Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-09-27 Pokaź dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach - Koszmar w Bagram Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 56min.

Boeing 747 cargo linii National Airlines, lot 102, rozbił się 29 kwietnia 2013 roku tuż po starcie z lotniska Bagram w Afganistanie. Po przeciągnięciu samolot stracił siłę nośną i spadł na ziemię. Na pokładzie znajdowało się pięć pojazdów opancerzonych. Śledztwo wykazało, że źle zabezpieczony ładunek niekontrolowanie się przesunął, doprowadzając do poważnych uszkodzeń i utarty kontroli nad maszyną. Raport z katastrofy ujawnił wiele zaskakujących faktów.

07:00

Tuż przed tragedią - Helikopter w ogniu Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 )

3 października 1993 roku amerykańskie siły specjalne rozpoczęły szturm na budynek w pobliżu Mogadiszu w Somalii, aby schwytać ważnych członków klanu Mohameda Farraha Aidida. Teoretycznie prosta misja przeistoczyła się w trwającą dzień i noc bitwę, w której życie straciło osiemnastu komandosów i ponad pięciuset somalijskich cywilów. Autorzy programu z pomocą uczestników tamtych walk oraz byłego ambasadora amerykańskiego w Somalii, Roberta Oakleya, badają przyczyny taktycznej i strategicznej...

08:00

Wojna generałów - Ofensywa w Ardenach Godziny emisji

serial dokumentalny

Kulisy wydarzeń z 1944 roku. Hitler wykorzystał swoją ostatnią szansę. Niemiecki dowódca rozpoczął zakrojoną na ogromną skalę ofensywę na zachodzie Europy.

09:00

Ostatnie dni Hitlera Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Kronika poświęcona ostatnim dniom Hitlera. Zmierzch III Rzeszy i całkowita klęska militarna armii niemieckiej stały się symbolem upadku Führera i zakończyły jego marzenia o władzy absolutnej.

10:00

Katastrofa w przestworzach - Tragiczne podejście Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

9 listopada 2002 podczas przelotu nad Morzem Beringa w Boeingu 737-400 Northwest Airlines wystąpiły problemy techniczne. Dowodzona przez Franka Geiba załoga samolotu została zmuszona do przeprowadzenia awaryjnego lądowania na Alasce. Badacze i eksperci analizują przyczyny wypadku i próbują poznać przyczyny nagłej usterki jednej z lotek.

11:00

Katastrofa w przestworzach - Wybuchowy dowód Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

Kulisy jednego z najtrudniejszych śledztw w historii awiacji. 17 lipca 1996 roku Boeing 747-131 linii Trans World Airlines wystartował z lotniska w Nowym Jorku do Paryża. Kilkanaście minut po wzbiciu się w powietrze zauważono nieprawidłowości w działaniu wskaźników paliwa. Tuż po tym doszło do potężniej eksplozji. Maszyna spadła w pobliżu Long Island. Zginęło 212 pasażerów i 18 członków załogi.

12:00

Megafabryki - Michelin Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2012 )

Założony w 1888 roku w Clermont-Ferrand koncern Michelin jest dzisiaj jednym z największych producentów opon na świecie. Na stworzonych przez niego gumach poruszają się nie tylko zwykłe samochody i motocykle, ale także bolidy Formuły 1 i promy kosmiczne.

13:00

Car S.O.S. - Alpine Sunbeam Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 56min.

Sunbeam Alpine to klasyk brytyjskiej motoryzacji. Mechnicy Tim i Fuzz dokładają starań, żeby niepełnosprawny Ray odzyskał swoje auto.

14:00

11 września: Nowojorscy strażacy Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 )

Nieujawniona dotąd historia remizy Ten House, która znajdowała się się niedaleko zniszczonych wieżowców World Trade Center. Pracujący tam strażacy przyjechali na miejscu zamachu z 11 września jako pierwsi.

Reżyseria: Steve Humphries

15:00

Premiera Historia bez retuszu - Bitwa o Iwo Jimę Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Przedstawienie nowych faktów dotyczących jednego z najzacieklejszych starć II wojny światowej - bitwy o Iwo Jimę.

16:00

Łowcy głów II wojny światowej Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 60min.

W 1945 roku, gdy cały świat zmienił się w pole walki, w dżungli na Borneo rozgrywał się prawdziwy dramat. Stał się on udziałem grupy amerykańskich żołnierzy, miejscowego plemienia Dajaków oraz majora Toma Harrissona - jednego z najbardziej ekscentrycznych oficerów armii brytyjskiej. Harrisson podczas kampanii w Japonii przywrócił dawny proceder tzw. łowców głów, który polegał na brutalnym eliminowaniu przeciwników. Pod koniec działań wojennych konsekwentnie wcielał go w życie. W wielu krajach...

