Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na 2018-04-23 - ramówka, emisje

2018-04-23 Pokaż dziś

06:55

Tajemnice najtrudniejszych napraw, odc. 9 - Brytyjskie mosty

serial dokumentalny ( USA 2009 )

Seana Rileya czeka kolejne mrożące krew w żyłach zadanie na wysokościach. Tym razem prowadzący pomaga w pracach konserwacyjnych najbardziej charakterystycznych dla Wielkiej Brytanii mostów - londyńskiego Tower Bridge oraz Forth Bridge i Forth Road Bridge w Szkocji. Pomagając ustawić rusztowanie, Sean znajdzie się 112 metrów nad wodą, a także będzie balansował na słupie nad pędzącymi pociągami. Z kolei na starym moście wiszącym Riley przeżyje chwile grozy podczas montowania kabli do...

Godziny emisji Tajemnice najtrudniejszych napraw

07:55

Kopalnia złota, odc. 1 - Wyścig po złoto

serial dokumentalny ( USA 2012 )

John Reeves, właściciel Fairbanks Gold, zamierza nakłonić swoje dzieci, aby pomogły mu chronić rodzinną ziemię.

Reżyseria: Jeff Diaz

Godziny emisji Kopalnia złota

08:55

Kto przetrwa, temu chwała, odc. 9 - Omamieni złotem

serial dokumentalny ( USA 2015 )

Trzech mężczyzn przemierza Stany Zjednoczone, podejmując się niezwykle trudnych zadań. Każdy z nich posiada całkowicie odmienne umiejętności. W każdym stanie panowie wyznaczają sobie nawzajem zadania do wykonania z ograniczonym zestawem narzędzi. Już na początku wędrówki zawarli pakt, że zawsze wybiorą trudniejsze rozwiązanie i będą polegać na sile własnych rąk i pomysłowości.

Obsada: Dave Canterbury

Godziny emisji Kto przetrwa, temu chwała

09:55

Katastrofa w przestworzach, odc. 9 - Do trzech razy sztuka

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 58min.

10 lutego 2011 roku samolot linii Manx2 lecący z Belfastu otrzymał pozwolenie na lądowanie na lotnisku Cork w Irlandii. Chwilę później robi beczkę i rozbija się na pasie startowym. Na pokładzie znajdowało się dwanaście osób. Śmierć poniosła połowa z nich.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

10:55

Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Śmierć w Arktyce

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 58min.

20 sierpnia 2011 roku samolot linii First Air rozbił się o wzgórze niedaleko Resolute Bay, jednego z najbardziej dzikich i odległych lotnisk na świecie. Podczas lotu na pokładzie znajdowało się 15 osób, zginęło 12 z nich.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Reklama
11:55

Panika w przestworzach, odc. 1 - Błąd pilota

serial dokumentalny ( Australia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, USA 2013 ) Czas: 58min.

Przepracowani piloci nie należą do rzadkości. Zmęczenie i brak możliwości wypoczynku między jednym lotem a drugim zwiększają stres i częstość popełniania pomyłek. Zdarzało się, że pilot zasnął w kokpicie lub z roztargnienia wyznaczył cel lądowania o 150 mil za daleko. Według szacunków błędy pilotów są przyczyną prawie 70 procent wypadków lotniczych. Odcinek przedstawia kulisy katastrof m.in. z Amsterdamu i Nowego Jorku. Swoimi przemyśleniami na temat kondycji współczesnego lotnictwa i poziomu...

Godziny emisji Panika w przestworzach

12:55

2210: Upadek cywilizacji?

film dokumentalny ( USA 2012 )

Naukowcy próbują odpowiedzieć na pytanie, jak może wyglądać życie na Ziemi za dwieście lat. Stawiają śmiałe hipotezy o wyginięciu znanej nam cywilizacji i o całkowitej zagładzie współczesnego świata. Swoje obserwacje i hipotetyczne analizy snują z perspektywy roku 2210, w którym zespół badaczy odkrywa ślady nieznanej sobie, wielkiej cywilizacji.

