. 9

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 21min.

Każdego roku w transporcie lotniczym bezpowrotnie ginie ok. 200 tysięcy sztuk bagażu. Mniej więcej jeden na 10 tysięcy pasażerów może więc pożegnać się ze swoją walizką na zawsze. Ekipa programu gości na londyńskim Heathrow - najbardziej ruchliwym międzynarodowym lotnisku na świecie. Przekonamy się, co dzieje się tam z bagażami. Następnie zobaczymy, jak powstaje pole golfowe w miejscowości Darlington. Robert Llewellyn rozmawia z architektem Markiem Westenborgiem, który opowiada, jak zmienia...

  Godziny emisji Jak to jest robione

08:40

Sąsiedzi: Tor samochodowy, odc. 52

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 7min.

W dzisiejszym odcinku zobaczymy, jak Pat i Mat zabierają się za budowę toru wyścigowego dla samochodzików. Jak zwykle, sąsiedzi mają spore problemy.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

Reklama
08:50

Sąsiedzi: Akwarium, odc. 53

serial animowany ( Czechy 2003 ) Czas: 6min.

Kolejne spotkanie z pomysłowymi przyjaciółmi. Pat i Mat są przekonani o swoim wielkim talencie do prac remontowych. Niestety z każdym swoim projektem udowadniają, że jest inaczej. Mimo to nigdy się nie poddają. Tym razem budują akwarium.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:00

Sąsiedzi: Wielkie zakupy, odc. 40

serial animowany ( Czechosłowacja 1989 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Nowe meble zawsze stanowią źródło radości. Gorzej jednak, gdy nie wiadomo, jak je złożyć. Szczęśliwie Pat i Mat posiadają wszelkie narzędzia i umiejętności niezbędne, by tego dokonać.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:10

Sąsiedzi: Kosiarka, odc. 41

serial animowany ( 1990 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Koszenie trawnika nigdy nie proste, jednak prawdziwe problem zaczynają się dopiero wtedy, gdy zarówno kosiarka, jak i tradycyjna kosa odmawiają współpracy. Szczęśliwie Pat i Mat potrafią znaleźć alternatywę dla zepsutych urządzeń.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:20

Starożytni kosmici: Kosmici i miejsca przeklęte, sez. 3, odc. 10

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 42min.

W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się miejscom uznawanym za przeklęte i diabelskie. Śmiałkowie, którzy zlekceważyli ostrzeżenia i zapuścili się w te rejony, wkrótce potem mieli zapadać na ciężkie choroby, znikać w tajemniczych okolicznościach czy też ginąć straszną śmiercią. Autorzy serii szukają związku między tymi miejscami a przybyszami z kosmosu. Analizują opowieści o owianych złą sławą odległych rejonach Syberii, australijskiej Black Mountain czy japońskim lesie Aokigahara, położonym u...

  Godziny emisji Starożytni kosmici

10:15

Wojny magazynowe, sez. 4, odc. 3

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

W Mission Hills rozpoczyna się kolejna aukcja. Dave Hester ma pecha i już na samym początku traci 500 dolarów. Przez resztę dnia próbuje to sobie jakoś wynagrodzić. Barry natrafia na znalezisko, które dotrzyma mu towarzystwa. Jarrod i Brandi wchodzą w posiadanie bardzo starego przedmiotu.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

10:50

Wojny magazynowe, sez. 4, odc. 4

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

Kupujący po raz pierwszy będą uczestniczyć w aukcji w Hollywood. Nabila Hannis dostaje epizodyczną rólkę, a Dave Hester dalej wciela się w czarny charakter. Barry ma zamiar kupić wiele magazynów. Darrell Sheets wpada na całkiem nowy sposób na zwiększenie swoich zysków. Jarrod i Brandi dokonują pewnego wstrząsającego odkrycia.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

11:10

Na lodowym szlaku, sez. 2, odc. 7

reality show ( USA, Kanada 2008 ) Czas: 42min.

Bear i Eric przewożą dwa niebezpieczne ładunki: bojler i race. Celem ich podróży jest baza w Langley. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność - w pobliżu trasy ich przejazdu zauważono niedźwiedzia polarnego, który stał się przyczyną śmierci już kilku osób. Rick jest wściekły, bo z rozkazu szefa musi ruszyć w pięciodniową podróż. Kłopoty ze zdrowiem sprawiają, że Alex ląduje w szpitalu w Yellowknife.

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

12:10

Akcja renowacja USA, sez. 4, odc. 19

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 19min.

