Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-05-20 Pokaź dziś

06:00

Car S.O.S. - Jaguar MK 2 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

Tim i Fuzz mają niewiele czasu, aby skończyć remont luksusowego sportowego jaguara MK 2.

07:00

Kopalnia złota - Wyścig po złoto Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2012 )

John Reeves, właściciel Fairbanks Gold, zamierza nakłonić swoje dzieci, aby pomogły mu chronić rodzinną ziemię.

Reżyseria: Jeff Diaz

08:00

Geniusz, odc. 3 Godziny emisji

serial fabularny ( USA 2017 ) Czas: 43min.

Albert Einstein musi zapewnić utrzymanie ciężarnej żonie. Wkracza do akademickiego świata, w którym dominują tradycja i protokół. Niespodziewanie dochodzi do tragedii.

Reżyseria: Minkie Spiro

Obsada: Geoffrey Rush , Nicholas Rowe , Samantha Colley , Jon Fletcher

09:00

Geniusz, odc. 4 Godziny emisji

serial fabularny ( USA 2017 ) Czas: 43min.

Einstein wraz żoną Milevą wychowuje dziecko. Młody fizyk pragnie zwrócić na siebie uwagę świata naukowego. Pisze pracę poświęconą teorii względności.

Obsada: Geoffrey Rush , Nicholas Rowe , Samantha Colley , Jon Fletcher

10:00

Lata 90. Dekada, która nas połączyła - Skandale, celebryci i reality TV Godziny emisji

serial dokumentalny

Na początku lat 90. Ameryka spotyka się z obsesją na punkcie seksu, celebrytów i reality show. Kulisy skandali - m.in. tego z udziałem prezydenta Billa Clintona - śledzi cały kraj. Sukces osiąga także stacja MTV.

11:00

Piekło pod wodą: II wojna światowa - Starcie na Atlantyku Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

W marcu 1943 roku dwa alianckie konwoje stały się celem ataku. Morska potyczka nieomal przesądziła o wyniku najdłuższej kampanii II wojny światowej na Oceanie Atlantyckim.

12:00

Wielkie konstrukcje III Rzeszy - Wilczy Szaniec Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2013 )

Wilczy Szaniec to tajna kwatera Hitlera zbudowana z betonu i stali, w której przywódca Trzeciej Rzeszy urzeczywistniał plany podboju świata. Schron mieści się w Gierłoży koło Kętrzyna i był użytkowany w latach 1941-1944. To w tej kwaterze 20 lipca 1944 roku został przeprowadzony nieudany zamach na Hitlera.

Reżyseria: Luke McLaughlin

13:00

Geniusz, odc. 1 Godziny emisji

serial fabularny ( USA 2017 ) Czas: 43min.

Niemcy zalewa fala antysemickich nastrojów. Stawia to Alberta Einsteina przed decyzją, czy szukać wraz ze swoją drugą żoną Elsą schronienia w Stanach Zjednoczonych, czy też w geście solidarności z innymi żydowskimi naukowcami pozostać w kraju mimo zagrożenia. Wraca wspomnieniami do wydarzeń na politechnice w Zurychu, gdzie poznał swoją pierwszą żonę Milevę Marić.

Reżyseria: Ron Howard

Obsada: Geoffrey Rush , Nicholas Rowe , Samantha Colley , Jon Fletcher

14:30

Geniusz, odc. 2 Godziny emisji

serial fabularny ( USA 2017 ) Czas: 43min.

Młody Einstein zakochuje się w koleżance z uczelni Milevie Marić - jedynej studentce w jego grupie na politechnice w Zurychu. Zamiłowanie do nauki zbliża ich ku sobie, co zauważa nauczyciel fizyki, profesor Weber.

Reżyseria: Minkie Spiro

Obsada: Geoffrey Rush , Nicholas Rowe , Samantha Colley , Jon Fletcher

15:30

Tajemnice z przeszłości - Nostradamus Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2010 )

Nostradamus był francuskim astrologiem, matematykiem i lekarzem, przez historię zapamiętany został jednak przede wszystkim jako autor proroctw spisywanych w formie rymowanych czterowierszy grupowanych po sto tak zwanych centurii. Przewidywał on w nich przyszłość - tak dla wydarzeń z najbliższych lat, jak i dla tych, które miały rozegrać się dopiero kilka wieków później. Autorzy programu spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy Nostradamus rzeczywiście był wizjonerem, czy jedynie zwykłym...

16:00

Apokalipsa: II wojna światowa - Koniec koszmaru Godziny emisji

serial dokumentalny ( Francja 2009 )

W programie wydarzenia z 1944 roku prowadzące do kapitulacji Niemiec oraz zrzucenie przez USA bomby atomowej na japońskie miasta.

