Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2018-01-30 Pokaż dziś

06:55

Polowanie na wodne potwory - Czerwone, białe i wielkie

serial przyrodniczy

Widzowie poznają bestie, które zamieszkują amerykańskie wody. Należą do nich m.in. stuletnie jesiotry białe z wybrzeża Pacyfiku czy rzeczne rekiny z Florydy.

Godziny emisji Polowanie na wodne potwory

07:55

Poszukiwacze złota - Koniec sezonu

serial dokumentalny ( Kanada 2013 )

Górnicy, nie zważając na koniec sezonu, wciąż desperacko szukają złota. Ken stawia wszystko na jedną kartę. Z kolei pracownik Big Ala postanawia wrócić do domu.

Godziny emisji Poszukiwacze złota

08:55

Wielkie konstrukcje, odc. 24 - Największe platformy wiertnicze

serial dokumentalny ( USA )

Spotkanie z pracownikami platformy wiertniczej na Morzu Północnym. Wykonują oni jeden z najniebezpieczniejszych zawodów świata.

Godziny emisji Wielkie konstrukcje

09:55

Katastrofa w przestworzach - Feralny pas startowy

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 60min.

Eksperci analizują przyczyny wypadku samolotu Boeing 747-412 linii SilkAir, który rozbił się podczas próby startu z lotniska w Singapurze. Fatalne warunki atmosferyczne w związku ze zbliżającym się cyklonem, a także błąd pilotów przyczyniły się do tragicznej śmierci osiemdziesięciu trzech ze stu siedemdziesięciu dziewięciu osób na pokładzie.

Reżyseria: Ian Robertson

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

10:55

Katastrofa w przestworzach - Do granic wytrzymałości

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 60min.

19 grudnia 1997 roku lecący z Indonezji do Singapuru boeing 737-36N rozbił się w rzece Musi. Zginęło wszystkie sto siedem osób, które znajdowały się na pokładzie.

Reżyseria: Karl Jason

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

11:55

Katastrofa w przestworzach - Wybuchowe dowody

serial dokumentalny ( Kanada 2008 )

Kolejny odcinek serii poświęconej katastrofom lotniczym. Tym razem inżynierowie zajmą się tragedią z lat 80, kiedy to samolot linii Air India nagle zniknął z pola widzenia radarów. Później okazało się, że maszyna rozbiła się u wybrzeży Irlandii. Ekspertyzy przeprowadzone na miejscu wypadku odsłoniły ponurą prawdę: katastrofę spowodował ładunek wybuchowy zgłoszony do odprawy przez jednego z pasażerów. Twórca bomb został ujęty, nigdy jednak nie udało się schwytać człowieka, który umieścił...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:55

Najniebezpieczniejsze drogi Europy - Tylko nie pękaj

serial dokumentalny ( Norwegia 2016 )

Bjorn zabiera się za porządki. W tym samym czasie ktoś kradnie trzy samochody. Z kolei Thord i Olav zajmują się grożącą wyciekiem cysterną.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi Europy

13:55

Autostrada przez piekło, odc. 4 - Bez wyjścia

serial dokumentalny ( Kanada 2014 )

W Kolumbii Brytyjskiej szaleje burza śnieżna. Jamie jest bezradny wobec żywiołu. Dwaj członkowie jego załogi znajdują się w sytuacji zagrożenia życia. Tkwią na pustkowiu, na drodze, z której zwykle korzystają drwale. Tymczasem w Albercie Adam musi wezwać posiłki, ponieważ sam nie może sobie poradzić z wyciągnięciem ciężarówki po dachowaniu. Przez to Jamie nie ma wyjścia i podejmuje decyzję o wysłaniu na północ swojego flagowego pojazdu - ratowniczego żurawia samojezdnego zwanego Rotatorem.

Godziny emisji Autostrada przez piekło

14:55

Wyprawa do Chin, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 60min.

Poszukiwacz przygód Keith Neubert rusza w motocyklową wyprawę przez Chiny. Podróż pozwala mu lepiej poznać bogate kulturowo Państwo Środka. Odkrywa sekretne zakątki i warte zobaczenia miejsca. Odwiedza m.in. buddyjski klasztor Szaolin, udaje się na przejażdżkę jedwabnym szlakiem, ogląda słynną Terakotową Armię.

Godziny emisji Wyprawa do Chin

15:55

Katastrofa w przestworzach - Skazany na klęskę

serial dokumentalny ( Kanada 2009 ) Czas: 60min.

Kulisy dramatycznej akcji ratunkowej po katastrofie należącego do linii Air Inter samolotu Airbus A320-111, który 20 stycznia 1992 roku uderzył w jedną z gór w Wogezach. Maszyna leciała z Lyonu do Strasburga, a najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy był błąd pilota. W wyniku tragedii śmierć poniosło osiemdziesiąt siedem osób, zdołano uratować jedynie ośmiu pasażerów i jednego członka załogi.

Reżyseria: George D'Amato

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

16:55

Katastrofa w przestworzach - Tajemnica z Miami

serial dokumentalny ( Kanada 2009 ) Czas: 60min.

Lecący na wysokości ponad dziesięciu tysięcy metrów samolot linii Northwest nieoczekiwanie stracił jeden z silników. Mimo kryzysowej sytuacji pilot zawrócił na lotnisko w Tampie. Autorzy programu próbują odpowiedzieć na pytanie, czy przyczyną wypadku mogło być zderzenie z ptakiem.

Reżyseria: Michael Sinyi

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

17:55

Rejsy w luksusie, odc. 4 - Koncert rockowy

serial dokumentalny ( RPA 2008 ) Czas: 55min.

Zespół artystyczny pływający na statku musi pracować na dwie zmiany. Sytuacja ta spowodowana jest obecnością na pokładzie znanej grupy rockowej.

