Logo TVP Historia Program TV TVP Historia - ramówka, emisje

2017-07-22

06:55

Był taki dzień - 22 lipca Godziny emisji

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1894 - pierwszy wyścig na trasie Paryż - Rouen; 1942 - początek likwidacji getta w Warszawie; 1944 - radio moskiewskie podało wiadomość o utworzeniu PKW; 1983 - zniesienie stanu wojennego;

07:05

Ginące cywilizacje - Cakoni z Peloponezu. Zapomniana forteca odc. 10 Godziny emisji

cykl dokumentalny ( Francja 1997 ) Czas: 49min.

Ludzie żyjący we wsch. części półwyspu Peloponez, czujący swą odrębność to Tsakones. Uważają się za Greków, ale nie używają aktualnego greckiego jęz, chcą ocalić swój język. Miasteczko Naupi i forteca Paramidi były świadkami i uczestnikami wielu walk.

Reżyseria: Alain Bourillon , Javier Perez Solano

08:00

Jak to działa - odc. 24 Trąba powietrzna Godziny emisji

magazyn ( Polska 2012 ) Czas: 23min.

Życie na Ziemi jest możliwe dzięki cieniutkiej warstwie ochronnej - atmosfery. To ona zawiera życiodajną mieszaninę gazów, czyli powietrze. Ale to, co decyduje o istnieniu życia na naszej planecie, w innych warunkach staje się niszczycielskim żywiołem.

08:30

Był sobie człowiek - Stany Zjednoczone Ameryki 21/26 Godziny emisji

serial animowany ( Francja 1978 ) Czas: 27min.

Serial animowany edukacyjny, popularyzujący historię. Dzięki dużej dawce humoru jest także przeznaczony dla widzów dorosłych.

Reżyseria: Albert Barille

09:10

Zaklęty Dwór - odc. 1/7 Cień Starościca Godziny emisji

serial TVP ( Polska 1976 ) Czas: 56min.

Do Żwirowa przyjeżdża Damazy, przyjaciel dziedzica Juliusza. Interesuje się opuszczonym dworem starościca Mikołaja. Miejscowy sędzia opowiada mu historię starościca i jego testamentu.

Reżyseria: Antoni Krauze

Obsada: Krzysztof Jasiński , Gustaw Lutkiewicz , Roman Wilhelmi , Jerzy Bińczycki , Wiesław Gołas , Jan Nowicki

10:10

Historia zapisana w lasach - Bielsko - Biała Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2008 ) Czas: 8min.

1/ Leśnictwo Kamienica - pomnik upamiętniający śmierć książęcego leśniczego Andreasa Stekli, zginął od kuli kłusownika, 2/ Leśnictwo Lipnik - przełęcz Panienki, kapliczka ufundowana przez leśniczego Józefa Benlicha, 3/ Leśnictwo Jaworze, kościół bez ścian.

10:20

Trwa...  Okrasa łamie przepisy - Królik lekki i smaczny Godziny emisji

magazyn kulinarny ( Polska 2017 ) Czas: 24min.

Każdy odcinek cyklu jest poświęcony ściśle określonemu tematowi, regionalnej specjalności. Ekipa z kamerą rusza na wyprawy kulinarne do różnych zakątków Polski. Karol Okrasa przygotowuje wybrane dania, podkreśla ich walory smakowe i zdrowotne.

Reżyseria: Tomasz Rostworowski

10:55

Zdobywcy Karpat - Walery Eljasz Radzikowski Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 1998 ) Czas: 19min.

Sylwetka Walerego Eljasza - Radzikowskiego (1841 - 1905), wielkiego miłośnika Tatr, malarza górskich pejzaży, scen rodzajowych, historycznych, obrazów o tematyce religijnej, autora ilustracji do poematów Antoniego Malczewskiego i Wincentego Pola.

11:20

Zdobywcy Karpat - Mariusz Zaruski Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 1998 ) Czas: 23min.

Postać Mariusza Zaruskiego, taternika, pioniera narciarstwa zimowego w Polsce, założyciela Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zmarł w sowieckim więzieniu, a symboliczny pogrzeb odbył się dopiero 11 listopada 1997 roku.

