Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-11-11 Pokaż dziś

06:00

Łowcy klejnotów - Rubiny czerwone jak krew

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

Tym razem Łowcy lądują na Grenlandii. Tam, w najstarszej skale na Ziemi, szukać będą ogromnych złóż rubinu.

Godziny emisji Łowcy klejnotów

07:00

Łowcy klejnotów - Król szafirów

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

Władcy kopalń wyruszają do Ratnapury w południowej Sri Lance. Szukają kopalni, gdzie wydobywa się kamienie szlachetne, a także dba o standardy etyczne.

Godziny emisji Łowcy klejnotów

08:00

Wielkie konstrukcje - EcoARK

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 46min.

Pokazany z bliska, dziewięciopiętrowy biurowiec w Tajwanie zbudowany z opakowań PET stanowi przykład nowatorskiej architektury ekologicznej.

Godziny emisji Wielkie konstrukcje

09:00

Katastrofa w przestworzach - Zabójczy szczegół

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

China Airlines 120 staje w płomieniach podczas lądowania na Okinawie. Nikomu nic się nie stało, ale pewne pytania wymagają odpowiedzi.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

10:00

Katastrofa w przestworzach - Ostatni film

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

Kamera samochodowa rejestruje wypadek lotniczy w Tajpej. Na filmie widać, jak samolot linii TransAsia zderza się z estakadą, a następnie spada do rzeki. Wypadek rodzi mnóstwo pytań dla ekspertów.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

11:00

Strefa 51: Tajne archiwa CIA

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Dokument przedstawia historię "strefy 51", czyli lotniczej bazy wojskowej położonej na pustyni niedaleko Las Vegas. Baza powstała w 1955 roku, ale jej istnienie zostało oficjalnie potwierdzone dopiero w 2013 roku. Jest to miejsce owiane legendami, ponieważ jest otoczone zakazaną strefą powietrzną o powierzchni 1140 km kwadratowych. Na terenie bazy opracowano programy, które zadecydowały o amerykańskiej dominacji w lotnictwie wojskowym od czasów zimnej wojny po operacje w Iraku i...

Godziny emisji Strefa 51: Tajne archiwa CIA

12:00

Wyprawa do wnętrza Ziemi

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 60min.

Dokumentaliści z pomocą efektów komputerowych badają historię planety Ziemia i analizują kolejne jej warstwy, od znanej nam powierzchni do samego rdzenia. Podążając w kierunku jądra przybliżają elementy będące poza zasięgiem człowieka, położone na dużych głębokościach połacie kryształów żelaza i oceany płynnego metalu.

Reżyseria: Yavar Abbas

Godziny emisji Wyprawa do wnętrza Ziemi

13:00

Kosmiczna podróż z teleskopem Hubble'a

film dokumentalny Czas: 60min.

Teleskop Hubble'a został wysłany w kosmos 24 kwietnia 1990 roku. Od tego czasu wykonał tysiące zdjęć, zrewolucjonizował myślenie o wszechświecie i stał się najsłynniejszym przyrządem naukowym w historii. W 25. rocznicę tego wydarzenia National Geographic opowiada historię tego najbardziej udanego eksperymentu NASA w historii. Jest to jednocześnie opowieść o ludziach, którzy którzy zaprojektowali, zbudowali, naprawiali i obsługiwali tę skomplikowaną maszynę. Narratorem dokumentu jest Neil...

Obsada: Neil deGrasse Tyson

Godziny emisji Kosmiczna podróż z teleskopem Hubble'a

14:00

Podróż do Saturna

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Historia jednej z najważniejszych misji związanych z podbojem kosmosu. Sonda Cassini została wystrzelona z przylądka Canaveral w październiku 1997 roku. W lipcu 2004 roku dotarła na orbitę Saturna, stając się jego pierwszym sztucznym satelitą. 15 września 2017 roku zakończy się jej historia. Za sprawą tego bezzałogowego statku dokonano wielu niezwykłych odkryć związanych z Tytanem i Enceladusem. W trakcie ostatniego lotu zanurzy się on w atmosferze gazowego olbrzyma, a następnie ulegnie...

