Logo TVP Historia Program TV TVP Historia - ramówka, emisje

2017-05-24

02:25

Trwa...  Dzwony wojny - odc. 3/4 Godziny emisji

serial ( Wielka Brytania, Polska 2014 ) Czas: 43min.

Rok 1916. Wojna utknęła w martwym punkcie, ale obie strony walczą zaciekle jak nigdy dotąd. Brytyjskie i niemieckie siły gromadzą się nad Sommą, by stoczyć bitwę zapowiadaną jako decydujące starcie tej wojny. Krwawa rozgrywka trwa wiele dni...

Reżyseria: Brendan Maher

Obsada: Paddy Gibson , Jack Lowden , Sabrina Bartlet , Erika Karkuszewska

03:15

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

06:55

Był taki dzień - 24 maja Godziny emisji

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1953 - tytuł mistrzów Europy w boksie zdobyli Chychła, Drogosz, Kruża, Kukier i Stefaniuk, walcząc z bokserami sowieckimi; 1956 - Tadeusz Kantor otworzył teatr Cricot Dwa; 1969 - prymas Wyszyński piechotą udał się do Zbroszy Dużej na poświęcenie kaplicy.

07:05

Historia Polski - Odkryć prawdę Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2007 ) Czas: 44min.

Film o procesach zachodzących w polityce, gospodarce, kulturze, które zadecydowały o obecnym stanie państwa. Przyszłość można budować tylko na prawdzie. Poruszany problem zawiera się w pytaniu: Co należało zrobić na początku III RP, po 1989 r.?

Reżyseria: Alina Czerniakowska

08:00

Wojciech Cejrowski- boso przez świat - (89) Kabokle Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2009 ) Czas: 23min.

Życie codzienne kabokli, czyli sezonowych robotników rolnych. Odwiedzamy typowy dom na tratwie zamieszkiwany przez tych cyganów Amazonii. Poznajemy ich codzienną dietę i zwyczaje.

Obsada: Wojciech Cejrowski

08:30

Kampinoski Park Narodowy-Z łosiem w herbie Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2006 ) Czas: 44min.

Dokument przyrodniczy o Kampinoskim Parku Narodowym. Autorzy przedstawili najcenniejsze walory przyrody ożywionej i nieożywionej w puszczy. Film ukazuje unikatowy twór przyrodniczy, jakim jest KPN, wpisany w tradycje, kulturę i historię regionu.

Reżyseria: Włodzimierz Kuligowski

09:25

Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki Historii - Pomniki historii - Warszawskie Filtry Godziny emisji

reportaż ( Polska 2016 ) Czas: 6min.

W tym odcinku odwiedzimy Zespół Stacji Filtrów w Warszawie. Dowiemy się jak wyglądało życie Warszawy przed realizacją projektu Lindleya oraz jak to się stało, że słynny inżynier zrealizował sieć wodociągów właśnie tutaj.

Reżyseria: Tomasz Drozdowicz

09:35

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii. Godziny emisji

( Polska 2013 ) Czas: 23min.

W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość. Wiele odpowiedzi znajduje się w rodzinnych archiwach, zdjęciach, dokumentach i wspomnieniach ludzi.

10:10

Jonasz w brzuchu Lewiatana Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 54min.

Opowieść o życiu Jonasza Kofty w PRL - u. Jak w tym systemie znajdował sobie enklawy wolności i jaką cenę za to płacił. O jego wiecznej wędrówce, o sukcesach i dramatach, o chwilach buntu wobec zniewolenia i momentach godzenia się z losem, o chorobie.

Reżyseria: Krzysztof Wierzbicki

11:20

Zapomniany generał Tadeusz Jordan Rozwadowski Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2011 ) Czas: 53min.

Film dokumentalny przypominający postać i historię jednego z najbardziej niezwykłych i niestety zapomnianych polskich generałów Tadeusza Jordana Rozwadowskiego. Pochodził z rodziny o długich tradycjach patriotycznych.

Reżyseria: Piotr Boruszkowski

12:25

Spór o historię - Władcy polscy: Władysław I Herman Godziny emisji

debata ( Polska 2016 ) Czas: 29min.

Władysław I Herman, syn Kazimierza Odnowiciela. Przejął władzę w 1079 roku po wygnanym z kraju starszym bracie, Bolesławie II Szczodrym. Władysław Herman nie został jednak koronowanym władcą Polski. Wznowił przyjazne stosunki z Cesarstwem i Czechami.

