Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-10-25 Pokaź dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach - Cisza w eterze Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 59min.

W 2006 roku nowy odrzutowiec zderzył się z samolotem pasażerskim nad Brazylią. Żaden z samolotów nie informował wcześniej o problemach.

07:00

Tuż przed tragedią - Katastrofa lotnicza w Nowym Jorku Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 59min.

W programie przyczyny katastrofy samolotu linii American Airlines na terenie Nowego Jorku. Niedługo po atakach na wieże World Trade Center z 11 września 2001 roku, już w listopadzie w jednej z dzielnic miasta rozbiła się kolejna maszyna. Autorzy programu badają, czy powodem wypadku były problemy techniczne, czy może kolejna akcja terrorystów.

08:00

Wielkie operacje II wojny światowej - Komando w akcji Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 )

Rekonstrukcja brawurowej akcji brytyjskich komandosów, którzy na nafaszerowanym ładunkami wybuchowymi okręcie udającym niemiecki niszczyciel mieli wpłynąć w obszar zajmowany przez flotę wroga.

09:00

Atak zeppelinów Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

Dr Hugh Hunt opowiada o kulisach mało znanej akcji z czasów I wojny światowej, podczas której niemieckie sterowce zeppeliny dokonały nalotu na Londyn. Wówczas nastąpił przełom, który położył kres panowaniu sterowców jako najgroźniejszej broni powietrznej.

Reżyseria: Ian Duncan

10:00

Katastrofa w przestworzach - Pułapka prędkości Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Ekipa śledczych i ekspertów z NTSB próbuje ustalić przyczyny kolizji samolotu marynarki USA F-4 Phantom z samolotem linii Hughes Airwest.

11:00

Katastrofa w przestworzach - Między słowami Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Podczas awaryjnego lądowania samolotu z Zurychu giną wszyscy obecni na pokładzie. W czasie śledztwa eksperci wśród szczątków maszyny znajdują narkotyki.

12:00

Megafabryki - Lamborghini Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 59min.

Dokumentaliści odwiedzają fabrykę Lamborghini w Sant'Agata Bolognese we Włoszech, w której powstają wszystkie typy tych superszybkich aut. W tym odcinku widzowie zobaczą jak powstaje model Murcielago SV. Samochód ten, zaprojektowany przez Luca Donckerwolcke'a, jest składany wyłącznie ręcznie. Swoją premierę miał w 2001 roku we Frankfurcie, a dotychczas wyprodukowano niewiele ponad trzy tysiące jego egzemplarzy.

13:00

Car S.O.S. - Fantastyczne audi Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 56min.

Barry od zawsze marzył o odrestaurowaniu swojego audi model UR Quattro z 1984 roku. Kilka lat temu u mężczyzny zdiagnozowano raka płuc w nieuleczalnym stadium. Partnerka oraz córka Barry'ego postanowiły w tajemnicy zwrócić się o pomoc do Tima i Fuzza. Panowie w kilka tygodni zamieniają stare żelastwo w błyszczące cudo niemieckiej inżynierii.

14:00

Genealogiczne drzewo człowieka: nowy rozdział Godziny emisji

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Kwestia pochodzenia człowieka stanowi przedmiot niekończących się rozważań. Genetyk Spencer Wells z Projektu Genograficznego zaprezentuje wyniki najnowszych badań związanych z tym tematem.

15:00

Apokalipsa. Siła Hitlera - Zagrożenie Godziny emisji

film dokumentalny ( Francja 2011 ) Czas: 57min.

Autorzy przyglądają się źródłom późniejszych decyzji i zachowań Adolfa Hitlera oraz wydarzeniom, które przyczyniły się do objęcia przez niego istotnych funkcji w państwie. Mimo braków w formalnym wykształceniu polityk szybko zyskał sobie uznanie społeczeństwa niemieckiego.

Reżyseria: Isabelle Clarke , Daniel Costelle

16:00

Apokalipsa. Siła Hitlera - Przygotowania do wojny Godziny emisji

film dokumentalny ( Francja 2011 ) Czas: 57min.

W 1933 roku dyktatura nazistowska sprawowała już władzę w III Rzeszy. Hitler publicznie mówił o pokoju, jednak skrycie przygotowywał się do realizacji swojego planu podbicia świata. Potajemnie prowadził już przygotowania do mającej wkrótce wybuchnąć wojny.

Reżyseria: Isabelle Clarke , Daniel Costelle

17:00

Katastrofa w przestworzach - Potworne zmęczenie Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 57min.

W 2009 roku, podczas lotu do Buffalo, silniki samolotu niespodziewanie zgasły, a maszyna runęła na dom na przedmieściach.

18:00

Katastrofa w przestworzach - Lądowanie na rzece Hudson Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 57min.

Półtorej minuty po starcie z nowojorskiego lotniska LaGuardia Airbus A320 linii US Airways zderza się z kluczem bernikli kanadyjskich. W wyniku utraty ciągu w obu silnikach kapitan Chesley Sellenberger decyduje się na awaryjne wodowanie na rzece Hudson. Ta decyzja ratuje życie wszystkim osobom na pokładzie.

