Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2018-01-22 Pokaż dziś

06:55

Mistrz wędki, odc. 9

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 )

W nadzwyczaj emocjonujących wędkarskich zmaganiach wezmą udział: Natalie z Hiszpanii, Stephen z Teksasu i Cedric z Portoryko.

Godziny emisji Mistrz wędki

07:55

Stawka warta tuńczyka - Napad złego humoru

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

FV-Tuna.com i Pinwheel walczą o miano zwycięzcy. W kluczowym momencie rywalizacji jeden z kapitanów podejmuje brzemienną w skutki decyzję.

Godziny emisji Stawka warta tuńczyka

08:55

Poszukiwacze złota - Gorączka złota!

serial dokumentalny ( Kanada 2013 )

Ken i Guillaume wciąż zmagają się z problemami. Jeden z pracowników znika i zabiera ze sobą niezbędny sprzęt. Big Al przerywa pracę z powodu awarii maszyny.

Godziny emisji Poszukiwacze złota

09:55

Katastrofa w przestworzach - Katastrofa w Queens

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

12 listopada 2001 roku, kilka minut po oderwaniu się od ziemi, samolot Airbus A300 spada wprost na zaludnione osiedle domków jednorodzinnych w dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Zaledwie dwa miesiące po atakach terrorystycznych z 11 września Ameryka ponownie pogrąża się w smutku i jeszcze większym strachu.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

10:55

Panika w przestworzach - Błąd pilota

serial dokumentalny ( Australia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, USA 2013 ) Czas: 60min.

Przepracowani piloci nie należą do rzadkości. Zmęczenie i brak możliwości wypoczynku między jednym lotem a drugim zwiększają stres i częstość popełniania pomyłek. Zdarzało się, że pilot zasnął w kokpicie lub z roztargnienia wyznaczył cel lądowania o 150 mil za daleko. Według szacunków błędy pilotów są przyczyną prawie 70 procent wypadków lotniczych. Odcinek przedstawia kulisy katastrof m.in. z Amsterdamu i Nowego Jorku. Swoimi przemyśleniami na temat kondycji współczesnego lotnictwa i poziomu...

Godziny emisji Panika w przestworzach

11:55

Katastrofa w przestworzach, odc. 36 - Zdmuchnięty przez wiatr

serial dokumentalny ( Kanada 2008 )

W dzisiejszym odcinku poznamy kulisy tragedii samolotu, który wpadł w obszar silnych turbulencji. W wyniku działania potężnego podmuchu wiatru maszyna spadła na ziemię. W katastrofie poniosło śmierć ponad 130 pasażerów. Wypadek przyczynił się jednak do ograniczenia tego typu zagrożeń.

Reżyseria: Phil Desjardins

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:55

Najniebezpieczniejsze drogi Europy - Uwięzione w śniegu tiry

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 )

Na południu Bjorn pomaga kierowcy ciężarówki i próbuje oczyścić drogę dla pługu. Wpada w sam środek burzy śnieżnej. Na północy, w Orkanger, Marius próbuje użyć poduszek powietrznych, aby postawić na koła ciężarówkę, która wypadła z drogi. Współpracownicy Thorda muszą wybrać się daleko w góry.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi Europy

13:55

Outsiderzy: Z dala od cywilizacji - Najgorszy możliwy scenariusz

serial dokumentalny ( USA 2016 )

Niedźwiedzi Pazur szuka wody na swym obozowisku. Trzęsienie ziemi zdeformowało podziemny dom Joe'go. Doc i Jeanny Levrett zmagają się z ogniem.

Godziny emisji Outsiderzy: Z dala od cywilizacji

14:55

Odludna wyspa - Pechowy połów

serial dokumentalny ( USA 2015 )

Curly'emu i Amandzie udaje się złowić halibuta. Gary wraca na swoje dawne tereny łowieckie. Hans chce zmierzyć odczyn pH wody w miejskiej sieci wodociągowej.

Obsada: Jeffrey Johnson

Godziny emisji Odludna wyspa

15:55

Katastrofa w przestworzach - Morze ognia na pustyni

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 59min.

11 lipca 1991 roku krótko po starcie z portu lotniczego Dżudda samolot nigeryjskich linii lotniczych stanął w płomieniach. Załoga Douglasa DC-8-61 próbowała zawrócić maszynę na lotnisko, ale robiła to bezskutecznie. Życie straciło w sumie 261 osób, które znajdowały się na pokładzie. Analizy ekspertów wykazały, że przyczyną pożaru była przegrzana opona.

Reżyseria: Karl Jason

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

16:55

Katastrofa w przestworzach - Ja i mój problem

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 59min.

7 grudnia 1987 zwolniony kilka dni wcześniej pracownik USAir, David Burke, postanowił zamordować swojego przełożonego. W tym celu wsiadł na pokład BAe 146-200, którym jego szef leciał do San Francisco. Już w środku oddał kilka strzałów z przemyconej broni, w tym m.in. dwa do pilotów. W efekcie jego działań samolot runął na ziemię, a życie straciły 43 osoby.

Reżyseria: PJ Naworynski

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

17:55

Ekskluzywny rejs, odc. 1, 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 39min.

Zaczyna się sezon letni i statek ma pełne obłożenie. Na mostku pojawia się nowa oficer - Lauren. Jest to dla niej pierwszy rejs na jednostce tej wielkości.

Godziny emisji Ekskluzywny rejs

18:55

Lot po turecku

( Turcja 2014 )

Godziny emisji Lot po turecku

20:00

Kokpit bez tajemnic, odc. 3-ost.

