Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-10-22 Pokaż dziś

06:00

Tajemnice najtrudniejszych napraw - Wieża TV w Teksasie

serial dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 57min.

Sean Riley dołącza do ekipy techników, którzy w samym środku San Antonio przygotowują się do rozbiórki ogromnej wieży telewizyjnej.

Godziny emisji Tajemnice najtrudniejszych napraw

07:00

Tajemnice najtrudniejszych napraw - Praca na wysokości

serial dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 57min.

W tym odcinku Sean Riley stanie przed wyjątkowo trudnym zadaniem. Razem ze swoją ekipą będzie musiał w ciągu trzech dni wybudować w Salt Lake City most pomiędzy dwoma wysokimi budynkami.

Godziny emisji Tajemnice najtrudniejszych napraw

08:00

Megalotnisko w Dubaju - Samolot jak nowy

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 56min.

Odrzutowiec pasażerski trafia do hangaru, w którym przejdzie kapitalny remont. Podwójny pas startowy lotniska wreszcie zostaje otwarty.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

09:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 1

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 56min.

Pracownicy kontroli radarowej odkrywają, że w pobliżu podchodzącego do lądowania samolotu krąży dron. Przestrzeń powietrzna nad lotniskiem zostaje zamknięta. Samoloty muszą zboczyć z trasy, wiele lotów zostaje opóźnionych. Na stanowisku odprawy celnej Hassan Ibrahim zatrzymuje mężczyznę, który połknął 65 kapsułek z kokainą. Inżynier obsługi technicznej Andy ma tylko kilka minut, aby wykryć przyczynę awarii w jednej z maszyn. Na lotnisku powstaje pięciotonowy, ponad trzynastometrowy...

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

10:00

Wyprawa do wraku: II wojna światowa

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 56min.

II wojna światowa pozostawiła po sobie mnóstwo wraków wojskowych okrętów i statków, ukrytych w morskich głębinach od lat. Dziś, dzięki możliwościom współczesnej techniki, pozwalającym na skanowanie oceanów i "osuszenie" wód, a także trójwymiarowym rekonstrukcjom, możliwe jest poznanie odpowiedzi na wiele pytań związanych z ich zatonięciami. Program pokaże precyzyjną rekonstrukcję wraku pancernika USS Arizona, zniszczonego w 1941 roku w wyniku japońskiej inwazji na Pearl Harbor i...

Godziny emisji Wyprawa do wraku: II wojna światowa

11:00

Wirus zabójca

film dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 56min.

Od zarania dziejów wirusy zagrażają ludzkości i stanowią wyzwanie dla naukowców. Specjalistka z dziedziny biologii obliczeniowej Pardis Sabeti ujawnia, z jakimi obecnie pandemiami walczy się w laboratoriach na całym globie. Badacze nieustannie próbują zatrzymać nowe epidemie, by świat nie stanął w obliczu zagłady.

Godziny emisji Wirus zabójca

12:00

Za milion lat - Połączenie umysłów

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Internet połączył ludzi globalną siecią. Tymczasem neuroinżynieria poczyniła kolejny krok. Widzowie przekonają się, czy dzięki niej telepatia stanie się sposobem komunikacji.

Godziny emisji Za milion lat

13:00

Najdłuższy most Malezji

film dokumentalny ( Malezja 2015 ) Czas: 60min.

Najdłuższy most w Azji Środkowo-Wschodniej łączy wyspę Penang z kontynentem. Konstrukcja ma 24 kilometry i jest odporna na trzęsienia ziemi.

Godziny emisji Najdłuższy most Malezji

14:00

Tunel pod Kuala Lumpur

film dokumentalny ( Malezja 2015 ) Czas: 60min.

W stolicy Malezji powstaje nowoczesna sieć transportowa, która ma za zadanie rozładować natężony ruch. Ciężki sprzęt drąży 20-kilometrowy tunel pod miastem.

