Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-08-01 - ramówka, emisje

2018-08-01 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Skrzywdzona pracownica, odc. 6

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 46min.

Do redakcji przychodzi Danuta, która twierdzi, że w jej byłym miejscu pracy kobiety są poniżane przez szefa, Wójcika. Ona też jest jego ofiarą. Gdy przestała być mu posłuszna, zwolnił ją dyscyplinarnie. Piotr dowiaduje się, że Danuta była kochanką szefa. Alicja i Piotr zaczynają śledztwo. Basia pod pozorem poszukiwania zatrudnienia zgłasza się do Wójcika. Mężczyzna przyjmuje ją na próbę. Basia zauważa, że w zakładzie łamane są prawa. Adam wymyśla kolejną mistyfikację. Trwa ostatnia korekta...

  Godziny emisji Redakcja

07:05

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Wyprawa na karpie, odc. 11

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

W urocze miejsce pod Koninem przyjadą najlepsi łowcy karpi z całej Europy. Udadzą się na wędkarską wyprawę nad jezioro, które jest zadbanym łowiskiem. Odcinek poświęcono międzynarodowemu spotkaniu nad polską wodą. Przy okazji mistrzowie zdradzą widzom ciekawe i praktyczne instruktaże.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Przyczajony jaź, ukryty kleń, odc. 12

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Jaź i kleń to ryby, które uchodzą za bardzo ostrożne i płochliwe. Łowienie tych dwóch, żyjących blisko siebie gatunków, to prawdziwe podchody. Wędkarscy eksperci z Pawłem Mireckim na czele udowadniają, że wyprawa może okazać się sukcesem. Ich profesjonalny instruktaż skierowany jest do pewnego młodego adepta sztuki wędkarskiej. Mężczyzna stawił się nad rzeką z lekkim spinningiem w dłoni i z nadzieją na pierwsze sukcesy pod fachowym okiem mistrzów.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:05

SuperWynalazki, sez. 2, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania ) Czas: 24min.

Tym razem twórcy programu przyglądają się niezwykłej historii kosiarki i wyjaśniają, w jaki sposób technologia, która umożliwiła wynalezienie poduszkowca, pozwoliła też wymyślić nową metodę przycinania trawy. Na tapetę trafia również pióro kulkowe - do jego powstania przyczyniły się pewne wyjątkowe rośliny. Na koniec cała prawda na temat łyżworolek. Okazuje się, że ten najbardziej rozrywkowy ze sposobów lokomocji nie zostałby wynaleziony, gdyby nie pewne lustro.

  Godziny emisji SuperWynalazki

08:45

Sąsiedzi: Jak powiesić obraz, odc. 62

serial animowany ( Czechy 2004 ) Czas: 7min.

Pat i Mat wieszają obraz na ścianie. Prosta z pozoru czynność jak zwykle się komplikuje, gdyż ramka wciąż się przekrzywia. Przyjaciele rujnują swój dom, ale ostatecznie obrazek wisi prosto.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

Reklama
08:50

Sąsiedzi: Choinka, odc. 63

serial animowany ( Czechy 2004 ) Czas: 7min.

Przyjaciele ubierają choinkę. Zawieszenie świecidełek okazuje się dla nich prawdziwym wyzwaniem, gdy wcielają w życie swoje szalone pomysły, które w teorii mają ułatwić pracę.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:00

Sąsiedzi: Placuszki, odc. 64

serial animowany ( Czechosłowacja 1992 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Pat i Mat z wielką wyobraźnią i za pomocą różnych narzędzi próbują naprawić domowe usterki. Nawet najprostsze prace remontowe kończą się katastrofą budowlaną. Niezrażeni porażkami przyjaciele nigdy się nie poddają i nie tracą przy tym humoru. Potrafią znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Charakterystyczna ścieżka dźwiękowa prawie w całości wykonywana jest...

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:05

Sąsiedzi: Garaż, odc. 65

serial animowany ( Czechosłowacja 1979 ) Czas: 8min.

