Logo Polsat Viasat History Program TV Polsat Viasat History - ramówka, emisje

2017-07-22

06:00

Nieznani bohaterowie, sez. 1, odc. 6 Godziny emisji

dokumentalny ( France )

Matéo Maximoff (Francja/Hiszpania). Ten urodzony w Barcelonie Rom publikował teksty, które łączyły podania ludowe, powieść i autobiografię. Nawet po horrorach obozów zagłady Maximoff starał się zachować dla potomności romską kulturę.

06:25

Wojenne relikty, sez. 1, odc. 1 Godziny emisji

dokumentalny ( UK 2014 )

Somma. Miejscem wykopalisk jest niemiecki chodnik minowy z bitwy nad Sommą w 1916 roku. Co ciekawego tym razem ekipa odkryje pod ziemią?

07:15

II wojna światowa: cena imperium, sez. 1, odc. 4 Godziny emisji

dokumentalny, wojenny ( UK )

Osamotnieni w walce. Niemcy próbują osłabić siłę Brytyjczyków z powietrza podczas starć bitwy o Anglię. Luftwaffe rezygnuje z ataków, a Niemcy decydują się wesprzeć działania swoich sprzymierzeńców w Afryce Północnej.

08:20

II wojna światowa: cena imperium, sez. 1, odc. 5 Godziny emisji

dokumentalny, wojenny ( UK )

Operacja Barbarossa. Wojna w Europie zaczyna toczyć się nowym torem, kiedy 22 czerwca 1941 roku Hitler rozpoczyna operację Barbarossa. Naziści dokonują inwazji na Związek Radziecki.

09:30

II wojna światowa: cena imperium, sez. 1, odc. 6 Godziny emisji

dokumentalny, wojenny ( UK )

Niesławna data. Wojska japońskie okupują południowy Wietnam i Kambodżę. Wojna zupełnie zmienia swój bieg, kiedy 7 grudnia japońskie lotnictwo dokonuje ataku na bazę amerykańskiej Floty Pacyfiku w Pearl Harbor.

10:35

Trwa...  II wojna światowa: cena imperium, sez. 1, odc. 7 Godziny emisji

dokumentalny, wojenny ( UK )

Punkt zwrotny. Strategia Japończyków podczas wojny na Wschodzie jest wyjątkowo skuteczna, ale mimo sukcesów pojawiają się już oznaki nieuchronnej klęski. Japonia budzi z głębokiego snu militarną potęgę USA.

11:40

II wojna światowa: cena imperium, sez. 1, odc. 8 Godziny emisji

dokumentalny, wojenny ( UK 2015 )

Koniec początku. Zwycięstwo przechyla się na stronę aliantów. Brytyjczycy odnoszą zwycięstwo nad Afrika Corps pod El Alamein. Japończycy zostają pokonani na Guadalcanal. Niemcy przegrywają pod Stalingradem.

12:40

Katarzyna Wielka, sez. 1, odc. 11 Godziny emisji

111. Katarzyna jest coraz bardziej przekonana, że rządy jej męża zniszczą Rosję. Uważa, że konieczny jest bunt. Gwardziści jak zawsze gotowi są ją poprzeć.

13:50

Dubrownik: Republika Raguzy, sez. 1, odc. 5 Godziny emisji

historyczny program dokumentalny

105. Piąty odcinek zawiera krótkie biografie pięciu znanych osób pochodzących z Dubrownika, między innymi genialnego Ruðera Boškovića, który został członkiem angielskiego Royal Society.

14:50

Destrukcyjne żywioły, sez. 1, odc. 9 Godziny emisji

dokumentalny ( USA 2013 )

Susza, która zniszczyła Majów. Stworzono wiele teorii próbujących wyjaśnić upadek cywilizacji Majów. Istnieją jednak naukowe dowody sugerujące, że uległa ona zagładzie z powodu 200-letniej "super-suszy".

15:20

Na tropie zbrodni, sez. 1, odc. 3 Godziny emisji

historyczny fabularyzowany program dokumentalny

Polowanie na doktora Crippena. Doktor Crippen zabił swoją żonę i zakopał ją w piwnicy, a następnie wsiadł na statek płynący do Kanady. Był przekonany, że uszedł sprawiedliwości — wkrótce jednak stanął przed sądem i został skazany.

16:20

Na tropie zbrodni, sez. 1, odc. 4 Godziny emisji

historyczny fabularyzowany program dokumentalny

Morderca żon. George Smith był bigamistą, który mordował swoje żony, aby odziedziczyć ich majątek. Złapanie go okazało się bardzo trudnym zadaniem dla angielskiej policji.

