Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-09-15 Pokaź dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach - 11 września: Atak na Pentagon Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

11 września 2001 roku doszło do największego zamachu w dziejach historii. Porywacze skierowali samolot pasażerski linii American Airlines, lot nr 77, na Pentagon. Niemalże w tym samym momencie w Nowym Jorku odrzutowce uderzyły w dwie bliźniacze wieże World Trade Center.

07:00

Megalotnisko w Dubaju - Celnicy Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Na lotnisku powstaje nowy hangar dla dwudziestu boeingów 777, które na czas modernizacji pasa startowego zostaną wyłączone z ruchu. Celnik Hassan znajduje w podejrzanie wyglądających walizkach 24 kg heroiny o wartości sześciu milionów dolarów. Jest to największa ilość narkotyków zabezpieczona na tym lotnisku w ostatniej dekadzie. Inżynier Andy musi schłodzić kabinę samolotu, w której temperatura sięga 45 st. C. Ostatecznie pozwala, aby pasażerowie polecieli przegrzanym samolotem.

08:00

Piloci z Alaski - Awaryjne lądowanie Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2011 )

Dłuższy dzień na Alasce sprawia, że wydłużają się też godziny pracy pilotów, którzy muszą liczyć się z większą liczbą obowiązków. W takich chwilach każda awaria techniczna samolotu może poważnie utrudnić lotnikowi realizację jego planu, a właśnie z takim problemem mierzy się Drake Olson. Tymczasem Ryan McCue rusza z transportem ludzi i towarów na Wyspę Księcia Walii. Po drodze napotyka na załamanie pogody.

09:00

Połów wart ryzyka - Jeszcze nie wszystko stracone Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2014 )

Idealny dzień na ryby przybiera nieoczekiwany obrót. Łódź Richarda wywraca się i całkowicie zanurza się w wodzie. Załoga uświadamia sobie, że straciła sprzęt sonarowy wart 10 tys. dolarów, a bez niego nie zdoła łowić ryb. Na dodatek kupiec, który miał kupić jego śledzie, wycofuje swoje zamówienie. Powrót do domu z pustyni rękami nie wchodzi w grę. Kiedy jednak na środku oceanu rozpętuje się burza, załoga zostaje wystawiona na naprawdę ciężką próbę.

10:00

Stawka warta tuńczyka - Powrót na pole bitwy Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Na wodach Outer Banks ławice tuńczyków pojawiają się dużo wcześniej niż zwykle. Widzowie dowiedzą się, kto jako pierwszy dotrze na łowiska.

11:00

Rozbieracze: Biznes w garażu - Legendy motoryzacji Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2011 )

Tym razem rywalizujące duety mechaników muszą zarobić jak najwięcej na rozbiórce i sprzedaży samochodów luksusowych marek, jak Ferrari, Porsche czy Alfa Romeo. Dodatkowym utrudnieniem jest ograniczony budżet. Nie mogą oni wydać na model do rozbiórki więcej niż tysiąc funtów.

12:00

Rozbieracze: Biznes w garażu - Małe i sportowe Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2011 )

Tym razem oba zespoły szukają niewielkich aut sportowych. George i Sheldon wybierają produkowany w Wielkiej Brytanii mgb gt, a Ben i Frankie próbują zarobić na częściach mazdy mx-5.

13:00

Supersamochody w megaprodukcji - Bentley mulsanne Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 60min.

Potentat motoryzacyjny Afzal Kahn usłyszał nietypową prośbę. Jego znajomy chciałby zabrać swojego Bentleya, który wart jest 200 tysięcy funtów, na łowy.

14:00

Rozbieracze: Biznes w garażu - Mój pierwszy samochód Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 60min.

W ramach kolejnego zadania duety mechaników mają znaleźć i rozebrać na części samochód identyczny do tego, którym jeździli jako pierwszym.

15:00

Sensacje XX wieku - Enigma (3) Godziny emisji

program historyczny ( Polska 2015 ) Czas: 56min.

Bogusław Wołoszański przybliża proces, który doprowadził do złamania szyfru Enigmy. Prawdę o dokonaniach polskich kryptologów ujawniono późno i w sposób nieco deprecjonujący ich kluczowy wkład w aliancki sukces. Prowadzący przedstawia krok po kroku, jak doszło do złamania szyfru, przed którym skapitulowali brytyjscy i francuscy kryptolodzy, uznając, że jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Poszczególne części kręcono w Poznaniu, Zamościu i zamku Czocha.

Reżyseria: Robert Wichrowski

Obsada: Bogusław Wołoszański

16:00

Sensacje XX wieku - Enigma (4) Godziny emisji

program historyczny ( Polska 2015 ) Czas: 56min.

Bogusław Wołoszański przybliża proces, który doprowadził do złamania szyfru Enigmy. Prawdę o dokonaniach polskich kryptologów ujawniono późno i w sposób nieco deprecjonujący ich kluczowy wkład w aliancki sukces. Prowadzący przedstawia krok po kroku, jak doszło do złamania szyfru, przed którym skapitulowali brytyjscy i francuscy kryptolodzy, uznając, że jest to zadanie niemożliwe do wykonania. Poszczególne części kręcono w Poznaniu, Zamościu i zamku Czocha.

Reżyseria: Robert Wichrowski

Obsada: Bogusław Wołoszański

17:00

Katastrofa w przestworzach - Niebezpieczne podejście Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Podczas lotu Continental Express z Denver do Durango samolot rozbija się na pokrytym śniegiem pustkowiu kilka mil od pasa startowego.