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

Opowieść o życiu i szkoleniu przyszłych pilotów jednej z najbardziej popularnych brytyjskich linii lotniczych. Śmiałków czeka sporo nauki. Rekruci muszą włożyć bardzo dużo pracy, zapanować nad stresem i swoimi emocjami, aby pomyślnie przejść wszystkie testy. Ich wysiłek zwieńczy samodzielne przejęcie sterów 180-osobowego samolotu.

Godziny emisji Kokpit bez tajemnic

21:00

Katastrofa w przestworzach - Zaginiony samolot

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 60min.

1 czerwca 2009 roku należący do francuskich linii lotniczych airbus A330-203 rozbił się w Oceanie Atlantyckim podczas przelotu z Rio de Janeiro do Paryża. Czarne skrzynki udało się znaleźć na dnie oceanu dopiero w 2011 roku. Wśród przyczyn wypadku wymienia się m.in. błąd pilotów i problemy techniczne.

Reżyseria: Michael Sinyi

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

22:00

Cudowne lądowanie na rzece Hudson

film dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 60min.

W styczniu 2009 roku airbus 320 linii US Airways, lot 1549, wystartował z lotniska La Guardia w Nowym Jorku. Po paru godzinach miał wylądować w Charlotte, ale nie dane mu było dotrzeć do celu. Kilka minut po oderwaniu się od płyty pasa startowego samolot zderzył się z przelatującym kluczem ptaków. W efekcie przestały działać oba silniki, a piloci znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Doświadczenie i zimna krew pozwoliły im podjąć odważną decyzję: wylądować awaryjnie na nieoblodzonej,...

Reżyseria: Simon George

Godziny emisji Cudowne lądowanie na rzece Hudson

23:00

Katastrofa w przestworzach - Śmierć prezydenta

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 45min.

Zespół ekspertów przygląda się przyczynom katastrofy prezydenckiego tupolewa, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się podczas próby lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Wszystkie 96 osób, które znajdowały się na pokładzie, straciło życie. W wypadku zginęła m.in. para prezydencka i piętnastu członków polskiego parlamentu. Wśród przyczyn wypadku wymienia się m.in. złe warunki pogodowe i błąd pilotów.

Reżyseria: Su Rynard

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

00:00

Katastrofa w przestworzach - Tragedia nad Egiptem

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 55min.

31 października 2015 roku Airbus A321 rosyjskich linii lotniczych Metrojet rozbił się na półwyspie Synaj. Zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie - 217 pasażerów i 7 członków załogi. Maszyną podróżowali turyści wypoczywający w Egipcie, w większości kobiety. Na miejscu katastrofy zjawił się zespół międzynarodowych ekspertów. Od początku pojawiły się przypuszczenia, że przyczyną tragedii był wybuch bomby. Do zamachu przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

00:55

Klasyki w warsztacie, odc. 5

reality show ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Jay postanawia w rekordowym czasie złożyć zaskakujący pojazd z dwóch kabin od ciężarówek, które do warsztatu dostarczył młody przedsiębiorca. Powstaje monstrum przypominające dzieło doktora Frankensteina. Sprawy się jednak komplikują. Z kolei David marzy o mini cooperze ku pamięci legendarnego kierowcy Formuły 1, Jamesa Hunta. Musi jednak uzyskać zgodę syna słynnego rajdowca. W tym celu udaje się w podróż do Anglii.

Godziny emisji Klasyki w warsztacie

01:55

Megafabryki - Mini coupe

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

Produkowane w fabryce w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii mini coupe jest pierwszym modelem w historii marki, który jest przeznaczony tylko dla dwóch osób. Auto zostało po raz pierwszy pokazane w czerwcu 2011 roku, a do sprzedaży trafiło trzy miesiące później. Charakterystyczną cechą tego niewielkiego pojazdu jest wysuwający się po przekroczeniu 80 kilometrów na godzinę tylni spojler. Mini coupe jest najszybciej rozpędzającym się do 100 kilometrów na godzinę autem z rodziny Mini.

Godziny emisji Megafabryki

02:55

UFO w Europie, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 55min.

Tym razem autorzy programu analizują doniesienia z 10 września 1990 roku, kiedy to w portugalskim miasteczku Alfena grupa dzieci idących do szkoły zauważyła lśniący obiekt unoszący się 50 m nad ziemią. Wracamy też do wydarzeń z wrześniowej nocy z 1952 roku. Na wodach Europy Północnej odbywały się wówczas manewry sił powietrznych i morskich NATO. Liczni wojskowi biorący w nich udział byli świadkami wielokrotnego pojawienia się UFO. W programie także historia awarii sieci elektrycznej, która...

Godziny emisji UFO w Europie

03:55

Megalotnisko w Dubaju, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 60min.

Jeden z pasażerów lotu z Szanghaju może mieć atak serca. Georg Brommer postanawia, że samolot poleci do New Delhi. Niestety mgła uniemożliwia lądowanie i szybką akcję ratunkową. Do ukończenia hali D zostały trzy miesiące. Deszcz powoduje przeciek na placu budowy, który może uszkodzić obwody elektryczne. Inżynier Lee Faulkner ma 40 minut na naprawę samolotu, który ucierpiał w wyniku wyładowań atmosferycznych.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

04:55

Katastrofa w przestworzach - Katastrofa w Queens

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

12 listopada 2001 roku, kilka minut po oderwaniu się od ziemi, samolot Airbus A300 spada wprost na zaludnione osiedle domków jednorodzinnych w dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Zaledwie dwa miesiące po atakach terrorystycznych z 11 września Ameryka ponownie pogrąża się w smutku i jeszcze większym strachu.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

05:55

Katastrofa w przestworzach - Awaria silnika

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 60min.

Kiedy silnik samolotu linii British Midland staje w płomieniach, piloci próbują awaryjnie lądować. Tuż przed lądowaniem psuje się drugi silnik.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info