Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2018-01-21 Pokaż dziś

06:55

Domowisko, odc. 6

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 60min.

Ekipa Jeremy'ego wybiera się do Queens, gdzie musi uratować zniszczony przez termity dom. Kolejne wyzwanie stanowi wyjątkowo ciężki komin.

Godziny emisji Domowisko

07:55

Ekskluzywny rejs, odc. 1, 3

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 60min.

Rozpoczyna się 11-dniowy rejs z Kopenhagi do Sankt Petersburga. Pasażerowie statku walczą o tytuł "najbardziej doświadczonego podróżnika".

Godziny emisji Ekskluzywny rejs

08:55

Ekskluzywny rejs, odc. 2, 3

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 60min.

Rozpoczyna się rywalizacja o tytuł "pracownika miesiąca". Nagroda to 500 dolarów, a także liczne przywileje i więcej czasu wolnego.

Godziny emisji Ekskluzywny rejs

09:55

Dzika Rosja - Linia podziału

serial dokumentalny ( Niemcy 2009 ) Czas: 60min.

Położony na południowym zachodzie Rosji Kaukaz oddziela Europę od Azji. Znajdujący się tam potężny łańcuch górski ciągnie się na długości blisko 1500 kilometrów i ma decydują wpływ na lokalny klimat. To tutaj żyją m.in. kozice kaukaskie, których rozbudowane płuca pozwalają radzić sobie w na dużych wysokościach, gdzie są małe ilości tlenu. Swój dom mają tam też koziorożce kaukaskie i niedźwiedzie syberyjskie. W wilgotnych, północno-zachodnich lasach Kaukazu zamieszkują za to dziki, jelenie,...

Godziny emisji Dzika Rosja

10:55

Dzika Rosja - Arktyka

serial dokumentalny ( Niemcy 2009 ) Czas: 60min.

Rosyjska część ogromnego lądolodu regularnie kurczy się i rozrasta. Wraz z nastaniem zimy obszar Arktyki zwiększa się i dochodzi do rozmiarów przekraczających dwa razy powierzchnię Australii. W panujących tu trudnych warunkach doskonale radzą sobie m.in. niedźwiedzie polarne, renifery, piżmowoły, rosomaki, morsy, nurzyki polarne i gęsi śnieżne. Badacze przybywają w te rejony nie tylko, aby przyjrzeć się ich walce o przetrwanie, ale by obserwować też niezwykle piękne zjawisko zorzy polarnej.

Godziny emisji Dzika Rosja

11:55

Kosmos - Ukryte w świetle

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Odcinek opowiada o świetle - jego rodzajach i odcieniach, m.in. o przypadkowym odkryciu promieniowania podczerwonego przez Williama Herschela. Wśród omawianych sylwetek jest pewien XIX-wieczny nędzarz z Bawarii, który położył podwaliny pod rozwój astrofizyki. Ściśle tajne zapiski tego człowieka, przechowywane w pilnie strzeżonym starym opactwie, dziesiątki lat później wstrząsnęły innym geniuszem (bohaterem Odcinka 9.) i doprowadziły do odkrycia jednego z kluczy otwierających wrota kosmosu....

Godziny emisji Kosmos

12:55

Ewolucja w kilku odsłonach - Życie cudem jest

film dokumentalny ( Niemcy 2016 ) Czas: 60min.

Pojedyncza komórka w drodze ewolucji dała początek otaczającemu nas światu. Dotychczas udało się sklasyfikować około 1,8 mln gatunków. Naukowcy uważają jednak, że jest ich znacznie więcej. Karol Darwin odkrył, że wszystkie pochodzą od tego samego praprzodka. Ponad 100 lat później Jane Goodall udowodniła, że małpy człekokształtne potrafią posługiwać się narzędziami.