W dzisiejszym odcinku Pat i Mat chcą zaparkować samochód w garażu.

Reżyseria: Lubomír Beneš

  Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:20

Starożytni kosmici: Starożytni kosmici i tajny kod, sez. 3, odc. 14

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 42min.

Twórcy serii dociekają, czy wspaniałe budowle starożytności zostały wzniesione wyłącznie przez człowieka. Szukają dowodów na to, że zaprojektowali je przybysze z innej planety i zakodowali w ten sposób ważne informacje.

  Godziny emisji Starożytni kosmici

10:15

Wojny magazynowe, sez. 4, odc. 11

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

W Chatsworth ma miejsce rekordowa aukcja. Darrell Sheets przekonuje Marka Balelo do kupna zasobnych magazynów. Za sprawą znalezionych tam przedmiotów atmosfera między kupującymi staje się bardzo napięta i wybuchowa. Herb i Mike mają nadzieję na zwycięstwo. Barry Weiss natrafia na zabytki.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

10:50

Wojny magazynowe, sez. 4, odc. 12

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

Nad Chatsworth zapada noc. Tym czasem Ivy Calvin ogrywa innych kupujących. Licytujący bez pomocy Brandona Darrell Sheets przejmuje kontrolę nad aukcją i odnosi ogromny sukces. Jarrod i Brandi biorą byka za rogi i w dzięki temu stają się prawdziwymi zwycięzcami.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

11:10

Na lodowym szlaku, sez. 2, odc. 11

reality show ( USA, Kanada 2008 ) Czas: 42min.

Temperatura wciąż idzie w górę, a lodowy szlak powoli przestaje istnieć. Pozostało niewiele czasu, aby ewakuować cały sprzęt do Inuvik. Hugh przewozi ciężki i wyjątkowo niestabilny ładunek kabli. Jego ciężarówka ślizga się na drodze. W tych warunkach jeden nieprzemyślany ruch może się skończyć tragedią. Devon, który dopiero rozpoczyna pracę w zawodzie, ma przed sobą jeszcze trudniejsze zadanie. Rick czeka na naprawioną ciężarówkę.

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

12:05

Mini Pod lupą: Jak działa centrum krwiodawstwa?, sez. 2, odc. 13

cykl felietonów ( Polska 2015 ) Czas: 5min.

W programie znalazły się felietony z drugiego sezonu "Pod lupą".

  Godziny emisji Mini Pod lupą

12:15

Akcja renowacja USA, sez. 5, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem Rick i jego ekipa stają przed sporym wyzwaniem. Do warsztatu zostaje dostarczony duży znak firmy Mobil Pegasus. Reklama w kształcie skrzydlatego konia pochodzi z lat 40. ubiegłego wieku i jest bardzo zniszczona. Na dodatek klient chce, by wyremontowany pegaz był zamontowany na słupie i obracał się. W dzisiejszym odcinku zobaczymy również spotkanie ekipy z Leonardem, który ma nadzieję na zatrudnienie w warsztacie Dale'a.

  Godziny emisji Akcja renowacja USA

12:40

Akcja renowacja USA, sez. 5, odc. 3

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 19min.

W dzisiejszym odcinku zobaczymy, jak będzie przebiegał remont generalny wyprodukowanej w latach 70. ubiegłego wieku maszyny do popcornu. Rick decyduje się powierzyć ten projekt Brettly'emu. Przekonamy się, czy pracownik poradzi sobie z tym zadaniem. Następny przedmiot, jaki trafia do renowacji do warsztatu Dale'a, to fotel wyrzucany, pochodzący z ponaddźwiękowego myśliwca przechwytującego Convair F-106 Delta Dart z lat 50. XX wieku.

  Godziny emisji Akcja renowacja USA

Reklama
13:10

Kataklizmy, które zmieniły świat, odc. 1

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 42min.

