Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-11-14 Pokaż dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach - Lód i śnieg

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Kulisy katastrofy samolotu Air Ontario 1363, który rozbił się w marcu 1989 roku na lotnisku w Dryden w Kanadzie. W szykującej się do startu maszynie gwałtownie zmalała moc silników, wskutek czego samolot wzniósł się w powietrze zbyt późno, zahaczył podwoziem o czubki drzew i rozbił się w pobliskim lesie. Maszyna rozpadła się na trzy części i stanęła w płomieniach. Na miejscu zginęło dwadzieścia cztery osoby a czterdzieści pięć zostało rannych. Bezpośrednią przyczyną tragedii było olodzenie...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Tuż przed tragedią - Katastrofa lotnicza w Amsterdamie

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 55min.

W dniu 4 października 1992 r. z lotniska Schiphol w Amsterdamie wystartował samolot frachtowy linii El-Al. Kiedy wzbijał się w powietrze, doszło do awarii. Oderwały się dwa silniki prawego skrzydła. Uszkodzona maszyna spadła prosto na blok mieszkalny.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

08:00

Kapitulacja, odc. 1, 2 - Ostatnia kampania Trzeciej Rzeszy

film dokumentalny ( Francja 2015 )

Dwuczęściowy dokument ukazuje ostatnie dwa lata wojny: od lądowania aliantów w Normandii w czerwcu 1944 roku do zbombardowania Hiroszimy i Nagasaki w sierpniu 1945 roku.

Godziny emisji Kapitulacja

09:00

Początki nazizmu

film dokumentalny ( Francja 2017 ) Czas: 60min.

Opowieść o Adolfie Hitlerze, który z niepozornego kaprala, roznoszącego wiadomości podczas I wojny światowej, stał się największym zbrodniarzem wojennym w dziejach, odpowiedzialnym za śmierć milionów ludzi. Twórcy dokumentu szukają odpowiedzi na pytanie, jakie wydarzenia doprowadziły do tego, że niespełniony malarz został Führerem. Widzowie dowiedzą się, czemu cały naród podążył za człowiekiem owładniętym szaloną wizją podboju świata.

Godziny emisji Początki nazizmu

10:00

Katastrofa w przestworzach - Katastrofa w Monachium

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

6 lutego 1958 roku samolot British European Airways rozbił się trzysta metrów za pasem startowym po nieudanej próbie startu z lotniska w Monachium. Na pokładzie Airspeed AS-57 Ambassador znajdowały się 44 osoby, spośród których 23 straciły życie. Większość pasażerów stanowili piłkarze Manchesteru United, którzy wracali ze spotkania z Red Star Belgrad w ramach rozgrywek Pucharu Europy.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

11:00

Katastrofa w przestworzach - Punkt zwrotny

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Boeing 767 rozbija się na zboczu góry. Rusza śledztwo, które ma wskazać przyczynę wypadku. Kontrolerzy ruchu zeznają, że komunikacja z załogą przebiegała prawidłowo.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Megafabryki - Jaguar XJ

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

W odcinku fabryka luksusowych samochodów w Castle Bromwich, gdzie poznamy techniczne tajemnice nowego modelu XJ.

Godziny emisji Megafabryki

13:00

Car S.O.S. - Ford cortina

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Tim i Fuzz odwiedzają miejscowość Lincoln, gdzie mieszka były mechanik George. Przez wiele lat marzył on o wyremontowaniu starego forda. Nie zdążył, ponieważ zapadł na ciężką chorobę płuc. Cortina trafiła do garażu, gdzie zbiera kurz. Tim i Fuzz mają trzy tygodnie na naprawę auta. Okazuje się, że w samochodzie brakuje wielu części. Misja przeradza się w koszmar i nie wiadomo, czy mechanicy zdążą na czas.

Godziny emisji Car S.O.S.

14:00

Wojna o złoto w Kolumbii

film dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 55min.