13:00

Hitler i Niemcy. Chora namiętność - Początki 1/3 Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 43min.

W latach 30. ubiegłego wieku Niemcy stały się potęgą militarną. Szykowały się do wojny. Zaledwie 11 lat wcześniej były złamanym narodem odartym z dumy. To Adolf Hitler dokonał tej przemiany. Jak stał się najpotężniejszym człowiekiem w państwie?

Reżyseria: Edward Cotterill

13:55

Sensacje XX wieku - Operacja"Foxley" Godziny emisji

( Polska 2005 ) Czas: 49min.

Po torach toczy się drezyna Banschutzu. Żołnierze oświetlają latarkami tor i pobocze. Nic nie wzbudza ich podejrzeń. Ale gdy wehikuł odjeżdża w mrok, z zarośli wyłaniają się dwie postaci. Owi tajemniczy ludzie podkładają pod szyny ładunki wybuchowe.

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański , Dariusz Jakubowski-Hombro , Henryk Majcherek-Churhill , Jan Wieczorkowski-Szalewski , Piotr Grabowski -Thornley , Tomasz Sapryk-Jeleń

15:00

Encyklopedia II wojny światowej - Armia Czerwona cz. 2 Godziny emisji

cykl dokumentalny ( Polska 1994 ) Czas: 21min.

Cykliczna audycja popularyzująca wiedzę o historii II wojny światowej. Odcinek ilustrujący udział Armii Czerwonej w II wojnie światowej. Wykorzystano materiały archiwalne.

15:30

Biały Dom Obamy - odc. 2 Godziny emisji

esej dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 58min.

Podsumowanie dwóch kadencji prezydentury Baracka Obamy, obfitujących w liczne wstrząsy na arenie międzynarodowej. Głównym celem prezydentury Baracka Obamy było stanowcze zdystansowanie się od przynoszącej fatalne skutki polityki jego poprzednika.

16:45

Historia Polski - Zwłoki nieznane Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 1998 ) Czas: 47min.

W połowie lipca 1989 roku ówczesny prezez Komitetu ds. Radia i Telewizji Jerzy Urban zadzwonił do gdańskiego ośrodka TVP informując, że w Krynicy Morskiej znaleziono zwłoki księdza, który "zapił się na śmierć". Polecił zrobienie reportażu na ten temat.

Reżyseria: Robert Kaczmarek

17:45

Czas honoru - odc. 32 seria III "INGA" Godziny emisji

serial TVP ( Polska 2010 ) Czas: 45min.

Rainer krytykuje brutalne metody Tannenberga. Torturowany Bronek, nie chce zdradzić Sorokinowi, gdzie jest radiostacja. Władek odwiedza Michała. Mówi mu, że Bronek zniknął, a Maria trafiła na Pawiak. Lena nie chce powiedzieć Romkowi, kto ją pobił.

Reżyseria: Michał Kwieciński , Michał Rosa , Grzegorz Kuczeriszka

Obsada: Paweł Małaszyński , Katarzyna Gniewkowska , Maciej Zakościelny , Jakub Wesołowski , Jan Wieczorkowski , Antoni Pawlicki , Piotr Adamczyk

18:35

Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki Historii - Pomniki historii - Katowice Gmach Sejmu Godziny emisji

reportaż ( Polska 2016 ) Czas: 7min.

Gdy w 1922 r. górny Śląsk przyłączono do Polski, region zyskał dużą autonomię. Miał Sejm niezależny od Sejmu polskiego. W 1923 r. ogłoszono konkurs na budowę Gmachu Sejmu - pierwszej budowli o charakterze parlamentarnym w odrodzonej Polsce.

Reżyseria: Tomasz Drozdowicz

18:50

Sensacje XX wieku - "Pseudonim"Puch" Godziny emisji

( Polska 2005 ) Czas: 46min.

Młody porucznik Wehrmachtu z Krzyżem Żelaznym na piersi wbiega na piętro Urzędu Wojewódzkiego w Równem. Zmierza wprost do siedzącego za biurkiem oficera dyżurnego, prosi go o wskazanie drogi do gabinetu generała von Ilgena.