Godziny emisji Ewolucja w kilku odsłonach

13:55

Opowieść o człowieczeństwie - Władza

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Stojący na czele narodu polityk musi spełniać wolę większości społeczeństwa. Morgan Freeman opowie, jak wybiera się przywódców w różnych częściach świata. Aktor przeprowadzi rozmowę z Billem Clintonem. Zapyta go, jakie najtrudniejsze decyzje musiał podjąć podczas swojej prezydentury. W programie również odpowiedź na pytanie, dlaczego niektórzy w poszukiwaniu godnego i sprawiedliwego życia muszą przemierzać tysiące kilometrów. Poruszona zostanie również kwestia internetu i nowoczesnych...

Godziny emisji Opowieść o człowieczeństwie

14:55

Tajemnice Biblii - Rywale Jezusa

serial dokumentalny ( USA )

Na świecie żyło kilka osób, które podobnie jak Jezus uzdrawiały chorych, wskrzeszały zmarłych i również nazywane były Synami Bożymi. Jednym z nich był Apoloniusz z Tiany, żyjący w tym samym czasie, co Chrystus. Uważany za cudotwórcę, stanowił ogniwo pomiędzy światem boskim i ludzkim. Twórcy filmu starają się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego wiara w niego nie przetrwała.

Godziny emisji Tajemnice Biblii

15:55

Wojny dronów - Pole bitwy

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Zawodnicy modyfikują swoje drony, żeby mogły szybko latać slalomem i sprawnie pokonywać niewielkie obręcze. Zadanie tylko z pozoru wydaje się łatwe. Istotne stają się bowiem rozmiar i waga maszyny oraz precyzja sterowania. Wszystkie te elementy muszą ze sobą perfekcyjnie współgrać. Kolejną ważną kwestię stanowi zasilanie.

Godziny emisji Wojny dronów

16:55

Klasyki w warsztacie, odc. 2

reality show ( USA 2017 ) Czas: 60min.

David udaje się do Turynu. We Włoszech poszuka części niezbędnych, by odrestaurować alfę romeo wartą miliony dolarów. Tymczasem w warsztacie pojawia się oryginalny shelby. Właściciel pragnie ozdobić auto namalowanymi płomieniami. Mechanicy nie kryją zaskoczenia jego prośbą.

Godziny emisji Klasyki w warsztacie

17:55

Lata 2000. Dekada, która nas zmieniła - Koniec epoki niewinności

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 58min.

Początek XXI wieku upłynął pod znakiem reality show i politycznych kontrowersji. Oblicze Ameryki na zawsze jednak zmieniły ataki z 11 września 2001 roku.

Godziny emisji Lata 2000. Dekada, która nas zmieniła

18:55

Bunt niewolników

film dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

21 sierpnia 1831 roku Nat Turner wraz z kilkoma zaufanymi ludźmi rozpoczął powstanie niewolników w hrabstwie Southampton w stanie Wirginia. Była to największa rewolta na południu Stanów. Buntownicy wkraczali na kolejne plantacje, uwalniając Afroamerykanów. Z ich rąk zginęło ponad pięćdziesięciu białych cywili, w tym także kobiet i dzieci. Rebelianci walczyli przeciwko wyzyskowi. Pragnęli wyzwolić się spod tyranii i zapoczątkować zmiany. Zryw został jednak stłumiony w przeciągu 48 godzin....

Reżyseria: Bengt Anderson

Godziny emisji Bunt niewolników

20:00

W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem - Wybrańcy

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Morgan Freeman rozmawia z kilkoma znanymi przywódcami duchowymi. Zadaje im pytania, jak zostali wybrani I jaką rolę odgrywają w swoich religiach.

Godziny emisji W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem

21:00

Premiera Opowieść o człowieczeństwie - Bunt

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Morgan Freeman rozmawia z ludźmi pragnącymi zmieniać świat. Szuka odpowiedzi na pytanie, czy buntownikiem trzeba się urodzić, czy można się nim stać. Aktor zastanawia się, jak rodzi i rozprzestrzenia rewolucja. Ruch Patrisse Cullors rozpoczął się od internetowego hasztagu #BlackLivesMatter. W ciągu kilku lat zyskał globalny rozgłos i spowodował dyskusję o działaniu sił porządkowych. Dyskusje pokażą, że przede wszystkim liczą się wytrwałość i gotowość na długą walkę.