Do warsztatu trafia terenowy skuter z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Rick zwraca się do Danny'ego "The Counta" Kokera, znanego z programu "Gwiazdy lombardu" i "Warsztat Danny'ego", aby pomógł ocenić stan pojazdu. Kelly kupuje klasyczną gitarę Mosrite. Ma to być prezent urodzinowy dla jej syna, Brettly'ego. Aby jednak tak się stało, Rick musi odrestaurować instrument, mimo że nie ma absolutnie żadnego doświadczenia w tej dziedzinie.

  Godziny emisji Akcja renowacja USA

12:35

Akcja renowacja USA, sez. 4, odc. 20

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 19min.

Rick Harrison wstępuje do sklepu, żeby odrestaurować swój zabytkowy automat do sprzedaży napojów gazowanych. Jest zachwycony, kiedy dowiaduje się, że posiadany przez niego egzemplarz to prawdziwy unikat. Pozostaje pytanie, czy załodze uda się pomyślnie odnowić urządzenie. Rick pracuje pod presją, kiedy grupa mieszkańców Kansas ze wspólnych pieniędzy finansuje naprawę neonu, który ma dla ich miasta historyczne znaczenie.

  Godziny emisji Akcja renowacja USA

13:05

Ewakuacja Ziemi: Globalna powódź, odc. 3

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 43min.

Niezbędna do życia woda jest także niszczącym żywiołem. Powodzie i podnoszenie się poziomu wód i oceanów miałoby straszliwe konsekwencje dla ludzkiej populacji. W programie eksperci wyjaśniają, że gigantyczne ilości wody mogą trafić na Ziemię z kosmosu i spowodować potężny kataklizm. Broniąc się przed żywiołem, ludzie mogliby wznosić ogromne tamy, chroniące całe miasta. W obliczu zmniejszającej się powierzchni lądu trzeba by również rozważyć budowę podmorskich kwater. Autorzy serii stawiają...

  Godziny emisji Ewakuacja Ziemi

Reklama
14:05

MegaDrwale, sez. 3, odc. 9

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 43min.

Ciężarówka Beata ugrzęzła na drodze w samym środku nocy. Konstruktor będzie musiał pracować po godzinach, jeżeli chce z zlecenie przed upływem wyznaczonego czasu. Andre i Joel zakończyli budowę pawilonu na sprzęt myśliwski i wędkarski. Niestety, zbyt późno zorientowali się, że drzwi budynku są za małe, by zmieścił się w nich podnośnik widłowy. Teraz powodzenie całego przedsięwzięcia wisi na włosku.

  Godziny emisji MegaDrwale

15:00

Alaska - niebezpieczne połowy, sez. 2, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 42min.

Pływy w Zatoce Cooka stanowią duże utrudnienie dla rybaków. Na płytkich wodach Taylor uszkadza wał napędowy w swojej łodzi. Decyduje się łowić mimo awarii, co doprowadza do jeszcze większych problemów. Resztę dnia spędza, naprawiając łódź. Wes pozwala załodze się wyspać. Opóźnienie sprawia, że muszą zmagać się z odpływem. "Night's End" ładuje się na łachę i uszkadza pompę . Wes natychmiast wraca do portu, by dokonać naprawy. Kapitan Dino opuszcza port wcześniej i okazuje się to...

  Godziny emisji Alaska - niebezpieczne połowy

16:00

Najlepsze maszyny bojowe: Chirurgiczna precyzja, odc. 12

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 44min.

Zaawansowane technologie odmieniły sposób prowadzenia wojen, umożliwiając niszczenie celów z chirurgiczną precyzją. W programie zobaczymy uzbrojenie, które pozwala na dokonywanie tego typu ataków. Eksperci oceniają eskadrę śmigłowców HITRON amerykańskiej Straży Wybrzeża. Poznamy też zalety karabinka M4, ultralekkiej haubicy M777 i przeciwpancernego pocisku kierowanego FGM-148 Javelin. Ponadto w odcinku samoloty F-16 i Grumman A-6 Intruder, okręty patrolowe typu Holland i okręty podwodne typu...

  Godziny emisji Najlepsze maszyny bojowe

17:05

Starożytni kosmici: Kosmici i ojcowie założyciele, sez. 3, odc. 11

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 43min.