17:15

101 najważniejszych postaci XX w., sez. 1, odc. 7 Godziny emisji

historyczny program dokumentalny

107. Od malarza, który całkowicie odmienił oblicze sztuki współczesnej, po najbardziej rozpoznawalną postać II wojny światowej — w tym odcinku zobaczymy postaci, które dziś uznajemy za ikony XX w.

18:30

Zagłada europejskich Żydów, sez. 1, odc. 7 Godziny emisji

dokumentalny ( France )

107. Serial bada korzenie Holokaustu i szuka odpowiedzi na pytanie jak doszło do powstania planów eksterminacji Żydów i jak wcielono je w życie najpierw w Niemczech, a potem w całej Europie.

19:40

Inkowie — bogowie chmur, sez. 1, odc. 1 Godziny emisji

historia, archeologia

Początki. Inkowie stworzyli największe prekolumbijskie imperium w całej Ameryce. W pierwszym odcinku dr Jago Cooper pokazuje nam, jak to osiągnęli.

21:00

Rzym: pierwsze supermocarstwo, sez. 1, odc. 3 Godziny emisji

103. Pompeje i Fidenae były w starożytności bardzo bogatymi miastami. Poznamy kogoś, kto położył temu kres...

21:55

Plantageneci: krwawa dynastia, sez. 1, odc. 1 Godziny emisji

( UK 2014 )

Zdrada. Jones zaczyna od pierwszego króla dynastii, Henryka II. Ten dzielny wojownik przekształcił Anglię z państwa przemocy i bezprawia w największe imperium Europy.

23:00

Łowca militariów, sez. 2, odc. 3 Godziny emisji

reportaż, lifestyle

Zemsta za Pearl Harbor. Paul stara się zrekonstruować broń, które pomogła Ameryce przejść od klęski w Pearl Harbor do zwycięstwa w II wojnie światowej: działko przeciwlotnicze Oerlikon kalibru 20 mm.

23:55

Dawni wojownicy operacji specjalnych, sez. 1, odc. 2 Godziny emisji

dokumentalny ( UK 2014 )

Spartanie. Zagrożenie perskiej inwazji zmusiło starożytnych Greków do użycia swych walecznych oddziałów - 300 Spartan. Oto prawdziwa historia ich męstwa dowiedzionego w starciu z potężną armią perskią.

01:00

Zabójcze maszyny, sez. 1, odc. 6 Godziny emisji

106. W XX w. technologia rozwijała się w nieprawdopodobnym tempie — a wraz z nią możliwości zabijania na wielką skalę. Roboty, broń chemiczna, bomby atomowe: oto wyjątkowo skuteczne narzędzia do zabijania.

01:55

Łowcy mitów, sez. 1, odc. 6 Godziny emisji

dokumentalny ( UK 2012 )

Zaginiony Miecz Samuraja. Od poszukiwań Świętego Graala przez nazistów, po tajemnice kopalń króla Salomona, dowiadujemy się prawdy na temat jednych z najwspanialszych i najbardziej romantycznych historii poszukiwania skarbów.

02:45

Zmarli średniowiecza, sez. 3, odc. 6 Godziny emisji

dokumentalny ( UK )

Kondotierzy: psy wojny. Wenecja, Florencja, Genua — i inne miasta-państwa średniowiecznej Italii — dysponowały wielkimi bogactwami, nic więc dziwnego, że często były celem ataków zagranicznych potęg.

03:30

Muzeum pełne tajemnic, sez. 2, odc. 15 Godziny emisji

dokumentalny ( USA 2012 )

215. Na terenie Fire Museum w Bostonie, przechowywany jest stary silnik parowy. Dawno temu użyto go podczas pewnego druzgocącego wydarzenia, do którego nie przygotuje strażaka żadne szkolenie.

04:15

Odlotowe wynalazki, sez. 1, odc. 6 Godziny emisji

( 2015 )

Poduszkowiec. Ten statek porusza się po wodzie i po lądzie. Konstruktorem pierwszego poduszkowca był Christopher Cockerell w latach 50. minionego wieku. W programie także historia flag.

04:40

Napoleon: Kampania egipska, sez. 1, odc. 1 Godziny emisji

101. Dyrektoriat wysłał Napoleona Bonapartego, aby zagroził brytyjskim wpływom w Indiach poprzez zdobycie Egiptu dla Francji. Szybko okazało się, że Egipt sprawi Francuzom wiele niespodzianek.

05:35

Odlotowe wynalazki, sez. 1, odc. 13 Godziny emisji

( 2015 )

Zippo. Ta legendarną zapalniczkę benzynową zna cały świat. Swoją popularność Zippo zawdzięcza powszechnemu użyciu w czasie II wojny światowej i konfliktu w Wietnamie.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Polsat Viasat History umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Polsat Viasat History. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Polsat Viasat History można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Polsat Viasat History umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Polsat Viasat History. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info