Korespondentka National Geographic Channel, Mariana van Zeller, jedzie do jednego z państw Ameryki Południowej, gdzie trwa zacięta walka o złoża złota. Na miejscu odkrywa, że ten cenny kruszec jest celem zarówno dla lewicowych partyzantów, licznych organizacji przestępczych, jak i międzynarodowych koncernów górniczych.

Godziny emisji Wojna o złoto w Kolumbii

15:00

Tajemnice III Rzeszy - Pieniądze Hitlera

serial dokumentalny ( Niemcy 2011 ) Czas: 60min.

W tym odcinku poznamy inne oblicze dyktatora III Rzeszy. Choć udawał on osobę skromną to w rzeczywistości był człowiekiem pławiącym się w luksusie, popełniającym oszustwa podatkowe i współpracującym z podejrzanymi sponsorami.

Reżyseria: Alexander Berkel , Stefan Brauburger , Tim Versteegen

Godziny emisji Tajemnice III Rzeszy

16:00

Tajemnice III Rzeszy - Rodzina Hitlera

serial dokumentalny ( Niemcy 2011 ) Czas: 60min.

Nazistowska propaganda robiła wszystko, aby przedstawić fuehrera w roli nieskazitelnego przywódcy, który bez niczyjej pomocy osiągnął swoją wysoką pozycję. W rzeczywistości robiono wszystko, aby ukryć prawdziwe korzenie Hitlera i zataić wzmianki o jego bliskich. Niewiele osób wiedziało o pochodzeniu najważniejszej osoby w III Rzeszy, o jego rodzinie i latach młodości.

Reżyseria: Florian Beierl , Oliver Halmburger , Thomas Staehler , Tim Versteegen

Godziny emisji Tajemnice III Rzeszy

17:00

Katastrofa w przestworzach - Kto siedzi za sterem?

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

W dzisiejszym odcinku jego twórcy analizują przyczynę tragedii samolotu linii Eastern Airlines. Przed lądowaniem w Miami piloci maszyny dostrzegli problem z nadwoziem. Czy jego złe funkcjonowanie doprowadziło do katastrofy?

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

18:00

Katastrofa w przestworzach - Cisza w eterze

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

W 2006 roku nowy odrzutowiec zderzył się z samolotem pasażerskim nad Brazylią. Żaden z samolotów nie informował wcześniej o problemach.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

19:00

Długa droga do domu, odc. 3, 8

serial obyczajowy ( USA 2017 ) Czas: 60min.

W krwawych walkach biorą udział kolejne oddziały. Sierżant Miltenberger z narażeniem życia ratuje swoich ludzi. Wiadomość o dużych stratach dociera do amerykańskich mediów. Volesky musi podjąć ważną decyzję.

Obsada: E.J. Bonilla , Franklin Silverio , Jon Beavers , Joshua Brennan

Godziny emisji Długa droga do domu

20:00

Niezniszczalne budowle - Most odporny na trzęsienia ziemi

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Tzw. Bay Bridge w San Fransisco jest jednym z najbardziej odpornych na trzęsienia ziemi mostów na świecie. Konstruktorzy nie mieli wyjścia. Zaprojektowali go w latach największej aktywności sejsmicznej w tej części Stanów Zjednoczonych.

Godziny emisji Niezniszczalne budowle

21:00

Wielkie konstrukcje: Olbrzymie mosty - Z Danii do Szwecji

film dokumentalny ( USA 2005 ) Czas: 60min.

Mierzący ponad 16 kilometrów Oresund to budowla, dzięki której mapa Skandynawii zyskała zupełnie inną postać. Autorzy programu podróżują z Danii do Szwecji po jednym z najdłuższych mostów na świecie. W programie zostaną zaprezentowane kulisy powstawania tego monumentalnego obiektu, nadzorowanego przez inżynierów, projektantów i budowniczych. Proces ten składał się z trzech całkiem różnych etapów. Najtrudniejszym z nich okazało się konstruowanie mostu w praktyce i konieczność rozwinięcia...

Godziny emisji Wielkie konstrukcje: Olbrzymie mosty

22:00

Wielkie konstrukcje: Olbrzymie mosty - Grecja

film dokumentalny ( USA 2005 ) Czas: 60min.