1 listopada 1755 roku potężne trzęsienie ziemi zrujnowało Lizbonę i całe wybrzeże. Wstrząsy były odczuwalne przez co najmniej 6 minut. Mieszkańcy miasta, którym udało się ocaleć, szukali schronienia w pobliżu portu. Kilkadziesiąt minut później nadeszło potężne tsunami, które pochłonęło ludzi na brzegu i zalało centrum miasta. Na terenach, które uniknęły zniszczenia przez fale, wybuchł pożar. Miasto płonęło przez 8 dni. Zginęło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a Portugalia została sparaliżowana....

  Godziny emisji Kataklizmy, które zmieniły świat

14:10

Drwale: Najlepsze wycinki, sez. 7, odc. 1

reality show ( USA 2013 ) Czas: 42min.

Ekipy telewizyjne przez sześć lat towarzyszyły amerykańskim drwalom, którzy ciężko pracują w niebezpiecznych warunkach i w pogoni za dobrym zarobkiem gotowi są nawet zaryzykować życie. W rozpoczynającym siódmy sezon odcinku specjalnym realizatorzy prezentują najbardziej imponujące spośród dotychczasowych dokonań bohaterów show. Przedstawiają również nowych uczestników, których pracę przy wyrębie lasów będziemy obserwować w kolejnych odcinkach.

  Godziny emisji Drwale

15:05

Życie na trawlerach, odc. 1

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 46min.

Scott, pierwszy oficer na trawlerze "Filadelfia", otrzymuje wspaniałą wiadomość - będzie ojcem. Szyper Alan musi wracać na swój kuter "Ajax". Jednak jego córka Merryn nie może się z tym pogodzić. Próbuje go zatrzymać, chowając klucze do łodzi. Na morzu ryb jest mało. Załoga kutra musi zaryzykować zniszczeniem sieci, zarzucając je nad wrakami. Kapitan trawlera "Aaltje Adriaantje" przeżywa bardzo ważny moment. Po 14 latach związku decyduje się ożenić ze swoją...

  Godziny emisji Życie na trawlerach

16:05

Handlarze bronią, odc. 3

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 45min.

Christian udaje się do Europy, aby zdobyć nowe eksponaty. Alex obawia się o koszty wyprawy ojca na Stary Kontynent i planuje wykraść oraz sprzedać jego osiemnastowieczne działo za pięćdziesiąt tysięcy dolarów. Nieoczekiwanie jego rodzic wraca do domu z luksusowymi eksponatami o ogromnej wartości. Alex bierze udział w największej w Ameryce rekonstrukcji lądowania w Normandii, gdzie sprzedaje przedmioty na kwotę siedemnastu tysięcy dolarów.

  Godziny emisji Handlarze bronią

17:05

Starożytni kosmici: Kosmici i nieumarli, sez. 3, odc. 15

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 42min.

Od tysięcy lat ludzie opowiadają historie o spotkaniach z tajemniczymi istotami. Autorzy cyklu zastanawiają się, czy są to tylko wytwory fantazji, czy może kontakty różnych osób z nieumarłymi mają związek z przybyszami z kosmosu.

  Godziny emisji Starożytni kosmici

18:20

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 1

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Odcinek specjalny, w którym twórcy programu powracają do tych momentów, które najbardziej zapadły w pamięć zarówno widzom, jak i bohaterom show oraz członkom ekipy. Zobaczymy nie tylko najcenniejsze znaleziska, ale również te wzbudzające największe emocje, niekoniecznie pozytywne. Handlarze antykami wspominają też zakupy, z których są najbardziej dumni. W programie także nieemitowana wcześniej historia jednego ze schowków. Jarrod, który nabył jego zawartość, obawiał się, że kryje on groźną...

  Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 6, odc. 2

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Odcinek specjalny, w którym twórcy programu powracają do największych porażek, jakie przed kamerami ponieśli handlarze starociami. Zobaczymy błędne decyzje, które wiele kosztowały uczestników show, oraz sytuacje, których woleliby nie wspominać. Na widzów czekają również nieemitowane wcześniej materiały. Wśród nich scena straszliwej kłótni, do jakiej doszło między bohaterami programu, gdy jeden z nich ukradł slogan wymyślony przez Laurę Dotson.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 2, odc. 12

reality show ( USA, Kanada 2008 ) Czas: 42min.