17:00

Katastrofa w przestworzach - Niki Lauda: Tragedia w powietrzu Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 56min.

Właściciel linii lotniczych Niki Lauda wspólnie z ekspertami awiacji próbuje ustalić przyczyny katastrofy jednego ze swoich samolotów.

18:00

Katastrofa w przestworzach - Zaginiony samolot Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 56min.

1 czerwca 2009 roku należący do francuskich linii lotniczych airbus A330-203 rozbił się w Oceanie Atlantyckim podczas przelotu z Rio de Janeiro do Paryża. Czarne skrzynki udało się znaleźć na dnie oceanu dopiero w 2011 roku. Wśród przyczyn wypadku wymienia się m.in. błąd pilotów i problemy techniczne.

19:00

Anatomia głupoty, odc. 3 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 30min.

Widzowie przekonają się, jak można się ośmieszyć podczas zjazdu rowerem ze schodów, ulicznych wyścigów na sankach oraz ćwiczeń na drążku.

19:30

Anatomia głupoty, odc. 4 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 )

Widzowie zobaczą, jak można się ośmieszyć i poturbować podczas skakania ze skał, wymachiwania młotem i jazdy na skuterze.

20:00

Więzienie o zaostrzonym rygorze Godziny emisji

film dokumentalny ( Australia 2008 ) Czas: 60min.

Położone niedaleko Perth więzienie Casuarina zostało otwarte w 1991 roku. Dokumentaliści odwiedzają przeludnioną placówkę penitencjarną, aby porozmawiać ze strażnikami i więźniami i poznać kulisy życia oraz pracy w tym miejscu.

21:00

Poszukiwacze złota - Lekcja pokory Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Nadchodzi połowa sezonu. Ed i Riley wreszcie nabierają wiatru w skrzydła. Sytuację komplikuje jednak awaria. Tymczasem Andy, pod nieobecność PJ-a, samodzielnie nadzoruje wydobycie.

22:00

Premiera Poszukiwacze złota - Żadnych wymówek Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Dążenie do wydobycia jak największej ilości kruszcu wpływa negatywnie na morale górników. Mechanik Ala, Hiro, znajduje się na granicy załamania nerwowego. Chris i Nika próbują podnieść się z kryzysu, obmyślając plan odrobienia strat.

23:00

Piloci w akcji, odc. 1 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Australia 2016 ) Czas: 56min.

Ekspert od oprysku upraw Dennis Repacholi podejmuje się ryzykownego lotu na niskiej wysokości, aby na czas zakończyć największe zlecenie w tym roku.

00:00

Wielkie konstrukcje - Port kosmiczny Ameryka Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 57min.

W stanie Nowy Meksyk w USA od 2009 roku trwa budowa komercyjnego portu kosmicznego o powierzchni przekraczającej 60 000 m2. Jego powstanie ma zwiększyć szansę zwykłych obywateli na loty w przestrzeń kosmiczną. Już w lutym 2011 roku firma organizująca takie podróże miała czterysta rezerwacji.

01:00

Katastrofa w przestworzach - Katastrofa w raju Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 57min.

Samolot linii Air Moorea, lot 1121, lecący na Tahiti zaledwie dwie minuty po starcie zaczął nagle spadać i runął do oceanu.

02:00

Megafabryki - Porsche panamera Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 57min.

Wizyta w zakładzie niemieckiej firmy Porsche, gdzie produkowany jest czterodrzwiowy samochód sportowy Panamera. Nazwa tego modelu wywodzi się od wyścigu "Carrera Panamericana", który rozgrywano w Meksyku w latach pięćdziesiątych XX wieku. Pojazd osiąga prędkość 100 kilometrów na godzinę w 3,3 sekundy, a rozpędza się do 303 kilometrów na godzinę.

03:00

Katastrofa w przestworzach - Czołowe zderzenie Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 59min.

Zderzenie Boeinga 747, należącego do linii lotniczych z Arabii Saudyjskiej, z kazachskim Iłem-76 nad Indiami spowodowało śmierć 349 ludzi. Była to największa katastrofa w powietrzu w historii.

04:00

Megalotnisko w Dubaju - Wakacje muszą poczekać Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 57min.

David Robson musi przyjąć na lotnisku grupę ważnych osobistości. Tymczasem dyspozytor Nizel ma problem z zaginionym airbusem A380.

05:00

Katastrofa w przestworzach - Pechowy pas startowy Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

W wyniku wypadku na lotnisku Congonhas-Sao Paulo życie straciło w sumie 199 osób. Analizy wykazały, że przyczyną katastrofy był błąd pilota i złe ustawienie mocy silników, które spowodowały, że Airbus A320-233 nie zdołał zatrzymać się na pasie startowym, uderzył w jeden z magazynów i eksplodował.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info