W dzisiejszym odcinku analizowane są tajemnicze symbole, która można odnaleźć w najważniejszych miejscach stolicy Stanów Zjednoczonych, m.in. na kopule Kapitolu. Twórcy serialu dociekają, co kryje się za tymi zakamuflowanymi wiadomościami, które umieszczono w Waszyngtonie. Amerykańscy ojcowie założyciele wierzyli w koncepcję zakładającą, że poza Ziemią również istnieją inteligentne istoty. Być może wiedzieli oni coś, czego nie ujawniono ogółowi społeczeństwa.

  Godziny emisji Starożytni kosmici

18:20

Wojny magazynowe, sez. 4, odc. 5

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

Kolejna aukcja ma miejsce w kalifornijskim Compton. Darrell i Brandon muszą uzbroić się w cierpliwość. W kupionym przez siebie magazynie Jarrod i Brandi znajdują niezwykły strój. Dave Hester czuje się jak w potrzasku. Barry natrafia na zabytkowy system GPS.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 4, odc. 6

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

Kupujący po raz kolejny spotykają się w Montebello. Podczas swojej ostatniej wizyty Jarrod i Brandi stracili tu pracownika i mnóstwo pieniędzy. Dave Hester znajduje unikatowe księgozbiory. Barry wygrywa licytację o "słodki" magazyn, jednak to Darrell Sheets natrafia na niesamowite znalezisko.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 2, odc. 8

reality show ( USA, Kanada 2008 ) Czas: 42min.

Rokowania Alexa nie są najlepsze. W tym sezonie mężczyzna prawdopodobnie nie wróci już na lodową trasę. Również Rick ma kłopoty ze zdrowiem. Grozi szefowi, że będzie musiał odejść z firmy, jeżeli nie dostanie kilku dni wolnego. Eric ma przewieźć pompę z Aput do Langley. Rozmiar i ciężar ładunku sprawiają, że kierowcę czeka wyjątkowo spokojny kurs - w tych warunkach maksymalna prędkość jazdy wynosi zaledwie 25 km/h.

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Alaska - niebezpieczne połowy, sez. 2, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 42min.

Kapitan Dino pozwala swojej załodze odpocząć i się wyspać. W efekcie sam musi stawić czoło niebezpiecznej sytuacji. Taylor traci cierpliwość i nie daje swoim ludziom odpocząć. Ich wysiłek przynosi jednak efekty - połów jest znakomity. Sukces dobrze wpływa na morale, ale kolejne awaryjne sytuacje sprawiają, że muszą wracać do portu wcześniej. Kapitan Wes ma problemy ze znalezieniem ryb. Gavin popełnia błąd, źle oceniając granice strefy połowów. W końcu jednak jego cierpliwość zostaje...

  Godziny emisji Alaska - niebezpieczne połowy

21:00

Handlarze bronią, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 45min.

Cranmerowie handlują czołgami, działami, bronią maszynową i zabytkowymi pistoletami. Ojciec i syn odwiedzają największy pokaz broni maszynowej. Zobaczą także niesamowitą rekonstrukcję lądowania wojsk alianckich w Normandii i znajdą czas na strzelecką imprezę w starym stylu. Widzowie zobaczą, czy słabość Christiana do zabytkowych egzemplarzy broni nie zaszkodzi rodzinnemu interesowi.

  Godziny emisji Handlarze bronią

22:00

Stocznia: Błędy żółtodziobów, odc. 3

serial dokumentalny ( 2015 ) Czas: 42min.

Nieplanowana modernizacja statku rybackiego powoduje niemałe zamieszanie w stoczni na Alasce. Seria nieszczęśliwych wypadków doprowadza Dona Sorrica do wściekłości. Nikomu nie udaje się uniknąć gniewu szefa, a pierwszy dzień nowego pracownika okazuje się też ostatnim. Chris Waters, młody menedżer w stoczni w Portland, ma problemy z połączeniem życia prywatnego i zawodowego. Nie jest w stanie zadowolić ani rodziny, ani wymagającego szefa Kurta Redda. W New Jersey Mike Tilsner dokonuje naprawy...

  Godziny emisji Stocznia

Reklama
22:55

ISIS - korzenie terroru

film dokumentalny ( Francja 2016 ) Czas: 51min.

Dziennikarz i reżyser Kamal Redouani, który przez 10 lat podróżował po Bliskim Wschodzie, ukazuje początki ISIS i portret lidera dżihadystów, Abu Bakra al- Bagdadiego. Szuka odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że wykształcony, umiarkowany człowiek z Samarry stał się przywódcą najgroźniejszej islamskiej organizacji terrorystycznej. Dowiemy się też, w jaki sposób Państwo Islamskie w ciągu zaledwie kilku miesięcy zdołało przejąć kontrolę nad tak dużym terytorium. Autor dokumentu odwiedził...