Godziny emisji Tunel pod Kuala Lumpur

15:00

Poszukiwacze złota - W okowach zimy

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Trwa zima. Mróz zmienia zamknięcie sezonu w prawdziwą walkę o przetrwanie. Górnicy robią wszystko, co w ich mocy, by zrealizować swoje plany.

Godziny emisji Poszukiwacze złota

16:00

Kod Jezusa - Relikwie Świętego Piotra

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 57min.

Specjaliści analizują historię Świętego Piotra. Ich uwaga koncentruje się na relikwiach, które rzucają nowe światło na jego losy po śmierci Jezusa, a także rolę w budowie Kościoła.

Godziny emisji Kod Jezusa

17:00

Kosmos - Zaginione światy planety Ziemi

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 55min.

Neil deGrasse Tyson próbuje odczytać biografię Ziemi zapisaną w atomach budujących oceany, kontynenty i wszystkie żyjące stworzenia. Jego Statek Wyobraźni zmierza do ery karbonu, kiedy planetę zamieszkiwały m.in. wielkie muchy o rozpiętości skrzydeł sięgającej pół metra. Wtedy to warunki na Ziemi zaczęły umożliwiać życie człowiekowi, który pojawił się setki milionów lat później. Następnie astrofizyk odwiedza mężczyznę, który rozwiązał jedną z głównych tajemnic geologii. Na koniec eksploruje...

Godziny emisji Kosmos

17:55

Tajemnice z przeszłości - Kuba Rozpruwacz

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2010 ) Czas: 30min.

Kuba Rozpruwacz to pseudonim nadany seryjnemu mordercy działającemu w okolicach Whitechapel w Londynie w roku 1888. Według różnych szacunków zamordował on przynajmniej pięć kobiet, prawdopodobnie lista jego ofiar jest jednak o wiele dłuższa. Zbrodnie Kuby Rozpruwacza stanowiły ważny przełom w życiu Brytyjczyków. Choć nie był to pierwszy odnotowany seryjny zabójca, jako pierwszy spowodował ogólnoświatową psychozę. Brak możliwości postawienia zarzutów konkretnej osobie zaowocował ciągiem...

Godziny emisji Tajemnice z przeszłości

18:30

Lata 90. Dekada, która nas połączyła - Skandale, celebryci i reality TV

serial dokumentalny

Na początku lat 90. Ameryka spotyka się z obsesją na punkcie seksu, celebrytów i reality show. Kulisy skandali - m.in. tego z udziałem prezydenta Billa Clintona - śledzi cały kraj. Sukces osiąga także stacja MTV.

Godziny emisji Lata 90. Dekada, która nas połączyła

19:30

Megaodkrycia - Więcej niż człowiek

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

Naukowcy od dawna wykorzystują najnowsze zdobycze techniki w celu usprawnienia funkcjonowania człowieka. W wyniku połączenia biologii i technologii ludzie stają się silniejsi, szybsi i bardziej wytrzymali. Twórcy odcinka pochylają się nad zagadnieniem, czy rozwojowi ludzkich możliwości towarzyszą zagrożenia - np. obawa o stworzenie nadludzi.

Reżyseria: Paul Giamatti

Godziny emisji Megaodkrycia

20:30

Inteligentne miasta - Amsterdam

serial dokumentalny Czas: 56min.

Nowe pokolenie kartografów wykorzystuje zdobycze rewolucji cyfrowej, by stworzyć niezwykle oryginalne mapy.

Godziny emisji Inteligentne miasta

21:30

Premiera Za milion lat - Energia nie z tej ziemi

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Zasoby energii na Ziemi stają się coraz mniejsze. Ta sytuacja zmusza ludzi do szukania alternatywnych rozwiązań. Widzowie przekonają się, czy jednym z nich jest kolonizacja innej planety.

Godziny emisji Za milion lat

22:30

Ewakuacja Ziemi - Planeta zombi

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 60min.