Godziny emisji Opowieść o człowieczeństwie

22:00

Ewolucja w kilku odsłonach - Przetrwać za wszelką cenę

film dokumentalny ( Niemcy 2016 ) Czas: 60min.

Próba odpowiedzi na pytanie, czemu niektórym gatunkom grozi wyginięcie, a inne rozwijają się dalej. W historii planety życie na Ziemi pięć razy niemal całkowicie zanikło. Twórcy programu zastanawiają się, czy pewnego dnia ludzie mogą podzielić los mamutów i dinozaurów.

Godziny emisji Ewolucja w kilku odsłonach

23:00

Od małpy do człowieka, odc. 2, 3

film przyrodniczy ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 45min.

Próba odpowiedzi na pytanie, czy ludzie i małpy człekokształtne tworzą podobne relacje społeczne. Analizie zostanie poddane zachowanie orangutanów, szympansów, goryli i bonobo.

Godziny emisji Od małpy do człowieka

00:00

Inwazja na Ziemię, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 55min.

Istoty pozaziemskie sieją postrach wśród mieszkańców rybackiej wioski w Amazonii. Rzekome pojawienie się UFO jest przyczyną wypadku drogowego.

Godziny emisji Inwazja na Ziemię

00:55

W pogoni za UFO - Zabawa dronów

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 55min.

Ben, James i Ryder jadą do Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy'ego na Florydzie, aby sprawdzić relacje świadków, którzy rzekomo widzieli przy startach rakiet latające statki kosmiczne. Na miejscu spotykają członków specjalnej grupy, która monitoruje aktywność obcych na przylądku Canaveral, aby dowiedzieć się od nich, jak wyglądały zauważone na niebie tajemnicze obiekty. Rozmawiają też z astronautą Edgarem Mitchellem.

Godziny emisji W pogoni za UFO

01:55

Kosmos - Zaginione światy planety Ziemi

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Neil deGrasse Tyson próbuje odczytać biografię Ziemi zapisaną w atomach budujących oceany, kontynenty i wszystkie żyjące stworzenia. Jego Statek Wyobraźni zmierza do ery karbonu, kiedy planetę zamieszkiwały m.in. wielkie muchy o rozpiętości skrzydeł sięgającej pół metra. Wtedy to warunki na Ziemi zaczęły umożliwiać życie człowiekowi, który pojawił się setki milionów lat później. Następnie astrofizyk odwiedza mężczyznę, który rozwiązał jedną z głównych tajemnic geologii. Na koniec eksploruje...

Godziny emisji Kosmos

02:55

Inwazja na Ziemię, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Podczas lotu nad północno-wschodnią Alaską pilot samolotu transportowego japońskich linii lotniczych zauważył, że leci nad nim UFO.

Godziny emisji Inwazja na Ziemię

03:55

II wojna światowa: historie nieznane - Masakra w Birmie

serial dokumentalny ( Singapur 2016 ) Czas: 60min.

Kulisy tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Birmie w 1945 roku. Tysiąc japońskich żołnierzy straciło wówczas życie w wodach pełnych krokodyli.

Godziny emisji II wojna światowa: historie nieznane

04:55

Katastrofa w przestworzach - Tragedia na rzece Potomak

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

Tuż po starcie samolot linii Air Florida spadł do zamarzniętej rzeki Potomak. Przyczyny tragedii udało się ustalić podczas niezwykłego eksperymentu.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

05:55

Katastrofa w przestworzach - Qantas 32 - Titanic na niebie

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

Ekipa ekspertów musi ustalić przyczyny eksplozji silnika w samolocie linii Qantas, lot 32. Próbują odpowiedzieć na pytanie, czy każdy airbus A380 jest równie niebezpieczny.

Reżyseria: Trevor Cornish

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info