Woda podmywa drogi. Jazda w czasie roztopów jest bardzo niebezpieczna. Jody i Brett mają do wykonania trudne zadanie - na dwa pojazdy muszą załadować 66-tonową wieżę wiertniczą. Na dodatek jedna z ciężarówek będzie musiała przez całą trasę jechać do tyłu. Tym razem Hugh nie ma zbyt ciężkiego ładunku, więc może sobie pozwolić na szybszą jazdę. Pozostali powinni ograniczyć się do zaledwie 25km/h.

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Życie na trawlerach, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 46min.

Kapitan statku "William Sampson" Jimmy Barnes załamuje się, kiedy jego łódź psuje się na morzu. Wszystko wskazuje na to, że wrócą do portu bez połowu i uszkodzonym trawlerem, tracąc mnóstwo pieniędzy. Sytuację udaje się jednak uratować dzięki maszyniście statku Shareefowi. Scott, pierwszy oficer na "Filadelfii", wraca do domu idealnie na czas, by odwieźć swoją partnerkę Rosie na porodówkę. 54-letni Jimmy wreszcie znajduje kobietę, z którą chce się ustatkować.

  Godziny emisji Życie na trawlerach

21:00

Handlarze bronią, odc. 4

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 45min.

Alex i Chris wypróbowują spory asortyment broni. Przygotowują się do rekonstrukcji wydarzeń z czasów II wojny światowej. Alex ma nadzieję, że ojciec pomoże mu w sprzedaży karabinu maszynowego MG34. Paul poluje ze strzelbą Maetini-Henry, która ma prawie 140 lat. Alex ogląda kolekcję klienta i chce zainteresować go nowym egzemplarzem. Szef upomina Chrisa, bo nie jest zadowolony z jego wyników sprzedaży.

  Godziny emisji Handlarze bronią

Reklama
22:00

Przeszczepy twarzy

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2003 ) Czas: 48min.

Historia trzech zespołów chirurgów, którzy jako pierwsi podjęli się wykonania przeszczepu twarzy. Choć tego typu operacje mogą być prawdziwym wybawieniem dla mocno oszpeconych pacjentów, budzą ogromne kontrowersje. Obserwujemy pracę lekarzy z Paryża, Londynu i Louisville w Kentucky. Profesor John Barker, szef amerykańskiego zespołu chirurgów, opowiada o przypadku dziewięciolatki z Indii, który go zainspirował. Skóra z głowy i twarzy dziecka została zdarta wskutek nieszczęśliwego wypadku....

  Godziny emisji Przeszczepy twarzy

23:05

Tabu USA: Tatuaże, kolczyki i obrączki, odc. 9

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 44min.

Zwyczaj trwałego zdobienia i modyfikowania ciała pojawia się w różnych kulturach całego świata od czasów antycznych. Ma on często wymiar religijny i obrzędowy. Obecnie wielu Amerykanów decyduje się na widoczne tatuaże i kolczyki w różnych miejscach ciała. W programie zobaczymy m.in. nietypowo ozdobionych członków pewnego zgromadzenia z San Diego. Poznamy też grupę wynalazców z Pensylwanii, którzy nie potrafią się uwolnić od potrzeby okaleczenia własnego ciała.

  Godziny emisji Tabu USA

00:10

Sensacje XX wieku: Kutrzeba, odc. 5

program historyczny ( Polska 2002 ) Czas: 48min.

Bohaterem widowiska historycznego jest generał Tadeusz Kutrzeba, dowódca armii "Poznań", która broniła Wielkopolski podczas napaści Niemiec na Polskę w 1939 roku. Autor filmu, analizując ówczesne ruchy wojsk i działania dyplomatyczne, usiłuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czy nasz kraj mógł uchronić się przed wrześniowym kataklizmem. Przyjrzymy się prowadzonym wówczas działaniom obronnym i rozkazom wydanym przez dowództwo.