Przerażająca wizja świata, w którym ludzi i zwierzęta atakuje zmutowany wirus wścieklizny. Eksperci z dziedziny medycyny, biologii i nauk społecznych kreślą scenariusz z horroru, ukazując, co stałoby się z ludzkością w obliczu śmiertelnej choroby zakaźnej, na którą nie ma lekarstwa. Zarażone istoty zmieniałyby się w siejące zniszczenie monstra, czyniąc z Ziemi prawdziwą planetę zombi. Przekonamy się, czy ludzkość miałaby szansę w walce z pandemią tego rodzaju.

Godziny emisji Ewakuacja Ziemi

23:30

Inwazja na Ziemię, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 )

Mężczyzna opisuje tajemnicze światła, które pojawiły się nad bazą wojskową i spowodowały przerwy w dostawie prądu.

Godziny emisji Inwazja na Ziemię

00:30

Kosmos - Niebo pełne duchów

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Wspólne działanie światła, czasu i grawitacji może zniekształcić ludzkie dostępne zmysłom postrzeganie wszechświata. W odcinku pojawia się naukowiec William Herschel, który spaceruje z synem i snuje niezwykłe opowieści. Pojawia się także sylwetka człowieka, który stwierdził, że w kosmosie istnieją czarne dziury. Gospodarz Neil deGrasse Tyson odsłania co nieco ze swojej przeszłości i przyjaźni z Carlem Saganem.

Godziny emisji Kosmos

01:30

UFO w Europie, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 )

W tym odcinku autorzy wracają do sprawy z 26 grudnia 1980 roku, kiedy to w nocy w pobliżu amerykańskich baz wojskowych w Anglii, w lesie Rendlesham, zauważono dziwne światła i towarzyszące im nienaturalne zjawiska. Żołnierze ponownie ujrzeli je dwa dni później. Następnie twórcy programu prezentują tajne raporty na temat pojawienia się UFO w Wenecji w 1936 roku. Sprawę zatuszowano na rozkaz Mussoliniego. Na koniec poznamy relację Nilsa Frosta, który w 15 września 1952 roku w nocy wracał do...

Godziny emisji UFO w Europie

02:30

Postęp: historia ludzkości - Wojna

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 58min.

Światem od zawsze targały konflikty. Twórcy serii snują rozważania, czy nieustanne wojny położą kres ludzkości, czy też może stanowią element niezbędny do jej rozwoju.

Godziny emisji Postęp: historia ludzkości

03:30

Wierzyć, nie wierzyć? - Egzorcyzmy

serial dokumentalny ( USA 2005 ) Czas: 30min.

Od czasu ukazania się filmu "Egzorcysta" Williama Friedkina w 1973 roku, kultura masowa przeżywa okres fascynacji szatanem i motywem opętania. Autorzy programu śledzą m.in. przebieg egzorcyzmów - obrzędów zmierzających do wypędzenia z człowieka złych mocy, oraz naukowe badania ludzkiego mózgu.

Godziny emisji Wierzyć, nie wierzyć

04:00

Wielkie konstrukcje - Airbus A380

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 59min.

Masywny, ale elegancki dwupoziomowy samolot pasażerski Airbus A380 zapowiada rewolucję w podróżach powietrznych. Zaprezentowane zostaną etapy budowy olbrzymiej maszyny, która ma ponad 73 metry długości i rozpiętość skrzydeł sięgającą 80 metrów. Dzięki różnym zabiegom konstrukcyjnym A380 jest jednym z najbardziej ekonomicznych samolotów świata.

Godziny emisji Wielkie konstrukcje

05:00

Katastrofa w przestworzach - Pilot versus samolot

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 59min.

Katastrofa lotu Air France z 26 czerwca 1988 roku. Miała ona miejsce podczas pokazów na lotnisku Miluza - Habsheim. W czasie próbnego lotu na małej wysokości samolot Airbus A320-111, wiozący zaproszonych gości i dziennikarzy, zawadził o drzewa i runął do lasu otaczającego lotnisko. Zginęły trzy osoby. Była to pierwsza katastrofa maszyny tego typu i wywołała falę dyskusji na temat bezpieczeństwa technologii komputerowego sterowania samolotów fly-by-wire - poprzez elektroniczny system...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info