11:50

Egipt - cz. 6/6 Sekrety Hieroglifów Godziny emisji

serial ( Wielka Brytania 2005 ) Czas: 49min.

Jean - Francois Champollion (1790 - 1832) to jeden z najsłynniejszych francuskich egiptologów. Prowadził prace badawcze nad rozszyfrowaniem pisma starożytnych Egipcjan. Udowodnił, że egipskie hieroglify opierały się na zasadzie fonetyczności zapisu.

Reżyseria: Ferdinand Fairfax

Obsada: Lynsey Baxter , Stuart Bunce , Elliot Cowan

12:55

Ludzie rzeki - Nil Błękitny 1/2 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Francja 2014 ) Czas: 51min.

Źródło Nilu Błękitnego bije w Etiopii, w pobliżu Jeziora Tana. Stąd rzeka płynie na północ, w kierunku Sudanu. To niezwykłe miejsce. Bryza owiewa twarze, mamy kontakt z naturą. Każdy powinien przyjechać tu i podziwiać przyrodę Etiopii.

Reżyseria: Morat Ait Habbouche

14:00

Szerokie tory - Jeden dzień z życia fotografa w Erewaniu Godziny emisji

( Polska 2003 ) Czas: 23min.

.

14:35

Wielka Gra Godziny emisji

teleturniej ( Polska 2002 ) Czas: 47min.

- W programie: 1/ Maria Antonina, królowa Francji; 2/ Dwaj malarze romantyzmu, Gericault i Delacroix; 3/ Giuseppe Verdi jego życie i muzyka.

15:35

Spór o historię - Władcy polscy: Władysław I Herman Godziny emisji

debata ( Polska 2016 ) Czas: 29min.

Władysław I Herman, syn Kazimierza Odnowiciela. Przejął władzę w 1079 roku po wygnanym z kraju starszym bracie, Bolesławie II Szczodrym. Władysław Herman nie został jednak koronowanym władcą Polski. Wznowił przyjazne stosunki z Cesarstwem i Czechami.

16:10

Historia zapisana w lasach - Kobiór Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2008 ) Czas: 7min.

W tym odcinku pokażemy miejsca związane z historią odsieczy wiedeńskiej, czasu rozbiorów Polski, II wojny światowej oraz rezerwat, w którym żyją pszczyńskie żubry. Wypowiedzi pracowników nadleśnictwa. 1...

16:25

Akcja AB Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 49min.

Dokument o genezie i realizacji jednego z najbardziej ponurych hitlerowskich planów eksterminacji Polaków w okresie okupacji. Nadzwyczajna Akcja Pacyfikacyjna AB przeprowadzona przez siły bezpieczeństwa i policji niemieckiej w 1940 r. to planu z 1939r.

Reżyseria: Hanna Etemadi

17:25

Przebraże Wołyński Bastion Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2008 ) Czas: 27min.

Tysiąc walecznych uratowało życie 25 tys. rodaków. To proste stwierdzenie historycznego faktu wystarczy, aby po wsze czasy śpiewać o nich pieśni. Takie na miarę obrony Zbaraża i Kamieńca Podolskiego. Ale o polskiej samoobronie Przebraża słyszało niewielu.

Reżyseria: Adam Sikorski

18:00

Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później - odc. 13/15 - Pod klucz, czyli prawo własności Godziny emisji

serial komediowy TVP ( Polska 1993 ) Czas: 57min.

Firma "Stefbud" finalizuje kolejną inwestycję. Jednak okazałej willi nikt nie chce odebrać od wykonawcy. Stefan Karwowski, który jest człowiekiem niesłychanie odpowiedzialnym, nocami pilnuje obiektu. Mimo to do willi wkrada się jakiś bezdomny...

Reżyseria: Jerzy Gruza

Obsada: Andrzej Kopiczyński , Roman Kłosowski , Anna Seniuk , Alina Janowska , Wojciech Malajkat , Wojciech Mann , Irena Kwiatkowska , Joanna Kurowska , Janusz Gajos , Leonard Pietraszak

19:10

Kulisy II Wojny Światowej - cz. 2 Godziny emisji

cykl dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 51min.