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański , Henryk Talar , Jerzy Grałek , Krzysztof Gordon , Piotr Garlicki

  Godziny emisji Sensacje XX wieku

01:15

Pod lupą, sez. 2, odc. 6

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Prowadzący sprawdzi, czy proporcje ciała współczesnego człowieka są idealne. Następnie wyjaśni m.in. mechanizm działania latającego samochodu i japońskiego spacerownika. Witold Tomaszewski opowie o pojazdach elektrycznych dostępnych na rynku. Ekipa programu uda się też do huty szkła w Piechowicach. Prowadzący przeprowadzi eksperyment, by sprawdzić wybuchową moc mikrofalówki.

  Godziny emisji Pod lupą

01:55

Mini Pod lupą: Jak powstają kamizelki kuloodporne?, sez. 3, odc. 29

cykl felietonów ( Polska 2016 ) Czas: 6min.

W programie znalazły się felietony z trzeciego sezonu "Pod lupą".

  Godziny emisji Mini Pod lupą

02:00

Lista Fokusa: Triki supermarketów, odc. 45

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście odcinka to: Agnieszka Majchrzak, Marta Balko i Michał Naftyński.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:35

Lista Fokusa: Najlepsze sposoby na ogarnięcie domowego budżetu, odc. 46

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 21min.

Goście odcinka: Marta Balko, Łukasz Maliszewski i Marek Zuber.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

03:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Sandacz szkoleniowy, odc. 41

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Późna jesień to najlepszy czas na wodne drapieżniki i kolejną wyprawę wędkarską w towarzystwie mistrzów spinningu. Dwaj doświadczeni łowcy zdradzą, jak dobrać sprzęt i przynęty i jak je prowadzić w wodzie. Widzowie dowiedzą się również, gdzie szukać stanowisk ryb, by przechytrzyć jedne z najbardziej ostrożnych i nieufnych drapieżników słodkowodnych.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Zimowy spinning, odc. 42

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Łowcom troci nie są straszne srogie mrozy i śniegi. Dla swoich ukochanych ryb potrafią pojechać na drugi koniec Polski i przedzierać się przez głębokie zaspy, by tylko dotrzeć nad wymarzony brzeg. Odcinek poświęcono pasjonatom zimowego łowienia, którzy postanowili odwiedzić kilka małych pomorskich rzek. Przed widzami: piękne zimowe plenery i elementy wędkarstwa ekstremalnego.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

03:55

Redakcja: Dopalacze w szkole, odc. 5

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Adam dowiaduje się, że do jednego ze szpitali przywieziono licealistów zatrutych dopalaczami. Na miejscu rozmawia z ojcem Marty, uczennicy, która walczy o życie. Oskarża on chłopaka córki o podanie jej trujących substancji. Adam i Basia odkrywają, że w sklepie w pobliżu szkoły handluje się dopalaczami. Dziennikarze przeprowadzają mistyfikację. Basia jako nowa uczennica stara się pozyskać zaufanie uczniów. Ostrzegają ją przed jednym z kolegów, Patrykiem. Marta odzyskuje świadomość. Wyjawia...

  Godziny emisji Redakcja

04:55

Redakcja: Skrzywdzona pracownica, odc. 6

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 46min.

Do redakcji przychodzi Danuta, która twierdzi, że w jej byłym miejscu pracy kobiety są poniżane przez szefa, Wójcika. Ona też jest jego ofiarą. Gdy przestała być mu posłuszna, zwolnił ją dyscyplinarnie. Piotr dowiaduje się, że Danuta była kochanką szefa. Alicja i Piotr zaczynają śledztwo. Basia pod pozorem poszukiwania zatrudnienia zgłasza się do Wójcika. Mężczyzna przyjmuje ją na próbę. Basia zauważa, że w zakładzie łamane są prawa. Adam wymyśla kolejną mistyfikację. Trwa ostatnia korekta...

  Godziny emisji Redakcja

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-08-01. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-08-01 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info