Według statystyk, do najdłuższych mostów wiszących na świecie należy m.in. grecki Rion-Antirion, wybudowany u wejścia do Zatoki Korynckiej. Ma on ponad 2 km długości. Na terenie Grecji występowały silne ruchy skorupy ziemskiej, które uniemożliwiały budowę mostu. Prace nad projektem tej budowli trwały więc od ponad stu lat. Efektem jest most, który leży dokładnie ponad linią uskoku tektonicznego. Budowla umożliwia bezpieczne poruszanie się nad głębiną liczącą blisko 60 m, której dno pokrywa...

Godziny emisji Wielkie konstrukcje: Olbrzymie mosty

23:00

Wielkie konstrukcje: Olbrzymie mosty - Chiny

film dokumentalny ( USA 2005 ) Czas: 60min.

Chińska Republika Ludowa jest krajem, w którym istnieją trzy mosty, zaliczane do największych w skali globalnej. Lupu jest najdłuższym na świecie mostem łukowym. Runyang stanowi trzeci na świecie most wiszący. Natomiast Sutong wkrótce stanie się najdłuższym mostem podwieszonym.

Godziny emisji Wielkie konstrukcje: Olbrzymie mosty

00:00

Katastrofa w przestworzach - Tragedia nad Egiptem

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

31 października 2015 roku Airbus A321 rosyjskich linii lotniczych Metrojet rozbił się na półwyspie Synaj. Zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie - 217 pasażerów i 7 członków załogi. Maszyną podróżowali turyści wypoczywający w Egipcie, w większości kobiety. Na miejscu katastrofy zjawił się zespół międzynarodowych ekspertów. Od początku pojawiły się przypuszczenia, że przyczyną tragedii był wybuch bomby. Do zamachu przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

01:00

Katastrofa w przestworzach - Argentyński koszmar

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

Boeing 737 startuje z małego lotniska w Buenos Aires. Po chwili samolot spada na zatłoczoną autostradę. Przyczyną katastrofy okazuje się ludzki błąd.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

02:00

Megafabryki - Szybka kolej

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

Wizyta w fabryce koncernu Alstom, gdzie powstaje superszybki i nowoczesny pociąg AGV. Projekt tego środka komunikacji ma pozwolić na zwiększenie prędkości maksymalnej podróżowania do 350 kilometrów na godzinę przy jednoczesnym zachowaniu sprawności technicznej TGV.

Godziny emisji Megafabryki

03:00

Wytapiacze fortuny - Dom na żyle złota

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 30min.

Ekipa Dave'a uważa, że szef oszalał. Niszczy swoją nową nieruchomość, ponieważ - jego zdaniem - pod podłogą ukryte jest złoto.

Godziny emisji Wytapiacze fortuny

03:30

Wytapiacze fortuny - Metal ze starych rakiet

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 30min.

Rich wyrusza na poszukiwania części starych rakiet, ponieważ jego zdaniem wykonane są one z odpornych na ciepło cennych metali szlachetnych.

Godziny emisji Wytapiacze fortuny

04:00

Megalotnisko w Dubaju - Niebezpieczne pozostałości

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 60min.

John musi szybko sprzątnąć pas startowy, ma na to zaledwie kilka sekund. Inżynier Mian sprawdza działanie hamulców w odrzutowcu, który z niewiadomych przyczyn nie chce ruszyć.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

05:00

Katastrofa w przestworzach - Wybuchowe dowody

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Kolejny odcinek serii poświęconej katastrofom lotniczym. Tym razem inżynierowie zajmą się tragedią z lat 80, kiedy to samolot linii Air India nagle zniknął z pola widzenia radarów. Później okazało się, że maszyna rozbiła się u wybrzeży Irlandii. Ekspertyzy przeprowadzone na miejscu wypadku odsłoniły ponurą prawdę: katastrofę spowodował ładunek wybuchowy zgłoszony do odprawy przez jednego z pasażerów. Twórca bomb został ujęty, nigdy jednak nie udało się schwytać człowieka, który umieścił...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info