Logo TVP Historia Program TV TVP Historia - ramówka, emisje

2017-09-18 Pokaź dziś

06:45

Był taki dzień - 18 września Godziny emisji

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1928 - Myszka Miki w filmie w wersji dźwiękowej 1939 - śmierć Witkacego; 1944 - sto samolotów amerykańskich B - 17 dokonało zrzutu broni i zaopatrzenia dla Powstania; 1970 - zmarł Jimmy Hendrix;

06:47

Komunikaty Wojenne - odc. 22 Godziny emisji

felieton ( Polska 2009 ) Czas: 4min.

Sytuacja militarna Polski w dniach 18 i 19 września 1939 r. Próba przebicia się oddziałów Armii Poznań i Pomorze w kierunku Warszawy i Modlina, obronę Wilna przed Sowietami, walki 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Lasach Janowskich.

Reżyseria: Zbigniew Wawer

06:50

Radio Powstańcze "Błyskawica" - 18 września 1944 Godziny emisji

felieton ( Polska 1994 ) Czas: 3min.

Epizody Powstania Warszawskiego relacjonowane w poszczególne dni Powstania przez spikera radia "Błyskawica", ilustrowane zdjęciami wpółczesnej Warszawy i starymi fotografiami z tamtych czasów.

07:00

Historia Polski - Cios w plecy Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 1997 ) Czas: 49min.

Film przedstawia podłoże, przebieg i następstwa napaści ZSRR na Polskę 17 IX 1939 r. Ukazuje propagandę i antypolskie działania podjęte zaraz po przegranej wojnie 1920 r. , a następnie zbrojną agresję i represje wobec obywateli Rzeczpospolitej.

08:00

Powstanie Warszawskie dzień po dniu - odc. 49 Godziny emisji

felieton ( Polska 2017 ) Czas: 6min.

Bohater odcinka: Antoni Tomiczek.

08:10

Wojciech Cejrowski- boso przez świat - (87) Bieda Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2009 ) Czas: 24min.

Wojciech Cejrowski odwiedza palafites - południowoamerykańskie nadrzeczne dzielnice biedy. Reporter udowadnia, że słowo "bieda" posiada różne znaczenia, niekoniecznie takie, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w Europie.

Obsada: Wojciech Cejrowski

08:45

Koło historii - Historia brudu Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2014 ) Czas: 29min.

Dokument o higienie, o sposobach radzenia sobie przez stulecia. Film o "zmaganiach" z higieną od czasów starożytnych Greków i Rzymian, niechęci do ablucji w wiekach średniowiecznej ascezy, przez codzienność na dworach Europy XVII i XVIII w.

Reżyseria: Dagmara Spolniak

09:20

W labiryncie - odc. 75 Towar Godziny emisji

( Polska 1989 ) Czas: 28min.

Pracownicy jednego z instytutów naukowych prowadzą badania nad nowym lekiem. Borykają się z problemami osobistymi, finansowymi, intrygami, walką o władzę w swoim najbliższymi toczeniu.

Reżyseria: Paweł Karpiński

Obsada: Cezary Domagała , Piotr Skarga , Renata Pękul , Anna Chodakowska , Dariusz Kordek , Bogdan Baer , Grażyna Dyląg , Wiesław Drzewicz , Piotr Grabowski , Barbara Horawianka

09:55

Skrzynia z Katynia Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 37min.

"Skrzynia z Katynia" odsłania tajemnice Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Dokument opowiada o ludziach, którym zbrodnia katyńska nie jest obojętna. Autorzy filmu starają się dowiedzieć, co stało się ze skrzyniami ze szczątkami polskich żołnierzy.

Reżyseria: Janusz Sozański

10:45

Dawne światy - odc. 3/8 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Francja 2007 ) Czas: 51min.

Od zarania historii ludzie rozwijali kolejne cywilizacje: jedne upadały szybko, inne pozostawiły po sobie wiele śladów.

11:50

Virtuti Godziny emisji

dramat wojenny ( Polska 1989 ) Czas: 106min.

Akcja toczy się we wrześniu 1939 r. , niedaleko od Bugu. Opowiada o kilkunastu godzinach z życia młodego oficera rezerwy, dowódcy rozbitego oddziału, który na drodze do niemieckiej niewoli jest świadkiem ścierania się przeciwstawnych postaw i racji.

