Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-10-23 Pokaż dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach - Milczący samolot

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 59min.

Dzisiejszy odcinek prezentuje kulisy tragedii samolotu linii Birgenair, boeinga 757, który w 1996 r. spadł do oceanu u wybrzeży Dominikany. Przed startem maszyny pilot zignorował ważne informacje, które przekazał mu niższy rangą członek załogi. Dzięki odtworzeniu sygnałów alarmowych, które przed katastrofą rozlegały się w kabinie pilotów, wiemy, że zainstalowane tam systemy podawały sprzeczne informacje. Okazuje się, że rurki mierzące szybkość lotu zostały zatkanie przez... owady. Mimo to do...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Tuż przed tragedią - Śmierć w powietrzu

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 57min.

Rekonstrukcja wydarzeń z 2002 roku, które doprowadziły do śmierci 71 osób. Na terenie południowych Niemiec doszło do zderzenia w powietrzu Tupolewa Tu-154M z Boeingiem 757. Do katastrofy doprowadziły błędy w szwajcarskim systemie kontroli lotów, który nadzorował oba samoloty oraz niewłaściwym wykorzystaniu systemów TCAS.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

08:00

Wielkie operacje II wojny światowej - Atak z powietrza

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 )

Brytyjska lekka piechota musi zdobyć i utrzymać dwa mosty w północnej Francji, aby zapewnić ochroną przyczółków w Normandii.

Godziny emisji Wielkie operacje II wojny światowej

09:00

1917: Jeden rok, dwie rewolucje

film dokumentalny ( Francja 2017 ) Czas: 60min.

Imperium Rosyjskie w 1917 roku pogrążyło się w chaosie. Skutkiem rewolucji lutowej był upadek caratu. Kolejny przewrót zbrojny, który rozpoczął się w październiku, doprowadził do przejęcia władzy przez partię bolszewicką. Rewolta była dodatkowo podsycana zmęczeniem społeczeństwa I wojną światową. Ten wyjątkowo trudny, pełen niepewności, okres w historii kraju opisał dziennikarz stacjonujący w ówczesnym Piotrogrodzie. Jego relacja rzuca nowe światło na dramatyczne wydarzenia.

Godziny emisji 1917: Jeden rok, dwie rewolucje

10:00

Katastrofa w przestworzach - Zabójczy zakręt

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

Airbus A-300 ma lądować na Sumatrze. Widoczność ogranicza jednak dym z pożaru lasu. Samolot spada tuż przed pasem. W katastrofie ginie 234 pasażerów.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

11:00

Katastrofa w przestworzach - Śmierć w Arktyce

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

20 sierpnia 2011 roku samolot linii First Air rozbił się o wzgórze niedaleko Resolute Bay, jednego z najbardziej dzikich i odległych lotnisk na świecie. Podczas lotu na pokładzie znajdowało się 15 osób, zginęło 12 z nich.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Megafabryki - BMW X3

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 57min.

Produkowana od 2010 roku druga generacja modelu X3 łączy w sobie cechy samochodu kompaktowego i terenówki. Autorzy odwiedzają nowoczesną fabrykę BMW w południowej Karolinie w Stanach Zjednoczonych, gdzie powstaje ten czterodrzwiowy SUV oferowany w sześciu różnych wersjach silnikowych.

Godziny emisji Megafabryki

13:00

Car S.O.S. - Hity Tima i Fuzza

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 56min.

Tim Shaw i Fuzz Townshend biorą na warsztat dziesięć wyjątkowych klasyków motoryzacji, by je odrestaurować i przywrócić radość kierowcy. Przepis na to panowie opanowali do perfekcji. Potrzebne jest auto, które lata świetności ma za sobą, jego właściciel, który potrzebuje pomocy i ktoś życzliwy z otoczenia, kto wezwie ekipę. Potem trzeba potajemnie wykraść pojazd właścicielowi i na trzy tygodnie zamknąć się z "czterokołowym wyzwaniem" w warsztacie. Mechanicy w pocie czoła, ubrudzeni...