18:00

Katastrofa w przestworzach - Samobójca za sterami Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Kulisy katastrofy samolotu linii Germanwings lecącego z Barcelony do Düsseldorfu, do jakiej doszło 24 marca 2015 roku. Po osiągnięciu wysokości przelotowej airbus A-320 zaczął obniżać lot, aż uderzył w ziemię niedaleko alpejskiej miejscowości Prads-Haute-Bléone. Zginęło 144 pasażerów i sześciu członków załogi. Śledztwo wykazało, że do tragedii umyślnie doprowadził drugi pilot, Andreas Lubitz. Niemiec leczył się na depresję, ale ukrywał swoje problemy zdrowotne przed przełożonymi. Samobójca...

19:00

Wyprawa do wnętrza Ziemi Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 60min.

Dokumentaliści z pomocą efektów komputerowych badają historię planety Ziemia i analizują kolejne jej warstwy, od znanej nam powierzchni do samego rdzenia. Podążając w kierunku jądra przybliżają elementy będące poza zasięgiem człowieka, położone na dużych głębokościach połacie kryształów żelaza i oceany płynnego metalu.

Reżyseria: Yavar Abbas

20:00

Stworzenie Ziemi Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 110min.

Dzięki najnowszym zdobyczom technologii udaje się zrekonstruować proces wyłonienia się planety Ziemi cztery i pół miliarda lat temu. Można również obserwować fazy rozwoju życia na Ziemi - epokę lodowcową, czas wielkich wulkanicznych wybuchów, erę dinozaurów i pojawienie się człowieka. Płynny ruch kamery daje wrażenie bieżącej rejestracji zdarzeń.

Reżyseria: Yavar Abbas

22:00

Premiera Podróż do Saturna Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Historia jednej z najważniejszych misji związanych z podbojem kosmosu. Sonda Cassini została wystrzelona z przylądka Canaveral w październiku 1997 roku. W lipcu 2004 roku dotarła na orbitę Saturna, stając się jego pierwszym sztucznym satelitą. 15 września 2017 roku zakończy się jej historia. Za sprawą tego bezzałogowego statku dokonano wielu niezwykłych odkryć związanych z Tytanem i Enceladusem. W trakcie ostatniego lotu zanurzy się on w atmosferze gazowego olbrzyma, a następnie ulegnie...

23:00

Kosmiczna podróż z teleskopem Hubble'a Godziny emisji

film dokumentalny Czas: 60min.

Teleskop Hubble'a został wysłany w kosmos 24 kwietnia 1990 roku. Od tego czasu wykonał tysiące zdjęć, zrewolucjonizował myślenie o wszechświecie i stał się najsłynniejszym przyrządem naukowym w historii. W 25. rocznicę tego wydarzenia National Geographic opowiada historię tego najbardziej udanego eksperymentu NASA w historii. Jest to jednocześnie opowieść o ludziach, którzy którzy zaprojektowali, zbudowali, naprawiali i obsługiwali tę skomplikowaną maszynę. Narratorem dokumentu jest Neil...

Obsada: Neil deGrasse Tyson

00:00

Podróż do Saturna Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Historia jednej z najważniejszych misji związanych z podbojem kosmosu. Sonda Cassini została wystrzelona z przylądka Canaveral w październiku 1997 roku. W lipcu 2004 roku dotarła na orbitę Saturna, stając się jego pierwszym sztucznym satelitą. 15 września 2017 roku zakończy się jej historia. Za sprawą tego bezzałogowego statku dokonano wielu niezwykłych odkryć związanych z Tytanem i Enceladusem. W trakcie ostatniego lotu zanurzy się on w atmosferze gazowego olbrzyma, a następnie ulegnie...

01:00

Rosetta - lądowanie na komecie Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Kulisy najtrudniejszej misji kosmicznej w historii, której celem było zrozumienie narodzin i ewolucji Układu Słonecznego. "Rosetta" wymagała 20 lat przygotowań, w tym 10 lat w samym kosmosie. Międzynarodowy zespół ekspertów poświęcił tysiące godzin pracy, aby zbliżyć sondę kosmiczną do komety 67P (Churyumov-Gierasimenko). Eksperyment zakończył się sukcesem 6 sierpnia 2014 roku.

02:00

Megafabryki - Motocykl Ducati Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

Firma Ducati istnieje na rynku od 1926 roku, a specjalizuje się w produkcji sportowych motocykli, przeznaczonych na tory wyścigowe. W programie wizyta w fabryce, gdzie widzowie mają okazję poznać kulisy pracy projektantów i inżynierów. Zapaleni fani motoryzacji zobaczą z bliska proces powstawania modelu Multistrada 1200.

03:00

Katastrofa w przestworzach - Południowa burza Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Kolejny odcinek serii przedstawiającej największe katastrofy lotnicze. W tej części inżynierowie zajmą się tragedią DC-9. W 1977 roku samolot pasażerski McDonnell Douglas dostał się do wnętrza potężnej burzy, która zniszczyła przednią szybę w kabinie pilotów. Załoga postanowiła wylądować na pobliskiej autostradzie, ale w trakcie podchodzenia do lądowania maszyna zawadziła o drzewo. W wypadku zginęła załoga, 61 pasażerów oraz 9 świadków katastrofy. Cudem z płonącej maszyny uszło z życiem 20 osób.

04:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 9 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 60min.

Myles walczy z czasem, próbując naprawić usterki w terminalu D. Hassan aresztuje mężczyznę, który przyleciał do Dubaju z fałszywymi paszportami.

05:00

Katastrofa w przestworzach - Do granic wytrzymałości Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

19 grudnia 1997 roku lecący z Indonezji do Singapuru boeing 737-36N rozbił się w rzece Musi. Zginęło wszystkie sto siedem osób, które znajdowały się na pokładzie.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info