Godziny emisji 2210: Upadek cywilizacji

14:55

Samoloty bojowe, odc. 9 - Helikoptery

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

Helikoptery zajmują wyjątkowe miejsce w historii lotnictwa wojskowego. Pierwszy model tzw. wiatrakowca zbudowano w 1923 roku w Hiszpanii. Maszyna wzbudziła ogromne zainteresowanie, co zaowocowało powstaniem śmigłowca, którego pierwszy lot odbył się w 1936 r. Sea King z kolei został zaprojektowany do walki z okrętami podwodnymi. Wildcat jest używany do rozpoznawania celów strategicznych.

Godziny emisji Samoloty bojowe

15:55

Wielkie konstrukcje III Rzeszy - best of, odc. 3 - Maszyny wojenne Hitlera

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Mania wielkości Hitlera miała swoje odzwierciedlenie w wojskowych wynalazkach takich jak gigantyczne czołgi, samoloty i okręty podwodne.

Godziny emisji Wielkie konstrukcje III Rzeszy - best of

16:55

Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Ja i mój problem

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 59min.

7 grudnia 1987 zwolniony kilka dni wcześniej pracownik USAir, David Burke, postanowił zamordować swojego przełożonego. W tym celu wsiadł na pokład BAe 146-200, którym jego szef leciał do San Francisco. Już w środku oddał kilka strzałów z przemyconej broni, w tym m.in. dwa do pilotów. W efekcie jego działań samolot runął na ziemię, a życie straciły 43 osoby.

Reżyseria: PJ Naworynski

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

17:55

Katastrofa w przestworzach, odc. 11 - Brak miejsca na lądowanie

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 59min.

Analiza rejsu samolotu Boeing 737 należącego do TACA Airlines, który leciał do Nowego Orleanu z 38 pasażerami na pokładzie i niemal rozbił się podczas lądowania w maju 1988 roku. Do tej pory wyczyn pilotów, którzy poradzili sobie pomimo uszkodzenia obu silników maszyny, uznaje się za jedno z najbardziej niezwykłych lądowań w historii lotnictwa.

Reżyseria: Su Rynard

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

18:55

Tuż przed tragedią, odc. 2 - Katastrofy śmigłowców

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 58min.

Zaprezentowany zostanie ciąg wydarzeń poprzedzających wypadki śmigłowców wojskowych. Chinhook HC-2 rozbił się o wzgórze w Mull of Kintyre w Szkocji. Na jego pokładzie znajdowali się specjaliści wywiadu z Irlandii Północnej. Niecały rok wcześniej doszło do tragedii, której okoliczności wciąż nie wyjaśniono. W Mogadiszu spadł amerykański black hawk. Rozpętało się wówczas piekło.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

20:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 3 - Tragiczne podejście

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 60min.

9 listopada 2002 podczas przelotu nad Morzem Beringa w Boeingu 737-400 Northwest Airlines wystąpiły problemy techniczne. Dowodzona przez Franka Geiba załoga samolotu została zmuszona do przeprowadzenia awaryjnego lądowania na Alasce. Badacze i eksperci analizują przyczyny wypadku i próbują poznać przyczyny nagłej usterki jednej z lotek.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

21:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 3 - Błędna konfiguracja

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

Zmierzający do Salt Lake City samolot Delta Airlines rozbija się tuż po starcie. Maszyna staje w płomieniach. 94 osób udaje się wydostać z płonącej maszyny. Ogień pochłania 14 ofiar. Śledczy wykluczają zbyt małą długość pasa lub jego uszkodzenie oraz złe warunki pogodowe. Eksperci szukają śladów awarii mechanicznej lub błędnej konfiguracji.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

22:00

Premiera Alarm na lotnisku: Peru, odc. 8

serial dokumentalny ( Peru 2017 ) Czas: 60min.

Agenci tym razem kontrolują kobietę z pięcioletnim dzieckiem. Jeśli zostanie aresztowana, nie wiadomo, co stanie się z jej pociechą. Z kolei obywatel Meksyku przewozi spory zapas piwa i napojów. Istnieje podejrzenie, że produkty mogą zawierać płynną kokainę. Policja ujawnia też bardzo sprytną metodę ukrywania tego narkotyku w opakowaniach spożywczych.

Godziny emisji Alarm na lotnisku: Peru

Reklama
23:00

Geniusz: Picasso, odc. 1

serial biograficzny ( USA 2018 ) Czas: 60min.

