Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-11-12 Pokaż dziś

06:00

Rozkład na czynniki pierwsze - Burzenie stadionu

serial dokumentalny ( USA 2008 ) Czas: 47min.

Ekipę rozbiórkową czeka wielkie sprzątanie terenu po zburzeniu stadionu stadionu Orange Bowl w Miami. Teren trzeba oczyścić w ciągu czterech miesięcy.

Godziny emisji Rozkład na czynniki pierwsze

07:00

Rozkład na czynniki pierwsze - Sowiecki okręt podwodny

serial dokumentalny ( USA 2008 ) Czas: 47min.

Północna Rosja. Ekipa inżynierów przygotowuje do rozbiórki ogromną łódź podwodną klasy Tajfun. To największy taki okręt na świecie. Za czasów swojej świetności przemierzał morza i oceany. Okazuje się, że demontaż okrętu, wyposażonego w 20 głowic jądrowych, dwa reaktory jądrowe, nie należy do prostych czynności. Wydobycie radioaktywnego paliwa zajmie ekspertom rok, a łódź trzeba będzie przetransportować do suchego doku, gdzie okręt zostanie ostatecznie rozebrany.

Godziny emisji Rozkład na czynniki pierwsze

08:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 60min.

Zbliża się okres świąteczny, lotnisko szykuje się na wzmożony ruch pasażerów. Na stanowisku odprawy celnej Hassan prześwietla podejrzanie kręcącą się pasażerkę. Wyprawa do toalety ujawnia, że próbowała przemycić we własnym ciele diamenty warte milion dolarów. Mel musi załagodzić sytuację po kradzieży dokonanej na pokładzie samolotu. Gemma jest na skraju załamania, gdy okazuje się, że ważący trzy i pół tony ładunek ryb utknął w samolocie z powodu awarii taśmy podajnikowej.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

09:00

Megalotnisko w Dubaju, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 60min.

Inżynier Nizalam ma ocenić działanie ośmiotonowego silnika odrzutowego, który właśnie przeszedł renowację. Jeden z samolotów zostaje zawrócony ze względu na problemy zdrowotne pasażera. Pomimo szybkiej pomocy podróżny umiera. Strażacy statyści mają ugasić płonące paliwo o temperaturze 1900 stopni C. Jeśli przejdą ten test, dołączą do elitarnej jednostki strażackiej. Jeden z kandydatów nabawia się udaru, co może skreślić jego karierę na lotnisku.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

10:00

Kocia odyseja

film dokumentalny ( USA 2010 )

"Kocia odyseja" jest owocem trzydziestu lat pracy dwóch badaczy i filmowców - Derecka i Beverly Joubertów. Naukowcy przez trzy ostatnie dekady filmowali, fotografowali i dokumentowali zachowania rożnych gatunków dzikich kotów w Botswanie. Dereckowi i Beverly, dzięki cierpliwości i skrupulatności, udało się zarejestrować na taśmie, fascynujące sceny z życia lwów i lampartów.

Reżyseria: Dereck Joubert , Beverly Joubert

Godziny emisji Kocia odyseja

11:00

Projekt Photo Ark, odc. 2, 3

film dokumentalny ( USA 2016 )

Joel Sartore przebywa w Hiszpanii, gdzie ma nadzieję sfotografować urzekająco pięknego rysia iberyjskiego, który należy do kotów najbardziej zagrożonych wyginięciem. Drapieżnik ten prowadzi samotniczy, nocny tryb życia. W południowych Chinach z kolei fotografuje żółwiaki szanghajskie. Na zwierzęta te polowano z uwagi na smaczne mięsa, a ich kości i pancerze wykorzystywano w medycynie ludowej.

Godziny emisji Projekt Photo Ark

12:00

Wcielenia zła - Dynastia Kimów

serial dokumentalny ( Niemcy 2015 ) Czas: 60min.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il był odpowiedzialny za egzekucje setek tysięcy swoich rodaków. Ogarnięty nienasyconą żądzą władzy i chwały dyktator rządził krajem przez 17 lat.

