Logo TVP Historia Program TV TVP Historia - ramówka, emisje

2017-08-13 Pokaź dziś

06:45

Był taki dzień - 13 sierpnia Godziny emisji

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1863 - zmarł Eugne Delacroix; 1937 - spór o kolejkę na Kasprowy Wierch; 1961 - początek budowy muru berlińskiego;

06:50

Powstańcy - Dzień 13 Godziny emisji

( Polska 2004 ) Czas: 5min.

Dzień trzynasty. W Śródmieściu powstańcy spalili Niemcom auta i magazyn benzyny. Natarcie na Halę Mirowską nie udało się. Upadają Stawki, a Stare Miasto jest otoczone ścisłym pierścieniem wojsk niemieckich. Bohaterka, Romana Nowicka, miała wówczas 17 lat.

07:00

Ginące cywilizacje - Dziecko otwartych przestrzeni. Mongołowie z pustyni Gobi odc. 17 Godziny emisji

cykl dokumentalny ( Francja 1999 ) Czas: 50min.

Ten odcinek opowiada o losach dzisiejszych Mongołów. Mongolia tak naprawdę uzyskała niepodległość dopiero w 1990 roku, po 670 latach niewoli. Dziś stara religia (buddyzm) i tradycje ludu stepów, ich historia i język dopiero dźwigają się odradzają.

Reżyseria: Alain Bourillon , Javier Perez Solano

08:05

Powstanie Warszawskie dzień po dniu - odc. 13 Godziny emisji

felieton ( Polska 2017 ) Czas: 6min.

Bohater odcinka: Kazimierz Piechotka.

08:15

Cyryl i Metody. Apostołowie Słowian - odc. 2 Godziny emisji

film dokumentalny ( Czechy 2014 ) Czas: 52min.

Cykl dokumentalny o życiu i działalności braci świętych Cyryla i Metodego, apostołów Słowian, autorów pierwszego przekładu Biblii na język staro - cerkiewno - słowiański. Prowadzili oni misje wśród Chazarów na Krymie, na Półwyspie Arabskim i w Bułgarii.

Reżyseria: Petr Nikolaev

09:15

Wakacje z duchami - odc. 7/7 - Strachy na lachy Godziny emisji

serial TVP ( Polska 1970 ) Czas: 26min.

Wakacyjna przygoda domorosłych detektywów dobiega końca. Chłopcy doprowadzają do ujęcia przestępców, którzy zamierzali zagarnąć z zamku bezcenne szkice. Jednocześnie wyjaśnia się zagadka "duchów" pojawiających się na zamku i zakłócających spokój.

Reżyseria: Stanisław Jędryka

Obsada: Henryk Gołębiewski , Roman Mosior , Edward Dymek , Janusz Gajos , Józef Nowak , Wanda Łuczycka , Teofila Koronkiewicz , Zdzisław Mrożewski

09:50

Od roku 1930. Instytut Badawczy Leśnictwa Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 28min.

Lasy w Polsce są dziś dobrze zagospodarowane. Osiągnięcie tego stanu wymagało jednak ogromnej pracy leśników, zwłaszcza że po obu wojnach światowych trzeba było lasy odtworzyć i ochronić przed chorobami oraz innymi czynnikami szkodotwórczymi.

Reżyseria: Tomasz Zygmont

10:25

Okrasa łamie przepisy - Niezwykły czosnek niedźwiedzi Godziny emisji

magazyn kulinarny ( Polska 2016 ) Czas: 25min.

Tym razem Karol Okrasa przybliży widzom smakowitą wiosenną roślinę, czyli czosnek niedźwiedzi. Ponoć nazwa pochodzi od obyczaju budzących się ze snu zimowego niedźwiedzi, które objadały się młodymi listkami tej rośliny.

Reżyseria: Tomasz Rostworowski

10:55

Podróżnik - Santiago de Compostela Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2003 ) Czas: 20min.

Daleka i ciekawa podróż. Magiczne miejsce w zachodniej Hiszpanii. Santiago de Compostela, w VIII wieku znaleziono tam ciało św. Jakuba Starszego i od tamtego czasu datuje się sława Santiago. Katedra, grób św. Jakuba, celebrowanie kadzidła.