Godziny emisji Car S.O.S.

14:00

Zagłada wikingów

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 55min.

Pracujący przy budowie nowej autostrady drogowcy z Wielkiej Brytanii odkrywają w okolicy Dorchester masowy grób z pozbawionymi głów szkieletami i dużą liczbą czaszek. Archeolodzy i naukowcy postanawiają zbadać losy tych pozostałości i odkryć ich pochodzenie. Na podstawie dawnych tekstów poznają historię grupy wikingów, która zapędziła się w te rejony podczas jednej ze swoich wypraw. Ich wędrówka zakończyła się tragicznie.

Reżyseria: Stuart Elliott

Godziny emisji Zagłada wikingów

15:00

Mordercze państwo Hitlera, odc. 3-ost.

film dokumentalny ( Francja 2017 ) Czas: 60min.

Po dojściu do władzy Hitler zaczął zakładać obozy koncentracyjne, by umieszczać w nich swoich przeciwników politycznych. W niecałą dekadę stały się one miejscami zagłady, gdzie życie straciły miliony osób. W lipcu 1936 roku, z rozkazu Himmlera, na północ od Berlina stworzono obóz Sachsenhausen. Uważano go za wzorowy pod względem konstrukcyjnym. W zamierzeniu nazistów miał on ukazywać potęgę Rzeszy. Dokumentaliści zaprezentują również historię Auschwitz - największej fabryki śmierci w dziejach...

Reżyseria: François Pomes , Quentin Domart

Godziny emisji Mordercze państwo Hitlera

16:00

Mordercze państwo Hitlera, odc. 1, 3

film dokumentalny ( Francja 2017 ) Czas: 60min.

Ekonomista Hjalmar Schacht był człowiekiem o nieprzeciętnej inteligencji, który przyczynił się do wzrostu potęgi gospodarczej III Rzeszy i rozbudowy przemysłu zbrojeniowego. Choć odgrywał kluczową rolę w karierze politycznej Führera, nigdy nie należał do NSDAP. W1934 roku został mianowany ministrem gospodarki Rzeszy. W 1937 roku złożył rezygnację ze stanowiska, nie popierając polityki zmierzającej ku wojnie. Schacht zasiadł na ławie oskarżonych w Norymberdze. Został jednak uniewinniony, gdyż...

Reżyseria: François Pomes , Quentin Domart

Godziny emisji Mordercze państwo Hitlera

17:00

Katastrofa w przestworzach - Zaginiony samolot

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 57min.

1 czerwca 2009 roku należący do francuskich linii lotniczych airbus A330-203 rozbił się w Oceanie Atlantyckim podczas przelotu z Rio de Janeiro do Paryża. Czarne skrzynki udało się znaleźć na dnie oceanu dopiero w 2011 roku. Wśród przyczyn wypadku wymienia się m.in. błąd pilotów i problemy techniczne.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

18:00

Katastrofa w przestworzach - Błąd w kokpicie

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 57min.

Samolot linii Crossair już zbliżał się do lotniska w Zurichu, gdzie panowała zła widoczność. Maszyna w ostatniej chwili zahaczyła o czubki drzew i runęła na ziemię.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

19:00

Cała prawda o zombie

film dokumentalny

National Geographic odkrywa sekrety fenomenu "żywych trupów". W programie między innymi historia powstania pojęcia zombie i praktyk voodoo, spotkania z ludźmi, którzy wierzą w istnienie żywych trupów i obawiają się ich nadejścia, a także medyczne wyjaśnienie tego fenomenu.

Godziny emisji Cała prawda o zombie

20:00

Pradawne archiwum X - Najstarszy wampir świata

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 57min.

Naukowcy postanawiają zbadać pochodzący z epoki brązu i mający 4000 lat szkielet, który odkryto w Europie Wschodniej. Miejsce pochówku, pod dużym kamieniem, zdaje się sugerować, że osoba ta była wampirem. Eksperci próbują też rozwikłać zagadkę sprzed 850 lat. Wtedy do jednej z angielskich wiosek przybyły dzieci, które były zielone i mówiły dziwnym językiem.