Godziny emisji Wcielenia zła

13:00

Długa droga do domu, odc. 1, 2

serial obyczajowy ( USA 2017 ) Czas: 120min.

Rozpoczyna się kolejna zmiana plutonu 1. Dywizja Kawalerii w Sadr City w Bagdadzie. W spokojnej dotychczas dzielnicy wybuchają walki. Patrol dowodzony przez porucznika Aguero wpada w zasadzkę zastawioną przez rebeliantów. Podpułkownik Gary Volesky musi nie tylko ocalić żołnierzy, ale i odzyskać panowanie nad miastem. Pierwszy konwój ratunkowy zostaje ostrzelany przez wroga. Kapitan Denomy przerywa misję. Nie udaje się mu dotrzeć do uwięzionych. Tymczasem jego żona ma otoczyć opieką rodziny...

Obsada: E.J. Bonilla , Franklin Silverio , Jon Beavers , Joshua Brennan

Godziny emisji Długa droga do domu

15:00

Poszukiwacze złota - Niesamowita ulewa

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

Nika i Chris mają nadzieję, że trafili na największe złoże w ich karierze. Jednak ich niedoświadczony pracownik Nick zakopuje buldożer w błocie, co powoduje opóźnienia i doprowadza St. Jeana do furii. Chcąc uzyskać maksymalną wydajność, Bernie nie oszczędza maszyn. Ulewne deszcze sprawiają, że Karl musi zamknąć kopalnię. Kiedy pogoda się poprawia, Knutson odkrywa, że pompa jest zatkana, co oznacza kolejny przestój. Gdy wydaje się, że będą mogli wrócić do pracy, psuje się kolejna maszyna. Mimo...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

16:00

Kod Jezusa - Niewierny Tomasz

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 60min.

Historia jednego z 12 uczniów Chrystusa, która nie została ujęta na kartach Nowego Testamentu. Dokumentaliści poszukają odpowiedzi na pytanie, czy Tomasz Apostoł był założycielem pierwszych kościołów w Indiach.

Godziny emisji Kod Jezusa

17:00

Kosmos - Nie warto bać się ciemności

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

W ostatnim odcinku astrofizyk Neil deGrasse Tyson prezentuje galerię mało znanych postaci, które przyczyniły się do rozwiązania kluczowych zagadek dotyczących kosmosu. Wśród nich są Martin Behaim, konstruktor pierwszego globusa, i Fritz Zwicky - prekursor teorii supernowych. W tym gronie znalazła się także Vera Rubin, kobieta astronom, która przyglądała się zasięgowi i budowie galaktyk.

Godziny emisji Kosmos

18:00

Lata 90. Dekada, która nas połączyła - Osama bin Laden i jego wojna z USA

serial dokumentalny

Dekada lat 90. zbliża się do końca. Napięcie na świecie rośnie, kiedy Osama bin Laden wypowiada wojnę Stanom Zjednoczonym.

Godziny emisji Lata 90. Dekada, która nas połączyła

19:00

Długa droga do domu, odc. 1, 2

serial obyczajowy ( USA 2017 ) Czas: 120min.

Rozpoczyna się kolejna zmiana plutonu 1. Dywizja Kawalerii w Sadr City w Bagdadzie. W spokojnej dotychczas dzielnicy wybuchają walki. Patrol dowodzony przez porucznika Aguero wpada w zasadzkę zastawioną przez rebeliantów. Podpułkownik Gary Volesky musi nie tylko ocalić żołnierzy, ale i odzyskać panowanie nad miastem. Pierwszy konwój ratunkowy zostaje ostrzelany przez wroga. Kapitan Denomy przerywa misję. Nie udaje się mu dotrzeć do uwięzionych. Tymczasem jego żona ma otoczyć opieką rodziny...

Obsada: E.J. Bonilla , Franklin Silverio , Jon Beavers , Joshua Brennan

Godziny emisji Długa droga do domu

21:00

Premiera Długa droga do domu, odc. 3, 8

serial obyczajowy ( USA 2017 ) Czas: 60min.

W krwawych walkach biorą udział kolejne oddziały. Sierżant Miltenberger z narażeniem życia ratuje swoich ludzi. Wiadomość o dużych stratach dociera do amerykańskich mediów. Volesky musi podjąć ważną decyzję.