Godziny emisji Podróż do Saturna

15:00

MARS: kolonizacja

film dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Prezentacja wywiadów z osobami, które odpowiadają za realizacją serii "MARS". Wypowiedzą się członkowie ekipy filmowej, konsultanci techniczni oraz uznani specjaliści, w tym Elon Musk, Robert Zubrin i Neil deGrasse Tyson. Widzowie poznają kulisy oraz historię produkcji. Dowiedzą się również, jak projekt ewoluował od pomysłu, aż do powstania. Przekonają się też, jak bardzo przedstawiona historia odzwierciedla obecny postęp naukowy.

Godziny emisji MARS: kolonizacja

16:00

Wspaniały wszechświat według Hubble'a

film dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Program przedstawia najciekawsze odkrycia teleskopu Hubble'a, a także dużo nowocześniejsze urządzenie Jamesa Webba, które zacznie pracę w 2018 roku.

Godziny emisji Wspaniały wszechświat według Hubble'a

17:00

Długa droga do domu, odc. 1, 2

serial obyczajowy ( USA 2017 ) Czas: 120min.

Rozpoczyna się kolejna zmiana plutonu 1. Dywizja Kawalerii w Sadr City w Bagdadzie. W spokojnej dotychczas dzielnicy wybuchają walki. Patrol dowodzony przez porucznika Aguero wpada w zasadzkę zastawioną przez rebeliantów. Podpułkownik Gary Volesky musi nie tylko ocalić żołnierzy, ale i odzyskać panowanie nad miastem. Pierwszy konwój ratunkowy zostaje ostrzelany przez wroga. Kapitan Denomy przerywa misję. Nie udaje się mu dotrzeć do uwięzionych. Tymczasem jego żona ma otoczyć opieką rodziny...

Obsada: E.J. Bonilla , Franklin Silverio , Jon Beavers , Joshua Brennan

Godziny emisji Długa droga do domu

19:00

Wyprawa na dno: Miasto piratów

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 59min.

Opowieść o Port Royal - legendarnym mieście piratów. W XVII wieku była to stolica Jamajki i jednocześnie jeden z najważniejszych portów na Karaibach. Kryjówka ludzi wyjętych spod prawa słynęła z licznych tawern i domów publicznych. 7 czerwca 1692 roku doszło do kataklizmu. W wyniku trzęsienia ziemi miasto osunęło się do morza. Zginęli niemal wszyscy jego mieszkańcy. Archeolog Jon Henderson próbuje ustalić dokładny przebieg wydarzeń, a także zaprezentować ostatnie chwile przed tragedią....

Godziny emisji Wyprawa na dno: Miasto piratów

20:00

Access 360° - Sagrada Familia

serial dokumentalny ( Singapur 2013 ) Czas: 60min.

Zapierająca dech katedra Sagrada Familia w Barcelonie jest budowana od 130 lat, a finiszu prac wciąż nie widać. Dla współczesnych architektów to nie lada wyzwanie, aby po tylu latach kontynuować budowę według planu. Zespół ekspertów prowadzi wyścig z czasem, aby budowla została ukończona na setną rocznicę śmierci Antonia Gaudiego. Genialny architekt i projektant świątyni zmarł w 1926 roku.

Godziny emisji Access 360°

21:00

Premiera Najniebezpieczniejsze miejsca świata, odc. 1, 6

program rozrywkowy ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Wybudowane przez ludzi mosty spowijają całą planetę: od Nepalu po Japonię, od Boliwii po Rosję. Kolejne pokolenia architektów prześcigają się w udoskonalaniu tych cudów inżynierii. Oprócz pięknych widoków mosty zapewniają również atrakcje dla osób spragnionych ekstremalnych wrażeń; kolarzy, alpinistów oraz miłośników sportów takich jak BASE jumping. Tym razem twórcy programu prezentują przegląd dziesięciu najbardziej zadziwiających mostów na świecie.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze miejsca świata

22:00

Długa droga do domu, odc. 1, 2

serial obyczajowy ( USA 2017 ) Czas: 120min.