17:00

Fidel Castro: Zaginione taśmy Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 56min.

Historia kariery kubańskiego dyktatora, Fidela Castro, który w 1959 roku zdobył władzę na Kubie. Był on jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków na świecie. Obraz oparto na nieautoryzowanych doniesieniach medialnych, zdjęciach oraz nagraniach. Widzowie zobaczą kulisy niemal półwiecznego trwania przy władzy legendarnego rewolucjonisty.

Reżyseria: Tom Jennings

18:00

Świat bez cenzury - Ofiary mody Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Dziennikarz Michael Ware tym razem zostaje wysłany na pierwszą linię frontu nowojorskiego Fashion Week, by odpowiedzieć na pytanie, czym jest moda.

19:00

Wirus zabójca Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Od zarania dziejów wirusy zagrażają ludzkości i stanowią wyzwanie dla naukowców. Specjalistka z dziedziny biologii obliczeniowej Pardis Sabeti ujawnia, z jakimi obecnie pandemiami walczy się w laboratoriach na całym globie. Badacze nieustannie próbują zatrzymać nowe epidemie, by świat nie stanął w obliczu zagłady.

20:00

Postęp: historia ludzkości - Wojna Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Światem od zawsze targały konflikty. Twórcy serii snują rozważania, czy nieustanne wojny położą kres ludzkości, czy też może stanowią element niezbędny do jej rozwoju.

21:00

Niszczycielskie żywioły - Nieujarzmiona aura Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Mimo że żyjemy w dobie zaawansowanej technologii i rzetelnych prognoz, pogoda wciąż zaskakuje. Natura potrafi być dzika i nieprzewidywalna.

22:00

Katastrofa w przestworzach - Wybuchowy dowód Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

W serii badaniom poddawane są najtragiczniejsze w historii katastrofy lotnicze. Dochodzenie prowadzone jest w oparciu o rekonstrukcje wydarzeń, nowe archiwalne materiały zdjęciowe, opowieści ocalałych i ratowników oraz nowoczesną generowaną komputerowo grafikę (CGI). Przekonamy się, jak wypadki, a następnie prowadzone w ich sprawach dochodzenia, wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa lotów. Każdy z odcinków został przygotowany z zachowaniem historycznej dokładności rekonstrukcji zdarzeń oraz ich...

23:00

Ladyboys, odc. 1, 6 - Gwiazdy Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 )

Belle, która ujawniła swoją prawdziwą tożsamość w programie telewizyjnym, wydaje płytę. Poy wygrywa konkurs piękności Miss International Queen, będący odpowiednikiem Miss World dla osób transgenderycznych. Biznesmenka Nok opowiada o swoich problemach w życiu codziennym.

00:00

Świat bez cenzury - Irańscy dysydenci Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Dziennikarz Michael Ware spotyka się z rebeliantami pragnącymi obalić irański rząd. Jego rozmówcom wsparcia udzielają politycy z USA.

01:00

Ocean bezprawia - Podejrzany Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 60min.

W Mombasie Karsten ustala tożsamość mężczyzny, który dowodził statkiem. Osiąga sukces dzięki miejscowym kontaktom.

02:00

Tuż przed tragedią - Zawalenie się pasażu Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 )

W 1981 r. w hotelu Hyatt w Kansas City wydarzyła się tragedia. Wiszące w powietrzu pasaże nagle runęły na ziemię. Zginęło 114 osób, zaś 186 zostało rannych. Filmowcy próbują ustalić przyczyny tego wypadku.

03:00

Tuż przed tragedią - Katastrofa lotnicza w Amsterdamie Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 )

W dniu 4 października 1992 r. z lotniska Schiphol w Amsterdamie wystartował samolot frachtowy linii El-Al. Kiedy wzbijał się w powietrze, doszło do awarii. Oderwały się dwa silniki prawego skrzydła. Uszkodzona maszyna spadła prosto na blok mieszkalny.

04:00

Wielkie konstrukcje - Stacja polarna na biegunie południowym Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA )

Przez długie lata biegun południowy był przystanią astronomów, klimatologów i innych naukowców. Niemal 50 lat po wybudowaniu tu pierwszej stacji badawczej rozpoczyna się budowa nowoczesnego ośrodka - Amundsen-Scott South Pole Station. Materiały muszą być dowożone drogą powietrzną, co jest możliwe tylko przez cztery miesiące w roku. Ekipa ma jedynie 100 dni na ukończenie prac - przez tyle czasu warunki klimatyczne pozwolą na to.

05:00

Wielkie konstrukcje - Wiertnicze maszyny parowe Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA )

Przyjrzymy się, jak działa jedna z największych na świecie elektrowni geotermicznych. Naukowcy i eksperci przedstawią możliwości wykorzystywania tego nowego źródła energii.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info