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Artur Dziurman , Bogusław Wołoszański , Janusz Bukowski , Paweł Sanakiewicz - Koch , Piotr Warszawski - Skorzeny , Łukasz Nowicki - Kuzniecow , Łukasz Sanakiewicz

19:50

Radio Wolności. Tu Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa. Opowieść w pięciu odsłonach, cz. 4 Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 25min.

Nieznane fakty, dramatyczne wydarzenia, zakulisowe opinie W połowie lat 70. odchodzi legendarny szef Wolnej Europy Jan Nowak - Jeziorański. W Polsce rodzi się opozycja. Papieska pielgrzymka 79 wywołuje narodowe przebudzenie. Powstaje Solidarność.

Reżyseria: Andrzej Mietkowski , Jan Sosiński

20:25

Odzyskana pamięć. Rozmowa z Prezydentem RP o polityce historycznej Godziny emisji

program dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 36min.

10. urodziny TVP Historia. 3 V 2007 r. rozpoczęła nadawanie. W 10. rocznicę Piotr Legutko rozmawiał z prezydentem RP Andrzejem Dudą na temat odzyskiwania przez Polaków pamięci i tożsamości historycznej. Podjęto też zagadnienia polityki historycznej.

21:15

Flesz historii - odc. 339 Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2017 ) Czas: 15min.

Program którego celem jest prezentowanie najciekawszych informacji o wydarzeniach historycznych, wystawach, inscenizacjach w całej Polsce.

21:35

Dzwony wojny - odc. 4/4 Godziny emisji

serial ( Wielka Brytania, Polska 2014 ) Czas: 43min.

Rok 1917. Wspomnienia zabitych przyjaciół wracają do Michaela i Thomasa. Z perspektywy czasu niemal przeraża ich własny optymizm z początku wojny. Podczas jednego z brytyjskich rajdów przez zasieki, okop Michaela zostaje zaatakowany...

Reżyseria: Brendan Maher

Obsada: Paddy Gibson , Jack Lowden , Sabrina Bartlet , Erika Karkuszewska

22:25

Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki Historii - Pomniki historii - Wrocław Godziny emisji

reportaż ( Polska 2016 ) Czas: 7min.

Jedno z najstarszych i największych polskich miast o niesłychanie burzliwej historii. O jego znaczeniu świadczy fakt, że to właśnie tutaj w roku 1000 Bolesław Chrobry założył biskupstwo. Wrocław leży na skrzyżowaniu dwóch ważnych szlaków handlowych.

Reżyseria: Tomasz Drozdowicz

22:40

Pacyfik w ogniu - odc. 1/3 Godziny emisji

( Niemcy 2015 ) Czas: 49min.

Trzyczęściowa seria o wojnie na Pacyfiku. Przestawia niezwykłą historię wojny stoczonej na rozległych wodach oceanu, gdzie stosowano nowe formy walki, wykorzystywano myśliwce i bombowce. Budowano dla nich pływające pasy startowe.

23:45

Cichy Don - cz. II Godziny emisji

dramat ( ZSRR 1957 ) Czas: 110min.

Druga część wielkiej epopei Siergieja Gierasimowa, opartej na powieści Michaiła Szołochowa. To opowieść o losach Kozaka znad Donu, uczestniczącego w przełomowych wydarzeniach z początku XX wieku: I wojnie światowej i rewolucji bolszewickiej.

Reżyseria: Sergei Gerasimov

Obsada: Pyotr Glebov , Elina Bystritskaya , Zinaida Kiriyenko , Daniil Ilchenko

01:50

Wojciech Cejrowski- boso przez świat - (89) Kabokle Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2009 ) Czas: 23min.

Życie codzienne kabokli, czyli sezonowych robotników rolnych. Odwiedzamy typowy dom na tratwie zamieszkiwany przez tych cyganów Amazonii. Poznajemy ich codzienną dietę i zwyczaje.

Obsada: Wojciech Cejrowski

02:25

Dzwony wojny - odc. 4/4 Godziny emisji

serial ( Wielka Brytania, Polska 2014 ) Czas: 43min.

Rok 1917. Wspomnienia zabitych przyjaciół wracają do Michaela i Thomasa. Z perspektywy czasu niemal przeraża ich własny optymizm z początku wojny. Podczas jednego z brytyjskich rajdów przez zasieki, okop Michaela zostaje zaatakowany...

Reżyseria: Brendan Maher

Obsada: Paddy Gibson , Jack Lowden , Sabrina Bartlet , Erika Karkuszewska

03:20

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info