Rozpoczyna się kolejna zmiana plutonu 1. Dywizja Kawalerii w Sadr City w Bagdadzie. W spokojnej dotychczas dzielnicy wybuchają walki. Patrol dowodzony przez porucznika Aguero wpada w zasadzkę zastawioną przez rebeliantów. Podpułkownik Gary Volesky musi nie tylko ocalić żołnierzy, ale i odzyskać panowanie nad miastem. Pierwszy konwój ratunkowy zostaje ostrzelany przez wroga. Kapitan Denomy przerywa misję. Nie udaje się mu dotrzeć do uwięzionych. Tymczasem jego żona ma otoczyć opieką rodziny...

Obsada: E.J. Bonilla , Franklin Silverio , Jon Beavers , Joshua Brennan

Godziny emisji Długa droga do domu

00:00

Najniebezpieczniejsze miejsca świata, odc. 1, 6

program rozrywkowy ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Wybudowane przez ludzi mosty spowijają całą planetę: od Nepalu po Japonię, od Boliwii po Rosję. Kolejne pokolenia architektów prześcigają się w udoskonalaniu tych cudów inżynierii. Oprócz pięknych widoków mosty zapewniają również atrakcje dla osób spragnionych ekstremalnych wrażeń; kolarzy, alpinistów oraz miłośników sportów takich jak BASE jumping. Tym razem twórcy programu prezentują przegląd dziesięciu najbardziej zadziwiających mostów na świecie.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze miejsca świata

01:00

Tuż przed tragedią - Zatonięcie Coventry

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 60min.

W czasie wojny o Falklandy okręt Coventry został zbombardowany i zatonął. Życie straciło 19 marynarzy. Poznamy kulisy tego wydarzenia.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

02:00

Tuż przed tragedią - 9, 11

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 60min.

11 września 2001 r. Dziewiętnastu młodych mężczyzn uzbrojonych w zwykłe nożyki do papieru kieruje porwane samoloty na World Trade Center, Pentagon i Pensylwanię. Kamera rejestruje sekunda po sekundzie przebieg zdarzeń z perspektywy kluczowych dla zamachu miejsc - centrum kontroli lotów i dowództwa sił powietrznych USA. Twórcy tropią luki w systemie bezpieczeństwa, które doprowadziły do największego ataku na terytorium USA od czasów Pearl Harbor. Widzowie usłyszą mrożące krew w żyłach...

Godziny emisji Tuż przed tragedią

03:00

Tuż przed tragedią - Pearl Harbor

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 60min.

Amerykańska flota na Hawajach nie mogła być przygotowana na atak ze strony sił japońskich. Porozumienia pokojowe z tamtego okresu zapewniały jej teoretyczne bezpieczeństwo. Wydarzenia z 7 grudnia 1941 roku zweryfikowały jednak te postanowienia i doprowadziły do tragicznych dla Amerykanów konsekwencji.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

04:00

Wielkie konstrukcje - Pożeracze skał

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 55min.

Blisko dwieście metrów pod ziemią zespół inżynierów wierci w skale tunel, który ma być częścią przyszłej elektrowni wodnej.

Godziny emisji Wielkie konstrukcje

05:00

Megafabryki - Rolls-Royce

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

Autorzy programu przedstawiają proces produkcyjny jednego ze sztandarowych modeli rolls-royce'a - phantoma. Budowa tego samochodu trwa blisko 450 godzin i wymaga ścisłej współpracy całego zespołu począwszy od inżynierów, a na lakiernikach kończąc. Phantom, podobnie jak większość z aut produkowanych w fabryce w Manchesterze, to synonim bogactwa i najwyższej klasy elegancji, niejednokrotnie modele te robione są na indywidualne zamówienia klientów.

Godziny emisji Megafabryki

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info