Godziny emisji Pradawne archiwum X

21:00

Ewakuacja Ziemi - Planeta zombi

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 60min.

Przerażająca wizja świata, w którym ludzi i zwierzęta atakuje zmutowany wirus wścieklizny. Eksperci z dziedziny medycyny, biologii i nauk społecznych kreślą scenariusz z horroru, ukazując, co stałoby się z ludzkością w obliczu śmiertelnej choroby zakaźnej, na którą nie ma lekarstwa. Zarażone istoty zmieniałyby się w siejące zniszczenie monstra, czyniąc z Ziemi prawdziwą planetę zombi. Przekonamy się, czy ludzkość miałaby szansę w walce z pandemią tego rodzaju.

Godziny emisji Ewakuacja Ziemi

22:00

Oszukać śmierć

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 56min.

Doktor Steven Laureys bada ludzką świadomość. Przeprowadza eksperyment, podczas którego pacjenci odczują symptomy śmierci klinicznej.

Godziny emisji Oszukać śmierć

23:00

Zamach w Bostonie

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 )

Historia tragicznych wydarzeń, które 15 kwietnia 2013 roku wstrząsnęły całymi Stanami Zjednoczonymi. Na linii mety maratonu w Bostonie wybuchły dwie bomby. Trzy osoby zginęły, a 264 zostały ranne. Zdaniem specjalistów badających zajście, oba ładunki były domowej produkcji.

Godziny emisji Zamach w Bostonie

00:00

Katastrofa w przestworzach - Od konfliktu do śmierci

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 56min.

Rekonstrukcja katastrofy samolotu regionalnych linii Northwest Airlink. Jetstream 31 rozbił się podczas próby lądowania na lotnisku w Hibbing. Zginęło 16 pasażerów i dwóch pilotów. Śledztwo wykazało, że przyczyną tragedii był brak komunikacji między członkami załogi.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

01:00

Rozbieracze: Biznes w garażu - Terenówki

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2011 ) Czas: 57min.

Tym razem duety mechaników otrzymują zadanie znalezienia samochodu terenowego, na którego częściach będą mogli zarobić najwięcej. George i Sheldon postanawiają zainwestować w land rovera 90, a Frankie i Ben liczą, że najwięcej zyskają na elementach z mitsubishi pajero.

Godziny emisji Rozbieracze: Biznes w garażu

02:00

Megafabryki - Gumpert apollo

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 57min.

Dokumentaliści odwiedzają miejsce, gdzie powstaje jeden z najszybszych samochodów dostępnych do ruchu ulicznego. Produkowany w Niemczech od 2005 roku gumpert apollo waży nieco ponad tonę i jest sprzedawany w trzech wersjach silnikowych, z których najpotężniejsza jednostka ma 799 koni mechanicznych.

Godziny emisji Megafabryki

03:00

Katastrofa w przestworzach - Kto kontroluje lot?

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 57min.

W programie próba analizy przyczyn katastrofy samolotu tureckich linii lotniczych, który podchodząc do lądowania, rozbił się 25 lutego 2009 roku na lotnisku Schiphol.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

04:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 56min.

Jeden z pasażerów lotu z Szanghaju może mieć atak serca. Georg Brommer postanawia, że samolot poleci do New Delhi. Niestety mgła uniemożliwia lądowanie i szybką akcję ratunkową. Do ukończenia hali D zostały trzy miesiące. Deszcz powoduje przeciek na placu budowy, który może uszkodzić obwody elektryczne. Inżynier Lee Faulkner ma 40 minut na naprawę samolotu, który ucierpiał w wyniku wyładowań atmosferycznych.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

05:00

Katastrofa w przestworzach - Tragedia na lotnisku

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 59min.

W 1991 roku w największym międzynarodowym porcie lotniczym na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych - lotnisku w Los Angeles - doszło do tragicznego wypadku. Poruszający się po pasie startowym Boeing 737 wjechał niespodziewanie w jeden z budynków. W programie kulisy akcji ratunkowej.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info