Reżyseria: Kamal Redouani

  Godziny emisji ISIS - korzenie terroru

00:05

Sensacje XX wieku: Historia nikczemności, odc. 4

program historyczny ( Polska 2005 ) Czas: 49min.

Przed II wojną światową faszystowskie Niemcy potrzebowały środków na zbrojenia. W 1938 roku dzięki włączeniu Austrii do III Rzeszy uzyskano bogate zasoby złota i walut, zapasy surowców oraz silny przemysł. Późniejsze zagarnięcie Czech umożliwiło uzbrojenie 36. dywizji Wehrmachtu. Z czeskich banków wywieziono 25 mln dolarów w złocie. Nie przestrzegano umów międzynarodowych, rabując także dzieła sztuki i obiekty sakralne. Rabunkowa polityka hitlerowców sprawiła, że gdy wybuchła wojna, III...

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański , Borys Szyc , Jan Frycz , Piotr Grabowski , Zbigniew Paterak

  Godziny emisji Sensacje XX wieku

01:10

Pod lupą, sez. 1, odc. 9

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

W ramach eksperymentu widzowie przekonają się, które desery są kuloodporne. Poznają też szczegóły projektu Uniwersytetu w Waszyngtonie i Google'a, które połączyły miliony zdjęć różnych miejsc z internetu. Twórcy programu zaprezentują również interaktywny obraz z laserowego rzutnika. Gość Witold Tomaszewski opowie o projektorach, a pan Korek przeprowadzi doświadczenie z żarówką i ołówkiem. Twórcy serii zdradzą również kulisy działania "Super Expressu".

  Godziny emisji Pod lupą

01:45

Lista Fokusa: Najlepsze zawody dla kochających podróże, odc. 37

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście odcinka: Maria Brzezińska, Anna Chmiel, Anna Kandeger.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:20

Lista Fokusa: Największe fenomeny polskiego świata sportu, odc. 38

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście: Aleksandra Ciupa, Marcin Kusy, Adam Jaworski, Andrzej Kostyra.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:55

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Wędkarskie Eldorado, odc. 33

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Wyprawy wędkarskie wiosną mają swój niepowtarzalny urok. Warto udać się zwłaszcza tam, gdzie natura jest pozbawiona śladów cywilizacji. Odcinek prezentuje podróż nad wody pięknego regionu Jamtland w środkowej Szwecji. Widzowie zobaczą cudowne krajobrazy. Nie zabraknie potężnej dawki wędkarskich atrakcji okraszonych dobrym humorem.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: W królestwie łososia, odc. 34

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Opowieść pełna przygód o wyprawie wędkarskiej na Półwysep Kolski. Kilku śmiałków wyposażonych w wędki i namioty pokonuje setki kilometrów, by stanąć oko w oko z królem tutejszych rzek, łososiem.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:50

Redakcja: Kości w walizce, odc. 1

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 45min.

Po burzliwym rozstaniu Piotra i Anny, która odeszła do konkurencji, a także w obliczu braku artykułu na pierwszą stronę gazety, redakcja musi szybko znaleźć gorący temat. Początkująca dziennikarka Basia dzięki swoim kontaktom w policji dowiaduje się o odnalezieniu w pobliskiej kamienicy starej walizki z ludzkimi szczątkami. Funkcjonariuszom niestety do tej pory nie udało się ustalić nic konkretnego. Alicja ma duże wątpliwości, ale Piotr, Adam i Basia przekonują ją, że dadzą radę napisać dobry...

  Godziny emisji Redakcja

04:50

Redakcja: Samobójstwo nastolatki, odc. 2

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Adam natyka się na swój artykuł sprzed roku o samobójstwie licealistki Karoliny. Jego uwagę przykuwają komentarze pod tekstem sugerujące, że jej śmierć nie była przypadkiem. Karolina powiesiła się w toalecie. Policja umorzyła śledztwo, chociaż już wtedy Adam miał wątpliwości co do zeznań niektórych świadków. Od siostry Karoliny dowiaduje się, że ofiara miała chłopaka "Rudego", który załatwił jej pracę hostessy w klubie Laguna. Basia proponuje, że wcieli się w rolę dziewczyny...

  Godziny emisji Redakcja

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-07-26. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-07-26 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info