25 października 1881 roku w Maladze na świat przychodzi Pablo Picasso. Noworodek jest bardzo słaby, akuszerka początkowo nie daje mu szans na przeżycie. Pomaga dopiero zaskakująca metoda zastosowana przez wuja. Chłopiec od najmłodszych lat przejawia talent plastyczny, często uczęszcza też na walki byków. Rysunku uczy go ojciec - José Ruiz y Blasco. W dzieciństwie bardzo wstrząsa nim śmierć młodszej siostry, Conchity. Finansowe wsparcie krewnego pozwala mu pobierać nauki na prestiżowym...

Obsada: Antonio Banderas , Natacha Basset , Maria Jose Bavio , T.R. Knight

Godziny emisji Geniusz: Picasso

00:10

Geniusz: Picasso, odc. 2

serial biograficzny ( USA 2018 ) Czas: 55min.

Trwa druga wojna światowa. Picasso odmawia ucieczki z Paryża. Decyzja nie spotyka się z aprobatą jego partnerki, fotografki Dory Maar (Samantha Colley). Pod wpływem ostatnich wydarzeń Picasso wspomina początki swojego pobytu w stolicy Francji. Malarz kopiował dzieła starych mistrzów, aby zdobyć uznanie. Jednocześnie ciągle starał się jednak wypracować własny, niepowtarzalny styl.

Obsada: Antonio Banderas , Natacha Basset , Maria Jose Bavio , T.R. Knight

Godziny emisji Geniusz: Picasso

01:15

Geniusz: Picasso, odc. 3

serial biograficzny ( USA 2018 ) Czas: 60min.

Carlos Casagemas odbiera sobie życie z powodu nieodwzajemnionej miłości. Po samobójstwie przyjaciela w twórczości Picassa rozpoczyna się okres błękitny. Jego dzieła przepełnione są melancholią i mrokiem, a ich bohaterami są najczęściej ludzie pochodzący z marginesu społecznego. Niebawem malarz poznaje wielką miłość - Fernandę Olivier. Przedstawione również zostaną kulisy jego romansu z młodą artystką Françoise Gilot.

Obsada: Antonio Banderas , Natacha Basset , Maria Jose Bavio , T.R. Knight

Godziny emisji Geniusz: Picasso

02:15

Megafabryki, odc. 31 - Supersamochody ze Szwecji

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 59min.

W tym odcinku widzowie zobaczą fabrykę Koenigsegg, w której produkowane są samochody wyposażone w najpotężniejsze silniki na świecie.

Godziny emisji Megafabryki

03:20

W pogoni za UFO, odc. 1 - Strefa lądowania UFO

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 58min.

Przez lata przestrzeń powietrzna nad Roswell była według świadków miejscem, gdzie często pojawiały się statki kosmiczne. Spośród tysięcy materiałów zdjęciowych, filmów i raportów uwagę ekipy badaczy przyciąga jedno wideo, na którym widać awaryjne lądowanie latającego spodka. Pod osłoną nocy Ryder, Ben i James udają się na pustynię, aby zbadać miejsce rzekomej katastrofy. Tam wpadają na ślad, który podważa dotychczasową teorię wojska.

Godziny emisji W pogoni za UFO

04:20

Wierzyć, nie wierzyć?, odc. 4 - UFO

serial dokumentalny ( USA 2005 )

Realizatorzy próbują wyjaśnić, czy niezidentyfikowane obiekty latające i kosmici istnieją naprawdę. Sprawdzają poziom ludzkiej wiedzy na temat pozaziemskich cywilizacji. W programie na powyższy temat wypowiedzą się astronomowie i psychologowie. Widzowie poznają także opinię naukowca, który analizuje zebrane dowody na istnienie UFO i bada teorie poświęcone temu zagadnieniu.

Godziny emisji Wierzyć, nie wierzyć

04:55

Katastrofa w przestworzach, odc. 3 - Katastrofa na Teneryfie

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

Pan Am 1736 czeka na pokrytym mgłą pasie startowym lotniska w Teneryfie. Nagle uderza w niego samolot linii KLM. Giną 583 osoby.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

05:55

Katastrofa w przestworzach, odc. 2 - Brak procedur

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 58min.

Samolot pasażerski do Detroit spada na ziemię tuż przed lądowaniem. Podczas wnikliwego dochodzenia śledczy dokonują szokującego odkrycia

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-04-23. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-04-23 dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info