11:25

Z Andrusem po Galicji - Limanowa Godziny emisji

( Polska 2015 ) Czas: 25min.

Film o Limanowej pokazuje mieszkających tu niezwykłych ludzi, m.in. jedynego takiego szewca w świecie, aktora kabaretowego, który tworzy artystyczne meble, a także producenta namiotów dla koczowników. Piosenka o smaku limanowskiej specjalności kulinarnej.

Reżyseria: Tomasz Paulukiewicz

11:55

Islam i Zachód - odc 3/3 Wyzwania. Godziny emisji

( Niemcy 2009 ) Czas: 50min.

Wschód i Zachód, islam i chrześcijaństwo - jest więcej podobieństw niż nam się wydaje. Film pokazuje złoty wiek islamu w średniowieczu i upadek kultury islamskiej w XIII i XIV w. , jak i wysiłki chrześcijaństwa dążące do dominacji nad krajami islamskimi.

Reżyseria: Georg Graffe , Daniel Gerlach

13:00

Koziorożec nubijski mistrz przetrwania Godziny emisji

film dokumentalny ( Japonia 2013 ) Czas: 49min.

Koziorożec nubijski żyje tylko na Bliskim Wschodzie i Afryce Północno - Wschodniej. Spędzimy rok nad Morzem Martwym, aby poznać jego obyczaje, możliwości i zagrożenia. Odkryjemy, czym mieszkające tu zwierzęta różnią się od afrykańskich pobratymców.

Reżyseria: Minako Harada , Toshiyuki Ichinara

14:00

Szerokie tory - Jeden dzień z życia fryzjera w Tibilisi Godziny emisji

( Polska 2004 ) Czas: 24min.

Reportaż z Gruzji, gdzie pod koniec ubiegłego roku dokonała się bezkrwawa rewolucja. Bohaterem programu jest fryzjer, który pracuje w jednym z najlepszych salonów Tibilisi. W zakładzie tym bywają przedstawiciele klasy średniej.

14:35

Maria Curie - odc. 1/3 Godziny emisji

serial biograficzny ( Francja, Polska 1991 ) Czas: 81min.

Złota Nimfa dla najlepszego serialu i Srebrna Nimfa za rolę dla Marie - Christine Barrault na festiwalu w Monte Carlo w 1991 r. Adaptacja książki Franoise Giroud o jednej z najsłynniejszych i najwybitniejszych kobiet XX w, laureatce Nagrody Nobla.

Reżyseria: Michel Boisrond

Obsada: Marie Christine Barrault , Jean-Luc Moreau , Roger Van Hool , Wanda Neumann , Andrzej Szczepkowski , Monika Scatti , Luigi Diberti , Aleksander Bardini , Piotr Machalica , Mirosława Marcheluk

16:05

Tajemnice, zamki i podziemia - Zagadka plebanii św. Macieja Godziny emisji

( Polska 2005 ) Czas: 20min.

Program historyczny. Tym razem staramy się rozwiązać zagadkę znalezionych pod plebanią św. Macieja we Wrocławiu dwóch szkieletów. Narrator stara się znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego, kiedy, kto?

16:30

Wielka Gra - Wielka gra Godziny emisji

teleturniej ( Polska 2003 ) Czas: 48min.

Tematy: 1/ Polski Śpiewnik Narodowy; 2/ Wędrówki i państwa Gotów od I do VI w. ; 3/ Cyprian Kamil Norwid; 4/ Geografia Alp

17:25

Ex Libris - odc. 303 Godziny emisji

magazyn ( Polska 2017 ) Czas: 20min.

Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej. Co tydzień są prezentowane nowe pozycje warte uwagi.

17:50

Powstanie Warszawskie dzień po dniu - odc. 13 Godziny emisji

felieton ( Polska 2017 ) Czas: 6min.

Bohater odcinka: Kazimierz Piechotka.

18:00

Noce i dnie - odc. 5/12 - Uśmiechy losu Godziny emisji

serial TVP ( Polska 1977 ) Czas: 53min.

Po śmierci seniora rodu, Joachima Ostrzeńskiego, Barbara otrzymuje w spadku 6 tysięcy rubli. Niechcicowie po długim namyśle postanawiają zakupić place budowlane w Kalińcu. Życie w Serbinowie toczy się spokojnie. Wypełnia je codzienna praca.