Obsada: E.J. Bonilla , Franklin Silverio , Jon Beavers , Joshua Brennan

Godziny emisji Długa droga do domu

22:00

Długa droga do domu, odc. 3, 8

serial obyczajowy ( USA 2017 ) Czas: 60min.

W krwawych walkach biorą udział kolejne oddziały. Sierżant Miltenberger z narażeniem życia ratuje swoich ludzi. Wiadomość o dużych stratach dociera do amerykańskich mediów. Volesky musi podjąć ważną decyzję.

Obsada: E.J. Bonilla , Franklin Silverio , Jon Beavers , Joshua Brennan

Godziny emisji Długa droga do domu

23:00

11 września: Atak na Pentagon

film dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

W 15. rocznicę zamachu na Pentagon ocaleni oraz świadkowie tamtych wydarzeń wspominają dzień, który już na zawsze zmienił historię XXI wieku.

Godziny emisji 11 września: Atak na Pentagon

00:00

Kosmos - Siostry Słońca

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Gromada gwiazd o nazwie Plejady odegrała niemałą rolę w historii ludzkości, kształtując m.in. kulturę wielu ludów zamieszkujących różne kontynenty. Przez starożytnych Greków zostały uznane za Oriona ścigającego siedem sióstr. Bohaterkami odcinka są także kobiety, które na początku XX wieku zdobyły sławę w dziedzinie astronomii. Wiąże się z nimi historia brytyjskiej piękności, która zakwestionowała opinię autorytetu i udowodniła, z czego składają się gwiazdy. Ponadto Neil odwiedza toskańską...

Godziny emisji Kosmos

01:00

UFO w Europie, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 )

Dokumentaliści badają doniesienie z 1946 roku, kiedy to na szwedzkim niebie zaobserwowano prawie tysiąc dziwnych obiektów. Świadkowie twierdzili, że wiele statków rozbiło się na powierzchni jezior. Jednak mimo drobiazgowego śledztwa nie odnaleziono żadnych szczątków. W programie także opis incydentu z 1982 roku, który także został objęty dochodzeniem. Portugalski pilot wojskowy zeznał, że na wysokości 1500 metrów przez prawie 30 minut krążyło wokół niego UFO. W tym odcinku także o dziwnych...

Godziny emisji UFO w Europie

02:00

Postęp: historia ludzkości - Ruch

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Pragnienie szybkiego przemieszczania się powoduje, że ludzie konstruują coraz lepsze maszyny. Pozwalają one podbijać nieznane lądy i przemierzać kosmos.

Godziny emisji Postęp: historia ludzkości

03:00

Za milion lat - Homo sapiens 2.0

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Naukowcy zbadają, czy rozwój sztucznej inteligencji będzie w przyszłości niebezpieczny dla ludzkości. Dzięki najnowszym osiągnięciom w dziedzinie biotechnologii, AI może bowiem w niczym nie ustępować zdolnościom umysłu człowieka.

Godziny emisji Za milion lat

04:00

Wielkie konstrukcje - Największe kasyno

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 60min.

W czerwcu 2007 roku w Macao, azjatyckiej stolicy rozrywki, wywodząca się z Las Vegas Sands Corporation otworzyła największy na świecie salon gier, The Venetian. Kasyno dysponuje hotelem z 3 tys. pokojów, ogromną areną, pasażem handlowym oraz salą widowiskową. W programie przedstawione zostaną poszczególne etapy budowy gigantycznej świątyni hazardu od wylewania jej fundamentów po wypełnianie wodą okalającej ją fosy.

Godziny emisji Wielkie konstrukcje

05:00

Katastrofa w przestworzach - Ciężar ponad siły

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Rekonstrukcja wypadku, którego nie spowodowała ani zawodność przyrządów ani ludzie. Inżynierowie dochodzą do zaskakujących wniosków: być może przyczyną katastrofy było niedostosowanie wytrzymałości maszyny do ciężaru pasażerów, których obecnie średnia waga jest większa niż zakładają normy.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info