Godziny emisji Rejsy w luksusie

18:55

Poszukiwacze złota - Góra pełna złota

serial dokumentalny ( Kanada 2013 )

Miasto Dawson słynie z wydobywania złota, a sezon właśnie się rozpoczął. Osoby zajmujące się poszukiwaniem kruszcu odliczają czas do przyjścia zimy i martwią się bieżącymi sprawami. Al McGregor obawia się o swoją koparkę - że czas upłynie wydobycia złota, a on nawet nie zdąży jej uruchomić. Z kolei Bernie Kreft ma problem z załogą, czyli swoimi dwoma synami. Niedoświadczeni robotnicy raczej nie pomogą mu zarobić.

Godziny emisji Poszukiwacze złota

20:00

Poszukiwacze złota - Garść złota

serial dokumentalny ( Kanada 2013 )

Powódź osłabia morale górników. Karl rozpoczyna nowy sezon bez spłukiwarki. Big Al testuje nowy sprzęt do poszukiwań złota.

Godziny emisji Poszukiwacze złota

21:00

Wirus zabójca

film dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Od zarania dziejów wirusy zagrażają ludzkości i stanowią wyzwanie dla naukowców. Specjalistka z dziedziny biologii obliczeniowej Pardis Sabeti ujawnia, z jakimi obecnie pandemiami walczy się w laboratoriach na całym globie. Badacze nieustannie próbują zatrzymać nowe epidemie, by świat nie stanął w obliczu zagłady.

Godziny emisji Wirus zabójca

22:00

Premiera Tworzymy przyszłość - Ameryka Północna i Południowa

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

Prowadzący odwiedzają fawelę, której mieszkańcy korzystają z paneli fotowoltaicznych. Zaprezentowany też zostanie projekt nowego środka transportu pasażerskiego i towarowego. Hyperloop, finansowany przez miliardera Elona Muska, zakłada poruszanie się specjalnych pasażerskich kapsuł w stalowym tunelu częściowo wypełnionym próżnią z szybkością dźwięku.

Godziny emisji Tworzymy przyszłość

23:00

Ameryka bez prądu

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 55min.

Autorzy programu analizują skutki hipotetycznego ataku terrorystycznego, w wyniku którego mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zostaliby na dziesięć dni pozbawieni energii elektrycznej. Dokumentaliści przyglądają się ewentualnym konsekwencjom braku światła, telefonów czy wody i prezentują własne wyobrażenie dotyczące zachowań Amerykanów w takiej sytuacji.

Godziny emisji Ameryka bez prądu

00:00

Katastrofa w przestworzach - Zabójcza fiksacja

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 55min.

Rutynowy lot z Dżakarty kończy się twardym lądowaniem. Garuda lot 200 odbija się od płyty lotniska i pędzi aż do końca pasa startowego.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

00:55

Katastrofa w przestworzach - Siła uderzenia

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

W wypadku w stanie Georgia zginęły 23 osoby, w tym astronauta i amerykański senator. Ustalenie jego przyczyny stanowi dla śledczego punkt honoru.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

01:55

Megafabryki - Ferrari

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

Dokumentaliści wyruszają do włoskiej fabryki w Maranello, w której powstają modele ferrari, jednego z najsłynniejszych samochodów sportowych na świecie. Widzowie zobaczą, w jaki sposób jest produkowany najnowszy model tego słynnego pojazdu - od etapu produkcji stali aż po jazdę próbną gotowego auta na specjalnym torze testowym, należącym do fabryki. Atrakcją programu jest m.in. wykorzystanie grafiki komputerowej.

Godziny emisji Megafabryki

02:55

Ewakuacja Ziemi - Globalna powódź

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 60min.

Niezbędna do życia woda jest także niszczącym żywiołem. Powodzie i podnoszenie się poziomu wód i oceanów miałoby straszliwe konsekwencje dla ludzkiej populacji. W programie eksperci wyjaśniają, że gigantyczne ilości wody mogą trafić na Ziemię z kosmosu i spowodować potężny kataklizm. Broniąc się przed żywiołem, ludzie mogliby wznosić ogromne tamy, chroniące całe miasta. W obliczu zmniejszającej się powierzchni lądu trzeba by również rozważyć budowę podmorskich kwater. Autorzy serii stawiają...

Godziny emisji Ewakuacja Ziemi

03:55

Kokpit bez tajemnic, odc. 1, 3

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

Opowieść o życiu i szkoleniu przyszłych pilotów jednej z najbardziej popularnych brytyjskich linii lotniczych. Śmiałków czeka sporo nauki. Rekruci muszą włożyć bardzo dużo pracy, zapanować nad stresem i swoimi emocjami, aby pomyślnie przejść wszystkie testy. Ich wysiłek zwieńczy samodzielne przejęcie sterów 180-osobowego samolotu.

Godziny emisji Kokpit bez tajemnic

04:55

Katastrofa w przestworzach - Pożar na mokradłach

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 60min.

Eksperci przyglądają się tragicznemu wypadkowi McDonnella Douglasa DC-9-32, w którym życie straciło sto dziesięć osób.Należący do ValuJet samolot rozbił się na mokradłach Everglades w maju 1996 roku. Przyczyną katastrofy był wybuch pożaru na pokładzie maszyny, co doprowadziło do zaczadzenia członków załogi i pasażerów.

Reżyseria: Su Rynard

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

05:55

Katastrofa w przestworzach - Concorde w płomieniach

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 55min.

Samolot concorde rozbił się kilka chwil po starcie. Na pasie startowym znaleziono trzy tajemnicze przedmioty. Eksperci ustalają przyczyny tragedii.

Reżyseria: Michael Sinyi

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info