Reżyseria: Jacek Butrymowicz

Obsada: Kazimierz Wysota , Dorota Pomykała , Arkadiusz Bazak , Zbigniew Buczkowski , Gustaw Lutkiewicz , Wojciech Wysocki

13:45

Niecała nieprawda czyli PRL w DTV - odc. 3 Godziny emisji

magazyn ( Polska 2017 ) Czas: 25min.

Program publicystyczno - satyryczny popularyzujący wiedzę historyczną na temat PRL, szczególnie w latach 80. i krzewiący u widzów pozbawiony nostalgii, trzeźwy, krytyczny stosunek do rozmaitych aspektów życia w realnym socjalizmie pod sowieckim nadzorem.

Reżyseria: Agnieszka Żmijewska

14:25

Sensacje XX wieku - Tajemniczy zamek Godziny emisji

cykl dokumentalny ( Polska 2004 ) Czas: 48min.

W 1945 roku, gdy klęska Rzeszy była już właściwie przesądzona, zachodni wojskowi i politycy coraz baczniej przyglądali się dotychczasowemu radzieckiemu sprzymierzeńcy, a w najbliższej przyszłości - potencjalnemu rywalowi lub wręcz wrogowi.

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Andrzej Szczytko , Andrzej Szopa , Bogusław Wołoszański , Dorota Deląg , Eryk Lubos , Jerzy Schejbal , Krzysztof Dracz , Radosław Pazura , Rafał Mohr

15:20

Encyklopedia II wojny światowej - Petain Godziny emisji

cykl dokumentalny ( Polska 1996 ) Czas: 18min.

Odcinek przedstawia sylwetkę marszałka Philippe'a Petaina - bohatera I wojny światowej, który, gdy stanął na czele rządu Vichy, stał się symbolem kolaboracji z okupantem niemieckim. Obraz tworzą czarno - białe archiwalne materiały filmowe.

15:45

Spór o historię - Władcy polscy: Jan I Olbracht Godziny emisji

debata ( Polska 2017 ) Czas: 29min.

"Młodzieniec szlachetny, rzadkiej zdolności i pamiętnej rozwagi" - pisał o Olbrachcie kronikarz Jan Długosz. Był trzecim synem Kazimierza Jagiellończyka. Na początku swego 9 - letniego panowania potwierdził przywileje, jakie nadał szlachcie jego ojciec.

16:25

Jedwabny szlak - 3/3 Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 51min.

Fascynująca opowieść o historii szlaku handlowego, który odmienił świat. A wszystko zaczęło się od jednego towaru materiału utkanego z kokonu pewnej ćmy, z którego zaczęto szyć cesarskie szaty. Jedwabny Szlak mierzył ponad 8 tys. kilometrów.

17:25

Ex Libris - odc. 308 Godziny emisji

magazyn ( Polska 2017 ) Czas: 20min.

Magazyn poświęcony książkom o tematyce historycznej. Co tydzień są prezentowane nowe pozycje warte uwagi.

17:50

Pogranicze w ogniu - odc. 20/24 Godziny emisji

serial TVP ( Polska 1991 ) Czas: 55min.

Admirał Canaris żąda informacji o stanie floty polskiej i rozmieszczeniu wojska na Oksywiu. Radca Voraczek dostarcza Relkemu listę potencjalnych informatorów. Wybór pada na kolejarza Mamela, który ma znajomego w Sztabie Marynarki.

Reżyseria: Andrzej Konic

Obsada: Olaf Lubaszenko , Cezary Pazura , Janusz Bukowski , Miłogost Reczek , Piotr Grabowski , Witold Dębicki , Piotr Konieczyński , Marta Klubowicz Różycka , Stanisław Jaskułka , Zbigniew Buczkowski

18:55

Powstanie Warszawskie dzień po dniu - odc. 49 Godziny emisji

felieton ( Polska 2017 ) Czas: 6min.

Bohater odcinka: Antoni Tomiczek.

19:10

Flesz historii - odc. 356 Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2017 ) Czas: 15min.

Program którego celem jest prezentowanie najciekawszych informacji o wydarzeniach historycznych, wystawach, inscenizacjach w całej Polsce.