19:00

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 14 - Rakiety z butelek i kopniaki z anten Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 28min.

Bieg z góry, kopnięcie w powietrzu czy próba wystrzelenia rakiety zrobionej z butelki mogą się okazać bardzo niebezpieczne. Richard Hammond pokazuje, dlaczego.

19:30

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 15 - Wysoko i z przewrotem do tyłu Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 28min.

Prowadzący porównuje jazdę na motocyklu, przewrót w tył i celny rzut do kosza. We wszystkich tych czynnościach ważna jest przyczepność do podłoża. Richard analizuje też jazdę pewnego śmiałka skuterem po metalowych poręczach. Domorosły kaskader zapomniał o odpowiedniej prędkości i braku tarcia.

20:00

Tajne bunkry mafii Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 60min.

Ścigani bossowie organizacji przestępczych organizują sobie kryjówki, w których bezpieczni zarządzają swoim mafijnym imperium. W roli takiego schronienia doskonale sprawdzają się bunkry. Dzięki współpracy z włoską policją autorzy dokumentu mogą zobaczyć naszpikowane kamerami przemysłowymi podziemne labirynty, pełne tajnych przejść, ukrytych pomieszczeń i tuneli, które służą groźnym bandytom. Jednostki specjalne czeka trudne zadanie wykurzenia mafiosów z ich doskonale zabezpieczonych kryjówek....

Reżyseria: Elena Cosentino

21:00

Poszukiwacze złota - W okowach zimy Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Trwa zima. Mróz zmienia zamknięcie sezonu w prawdziwą walkę o przetrwanie. Górnicy robią wszystko, co w ich mocy, by zrealizować swoje plany.

22:00

Najdłuższy most Malezji Godziny emisji

film dokumentalny ( Malezja 2015 ) Czas: 60min.

Najdłuższy most w Azji Środkowo-Wschodniej łączy wyspę Penang z kontynentem. Konstrukcja ma 24 kilometry i jest odporna na trzęsienia ziemi.

23:00

Katastrofa w przestworzach - Niebezpieczna przesyłka Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

3 września 2010 r. na pokładzie amerykańskiego boeinga tuż po starcie wybucha pożar. Dym przedostaje się do kokpitu, gdzie piloci walczą z czasem, by bezpiecznie wylądować. Nie udaje im się - rozbijają się kilkanaście kilometrów od lotniska w Dubaju.

00:00

Katastrofa w przestworzach - Śmiertelnie niebezpieczna misja Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

ONZ-owski samolot DC-6, z wykonującym tajną misję w Afryce sekretarzem generalnym na pokładzie, rozbił się zaledwie kilkanaście kilometrów od pasa startowego.

01:00

Katastrofa w przestworzach - Feralny pas startowy Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 57min.

Eksperci analizują przyczyny wypadku samolotu Boeing 747-412 linii SilkAir, który rozbił się podczas próby startu z lotniska w Singapurze. Fatalne warunki atmosferyczne w związku ze zbliżającym się cyklonem, a także błąd pilotów przyczyniły się do tragicznej śmierci osiemdziesięciu trzech ze stu siedemdziesięciu dziewięciu osób na pokładzie.

02:00

Megafabryki - Nissan GT-R Godziny emisji

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 57min.

Produkowany od 2007 roku w japońskim mieście Kaminokawa GT-R jest następcą słynnego modelu Skyline GT-R, którego konstrukcja została wstrzymana w 2002 roku. Ten wyposażony w kilka wersji silnikowych pojazd został zaprojektowany przez Shiro Nakamurę, twórcę m.in. nissana 350Z. W 2007 roku redakcja magazynu "Top Gear" wybrała go supersamochodem roku.

03:00

Katastrofa w przestworzach - Samolot, który leciał za wysoko Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 57min.

W sierpniu 2005 roku samolot linii West Caribbean Airways rozbił się w zagadkowych okolicznościach na farmie w Wenezueli. Analizy wykazały, że za nagłe wyłączenie się obu silników w McDonnell Douglas MD-82 odpowiadał błąd pilota. Autorzy przyglądają się kulisom tego tragicznego wydarzenia, w którym zginęło 160 osób.

04:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 7 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 56min.

Mel musi zająć się zdenerwowaną rodziną, która nie zdążyła na kolejny lot. Leigh naprawia poważną usterkę w boeingu 777 - zapchaną toaletę.

05:00

Katastrofa w przestworzach - Lód i śnieg Godziny emisji

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 59min.

Kulisy katastrofy samolotu Air Ontario 1363, który rozbił się w marcu 1989 roku na lotnisku w Dryden w Kanadzie. W szykującej się do startu maszynie gwałtownie zmalała moc silników, wskutek czego samolot wzniósł się w powietrze zbyt późno, zahaczył podwoziem o czubki drzew i rozbił się w pobliskim lesie. Maszyna rozpadła się na trzy części i stanęła w płomieniach. Na miejscu zginęło dwadzieścia cztery osoby a czterdzieści pięć zostało rannych. Bezpośrednią przyczyną tragedii było olodzenie...

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info