Po napaści hitlerowskiej na ZSRR 22 VI 1941 r. Stalin znalazł się po tej stronie co Wielka Brytania, a po 7 XII tego roku - też USA. Nowy sojusz był już kwestią czasu. Stalin szybko pojął, że z Churchillem i Rooseveltem będzie trudniej niż z Hitlerem.

Reżyseria: Laurence Rees

20:15

Dom - odc. 21/25 - Naiwne pytania Godziny emisji

serial TVP ( Polska 2000 ) Czas: 89min.

Jest rok 1977. W mieszkaniu Jasińskich odbywa się wesele Lidki i Szczepana. Taksówkę po zmarłym starym Lermaszewskim dziedziczy wuj Henia z prowincji. Ciągle zazdrosny o żonę Henio postanawia ją śledzić. Danusia w tajemnicy chodzi na lekcje tańca.

Reżyseria: Jan Łomnicki , Marcin Łomnicki

Obsada: Halina Rowicka , Waldemar Barwiński , Tomasz Borkowy , Bożena Dykiel , Monika Kwiatkowska , Anna Romantowska , Beata Krajewska , Bohdan Łazuka , Piotr Fronczewski , Marek Bukowski

21:55

Sekret Herberta Klose raz jeszcze Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 46min.

Gdzie zostały ukryte skrzynie z dokumentami i wyrobami jubilerskimi, depozytamiw banków wrocławskich, częstochowskich i innych? Czy Herbert Klose brał udział w ukryciu pod koniec wojny wrocławskiego złota, a po wojnie był jego strażnikiem?

Reżyseria: Janusz Sozański

22:55

Piwna historia Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 30min.

Historia dobitnie pokazuje, że bez tego wynalazku nie byłoby naszej cywilizacji, przynajmniej w takiej odsłonie, jaką znamy. Film z przymrużeniem oka pokazuje ewolucję piwa w Europie: od czasów króla Uruk, Gilgamesza i jego przyjaciela, dzikiego Enkidu.

Reżyseria: Dagmara Spolniak

23:40

Ja, Klaudiusz - Trucizna jest królową 5/13 Godziny emisji

serial ( Wielka Brytania 1976 ) Czas: 51min.

Germanik wraca do Rzymu. Klaudiusz mówi mu o wyznaniach Postuma, że Liwia stoi za śmiercią członków rodziny. Germanik przekazuje te informacje Augustowi. A ten w drodze na Korsykę odwiedza Postuma i obiecuje mu, że będzie mógł wrócić do Rzymu.

Reżyseria: Herbert Wise

Obsada: Stanisław Brejdygant , Zofia Mrozowska , Roman Wilhelmi , Henryk Machalica , Derek Jacobi

00:45

Kim Ki Dok Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2006 ) Czas: 44min.

Na początku lat 50. do Polski przybyło 1500 dzieci z ogarniętej wojną Korei Północnej. Były to sieroty wojenne, których wychowaniem nasz kraj zajął się na prośbę Kim Ir Sena. Była to akcja poufna, koordynowana na najwyższym stopniu ministerialnym.

Reżyseria: Jolanta Krysowata

01:40

Siedem czerwonych róż, czyli Benek Kwiaciarz o sobie i o innych Godziny emisji

film TVP ( Polska 1972 ) Czas: 69min.

Ekranizacja sześciu opowiadań Marka Nowakowskiego, które łączy osoba Zdzisława Maklakiewicza wcielającego się w bohaterów kolejnych historii. Wprawdzie za każdym razem kreuje on inną postać, ale wszystkie w sumie tworzą portret jednego człowieka.

Reżyseria: Jerzy Sztwiertnia

Obsada: Zdzisław Maklakiewicz , Piotr Garlicki , Jan Himilsbach , Henryk Hunko , Renata Kossobudzka , KRZYSZTOF KOWALEWSKI , ELIASZ KUZIEMSKI , WACŁAW KOWALSKI , WANDA ŁUCZYCKA , FERDYNAND MATYSIK

03:00

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info