19:30

Sensacje XX wieku - 24 godziny Igora Guzenko Godziny emisji

cykl dokumentalny ( Polska 2002 ) Czas: 47min.

We wrześniu 1945 r. Igor Guzenko, szyfrant ambasady radzieckiej w Ottawie, postanowił zrealizować swój plan. Wyniósł z terenu ambasady tajne raporty z pseudonimami szpiegów i informacjami pozwalającymi ich zidentyfikować oraz wyniki szpiegowskich akcji.

Reżyseria: Wojciech Pacyna Pacyna

Obsada: Beata Kawka , Bogusław Wołoszański , Jan Peszek , Krzysztof Globisz , Krzysztof Kołbasiuk , Olaf Lubaszenko

20:25

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii. - Operacja Emil Godziny emisji

( Polska 2017 ) Czas: 22min.

W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość. Wiele odpowiedzi znajduje się w rodzinnych archiwach, zdjęciach, dokumentach i wspomnieniach ludzi.

20:55

W poszukiwaniu Wikingów - odc. 1/3 Godziny emisji

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 50min.

Wyobrażamy sobie wikingów jako bandę spragnionych krwi piratów niszczących chrześcijańskie klasztory. Można powiedzieć, że to prawda. Wikingowie nie brali jeńców, okrutnie rozprawiali się z wrogami i sami uznawali się za najlepszych wojowników.

22:05

Trzecia granica - odc. 1 - Zbójnicka droga Godziny emisji

serial TVP ( Węgry, Polska 1975 ) Czas: 54min.

Wrzesień 1939 r. Góral z Zakopanego, Andrzej Bukowian, z niedobitkami polskiej armii przekracza węgierską granicę. Wkrótce dostaje zadanie przeprowadzenia do Polski oficera, który ma organizować ruch oporu. Początkowo waha się, w końcu się zgadza.

Reżyseria: Wojciech Solarz

Obsada: Borys Marynowski , Andrzej Szalawski , Marek Walczewski , Jacek Domański , Grzegorz Warchoł , Bronisław Cudzich , Kazimierz Kaczor , Zofia Czerwińska , Zdzisław Maklakiewicz

23:05

Kulisy ataku 11 września Godziny emisji

film dokumentalny ( Francja 2016 ) Czas: 52min.

Film dokumentalny przedstawia dziennikarskie śledztwo w sprawie wydarzeń z 11 września 2001 roku. Polityczne, historyczne, techniczne i naukowe aspekty tragedii i jej konsekwencje 15 lat po ataku terrorystycznym na World Trade Center w Nowym Jorku.

Reżyseria: Julien BALESTIER

00:15

Sowiecka historia Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 85min.

Tym ludziom związano ręce, strzelono w tył głowy i pochowano w masowej mogile. Nie zabili ich naziści. Zrobił to jeden z aliantóww - Związek Radziecki. Zabijali tak przez wiele lat przed i po tym, jak przystąpili do aliantów. Ich ofiary nie mają pomników.

Reżyseria: EdvIns Šnore

01:50

Wojciech Cejrowski- boso przez świat - (87) Bieda Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2009 ) Czas: 24min.

Wojciech Cejrowski odwiedza palafites - południowoamerykańskie nadrzeczne dzielnice biedy. Reporter udowadnia, że słowo "bieda" posiada różne znaczenia, niekoniecznie takie, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w Europie.

Obsada: Wojciech Cejrowski

02:30

Trzecia granica - odc. 1 - Zbójnicka droga Godziny emisji

serial TVP ( Węgry, Polska 1975 ) Czas: 54min.

Wrzesień 1939 r. Góral z Zakopanego, Andrzej Bukowian, z niedobitkami polskiej armii przekracza węgierską granicę. Wkrótce dostaje zadanie przeprowadzenia do Polski oficera, który ma organizować ruch oporu. Początkowo waha się, w końcu się zgadza.

Reżyseria: Wojciech Solarz

Obsada: Borys Marynowski , Andrzej Szalawski , Marek Walczewski , Jacek Domański , Grzegorz Warchoł , Bronisław Cudzich , Kazimierz Kaczor , Zofia Czerwińska , Zdzisław Maklakiewicz

03:30

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info