Reżyseria: Jerzy Antczak

Obsada: Jadwiga Barańska , Jerzy Bińczycki , Elżbieta Starostecka , Barbara Ludwiżanka , Janina Traczykówna , Beata Tyszkiewicz

19:05

Nowa Huta - labirynt pamięci Godziny emisji

( Polska 2009 ) Czas: 37min.

Historia Nowej Huty opowiadana przez budowniczych miasta i kombinatu.

Reżyseria: Marcin Kaproń

19:50

Skarby architektury drewnianej UNESCO - odc. 1 Lipnica Murowana Godziny emisji

( Polska 2017 ) Czas: 9min.

Kościół w Lipnicy Murowanej zachowany w całości z XV w. Stoi w otoczeniu cmentarza. Reprezentuje jeden z najbardziej archaicznych typów kościoła gotyckiego, bez wieży. Pokryty polichromią z XV i XVI w. , na ścianach nawy i na chórze dekoracje barokowe.

20:10

Śmierć prezydenta Godziny emisji

dramat ( Polska 1977 ) Czas: 138min.

Pod koniec lat 70. w kinie światowym modne stało się realizowanie filmów na podstawie wydarzeń autentycznych. Treścią tego filmu są dzieje wyboru Gabriela Narutowicza na pierwszego prezydenta II Rzeczypospolitej oraz okoliczności tragicznej śmierci.

Reżyseria: Jerzy Kawalerowicz

Obsada: Zdzisław Mrożewski , Marek Walczewski , Henryk Bista , Edmund Fetting , Jerzy Duszyński , Tomasz Zaliwski , Jerzy Sagan , Borys Marynowski , Czesław Byszewski , Włodzimierz Saar

22:40

Zapomniany generał Tadeusz Jordan Rozwadowski Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2011 ) Czas: 53min.

Film dokumentalny przypominający postać i historię jednego z najbardziej niezwykłych i niestety zapomnianych polskich generałów Tadeusza Jordana Rozwadowskiego. Pochodził z rodziny o długich tradycjach patriotycznych.

Reżyseria: Piotr Boruszkowski

23:50

Konnica Godziny emisji

western ( USA 1959 ) Czas: 115min.

Ameryka, rok 1863. Trwa krwawa i brutalna wojna secesyjna. Wokół Vicksburga toczą się ciężkie walki. Mimo ciągłych ataków wojsk Unii pod wodzą gen. Shermana, konfederaci uparcie się bronią. Armia Południa gen. Granta stale dostaje wsparcie i zaopatrzenie.

Reżyseria: John Ford

Obsada: John Wayne , William Holden , Constance Towers , Judson Pratt

01:55

Dziedzictwo i tajemnice morskiego świata - Morskie tajemnice drugiej wojny światowej odc. 5 Godziny emisji

cykl dokumentalny ( Francja 2013 ) Czas: 51min.

Konfliktom zbrojnym towarzyszy z jednej strony oficjalna wersja wydarzeń, a z drugiej tajemnice wojskowe, pogłoski oraz niewyjaśnione incydenty. Zajrzymy do zapomnianych archiwów II w. św. lub posłuchamy relacji osób ocalałych z morskich katastrof.

Reżyseria: Zoltan Moll , Vincent Perazio

03:05

Duchy laguny Chuuk Godziny emisji

film dokumentalny ( Francja 2007 ) Czas: 52min.

Laguna Chuuk to jedno z największych morskich cmentarzysk na świecie. W 1944 roku zatonęło tu 51 japońskich okrętów i 400 samolotów. Dlaczego ten mało znany epizod II wojny św. rozegrał się tutaj, w sercu mikronezyjskiego archipelagu?

Reżyseria: Catherine Monfajon

04:10

Reportaż z regionu - Ostatni żołnierze Ponurego Godziny emisji

reportaż ( Polska 2015 ) Czas: 49min.

Wynalazca, odkrywca, innowator, wszystkie te stwierdzenia pasują do naukowca, chemika, zwariowanego twórcy, który swobodnie mógłby być odzwierciedleniem filmowej postaci.

05:10

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info